Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Прохорова Євгенія Пилипівна

Фото без описуПрохорова Євгенія Пилипівна  (17 листопада 1912- 03 грудня 1942)   Льотчик-інструктор, льотчик-винищувач,      старший лейтенант, командир авіаескадрильї.

Народилася 17 листопада 1912 року на станції Знам’янка, Дмитрівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії., Україна. 

Після школи закінчила Дніпропетровське залізничне училище в 1932 році, рік працювала за фахом, пізніше переїхала в Москву. У 1934 році, без відриву від виробництва, закінчила пілотську групу аероклубу, а в 1935 році - інструкторську групу. А вже за деякий час молода дівчина освоїла усі типи спортивних літаків, що існували у той час. . 

У 1935 році взяла участь в перельоті Ленінград - Москва на літаку № 6 конструкцій А. С. Яковлєва.

З 1936 року обіймала посаду інструктора- льотчика Центрального аероклубу ім. В. П. Чкалова міста Москви.

У 1940 році на одномісному планері "Рот Фронт-7" встановила два національні рекорди I категорії по дальності і висоті польоту.
Брала участь в повітряних парадах в Тушино, присвячених Дню Повітряного флоту, очолювала жіночу пілотажну п'ятірку кращих льотчиків на спортивних літаках. 

З травня 1941 року командувала спортивною ланкою Кіровського аероклубу Москви.

У червні 1941 року поступила до Академії Цивільного Повітряного Флоту. 

З початком війни стала працювати інструктором в Енгельській військовій школі пілотів. За успішну підготовку курсантів і участь в повітряних парадах була нагороджена знаком "ЗАОР" ("За активну оборонну роботу").  На фронт під час Другої Світової війни пішла добровольцем. 

Знам’янчанка Євгенія Прохорова ввійшла в історію як командир 586-го жіночого винищувального авіаційного полку, з грудня 1941 по березень 1942 років виконувала обов'язки командира полку, потім командувала ескадрильєю.

3 грудня 1942 року при супроводі з Куйбишева до Оренбургу особливо важливого літака Ли- 2, пасажиром якого був Л. П. Берія, шестірка Як-1, у складі якої була Прохорова, потрапила в зону сильного туману. Пробиваючи хмарність, пізно помітила землю, на виведенні літаку не вистачило висоти і він ударився в гребінь піднесеності. 

Загинула 03 грудня 1942 року похована в м. Оренбурзі.
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень