Соколов Віктор Михайлович
Соколов Віктор Михайлович - художник, наш земляк, корінний знам’янчанин. Віктор Михайлович народився 28 липня 1948 року. Його батько Соколов Михайло Карпович був учасником Другої Світової війни, розвідником-коректувальником батареї реактивних мінометів, після війни він працював комендантом - заступником начальника вагонного депо Знам’янка.
Віктор закінчив вісім класів у неповній Середній школі №4 м. Знам’янка та 9-10 класи у Середній школі №2. Ще навчаючись у школі, Віктор почав створювати живописні роботи. Його перша виставка відбулася у Школі №4 у 1959 році. У 1966 році Віктор закінчив здобувати середню освіту, а у 1967-1969 роках проходив службу у лавах Збройних Сил у частинах ППО на Чукотці. У 1969 році Віктор Соколов вступив до Київського художньо-торгівельного технікуму.
Віктор Соколов все життя займався художньою працею, працював декоратором, дизайнером, художником-оформлювачем, всюди привертав увагу своїми художніми роботами, за що його запрошували працювати саме у художній галузі. Одразу після закінчення школи В.Соколов прийшов працювати у художні майстерні Знам’янки, у яких завідувачем був М.Ф.Зайченко. Під час служби в армії Віктор Соколов займався художньою працею у військових частинах, де оформлював навчальні і керівні приміщення цих частин. Після служби в армії Віктор Соколов знову прибув у Знам’янку, у художні майстерні міста, де пропрацював 5 років. Довгий час Віктор Соколов працював художником-оформлювачем і створював монументальні, скульптурні і живописні роботи на замовлення підприємств і установ Кіровоградської та Миколаївської областей. Тривалий час Віктор Соколов працював у художніх майстернях кінотеатру «Україна» у м. Знам’янка та заводу радіовиробів «Акустика».
Віктор Соколов створив багато монументальних і скульптурних робіт на теренах нашої області. Найбільшою з цих робіт є Меморіальний комплекс «Вічна пам’ять воїнам Другої світової війни» у селі Диківка Знам’янського району, який отримав приз Республіканського конкурсу монументальних робіт до 40-ї річниці перемоги над нацизмом, і був відкритий 5 травня 1985 року. На гранітній стели комплексу вибиті імен 420 загиблих воїнів, а увінчують комплекс 3,5-метрові скульптури воїна з автоматом та жінки з лавровим вінком.
У 1990-1990 роках Віктор Соколов працював завідуючим художніми майстернями м. Знам’янки. У 1990-х роках працював художником-оформлювачем у країнах близького зарубіжжя. У цей період майстер активно співробітничав у рекламній справі, здобув досвід роботи у комп’ютерному дизайні. А у 2000 роках Віктор Соколов почав брати участь у виставках живопису художників Кіровоградщини, серед яких були його товариші-майстри В.Ребедайло, А.Татаров, Л.Трегубенко, В.Френчко, М.Явтушенко.
У Міському краєзнавчому музеї були представлені 38 робіт художника написаних олією. Були представлені пейзажі, замальовки Знам’янщини, портрети, жанрові роботи. Улюбленими темами робіт Віктор Соколова є природа рідної майстрові південної сторони міста, Чорний ліс, близькі люди та колеги по роботі у живопису, різкі зміни погоди у Знам’янці та навколишніх куточках біля неї. Гостям виставки буде цікаво побачити, як можуть виглядати давно знайомі їм куточки рідного міста у відображенні живописця Віктора Соколова, зовсім, можливо, неочікуваними кольорами та за особливих умов життя природи, побачити своєрідну і цікаву портретну манеру художника.