Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Законодавча база

Зміни до Переліку професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Зміни в поданні звіту форми №3-ПН«Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»

Призначення допомоги по безробіттю особам з інвалідністю

Відповідальність безробітних за порушення законодавства про зайнятість населення та соціальне страхування на випадок безробіття

Роботодавці отримають компенсації за працевлаштування переселенців

Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску

Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб», яким встановлено ряд стимулів для роботодавців за умови працевлаштування ВПО та посилено соціальний захист таких осіб

Інформація про видачу ваучерів територіальними органами Державної служби зайнятості України

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю

За яких умов припиняється реєстрація в службі зайнятості?

Реєстрація в службі зайнятості

Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою

Від чого залежить розмір виплати допомоги по безробіттю?

Зміни в законодавстві щодо оформлення трудових відносин між фізичними особами та найманими працівниками

30 травня 2013 року набрав чинності Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 347 від 15.04.2013 року.
Що визначає даний порядок?

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Що означає компенсація?

У цьому Порядку термін "компенсація” означає відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням Державної служби зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.

Які роботодавці мають право на компенсацію?

По-перше це роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:
1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку)

По-друге право на компенсаційні виплати мають також суб’єкти малого підприємництва, що будуть організовувати нові робочі місця в пріоритетних галузях економічної діяльності. Умови отримання відшкодування такі ж. Відмінність полягає лише у тім, що на новостворені місця праці можна приймати будь-кого з безробітних, а не тільки потребуючих додаткового соціального захисту. Важливо, щоб суб’єкти малого підприємництва розширювали свою діяльність у пріоритетних галузях економіки.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

В яких випадках компенсація не виплачується?

Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:
має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Яким чином роботодавець повідомляє центр зайнятості про працевлаштування безробітного на нове робоче місце?

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, для отримання компенсації подає протягом двох місяців з дня працевлаштування центру зайнятості заяву довільної форми, до якої додає довідку за затвердженою формою.

На підставі наданої роботодавцем заяви та довідки, персональних даних про особу, якими володіє служба зайнятості, та за даними Пенсійного фонду України, в тому числі щодо працевлаштування особи на нове робоче місце, відсутності у такого роботодавця заборгованості із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також даних державного реєстратора щодо порушеної справи про банкрутство та визнання роботодавця банкрутом, центр зайнятості приймає протягом п’яти робочих днів рішення про виплату компенсації роботодавцю.

Яка відповідальність передбачена за порушення порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду або Фонду соціального захисту інвалідів залежно від джерела компенсації або на його робоче місце за направленням служби зайнятості у межах дворічного строку працевлаштовується інший безробітний.

Роботодавець несе відповідальність за достовірність даних, що стосуються підтвердження факту створення нових робочих місць та працевлаштування на них відповідних осіб, які є підставою для виплати компенсації.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень