Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Новини

1 2


15 червня, в приміщені Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області відбулася робоча зустріч начальника вказаного відділу майора внутрішньої служби Марини Марули з представниками Знам’янської, Дмитрівської, Суботцівської територіальних громад, суб’єктами соціального патронажу, волонтерами пробації, а також, релігійної громади євангельських християн української християнської церкви "Нове покоління" та благодійного фонду «Повернення до життя» з метою підведення підсумків роботи з суб’єктами пробації та обговорення проблемних питань. 
Під час зустрічі обговорено співпрацю пробації з ОТГ та проблемні питання під час виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт; з суб’єктами соціального патронажу, в тому числі з секретарем спостережної комісії обговорено  проблемні питання, які виникають під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк; з волонтерами пробації обговорено можливість подальшої співпраці в напрямку проведення соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації й можливості залучення нових волонтерів; з представниками благодійної та релігійної організації говорили про розвиток співпраці та її результати. 
По закінченню обговорення робочих питань, присутні зазначили, що співпраця в роботі з особами, які вступили в конфлікт з законом є обов’язковою, її необхідно постійно розвивати та в потрібний час проводити роботу над помилками, адже безпека суспільства залежить від зусиль кожного, хто бажає та хто може. 
       

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


На Знам’янщині відбулася робоча зустріч органу з представниками територіальних громад

01.04.2021 року в приміщені Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області відбулася робоча зустріч начальника вказаного відділу майора внутрішньої служби Марини Марули з заступником  міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олегом Гребенюком та завідуючим сектору з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Суботцівської сільської ради Олексієм Сєргєєвим з питань виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Під час зустрічі обговорено проблемні питання в даному напрямку, можливі шляхи вирішення та подальшу співпрацю.

Взаємодія в даній сфері є доволі важливою, адже стосується маленьких громадян нашої держави, батьки яких не часто згадують про свої обов’язки, а інколи й зовсім забувають.

Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Слід наголосити, що дане стягнення призначається особі, яка має заборгованість за сплату аліментів, а кошти за відбування даного стягнення перераховуються дитині з метою сплати наявної заборгованості.

Тому, є сподівання на те, що спільними зусиллями правопорушники не уникнуть відповідальності.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


  

На Знам’янщині пробація провела 
день патріотичного виховання засуджених 

06 жовтня на території Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, працівниками даного відділу проведено лекцію-бесіду на тему «Національно-патріотичне виховання».

Мета патріотичного виховання полягає перш за все в повазі до Конституції України, Законів України, державної символіки; утвердженні в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України; формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій; утвердженні гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства; культивування кращих рис української ментальності.


Слід, також, наголосити й на працелюбності, свободі, справедливості, доброті, чесності, бережного ставлення до природи,  формуванні мовленнєвої культури, спонуканні зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, освітніх закладів,  громадських організацій, сім’ї та інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. 
Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
         Дуже важливо, щоб в кожному прокинулися такі моральні феномени, як патріотизм, обов’язок, совість, почуття власної гідності, працелюбність й можливо тоді можна буде розраховувати на поліпшення ситуації в країні.
Відомий факт - велике починається з малого, а любов до України починається з любові до рідного дому, рідної малої Батьківщини.
Під час бесіди, клієнти пробації не залишилися осторонь такої «глибокої» теми та жваво дискутували в даному напрямку. 
         

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


 

На Знам’янщині неповнолітні клієнти пробації навідались до краєзнавчого музею
05 червня працівниками Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області неповнолітнім клієнтам пробації організовано екскурсію  Знам’янським міським  краєзнавчим музеєм, в стінах якого головним зберігачем фондів музею Олегом Моліс проведено цікаву пізнавальну, хоч і місцями доволі сумну історію становлення Знам’янщини.

Велику увагу було приділено розповіді про розвиток культури на її території та героїв, які в свою епоху прославляли рідні краї, починаючи з козаків та гетьманів і закінчуючи сьогоденням – особами, які захищали та захищають свою Батьківщину, беручи участь в зоні проведення Операції Об'єднаних сил.

Присутні захопливо слухали кожне слово доповідача, адже мало хто самостійно поглиблюється в «коріння» своєї маленької Батьківщини і  знає, що залюднення території сучасного міста Знам’янка почалося у період бронзової доби – ІІІ - кін. ІІ тисячоліття до н.е. на землях Чорного лісу, і саме на цих територіях, прилеглих до міста, знайдені артефакти білогрудівської, сабатинівської, чорноліської, пеньківської археологічних культур, а у період 7-3 ст. до н.е. ця територія належала народу скіфів і була частиною Скіфської держави. Довгий час, від 10 ст. до 17 ст. територія сучасної Знам’янки була знаходилася на межі Київської Русі, володінь Великого князівства Литовського, Коронних земель Речі Посполитої з одного боку та володінь народностей північного Причорномор’я – з іншого.

Під час  заходу всі переживали події минулого, при цьому глибоко задуючись  над майбутнім та над вчинками людей, які на нього впливають.
    
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області


Знам’янським клієнтам пробації провели треніг «Я – працюю»

 

 

Днями в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, фахівцем Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Наталією Півторак організовано зустріч клієнтів пробації з провідним фахівцем з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Наталією Бондаренко, яка провела тренінг під назвою «Я – працюю».

За мету заходу поставлена мотивація осіб, які перебувають на обліку в органі пробації та офіційно не працевлаштовані, а також продовження роботи у напрямку збільшення рівня обізнаності клієнтів пробації  в сфері можливостей та перспектив працевлаштування, а також його позитивні сторони й подальший вплив на спосіб життя.

Додатково присутнім наголошено, що офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а при належному ставленні до своїх прав та обов’язків можна розраховувати на позитивний результат, досягнення поставлених цілей, можливість реалізувати свої здібності в продуктивній та творчій праці, проявити себе, закріпити за собою позитивну репутацію, а також, це є  мотивацією до удосконалення навиків та перспектив кар’єрного зростання.

Учасники заходи під впливом натхнення та піднесеного настрою не залишилися байдужими, а тому є сподівання й на належні висновки.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» 
в Кіровоградській області 

 

 

 


На Знам’янщині проведено нараду пробації та кримінальної поліції

 

19 червня за участі начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Марини Марули та оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Знам’янського відділку поліції Владислава Ковальчука проведено спільну  нараду  під час якої опрацьовано алгоритм дій щодо оголошення у розшук засуджених осіб, місцезнаходження яких невідоме, а також здійснення розшуку цих осіб.

Під час наради  проведено взаємозвірку щодо кількості засуджених осіб, що на даний час перебувають в розшуку.

Дана зустріч проведена з метою належного виконання судових рішень, стосовно осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також необхідної координації повноважень органів Національної поліції України та уповноважених органів з питань пробації в сфері розшуку осіб, місцезнаходження яких невідоме.
По завершенню зустрічі  обговорено подальшу співпрацю та шляхи вирішення проблемних питань, які виникатимуть в процесі діяльності.
 
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Продовжується профілактична робота школами Знам'янщини

 

Начальником Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Мариною Марулою, заступником директора – начальником відділу Знам’янського РЦ СССДМ Еллою Чабан, спеціалістом Знам’янського міськрайонної філії центру зайнятості Людмилою Базюк та інспектором ювенальної превенції сектору превенції Знам"янського відділку поліції Євгенієм Гловацьким продовжено роботу спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи».

Тому, 12 червня в ОНЗ "Мошоринська ЗШ" та у філії "Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" спеціалістами проведено лекції на теми "Працевлаштування та свідомий вибір професії", "Пробація. Кримінальна та адміністративна відповідальність", "Булінг та заходи реагування".

Незважаючи на незначний вік слухачів, змістовних та каверзних запитань було безліч, тому сумувати не довелося. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


На Знам’янщині неповнолітнього клієнта пробації привітали з Днем захисту дітей

 

29 травня,  працівники Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області спільно з соціальним працівником обласного благодійного фонду «Повернення до життя» Наталією Лемешенко з нагоди Міжнародного дня захисту дітей привітали неповнолітнього засудженого.

Захід розпочався екскурсією в  Знам’янському міському  краєзнавчому музеї, в стінах якого головним зберігачем фондів музею Олегом Моліс проведено доволі цікаву історію  становлення Знам’янщини, розвитку культури на її території та героїв, які в свою епоху прославляли наші краї, починаючи з козаків та гетьманів і закінчуючи сьогоденням – особами, які захищали та захищають свою Батьківщину, беручи участь в зоні антитерористичної організації та операції Об'єднаних сил.

Під час  заходу присутні захоплено переживали події минулого та глибоко задумались над майбутнім.

Подорож по сторінкам історії перейшла до сучасності та продовжилася чаюванням у відділі пробації, де присутні могли пожартувати, згадати шкільні роки та те, як не слухали своїх батьків. 

Неповнолітньому клієнту пробації побажали успіхів на шляху саморозвитку та здійснення мрій, який в свою чергу подякував за влаштоване свято.
    
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


На Знам’янщині проведено лекцію щодо шкідливості куріння тютюнових виробів 

 

21 травня, в приміщенні «Знам’янського бюро правової допомоги» головним спеціалістом Анжелою Івановою та психологом Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Наталією Півторак проведено лекцію-бесіду для засуджених на тему: «Шкідливість куріння та відповідальність за куріння в громадських місцях».

Про негативний вплив куріння нам доводилося чути не одноразово, але тим не менш, щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі, понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями.  

Останні сім років поширеність куріння серед українців зменшилась на 20%. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно.

Більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину і їм складно самостійно кинути курити. Якщо вам потрібна допомога, то зателефонуйте на гарячу лінію «Я кидаю курити» за номером 0-800-50-55-60, дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

Віднедавна курити в Україні стало не лише шкідливо і дорого, а й відверто незручно. Так, в  стаття 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначає, що куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється: 
-     у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; у приміщеннях та на території навчальних закладів; на дитячих майданчиках; у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно – оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; (наприклад - футбольних стадіонах); у під’їздах житлових будинків у підземних переходах; у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирі у приміщеннях закладів ресторанного господарства; у приміщеннях об’єктів культурного призначення, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Серед присутніх були особи з цією шкідливою звичкою, але все ж таки вони не могли не погодитися з доповідачами, що це не тільки не корисно для здоров’я, але ще й завдає шкоди сімейному бюджету.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


На Знам’янщині пройшов флешмоб «Стоп наркотик - кольори життя» 

 

17 квітня на Знам’янщині орган пробації спільно зі «Знам’янським бюро правової допомоги» підтримали черговий флешмоб, до якого залучено суб’єкта пробації,  з  метою подолання впливу пропаганди шкідливих звичок та асоціального способу життя серед підлітків.

Сутність флеш-мобу полягає боротьбі з надписами та зображеннями в громадських місцях, на стінах будинків, парканів, які сприяють рекламі та популяризації наркотичних засобів та інших шкідливих звичок шляхом  їх замальовування і перетворення на кольорові зображення. 

Уникайте шкідливих звичок. Адже життя нам дарується, і лише  сама особа  повинна дбайливо ставитися до нього,  поважати і берегти свій організм. 

Тому контролюйте своє життя, підтримуйте свій фізичний стан. Привчайте себе до активного, здорового способу життя та думайте, якщо не про себе, то про майбутнє, тому що нашій державі потрібне здорове та міцне покоління.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


На Знам’янщині проведено просвітницьку роботу в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право»

 

 

На Знам’янщині проведено просвітницьку роботу в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право»

10 квітня, в приміщенні Знам’янської міської бібліотеки – філія №3, завідуючою вказаного закладу Наталією Сатир організовано зустріч учнів Державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» з начальником Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Мариною Марулою та головним спеціалістом «Знам’янського бюро правової допомоги» Анжелою Івановою, які в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», спільно провели бесіду на такі теми як: «Відповідальне батьківство», «Виїзд за кордон – це легко»,  «Торгівля людьми», «Кримінальна відповідальність за вчинення правопорушень».

Подібна робота з молоддю в даному напрямку проводилася не одноразово, але все ж таки аудиторія оновлюється з кожним разом.
Серед присутніх були слухачі віком від 16 до 18 років, які проявляли інтерес до розкритих тем, брали участь у дискусії, розповідаючи випадки, які траплялися в їхньому житті.

Зворотній зв'язок від молоді під час таких заходів супроводжується доволі позитивними емоціями, що дає надію на світле майбутнє.
По закінченню заходу студентам роздали інформаційні буклети та листівки на висвітлену тематику.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 

 

 


На Знам’янщині міграційна служба повідомила клієнтам пробації  порядок виготовлення паспорта 

09 квітня, в рамках співпраці Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області та Знам’янського районного сектору Державної міграційної служби, з засудженими провели лекцію-бесіду на тему: «Порядок виготовлення паспорта громадянина України та вирішення проблемних питань в даному напрямку».  

Начальник зазначеної установи Ольга Козленко, повідомила присутнім, що оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого та по досягненню        14-річного віку (вперше).

Обмін паспорта здійснюється у разі:
зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);
отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);
виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
закінчення строку дії паспорта;
непридатності паспорта для подальшого використання;
якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленному законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток;
наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Оформлення паспорта замість втраченого або викраденого, необхідно зібрати необхідні документи та звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ».

Засуджені були зацікавлені в інформації, дискутували зі спеціалістом та були активні в  запитаннях.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


На Знам’янщині рятувальна служба провела клієнтам пробації  інструктаж щодо дій під час виявлення підозрілих предметів 

 

02 квітня 2019 року, в рамках співпраці Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області та 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини  м. Знам’янка, засудженим провели інструктаж щодо дій  у випадку виявлення підозрілих предметів, які можуть виявитися вибухонебезпечними. 

Інспектор зазначеної частини Юрій Шмалько, повідомив присутнім, що в таких випадках необхідно припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмета, відійти на безпечну відстань та обов’язково попередити оточуючих про  знахідку, терміново зателефонувати до Служби порятунку за номером «101» або в поліцію «102», а також, своїми силами організувати охорону небезпечного місця до прибуття піротехніків або працівників поліції.

Також, наголошено на забороні користування засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, тому що вони можуть спровокувати вибух. 

У випадку, якщо все таки вибух стався, потрібно негайно сховатися чи лягти на землю, навіть перебуваючи на значній відстані від місця вибуху, так як можливе поранення осколками. 

В настанови рятувальника вслухалися й працівники пробації, адже в таку ситуацію, на жаль, може потрапити кожен, і дуже важливо чітко і правильно діяти, аби вберегти життя не лише собі, а й оточуючим.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


На Знам’янщині продовжується профілактична робота щодо недопущення вчинення правопорушень 

 

13.03.2019 року, начальник Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марина Марула та заступник начальника Знам’янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області  Ірина Габбасова в приміщенні Державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» провели учням лекцію на теми: «Поняття та види насильства в  сім’ї», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»; «Булінг і його наслідки».

За мету проведеного  заходу поставлено продовження роботи з молоддю, вчасного спрямування неповнолітніх на правильний шлях,  важливість вчасного реагування на дрібні правопорушення неповнолітніх, які вони допускають в своїй життєдіяльності та не допустити в подальшому розвитку неправомірної поведінки.    

Зі жвавого обговорення, безлічі суттєвих та доцільних питань став зрозумілим рівень  важливості й  актуальності розкритих тем 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії 
ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 

 

 

 


На Знам’янщині  пробація  відкрила тиждень Масляниці 

 

05.02.2019 року в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії  Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області  організовано та проведено захід для клієнтів пробації, який присвячений «масляному тижню», в якому взяв участь і Руслан Большаков - начальник Знам’янського  бюро правової допомоги. 

Масляна є традиційним східнослов'янським святом, яке зберегло у своїй обрядовості ряд елементів слов'янської міфології. Таким чином наші пращури залучали весну, де кожен жовтий млинець був символом сонця. 

Щороку Масляна приходить в різні дні, тому що свято не має фіксованої дати, а цілком залежить від святкування Воскресіння Христового. Масляна відзначається за тиждень до Великого посту, який, в свою чергу, починається за 7 тижнів до Великодня.

У 2019 православний Великдень святкується 28 квітня. Великий піст починається 11 березня. Відповідно Масляна 2019 приходить 4 березня і триватиме весь тиждень, до 10-го числа, завершуючи Прощеним Воскресінням.

Працівники пробації завзято готувалися до святкування Масляної, тому  млинці вдалися на славу.

Приємно, коли люди можуть принести один одному  радість, здавалося б такими простими речами.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


На Знам’янщині учням наголосили на кримінальній відповідальності неповнолітніх

 

Днями, начальник Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марина Марула та  начальник Знам’янського  бюро правової допомоги Руслан Большаков в приміщенні Державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» провели учням лекцію на завжди актуальні теми: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»; «Булінг і його наслідки»; «Я маю право голосу».

Також, учні переглянули документальний фільм «Діти за гратами», який не залишив їх байдужими, що виразилося в активному обговоренні.

За мету проведеного  заходу поставлено важливість вчасного реагування на дрібні правопорушення неповнолітніх, які вони допускають в своїй життєдіяльності та не допустити в подальшому розвитку неправомірної поведінки.    

Марина Марула, також, наголосила дітям про негативне соціальне явище під назвою булінг та відповідальність за його прояв.

При цьому, Руслан Большаков в  рамках Всеукраїнського проекту "Я маю право" повідомив інформацію про порядок проведення виборів та права громадян під час голосування, 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії 
ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


В рамках впровадження пенітенціарної пробації Знам’янський орган пробації та центр зайнятості  обговорили можливості подальшого працевлаштування осіб, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі 

15.02.2019 року, в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, здійснено робочу зустріч начальника вказаної установи Людмили Компанієць та начальника Знам’янського  міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марини Марули з метою обговорення подальшої співпраці в рамках впровадження пенітенціарної пробації.

У зв’язку з тим, що до органів пробації надходять запити з виправних колоній  щодо встановлення можливості працевлаштування осіб, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, можливість проживання за вказаними адресами або побутового влаштування, необхідно якомога оперативніше  спрацювати та визначити всі варіанти вирішення проблемних питань, які можуть виникнути в даному напрямку роботи.

А тому, налагоджування взаємодії з органами та установами, які здатні допомогти особі, яка вступила в конфлікт з законом та була ізольована від суспільства певний час, є обов’язковим та необхідним напрямком.

Під час зустрічі обговорено, що бажання працювати завжди буде підтримуватися центром зайнятості, а тому «буде людина – буде й робота».

Під таким гаслом та спільними зусиллями, з метою недопущення вчинення нових злочинів буде здійснюватися поступова адаптація зазначеної категорії осіб.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» 
в Кіровоградській області 


На Знам’янщині відбулась робоча зустріч працівників органу пробації та поліції 

 

14.02.2019 року в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії  Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області  організовано та проведено робочу зустріч начальника вказаного відділу Марини Марули, заступника начальника Знам’янського ВП ГУНП в Кіровоградській області Сергія Котиги, начальника сектору превенції зазначеного відділу поліції та заступника начальника Знам’янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області  Ірини Габбасової з  метою поліпшення подальшої взаємодії між даними службами.

Під час зустрічі було акцентовано увагу на своєчасності надання відповідей на запити  працівників органів пробації, наданні інформації щодо вчинення засудженими особами адміністративних правопорушень з долученням копії протоколів та рішень по них.

Також, обговорено позитивні результати співпраці, яка існує на теперішній час, проблемні питання, шляхи їх вирішення та подальший розвиток й удосконалення даного напрямку роботи.

Адже, лише співпрацюючи, разом можливо досягнути максимальної безпеки суспільства та спокою громадян. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


До уваги мешканців Знам’янщини!!!

 

Знам’янському МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області необхідні волонтери пробації  (фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі)

Хто може бути волонтером пробації?
До діяльності волонтерів пробації можуть залучатися: 
    студенти вищих навчальних закладів;
    фахівці державних органів та установ (центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, центрів зайнятості тощо);
    члени благодійних та громадських організацій;
    члени релігійних організацій;
    фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть допомогти у виконанні завдань, поставлених перед органами пробації. 

Хто не може бути волонтером пробації?
Волонтерами пробації не можуть бути:
    особи, які мають не погашену чи незняту в установленому законом порядку судимість; 
    особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.
Особи, яких зацікавила дана інформація можуть  звертатися за адресою: 

м. Знам’янка, вул. Героїв Крут, 9 (2 поверх) до начальника Знам’янського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марули Марини Юріївни, 
або за телефоном 066-39-80-886.


На Знам’янщині проведено робочу зустріч  органу  пробації  та головами сільських рад  під гаслом: «Чужих дітей не буває»

 

11.02.2019 року,  в приміщенні Знам’янської районної державної адміністрації начальником Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Мариною Марулою за участю  першого заступника голови Знам’янської районної державної адміністрації Олени Грінчак, а також представників сільських рад  пройшла робоча зустріч під гаслом «Чужих дітей не буває» з метою вирішення проблемних питань, які виникають під час виконання рішень суду щодо суспільно корисних робіт та обов’язковість затвердження переліку об’єктів та видів суспільно-корисної праці, на яких засуджені й правопорушники будуть відбувати покарання та стягнення у виді громадських робіт, а також суспільно корисних робіт.

Начальник органу пробації Марина Марула  звернула увагу присутніх на обов’язковості погодження сільськими радами переліку об’єктів та суспільно корисної праці, яку будуть виконувати засуджені та правопорушники, яких притягнуто до відповідальності у виді громадських робіт, а також на погодженні подібних рішень, але вже по правопорушникам, на яких рішенням суду накладено стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Наголошено на вирішенні питань закладення коштів в бюджет, які в подальшому будуть перераховуватися для погашення заборгованостей по аліментам, адже лише спільними зусиллями можна досягти позитивних результатів в напрямку  забезпечення маленьких громадян нашої держави, які й так позбавлені батьківської уваги та турботи.

Марина Марула, 
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


Знам’янським клієнтам пробації провели профорієнтацію

 

05.02.2019 року, в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, фахівцем Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Наталією Півторак організовано зустріч клієнтів пробації з провідним фахівцем з профорієнтації відділу активної підтримки зазначеного центру зайнятості Людмилою Базюк та головним спеціалістом «Знам’янського бюро правової допомоги» Анжелою Івановою, яка пройшла під назвою «Профорієнтація осіб, які вступили  в конфлікт з законом та стан ринку праці регіону».

Метою заходу стало продовження збільшення рівня обізнаності клієнтів пробації  в сфері  можливостей та перспектив працевлаштування, а також його позитивні сторони й подальший вплив на спосіб життя.

Спільними зусиллями пробації, центру зайнятості та правової допомоги поступово розвіюється міф серед підоблікових щодо відсутності робочих місць та наявності непереборних перешкод щодо працевлаштування.

Адже, офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а при належному ставленні до своїх прав та обов’язків можна розраховувати на позитивний результат, досягнення поставлених цілей, можливість реалізувати свої здібності в продуктивній та творчій праці, проявити себе, закріпити за собою позитивну репутацію, а також, це є  мотивацією до удосконалення навиків та перспектив кар’єрного зростання.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» 
в Кіровоградській області 

 

 

 


 

На Знам’янщині  пройшли заходи присвячені до Дня Соборності України – без пробації не обійшлося

22.01.2019 року, працівники Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з головним спеціалістом «Знам’янського бюро правової допомоги» Анжелою Івановою взяли участь в міських заходах з нагоди 100-річчя Дня Соборності України, а саме відвідали святковий захід, який відбувся в приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості та виставку хенд-мейду в українському стилі, після чого здійснили покладання квітів до пам’ятного знаку «Героям, загиблим за свободу та незалежність». 

100 років тому відбулася вагома історична подія – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

22 січня 1990 року між Києвом і Львовом було створено живий ланцюг єднання – "Українська хвиля" – з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР. За різними оцінками, участь в акції взяли від 500 тисяч до 3 мільйонів українців. 

Щороку тепер 22 січня відбувається акція "Живий ланцюг Соборності", й  Знам’янщина не вийняток.

Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.

А ми  завжди в серцях зберігатимемо пам’ять про тих, хто загинув за наше майбутнє.  

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській област
і 

 


Знам’янщина: суб’єктам пробації роз’яснено правові наслідки в разі  не додержання законів України

11 січня 2019 року фахівцем (із соціальної роботи із суб’єктами пробації) Знам’янського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області Наталією Півторак спільно з головним спеціалістом Знам’янського бюро правової допомоги Анжелою Івановою в межах всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», завданням якого є забезпечення інформацією про права, гарантовані їм Конституцією і законами України проведено захід під час якого клієнтам пробації роз’яснено наслідки не дотримання законів України.
Зокрема, роз’яснено види адміністративних стягнень та відмінність кримінальної відповідальності від інших видів юридичної відповідальності. А також наголошено, що метою покарання є не тільки покарання винуватих осіб, які вчинили злочин, а й виправлення засуджених та запобігання вчиненню нових злочинів з боку інших осіб. Покарання не має на меті завдати фізичних страждань або принизити людську гідність.
В ході заходу присутнім продемонстровано тематичний фільм, під час перегляду якого клієнти пробації побачили реалії відбуття покарання в установах закритого типу та правові наслідки злочинів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Марина Марула,
Начальник Знам’янського МРВ
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області


На Знам’янщині  неповнолітніх клієнтів пробації привітали з Днем святого Миколая

19.12.2018 року,  працівниками  Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з благочинним Знам’янського округу митрофорним протиієреєм Василем Мазурком настоятелем Храма Преподобного Сергія Радонезького, який, також, є волонтером пробації поздоровили неповнолітніх клієнтів пробації з Днем  Святого Миколая.

Захід відбувся в Храмі Преподобного Сергія Радонезького, та проведений з метою забезпечення духовного розвитку, виховання патріотизму, культури і моралі, поваги до духовних традицій українського народу та історії України в цілому й врешті решт, що є головним -  підняття настрою дітям, які вступили в конфлікт з законом.

Василь Мазурок провів лекцію про історію виникнення великого свята – день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних й його значення в житті людей.

За традицією тривалої співпраці  не обійшлося й без освячення присутніх свяченою  водою.

Але й цим вітання не закінчилися, адже присутнім було вручено новорічні пакунки з солодощами.

Діти були задоволені, а отже головну мету було досягнуто.
 

Марина Марула, 

начальник Знам’янського МРВ
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області  

 


Знам’янщина: виконавча служба та пробація проти насильства в родинах та школах

 

 
14.12.2018 року в продовження тижня права, державний виконавець Знам’янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області Володимир Некрасов та  начальник Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марина Марула в приміщенні Знамˈянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка провели учням 10-11 класів 
лекцію на  теми: «Зупинимо буллінг разом» та «Протидія домашньому насильству». 

За мету проведеного  заходу поставлено зміну гендерних стереотипів, які спричиняють виникнення такого негативного явища як буллінг, визначення ефективних заходів, спрямованих на викорінення агресивної поведінки відносно своїх однолітків, а також, уникнення будь-яких умисних дій фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім'ї по відношенню до іншого, особливо по відношенню до дитини, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю.

Під час заходу між присутніми відбувалася жвава дискусія, адже на жаль, одною з найактуальніших проблем у підлітковому середовищі всіх країн світу є насильство, і  кожен хоч раз в житті або був свідком такого явища, або жертвою цькування, або ж саме тою особою, яка виступала в ролі агресора. Тому поговорити було про що.

Також, велика увага приділена насильству в родинах, так як іноді ті чи інші дії, вчинені членом сім’ї та які принижують дитину або іншого члена родини, сприймаються буденно й без особливостей. Але ж цього не повинно бути…

Тому спільними зусиллями необхідно впливати на підвищення правової обізнаності населення, що є значним вкладом в розвиток та здоров’я людини, родини та нації в цілому.

По закінченню лекції учням та вчителям, в рамках проекту «Я маю право»,  вручено пам’ятки на висвітлену тематику. 

Володимир Некрасов,
державний виконавець  Знам’янського МРВ ДВС


На Знам’янщині пробація та правова допомога  відзначили лекцією  День прав людини  

 

10.12.2018 року в День прав людини, який  відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, начальник Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марина Марула та начальник Знам’янського  бюро правової допомоги Руслан Большаков в приміщенні Знам’янської загальноосвітньої школи – гімназії №3 провели учням 10-11 класів  лекцію на завжди актуальні теми: «Права людини й громадянина та недопущення їх порушення», «Роль пробації в українському суспільстві». «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».

За мету проведеного  заходу поставлено розкриття поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту, недопущення порушення прав інших осіб, та, що не менш важливо, акцентуація на порядку притягнення неповнолітніх до кримінальної та адміністративної відповідальності й видах покарань. 

Під час заходу учням не лише доведено необхідну інформацію, а й продемонстровано короткометражні сюжети щодо захисту своїх прав при працевлаштуванні за кордоном, що є доволі болючою сферою для наших громадян.

Проведення відповідних заходів дозволить зосередити зусилля та поєднати цілі державних органів у напрямі утвердження й забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави, позитивно впливатиме на правову інформованість населення з питань прав людини.

Проведення Всеукраїнського тижня права вже є  національною правовою традицією й з року в рік проведення заходів такого роду додає позитивного іміджу Україні на міжнародному рівні, що в подальшому може сприяти входженню України як правової держави до європейської спільноти.

 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії 
ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 

 


На Знам’янщині посилюється співпраця органу  пробації  та виконавчої служби  під гаслом: «Чужих дітей не буває»

 

05.12.2018 року,  в приміщенні Знам’янської районної державної адміністрації за ініціативою Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області та Знам’янського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області   за участю прокурора Знам’янської місцевої прокуратури, першого заступника голови Знам’янської районної державної адміністрації, а також представників Знам’янської районної ради та сільських, селищних рад пройшла робоча зустріч під гаслом «Чужих дітей не буває» з метою вирішення проблемних питань, які виникають під час виконання рішень суду щодо суспільно корисних робіт. 

Начальник органу пробації Марина Марула  звернула увагу присутніх на наявності правопорушників, яким рішенням суду накладено стягнення у виді суспільно корисних робіт та проблем, які виникають під час виконання цих рішень. Також, наголошено на обов’язковості  закладення коштів в бюджет, які в подальшому будуть перераховуватися для погашення заборгованостей по аліментам та затвердженні об’єктів на яких правопорушники матимуть змогу працювати. 

В свою чергу, заступник начальника відділу ДВС Ірина Габбасова повідомила про ймовірну кількість протоколів на осіб, які є боржниками по сплаті аліментів, що будуть в подальшому направлені до суду для прийняття рішення щодо притягнення їх до адміністративної  відповідальності у виді суспільно корисних робіт. Також, присутнім доведено інформацію щодо заходів, які застосовуються виконавчою службою до боржників та які передують направленню протоколів до суду. 

Визначено, що на даний час, відсутність затверджених міською, селищною та сільськими радами об’єктів на яких правопорушники матимуть змогу відпрацьовувати призначену кількість годин суспільно корисних робіт, є непереборною  перешкодою для виконання рішень суду в цьому напрямку.

Можливо, щось в серці посадовців та депутатів місцевого самоврядування, які відповідальні за прийняття даного рішення, сколихнеться, й спільними зусиллями буде здійснено мрії маленьких громадян нашої держави, які нажаль залишаються забутими своїми батьками.

Марина Марула, 
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


На Знам’янщині  проведено захід щодо профілактики СНІДу

 

04.12.2018 року в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії  Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, в день проведення реєстрації засуджених, з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, працівниками органу пробації  проведено захід під назвою: «Будь відповідальним: пройди обстеження».

За мету даного заходу поставлено розповсюдження інформації про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі та  обов’язковість  захисту від зараження.

Підобліковим було наголошено на тому, що  СНІД - синдром набутого імунодефіциту - це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає клітини крові, що захищають організм людини від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Внаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба розвивається повільно, протягом 8-12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СНІДом. До цього часу СНІД залишається невиліковною хворобою.

 Вірус передається:
- при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів (піхви, члена), прямої кишки чи ротової порожнини вірус проникає в організм статевого партнера;
- через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

- дитині від ВІЛ-інфікованої матері - інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших – насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 8 - 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

Після  лекції клієнти пробації  підготували  плакат з закликом «Будь відповідальним: пройди обстеження».

Марина Марула,
Начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


На Знам’янщині орган пробації та спостережні комісії активізують співпрацю

 

Днями, Знам’янським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області організовано та проведено спільні наради зі спостережною комісією Знам’янської районної ради, в якій брала участь начальник вказаного органу пробації Марина Марула  та  спостережною комісією Знам’янської міської ради, в якій брала участь старший інспектор органу пробації Олена Боршош,  щодо залучення їх до процесу підготовки засуджених до умовно-дострокового звільнення. 

Під час зустрічі обговорено обов’язковість негайного інформування органом пробації спостережних  комісій про надходження запитів від установ виконання покарань в рамках  взаємодії установ виконання покарань та суб’єктів соціального патронажу  під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.  

Також, було наголошено на активізації співпраці органу пробації та спостережних комісій  у вирішенні проблемних питань відносно вказаної категорії осіб, а саме, працевлаштування працездатних осіб, надання соціальних послуг, госпіталізація до закладів охорони здоров’я та інше.  

Метою такої співпраці є сприяння особам, які готуються до звільнення від відбування покарання, у відновленні соціального статусу повноправного члена суспільства, поверненні їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


Пробація та бюро правової допомоги проти вживання неповнолітніми алкоголю  та наркотиків

 

16.11.2018 року, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області організовано та проведено об’єднану зустріч неповнолітніх клієнтів пробації з головним спеціалістом «Знам’янського бюро правової допомоги» Анжелою Івановою та соціальним працівником Обласного благодійного фонду «Повернення до життя» Наталією Лемешко.

Метою заходу стало чергове проведення лекції органом пробації та правовою допомогою на тему: «Адміністративна та кримінальна відповідальність», під час якої, окрім доведеної доповідачами інформації,  Анжела Іванова звернула увагу присутніх на порядок доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, систему безоплатної правової допомоги та місію проекту «Я МАЮ ПРАВО», в результаті чого присутнім вручено буклети правового характеру. 

В свою чергу, соціальний працівник ОБФ «Повернення до життя» в рамках Проекту “Підлітки поза увагою: покращення доступу до інтегрованих ВІЛ-послуг для уразливих підлітків в Україні”, з присутніми неповнолітніми провів бесіду щодо руйнування бюрократичних бар’єрів, які ускладнюють доступ до послуг з профілактики ВІЛ, лікування та підтримки підлітків з групи ризику, яка закінчилася безкоштовним експрес-тестуванням на ВІЛ та гепатити.

Спільне та всебічне охоплення увагою даної категорії осіб має на меті збільшення їхньої обізнаності в різних сферах життя.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 

 


На Знам’янщині пробація провела захід до Дня писемності і мови 

 

06.11.2018 року, в приміщенні Знам’янської міської бібліотеки – філія №3, фахівцем Знам’янського міськрайонного відділу Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області  Наталією Півторак та  головним спеціалістом «Знам’янського бюро правової допомоги»  Анжелою Івановою організовано захід для клієнтів пробації присвячений Дню писемності та української мови, який провів завідувач вищезазначеної бібліотеки Наталія Сатир.

Під час заходу Наталія Сатир провела лекцію на тему «Історія розвитку української мови», що було хвилююче, але в той же час й доволі цікаво. 

Після чого, всі колективно грали в пізнавальні ігри, згадували українські прислів’я, придумували побажання один одному та щиро висловлювали радість, що маємо змогу чути й розмовляти своєю рідною мовою. 

Слід зазначити, що весь захід проходив  під пісні, які прославляють нашу солов’їну мову.

Метою проведеного дійства виступило підвищення рівня обізнаності населення щодо історії нашого народу та поваги до подвигів наших предків, й шанування того, чого ми не помічаємо – здатності мати свою мову. 

Загалом, присутні перебували в гарному настрої, хоча можливо з деяким сумом в очах, адже наша Батьківщина має складний шлях незалежності. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 

 

 


Пробація та бюро правової допомоги проти вживання неповнолітніми алкоголю  та наркотиків

 

02.11.2018 року, в приміщенні «Знам’янського бюро правової допомоги» головним спеціалістом Анжелою Івановою спільно з фахівцем Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Наталією Півторак, неповнолітнім клієнтам пробації  продемонстровано фільм «Негативний вплив алкоголю та наркотиків на організм дитини» та  проведено лекцію-бесіду на тему: «Рівень ймовірності вчинення правопорушення в алкогольному або наркотичному сп’янінні».

Метою заходу стало повторне індивідуальне обговорення з неповнолітніми підобліковими їхнього розуміння шкідливості алкоголю на розвиток дітей такого віку та подальше покоління, а також відповідальності за правопорушення, які вчиненні в тому чи іншому виді сп’яніння.

Під час заходу, спеціалісти обговорювали фільм з дитиною, обмінювалися з нею своїми думками щодо методів уникнення та недопущення неприйнятної для суспільства поведінки.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


На Знам’янщині пробація сприяє профілактиці раку молочної залози

 

23.10.2018 року, працівники Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози, організували для жіночої частини суб’єктів пробації огляд в лікаря-онколога        Знам’янської міської лікарні ім. А.В. Лисенка Анни Сомборської.

Вказувати мету проведеного заходу не доцільно, адже Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози встановлений в Україні «з метою активізації діяльності із запобігання виникненню і поширенню захворювань на рак молочної залози, привернення уваги суспільства до цієї проблеми».    

Лікар-онколог повідомив, що рак молочної залози (РМЗ) – одна з найважливіших проблем сучасної медицини та займає перше місце серед онкологічних захворювань у жінок. На жаль, щорічно близько 20% нових випадків РМЗ реєструються на пізніх стадіях через невчасне звернення жінок до спеціалістів.
На сучасному етапі розвитку клінічної онкології є всі можливості ефективно боротися із цією недугою, але жінкам необхідно пам’ятати наступні правила:

-  самообстеження молочних залоз необхідно проводити раз на місяць (через 2–3 дні після закінчення менструації, в менопаузі – в перший день кожного місяця);

-  своєчасно проходити профілактичний огляд (жінкам у віці від 20 до 40 років необхідно відвідувати мамолога з метою обстеження молочних залоз не рідше ніж раз у 2 – 3 роки, після 40 – щорічно) і спеціальну діагностичну процедуру – мамографію. Першу (так звану базисну) мамографію необхідно зробити по досягненню 40 років. З 40 до 50 – повторювати її через кожні 2 – 3 роки, а після 50 – через кожні 2 роки для контролю (якщо лікар не рекомендує частіше). 

Все це допоможе вчасно виявити захворювання. Окрім цього необхідно пам’ятати про профілактичні заходи, спрямовані на формування та підтримку здорового способу життя: раціональне харчування, нормалізацію ваги, відмову від куріння та надмірного вживання алкоголю та достатнє фізичне навантаження.
Дбайте  про своє здоров’я!
 
Марина Марула, 
начальник Знам’янського МРВ
ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області  


На Знам’янщині студентам наголосили на важливості знань своїх прав 

 

18.10.2018 року начальник Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марина Марула, начальник Знам’янського  бюро правової допомоги Руслан Большаков спеціаліст Знам’янської міськрайонної  філії центру зайнятості Людмила Базюк в приміщенні Знам’янського професійного училища провели студентам лекцію на завжди актуальні теми: «Права людини й громадянина,  та недопущення їх порушення»; «Обов’язковість отримання освіти та працевлаштування»; «Недопущення вчинення правопорушень».

За мету проведеного  заходу поставлено важливість вчасного спрямування  дітей  на загальноприйнятий суспільством шлях щодо поваги один одного, недопущення порушень законодавства як нашої держави, так й держав до яких вони  мандрують.

Після прослуханих лекцій було проведено невеличке тестування щодо орієнтування слухачів на працевлаштування, яке призвело до бурхливого обговорення. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії 
ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


Консолідація зусиль Знам’янського МРВ в отриманні клієнтами пробації безоплатної правової допомоги

 

Днями, відбулась робоча зустріч в.о. начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної  установи «Центр пробції» в Кіровоградській області Олени Боршош та начальника відділу «Знам’янського бюро правої допомоги» Руслана Большакова.

В рамках зустрічі сторонами обговорено напрями взаємовигідної співпраці у сфері надання безоплатної правової допомоги особам, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації.

Значна увага була приділена організації та проведенню спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості клієнтів пробації щодо захисту своїх прав, а також підвищення кваліфікаційного рівня персоналу.

Сторони визначили спільний алгоритм подальшої співпраці й організації заходів в напрямку посилення правової обізнаності засуджених

Тетяна Бондаренко,
ст. інспектор  Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в 
Кіровоградській області


Знам’янщина: «Поспішайте творити добро» - захід  до  Міжнародного Дня людей похилого віку серед клієнтів пробації

 

02 жовтня 2018 року в Знам’янському МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено захід під гаслом «Поспішайте творити добро», присвячений Міжнародному Дню людей похилого віку.
Персоналом відділу наголошено про необхідність шанобливого ставлення до  представників старшого покоління. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
Клієнти пробації погодились з тим фактом, що турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.
В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина – самотні люди, яким потрібна допомога в повсякденному житті.
Кожен учасник заходу усвідомлює про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Й надалі робитиме все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

Боршош О.В.,
Знам’янський МРВ філії
ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Знам’янщина: Неповнолітніх, що вступили в конфлікт із законом, застерегли від  потенційної небезпеки, пов’язаною з суїцидальною грою «Момо»

15 вересня 2018 року для неповнолітніх, що перебувають в конфлікті із законом, персоналом Знам’янського міськрайонного відділу Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області  було проведено захід, спрямований на  попередження наслідків суїцидальної гри «Момо», яка є інформаційно-психологічним терактом.

Персонал міськрайонного відділу, враховуючи збільшення випадків самогубства підлітків, які відбувалися в Україні за останній місяць, що пов'язані з суїцидальної грою "Момо" вирішив уберегти дітей від впливу зловмисників. Стати жертвою гри може стати будь-який підліток.

Основна психологічна риса підлітків - це те, що вони хочуть, щоб їх визнавали вже дорослими, ще не маючи на це соціальних прав. Підлітки завжди бунтують і вимагають, щоб дорослі ставилися до них серйозно. Але, на жаль, багато батьків реагують на своїх дітей тільки тоді, коли з ними щось трапляється. Тому підлітки люблять грати у всякі таємні спільноти, утворювати субкультури зі своєю історією, зі своїми ритуалами, зі своїм зовнішнім виглядом, зі своєю міфологією, зі своїми "страшилками". Це те, що дозволяє їм виділитися н загальному тлі і допомагає привернути увагу батьків».

При цьому діти, незважаючи на всі застереження та інформованість, не усвідомлюють реальної небезпеки, яка може їм загрожувати.
Персонал відділу вважає, що  важливо відмовитися від заборон і залякувань дітей, а просто заздалегідь пояснювати їм природу цієї гри і подібних явищ. Для того, щоб діти не грали, мало сказати, що це смертельна гра, тому що це тільки викличе інтерес. Тут важливо розвивати навички психологічної гігієни та критичного ставлення до того, що відбувається. 

Марина Марула,
Знам’янський МРВ філії ДУ «Центр пробації»
в Кіровоградській області


 

На Знам’янщині клієнтам пробації проведено заняття з надання першої невідкладної допомоги  

 

04 вересня 2018 року працівниками Знам’янського міськрайонного відділу з питань пробації організовано зустріч клієнтів пробації з лікарем анестезіологом Знам’янської міської лікарні ім. А.В. Лисенка Олегом Бак, який провів лекцію та практичне заняття щодо надання першої невідкладної допомоги при утопленні та втраті свідомості.

В даній зустрічі прийняв участь й начальник Знам’янського бюро правової допомоги Руслан Большаков, який в свою чергу додатково роз’яснив  присутнім їх права.

Олег Бак зазначив, що навіть мінімальні знання про надання допомоги людині можуть врятувати їй життя, адже іноді до приїзду медиків змінити ситуацію можуть лічені секунди. 

Життя – це найдорожче, що є у кожного жителя нашої планети, але на жаль трапляються випадки, коли йому загрожує небезпека, й не обов’язково вона полягає у чомусь глобальному, іноді це може бути звичайна втрата свідомості, й саме тут дуже важливо, щоб поруч опинилася людина, яка знає та вміє допомогти.

В подальшому, лікар від викладення теоретичного матеріалу перейшов до практичного заняття й на одному з присутніх показав як відбувається процес реанімування людини.

В даному заході з задоволенням прийняли участь не лише клієнти, а й  персонал пробації та правової допомоги, адже ніхто не знає, що може трапитися з ним будь якої хвилини.

Доповідачі такої актуальної теми сподіваються, що можливо не доведеться отриманні знання застосовувати на практиці, але все ж таки   «інформований, а значить захищений». 

 
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії Державної установи «Центр пробації»
в Кіровоградській області 


На Знам’янщині для клієнтів пробації провели молебень з нагоди Успіння матері Пресвятої богородиці 

 

07.08.2018 року,  працівниками  Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області  організовано зустріч клієнтів пробації з благочинним Знам’янського округу митрофорним протиієреєм Василем Мазурком настоятелем Храма Преподобного Сергія Радонезького, який, також, є волонтером пробації.
Захід відбувся в Храмі  Преподобного Сергія Радонезького, та проведений з  метою забезпечення духовного розвитку, виховання патріотизму, культури і моралі, поваги до духовних традицій українського народу та історії України.
Василь Мазурок провів лекцію та зачитав молебень, попросив божого благословення та прощення всіх грішних, після чого присутнім провели обряд освячення  водою.

 

Марина Марула, 
начальник Знам’янського міськрайонного відділу
філії Державної установи «Центр пробації» 
в Кіровоградській області 


На Знам’янщині правоохоронці провідали  неповнолітніх клієнтів пробації за місцем проживання  

02 серпня 2018 року ст. інспектор Знам’янського міськрайонного відділу з питань пробації ст. лейтенант внутрішньої служби Денис Клімов та ст. дільничний офіцер поліції ст. лейтенант поліції Олександр Черний відвідали неповнолітніх клієнтів пробації за місцем їх проживання з метою проведення профілактичної бесіди щодо недопущення росту рецидивної злочинності.

Такий захід організовано задля охоплення увагою правоохоронців не лише дітей, які вступили в конфлікт з законом, а й їх батьків, адже контроль та нагляд за поведінкою та способом життя даної категорії осіб повинен здійснюватися всебічно, а особливо з боку найрідніших та найближчих.

Індивідуально, кожній родині наголошено на необхідності пильнувати своїх дітей, їх дозвілля та оточення аби не допустити здійснення сторонніми особами негативного впливу, забезпечити  їх від вживання алкогольних напоїв та заборонених речовин, а також, зменшити ймовірність вчинення нових адміністративних та кримінальних правопорушень, аби вберегти їх в подальшому від покарань пов’язаних з позбавленням волі.

Профілактичні бесіди вдалося здійснити з матерями, які з розумінням віднеслися до візиту працівників пробації та поліції.

 

Марина Марула, начальник Знам’янського МРВ з питань пробації


Знам’янських клієнтівпробаціїорієнтують на працевлаштування 

17.07.2018 року, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу  з питань пробації, працівниками   відділу вкотре організовано зустріч клієнтів пробації з представником районного центру зайнятості, а саме начальником відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Оленою Баланенко, яка провела присутнім лекцію  на тему: «Мотиваційне інтерв’ювання щодо працевлаштування осіб, які вступили в конфлікт з законом» 

Метою заходу стало продовження збільшення рівня обізнаності клієнтів пробації  в сфері  можливостей та перспектив працевлаштування, а також його позитивні сторони й подальший вплив на спосіб життя.

Звісно в кожного є своя думка про незначні  переваги  офіційного працевлаштування над  тимчасовими заробітками, але все ж таки, стабільний заробіток, хоч й не в усіх випадках високий, дає певну надію та сподівання на покращення життя країни в цілому.

В будь якому випадку, легше робити висновок, коли є певні знання та орієнтування в конкретному  напрямку.  


Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
з питань пробації

 

___________

На Знам’янщині позмагалися неповнолітні клієнти пробації

 

Днями, в Знам’янському міському парку працівниками Знам’янського відділу  з питань пробації організовано змагання по підтягуванню на перекладині між неповнолітніми клієнтами пробації.  

Метою заходу – привити любов до спорту або хоча б показати настільки важливо свій вільний час заповнювати  корисним заняттям. 

Під час заходу, присутнім було незвично, але  весело, хоча деякі з них зі спортом добре знайомі.

На початку заходу фахівець відділу пробації Артем Солодов, який поза робочим часом перебуває на позиції нападника Петрівської футбольної команди «Буревісник», показав приклад й підтягнувся 25 разів.

Не будемо говорити чи хтось дотягнувся до вказаного результату, адже головне настрій, бажання та прагнення досягати кращого. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
з питань пробації 

 

 

___________

На Знам’янщині клієнтам пробації організовано зустріч з наркологом та працівником поліції 

 

02 липня 2018 року працівниками Знам’янського міськрайонного відділу з питань пробації організовано зустріч клієнтів пробації з лікарем психіатром-наркологом Знам’янської міської лікарні ім. А.В. Лисенка Олексієм Коробко  та старшим дільничним офіцером поліції  Знам’янського ВП ГУНП майором поліції Олександром Акімовим, які здійснили лекцію-бесіду на тему: «Всебічна шкідливість вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин».
Олексій Коробко зазначив, що про негативний влив алкоголю та наркотиків на здоров’я людини відомо нам ще з дитинства, але на жаль, попри всю обізнаність, масштаби даної проблеми аж ніяк не зменшуються. Особливо гірко спостерігати за вагітними жінками з пляшкою пива. 

Також, лікар повідомив присутнім більш детальну інформацію про страшну деградацію особистості, яка є наслідком хронічного алкоголізму, після чого продовжив про наркотичні речовини, які є доволі розповсюдженою «отрутою молодого покоління».

В свою чергу, Олександр Акімов звернув увагу клієнтів пробації на відповідальності осіб, які з’являються в громадських місцях в нетверезому стані або  вживають алкогольні напої в таких місцях, також відмітив, що в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння особа, не контролюючи свій емоційний стан, в більшості випадків вчиняє безліч правопорушень, які можуть загрожувати життю або здоров’ю оточуючих, а як практика показує «під гарячу руку» попадають найближчі та найрідніші, не виключаючи й дітей, в яких доволі «крихка» психіка, і хто знає чим може обернутися для маленького беззахисного жителя нашої Батьківщини вчинок батька, сусіда чи просто незнайомої особи, які навіть в подальшому не зможуть знайти йому пояснення.   

Доповідачі такої актуальної теми сподіваються, що можливо дана інформація допоможе слухачам не допустити непоправної похибки в своєму житті та житті своїх знайомих. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
з питань пробації 

___________

На Знам’янщині проведено тренінг «Сім’я – простір без насильства»

19.06.2018 року, в приміщенні Знам’янської міської бібліотеки – філія №3, членом громадської організації «Знам’янський міський інформаційно-освітній клуб» Наталією Мірошніченко, спільно з начальником Знам’янського МРВ з питань пробації Мариною Марулою, психологом відділу Наталією Півторак та головним спеціалістом «Знам’янського бюро правової допомоги» Анжелою Івановою проведено тренінгове заняття для жінок  під назвою «Сім’я – простір без насильства».

Мета заходу – проінформувати осіб жіночої статті щодо поняття «насильство», його видів, роль дітей в такому соціальному явищі.

Під час тренінгу присутні дискутували про індивідульне розуміння насильства в цілому та методи уникнення участі в ньому, ділилися негативним досвідом зі свого  життя, чи життя своїх знайомих, проглянули фільм про різні прояви насильства саме в родинах і визначили яке воно небезпечне своєю таємничістю.

Не обійшлося, звісно, й без колективних завдань, а  малювання спільного плакату взагалі допомогло зблизитися присутнім  й відволіктися на побажання один одному. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
з питань пробації
 

 

___________

 

 

На Знам’янщині продовжується робота  
«Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи»

 

Протягом тижня в приміщеннях Цибулівської, Мошоринської, Володимирівської та двох  Богданівських шкіл, начальником Знам’янського МРВ з питань пробації Мариною Марулою, психологом відділу Наталією Півторак, заступником директора – начальником відділу Знам’янського РЦ СССДМ Еллою Чабан та спеціалістом Знам’янського міськрайонної  філії центру зайнятості Людмилою Базюк продовжено роботу спеціалізованого формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи». 
З метою популяризації здорового способу життя, статевого виховання підлітків, попередження правопорушень та здійснення профорієнтації делеговані особи працювали з учнями 1-8 класів. 
Незважаючи на різний вік дітей, доповідачам все ж таки вдалося знайти з ними  спільну мову. 
Під час проведення різного роду лекцій, учні активно приймали участь в обговореннях проблемних тематик, таких як: «Правопорушення та відповідальність», «Насильство в сім’ї», «Вибір майбутньої професії», а також з задоволенням приймали участь у бесіді-грі «Здоровим бути здорово» та «Співпраця між дітьми» .                          
Мариною Марулою за сприянням керівника Знам’янського осередку ВГМО «Фундація регіональних ініціатив» Крістіни Зайченко, додатково проведено бесіду на тему «Безпечні канікули» по закінченню якої дітям вручено пам’ятки з основними правилами безпеки життя.
Така ж участь не оминула й дітей ЗОШ №6 смт. Знам’янка-Друга, в яку спільно з пробацією завітала спеціаліст Знам’янського МЦ СССДМ Ольга Білокамінська.

 

 

 

 

 

 

 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ з питань пробації

___________

На Знам’янщині через флешмоб підвищують самооцінку 

05.06.2018 року, психологом  Знам’янського міськрайонного відділу  з питань пробації Наталією Півторак організовано флешмоб з підвищення самооцінки у клієнтів пробації. 

На початку заходу присутнім поставлене одне найголовніше завдання – підвищити  самооцінку й змусити один одного повірити в себе шляхом висловлення  добрих слів, що й має призвести до  віри в себе, в свої цілі та свої можливості. Адже, у кожного з нас є багато мрій, в  здійснення яких ми не завжди віримо, а причиною цьому, в більшості випадків, виступає низька самооцінка, скутість, невпевненість та замкненість у собі, й що саме сприяло  до таких проявів поведінки невідомо, але ми постійно надіємося на  підтримку рідних  в реалізації своїх планів, але з тих чи інших причин не завжди можемо її  знайти.

Добре, коли все ж таки особа знаходить  в собі сили й відчайдушно, попри всі негаразди, самостійно знаходить спосіб втілення життєвих планів. Але, є й інший тип людей, які самореалізовуються через вчиненні ним правопорушення.

Ось саме в цьому випадку, працівники пробації  мають вжити всіх можливих заходів не допустити такого прояву поведінки.

Можливо, проведений флешмоб не охопив значних масштабів, але присутнім сподобалося, й маємо сподівання, що маленькими кроками ми робимо світ добрішим. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
з питань пробації 

 

___________

 

08 Грудня, 2021 р., 08:30
07 грудня, в приміщені Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області відбулася зустріч соціального працівника Центру громадського здоров’я Михайла Ярового, який є також волонтером пробації та соціального працівника благодійного фонду «Повернення до життя» Наталії Разумової з клієнтами пробації, з метою проведення лекції-бесіди на тему: «Наркотичні речовини - небезпека для життя»
20 Липня, 2021 р., 09:53
Днями, в приміщенні Знам’янського бюро правової допомоги головний спеціаліст безоплатної правової допомоги Альона Волохова провела клієнтам пробації лекцію-бесіду на тему: «Основні права громадян та доступ до безоплатної правової допомоги».
18 Червня, 2021 р., 14:36
Відповідно до Закону України про пробацію» від 05 лютого 2015 року, пробація – це система наглядових і соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду й відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
10 Червня, 2021 р., 11:11
Відповідно до Закону України про пробацію» від 05 лютого 2015 року, пробація – це система наглядових і соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду й відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
02 Червня, 2021 р., 11:19
01 червня в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області персонал пробації спільно з працівниками поліції Знам’янщини  привітали дітей з родин працівників даного відділу.
24 Травня, 2021 р., 09:15
На території навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей» начальником Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області,  майором внутрішньої служби Мариною Марулою,   начальником Знам’янського бюро правової допомоги Анжелою Івановою учням 5 класу проведено вже доволі знайому лекцію-бесіду на тему: «Буллінг. Кібербулінг, відповідальність та наслідки».
19 Травня, 2021 р., 11:21
18 травня, на території Храму Преподобного Сергія Радонезького відбулася зустріч начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Марини Марули з волонтером пробації Василем Мазурком. 
12 Травня, 2021 р., 15:06
05 травня відбулася спільна зустріч заступника начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Катерини Гедерім й начальника Знам’янського бюро правової допомоги Анжели Іванової з неповнолітнім суб’єктом пробації та його матір’ю з  метою проведення лекції-бесіди на тему: «Особливості підготовки досудової доповіді щодо неповнолітніх та особливості їх кримінальної відповідальності».
07 Квітня, 2021 р., 10:20
06 квітня, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, представниками Благодійної організації «Вільна зона», а саме регіональним консультантом Олександром Камінським та соціальним працівником Сергієм Чабанюком в рамках проекту «Заради життя» проведено тестування на ВІЛ та скринінгову анкету для в становлення факторів ризику та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, вірусного гепатиту С та виявлення осіб, які потребують проведення діагностики захворювання на туберкульоз. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень