Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Знам’янський об’єднаний міський військовий комісаріат інформує

Перший відділ Кропивницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки запрошує бажаючих пов’язати свою подальшу долю із Збройними Силами України на військову службу за контрактом.

ПЕРЕВАГИ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ:

Гідне щомісячне грошове забезпечення (СВ від 10 000грн, ДШВ від 11 000грн, ССО від 12 000грн).

Гарантоване підвищення грошового забезпечення у ході просування по службі.

Додаткова щомісячна виплата за участь в операції об’єднаних сил (ООС).

Надання житла (гуртожитки поліпшеного типу) для військовослужбовців військової служби за контрактом у військових частинах.

Після укладення першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода (в залежності від встановленого Урядом прожиткового мінімуму) в розмірах:

особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму;

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму;

особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму.

УВАГА! Одноразову грошову допомогу не виплачують особам, звільненим з військової служби за контрактом, у разі повторного прийняття на військову службу.

Щорічна матеріальна допомога на оздоровлення.

Щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань.

Безоплатне забезпечення речовим майном.

Харчування за рахунок держави (в ППД – обід, в ООС, полігон – триразове харчування).

Безоплатна медична допомога військовослужбовцям у військових медичних закладах.

Пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей.

Виплата грошової компенсації за піднайом житла.

Збереження місця роботи, посади та середньомісячної заробітної плати за рахунок державного бюджету при укладенні (продовженні) контракту (під час дії особливого періоду).

ДОДАТКОВІ СТИМУЛИ:

Кар’єрне зростання.

Участь у міжнародних операціях з підтримки миру і безпеки.

Можливість безкоштовного вивчення іноземної мови (особам, які перебувають в резерві для просування по службі).

Надання статусу учасника бойових дій.

Виділення земельних ділянок під будівництво та пільги для військовослужбовців (учасників ООС) та членів їх сімей.

Після продовження першого контракту – право отримати вищу освіту заочно у вищих військових навчальних закладах (споріднену з цивільною) без відриву від служби за рахунок держави; отримання військової освіти та спеціальності.

Значно вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років (а не при досягненні пенсійного віку).

Щорічна відпустка – не менше 30 календарних днів (матеріальна допомога на оздоровлення).

Бойова підготовка за удосконаленою, сучасною програмою з інтенсивною часткою практичних занять на бойовій техніці, стрільбами, тощо.

Отже, обираючи професію захисника Батьківщини, громадяни матимуть не тільки всі перспективи для кар’єрного зросту, а й стабільну основу для соціальної і економічної захищеності.

Консультації з питань, які виникають у громадян щодо проходження військової служби за контрактом можна отримати звернувшись  за адресою: м. Знам'янка, вул. Г.Сковороди, 9.

 

З 01 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ОСІННІЙ ПРИЗОВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ.

Відповідно до Указу Президента №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 жовтня 2021 року розпочинається осінній призов громадян України на строкову військову службу.
Згідно до статті 15 «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

 Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:
– у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
– у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
– у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
– у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
– в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
             Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я. Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні (міські) призовні комісії.
             Відповідно до статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» строки проходження строкової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:

для солдат і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;

для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців.
             Строк проходження строкової військової служби визначається законодавством України в залежності від наявності у особи відповідного ступеню вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти.
            На даний час військовослужбовці строкової військової служби в Збройних Силах України залучаються в першу чергу для забезпечення життєдіяльності військових частин в пунктах постійної дислокації (крім тих, які дислокуються в Донецькій та Луганській областях).

Як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби Збройних Сил України до виконання бойових завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил не залучаються!

 

ДО УВАГИ ПРИЗОВНИКІВ!

 

            Тим, хто без повістки не з’явиться до Першого відділу Кропивницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк до 1 жовтня 2021 року загрожує штраф від 850 до 1700 грн.

             Відповідно до абзацу другого частини 8 статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

             На підставі Указу Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», черговий призов громадян на строкову військову службу восени 2021 року розпочнеться з 01 жовтня 2021 року.

 

            Пунктом 2, 3 «Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних», які визначені у додатку 1 до Порядку затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 7 грудня 2016р. № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних», визначено, що за неявку до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову настає адміністративна відповідальність.

           30.03.2021 року Верховною радою прийнято Закон України (законопроект 3553) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку». Цим законом внесено зміни до статті 210 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». З набуттям чинності цим законом, призовники та військовозобов’язані в особливий період за порушення правил військового обліку притягуються до адміністративної відповідальності за частиною 2 ст. 210 КУпАП. Відповідальність настає у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн.

 

Про вступ до вищих військових навчальних закладів та коледжів сержантського (старшинського) складу міністерства оборони України у 2020 році


 
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

ВИТЯГ З НАКАЗУ

військового комісара Знам’янського об’єднаного міського
територіального центру комплектування та соціальної підтримки

04 березня 2021 р    м. Знам’янка    №  26


Про призов громадян на строкову військову службу весною 2021 року

На підставі Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу” та указу Президента України від 24 лютого 202 року № 17/2021 „Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році”, проводиться призов громадян України на строкову військову службу наказую:


1.    Явці на призовну дільницю Знам’янського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни України чоловічої статі, яким в період чергового призову виповнюється 18 років, а також, які народилися у 1994 – 2003 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.
2.    Усі громадяни, які підлягають черговому призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю Знам’янського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою,  вказаною в особистій повістці в точно визначений час з документами, що вказані в повістці.
Громадяни, які не отримали особистих повісток, для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю Знам’янського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: м. Знам’янка вул. Григорія Сковороди № 9 - до 01 квітня 2021 року, маючи при собі документи, які засвідчують особу.
3.    Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на територіях Знам’янської об’єднаної територіальної громади, Дмитрівської об’єднаної територіальної громади та Суботцівської об’єднаної територіальної громади Кропивницького району Кіровоградської області зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у військовий комісаріат для проходження призовної комісії.
4.    На підставі Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу”  керівники підприємств, установ і організацій та навчально - виховних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх до призовної дільниці.
5.    Громадяни України призовного віку, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.


Військовий комісар Знам’янського об’єднаного міського
територіального центру комплектування та соціальної підтримки
підполковник                                                      Олександр Чижма


ЗГІДНО
Заступник військового комісара-начальник відділення рекрутингу
та комплектування Знам’янського об’єднаного міського
територіального центру комплектування та соціальної підтримки
капітан                                                                         Євген Штанько 


Знам’янський ОМВК інформує

 

В КІРОВОГРАДСЬКОМУ ГАРНІЗОНІ НА БАЗІ 50 ОКРЕМОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАГОНУ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ ЗСУ ДИСЛОКУЄТЬСЯ ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А4472 (42 ОМБ) 57 ОМПБр. КАНДИДАТАМ, ЯКІ МАЮТЬ БАЖАННЯ ПРОХОДИТИ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ, НЕОБХІДНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ДАНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (м. Кропивницький, вул. Дворцова, 2) або до Знам’янського ОМВК (кабінет №5). 


 

Основні поняття та порядок проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України.

 

Резервісти Збройних Сил України — це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.

Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.
Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.
Громадяни України, незалежно від статі та віросповідання, можуть виконувати військовий обов’язок шляхом проходження у добровільному порядку служби у військовому резерві.
Службу у військовому резерві проходять громадяни
України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві.
Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладення контракту на проходження служби у військовому резерві.
Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.
Вивчення кандидатів у резервісти здійснюється шляхом:
•    вивчення особистих якостей, установлення рівня їх освіти та професійної придатності;
•    організації медичного огляду;
•    перевірки фізичної підготовки;
•    проведення заходів професійно-психологічного тестування та відбору.
Вікові обмеження для солдат та офіцерів резерву
Громадяни України мають такі вікові обмеження щодо набуття статусу кандидата в резервісти та проходження служби в резерві:
•    рядовий склад — до 50 років;
•    сержантський, старшинський склад — до 50 років;
•    особи молодшого офіцерського складу — до 55 років;
•    особи старшого офіцерського складу у військових званнях майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 55 років;
•    полковник (капітан 1 рангу) — до 60 років.
Резервіст проходить службу у військовому резерві на підставі контракту, який укладає з державою в особі командира військової частини.
Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років.
Після закінчення строку дії першого контракту строк служби у військовому резерві може бути щоразу продовжений на 3-5 років до досягнення громадянином граничного віку перебування у військовому резерві.
Обладнання та екіпіровка резервістів
Військова форма одягу, предмети особистої екіпіровки резервістів аналогічні передбаченим для військовослужбовців.
Підготовка резервістів
Резервіст проходить підготовку у своєму підрозділі на посаді згідно з контрактом та залучається до участі в усіх найбільш значущих заходах бойової підготовки (бойові стрільби, тактичні навчання і т. ін.). При цьому терміни проведення зборів командир військової частини заздалегідь узгоджує з резервістом та його роботодавцем.
Відмінності від військовозобов’язаних
Резервіст проходить службу в резерві у добровільному порядку на підставі укладеного з ним контракту.
Резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки. Також резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань).
Роботодавець резервіста отримує компенсацію заробітної плати виплачену резервісту, за час, який відсутній працівник на робочому місці.
Під час проходження служби резервісту гарантується відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань.
Служба в резерві це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.
Резервісту гарантується.Збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.
Порадник кандидату у резервісти
лише 8 кроків щоб стати резервістом

1.ПРИЙМИ РІШЕННЯ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ
Проходження служби у військовому резерві полягає у виконанні резервістами обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладання контракту на проходження служби у військовому резерві.
2.ПОШУКАЙ НЕОБХІДНУ ІНФОРМАЦІЮ
у військових частинах, військових комісаріатах; на інтернет сторінках Міністерства оборони України, на сторінках служби в резерві в соціальних мережах Інтернету: «В Контакте» (www.vk.com/rezervist_ua) та "Facebook" (www.facebook.com/rezervist.ua), You Tube, на офіційному сайті Міністерства Оборони України (http://www.mil.gov.ua/rezervist/) за телефоном: (044)-454-43-34.
Обери військову частину, посаду та спеціальність для проходження служби у військовому резерві.
3.ЗБЕРИ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ, В РАЗІ СУМНІВУ ЗАТЕЛЕФОНУЙ ДО ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ, ЯКУ ТИ ОБРАВ, АБО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ
Подай заяву до командира військової частини. У заяві вкажи: прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, місце народження, місце реєстрації та фактичного проживання; посаду, на якій ти бажаєш проходити службу у військовому резерві; освіту та професію; військово-облікову спеціальність (при наявності).
Разом із заявою надай: 
— кольорові фотокартки розміром 9×12 см та 3×4см; 
— паспорт громадянина України; 
— військовий квіток (при наявності); 
— автобіографію, написану власноруч;
— оригінали документів про освіту.
Командир військової частини має 3 доби для вивчення твоїх документів та прийняти рішення, яке він має тобі повідомити.
4.ПРОЙДИ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ТА НАДАЙ ВИСНОВОК ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ДО ПАКЕТА ДОКУМЕНТІВ
Отримай у військовій частині картку обстеження та медичного огляду за формою, встановленою положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, при цьому твоя фотокартка має бути засвідчена гербовою печаткою військової частини.
Для проходження медичної комісії командир військової частини направить тебе до військового комісаріату. Військовий комісар організує проведення медичного огляду військово-медичною комісією військового комісаріату, як правило, під час проведення медичних оглядів призовників. В період між призовами можна пройти гарнізонну або госпітальну ВЛК за місцем дислокації військової частини.
5.ПРОЙДИ ПЕРЕВІРКУ РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ
Перевірка фізичної підготовки проводиться при військовій частині з урахуванням вимог спеціальності,яку ти обрав. Тобі мають повідомити показані тобою результати.
6.ПРОЙДИ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ ТЕСТУВАННЯ
Професійно-психологічне тестування проводиться офіцерами відділів (відділень) виховної роботи (психологами) військових частин у повному обсязі за існуючими методиками у порядку, визначеному Міністерством оборони України. Підсумок тестування не розголошується.
7.НАДАЙ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДО ПІДРОЗДІЛУ ПО РОБОТІ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ТВОЄЇ ОСОБОВОЇ СПРАВИ
До особової справи резервістів входять такі документи:
— твоя заява про бажання добровільно вступити на службу у військовому резерві;
— копії 1,2,10 сторінок паспорта громадянина України та сторінки з відміткою про реєстрацію;
— копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
— автобіографія написана власноруч та у друкованому вигляді;
— копії документів про народження, освіту, сімейний стан та народження дітей;
— характеристика з місця роботи, навчання (для працюючих або тих, хто навчається);
— довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки);
— картка професійного відбору та результати тестування кандидата;
— відомість результатів перевірки з фізичної підготовки;
— висновок військо во-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров’я до проходження служби у військовому резерві за обраною спеціальністю;
— довідка про групу крові та резус -фактор.
8.ПІДПИШИ КОНТРАКТ
За результатами вивчення кандидатів, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, командиром військової частини приймається рішення про укладання контракту.
Зверни увагу, що вивчення кандидатів у резервісти здійснюється командирами військових частин по документах твоєї особової справи.
При потребі командир військової частини може запросити тебе на особисту співбесіду

Зазвичай вивчення кандидата здійснюється наступним чином:
— вивчення особистих якостей, встановлення рівня їх освіти та професійної придатності;
— організації медичного огляду;
— перевірки рівня фізичної підготовки;
— проведення заходів професійно психологічного тестування та відбору.


Гості у Знам’янському ОМВК

В період з 3 по 5  квітня 2019 року в у мобілізаційному відділі Знам’янського ОМВК за участі представника 56 Маріупольської окремої  мотопіхотної бригади (ОМПБ) були проведені агітаційні заходи з приводу укладення контрактів на службу в Збройних силах України та службу в оперативному резерві. 

Заступник командира механізованої роти з морально-психологічного забезпечення 56 ОМПБ старший лейтенант Віктор Тихонюк та старший офіцер мобілізаційного відділу Знам’янського ОМВК майор Олександр Бугай провели зустрічі-бесіди з військовозобов’язаними, які перебувають на військовому обліку військового комісаріату, в ході яких розповіли присутнім умови, пільги та переваги при укладенні контрактів для проходження служби в Збройних силах України та контракту службу в оперативному резерві.

За більш детальною інформацією стосовно укладення зазначених вище контрактів прохання звертатись до Знам’янського ОМВК за адресою: м. Знам’янка, вул. Григорія Сковороди, 9, каб. №20. 


«ПРОФ FEST» у м. Знам’янка

 

4 квітня 2019 року в Центрі дитячої та юнацької творчості м. Знам’янки відбувся захід  «Проф.FEST», за участю учнів старших класів шкіл м. Знам’янки та інших учбових закладів з метою проведення агітації щодо вступу до навчальних закладів Кіровоградщини і вищих військових навчальних закладів України.

В ході проведення заходів, старший офіцер відділення комплектування Знам’янського ОМВК ст. лейтенант Євген Штанько поінформував присутніх про військові учбові заклади України та умови вступу до них.

Військовий комісаріат  бажає  випускникам шкіл 2019 року та всім бажаючим молодим людям здійснити правильний вибір, який забезпечить Ваше майбутнє життя.

За більш детальною інформацією стосовно вступу до військових закладів прохання звертатись до Знам’янського ОМВК за адресою:  м. Знам’янка, вул. Григорія Сковороди, 9, каб. №5. 

 


14.03.2019 у м. Миколаєві громадською організацією «Миколаївське народне ополчення» проведено захід із  вшанування морських піхотинців 36-ї Окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які загинули захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України в зоні проведення АТО (ООС) у 2014-2018 роках.

 

В заходах прийняли участь представники Знам’янського об’єднаного міського військового комісаріату (ОМВК) – заступник військового комісара майор Володимир Михайлович Щетінін, начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Знам’янської міської ради Алла Миколаївна Волошина та батько загиблого знам’янчанина Трубіна Сергія Сергійовича – Трубін Сергій Пилипович. 

Заступник військового комісара з територіальної оборони Знам’янського ОМВК майор Володимир Щетінін вручив батькові загиблого морського піхотинця старшого матроса Трубіна Сергія Сергійовича - Трубіну С.П. відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції». Представник виконавчого комітету Знам’янської міськради Алла Волошина вручила батькові загиблого грошову матеріальну допомогу.  

 

 

 

 


В Знам’янському ОМВК 5 березня 2019 року відбулися заходи з вручення відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» та нагрудного знаку «Ветеран війни – учасник бойових дій», особам, які брали безпосередню участь в АТО (ООС) та отримали статус учасника бойових дій і на даний час звільнені з військової служби та перебувають в запасі Збройних Сил України.
    В ході нагородження, ТВО військового комісара Знам’янського ОМВК майор Щетінін В.М., який вже удостоєний зазначеною відзнакою Президента України, привітав всіх присутніх з державною нагородою. 

 

Під час проведення заходу перед військовозобов’язаними запасу зі словами привітання виступив старший офіцер мобілізаційного відділення майор Бугай О.Ю. та повідомив, що вони мають першочергове право на проходження військової служби у військовому резерві та необхідності проходження військових зборів для удосконалення своїх знань військової науки.

Також, в ході зустрічі, ТВО начальника відділення комплектування старший лейтенант Штанько Є.М. довів інформацію стосовно військової служби за контрактом та умов вступу до вищих військових навчальних закладів України та привілеїв у цьому для учасників АТО (ООС) та їх дітей.

В заходу приймала участь Луцевят Ю.О. юрист - консульт всеукраїнського громадського руху «Сила права» (м. Кропивницький), яка надала інформацію про діяльність громадського руху і в процесі спілкування надавала юридичну консультацію присутнім згідно заданих ними питань.

 

 


Флеш-моб Знам’янського ОМВК та відділу освіти м.Знам’янки

 

З метою проведення акції на підтримку військовополонених моряків ВМС ЗС України Знам’янським об’єднаним міським військовим комісаріатом Кіровоградської області спільно з НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія» було організовано та проведено флеш-моб на підтримку українських моряків, які протиправно утримуються під вартою в Російській Федерації . 

В акції, яка відбулася 25 лютого 2019 року, приймали участь учні 10-11 класів зазначеного учбового закладу та особовий склад (військовослужбовці та державні службовці ЗСУ) Знам’янського ОМВК.


Проект «Допомога поруч»

 

 

З метою сприяння в роботі з медичної, психологічної та соціальної адаптації демобілізованих ветеранів АТО/ООС обласним клінічним госпіталем ветеранів війни Кіровоградської обласної ради започатковано проект «Телефонної диспансеризації» ветеранів АТО/ООС. 

Телефонна диспансеризація це один із елементів соціальної ініціативи «Допомога поруч», яка реалізується за КНП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради», Центру медико-психологічної реабілітації КОМПАС, Центру допомоги учасникам АТО Кіровоградської обласної державної адміністрації. 

Проект «Допомога поруч» передбачає всебічне сприяння та інформування ветеранів АТО/ООС про медичні, соціальні та психологічні послуги в Кіровоградській області, як для них особисто так і для членів їх родин попередньо по телефону. 

При отриманні усної згоди на спілкування з представниками госпіталю по телефону необхідно:

- отримати від учасників бойових дій згоду, попередньо усну для надання їх номерів телефонів та ПІБ, місця проживання представникам госпіталю, з подальшим оформленням письмового дозволу встановленого зразку на обробку їх персональних даних.
    
У разі виникнення питань бажаючим звертатись до відділу соціального забезпечення Знам’янського ОМВК кабінет №19, або безпосередньо до представника госпіталю за тел. 066 157-31-10.

Військовий комісар Знам’янського
об’єднаного міського військового комісаріату 
підполковник                                                                                 
О.В. Чижма


З початку 2019 року у Знам’янському ОМВК проводиться щорічне медичне обстеження військовозобов’язаних Знам’янського району та міста Знам’янки.

 

В період з 11 березня 2019 року будуть проводитись навчальні збори в навчальних центрах село Старичі, Львівської області, село Десна Чернігівської області.

З питань медичного обстеження та участі у навчальних зборах звертатись до Знам’янського ОМВК каб. 20, каб. 22.

Військовий комісар Знам’янського
об’єднаного міського військового комісаріату 
підполковник                                                                        
О.В. Чижма


Служба за контрактом у військових частинах десантно-штурмових військ ЗСУ

 

Служба в Збройних Силах України це почесний обов’язок кожного громадянина України:
це гарантуватія захисту своєї держави, її територіальної цілісності, своєї сі’мї та рідних;
це служба для справжніх чоловіків та жінок.

На військову службу за контрактом в ЗСУ можуть бути розглянуті чоловіки від 18 до 50 років (до 60 як виключення за згодою командира частини) та жінки від 18 до 45 років.
Для вибору фаху та місця подальшого проходження контрактної служби пропонується широкий спектр військових спеціальностей в різних родах військ, перевага надається військовим частинам бойового складу оперативного командування “Південь”.
Беручи до уваги характер та особливості проходження служби у ЗСУ військовослужбовцям надається окремий, специфічний статус.
Статус військовослужбовців – це їх правове становище, а саме набір прав і свобод у поєднанні із обов'язками та відповідальністю, що встановлені нормативно-правовими актами та законами України та гарантуються головним законом держави - Конституцією України.
Чому саме у Знамянському ОМВК слід укласти контракт?
При укладанні контракту в нашому регіоні ми формуєм Вашу особову справу військовослужбовця за контрактом, сприяємо в проходженні медичної комісії, максимально компенсуємо всі процесуальні витрати.
Тільки фахівці Знамянського ОМВК постійно і особисто надають правову, дорадчу та консультаційну допомогу від моменту підписання контракту, включаючи проходження контрактної служби;
Якщо Вам, з тих чи інших причин, відмовили в укладанні контракту у військовому комісаріаті за Вашим місцем проживання, радимо звернутися до нас. Ми зробимо все, щоб вирішити Вашу проблему у найкоротші терміни.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 передбачено виплату одноразової грошової допомоги після укладення першого контракту:
особам рядового складу — 8 прожиткових мінімумів;
особам сержантського складу — 9 прожиткових мінімумів;
особам офіцерського складу — 10 прожиткових мінімумів.
Зарплата військовослужбовця за контрактом 2018 (грошове забезпечення військовослужбовців) 
ВІД 8 500 ГРИВЕНЬ 
стрілець – 8 538 грн;
водій – 8 598 грн;
радіотелеграфіст – 8 645 грн;
старший стрілець – 8 499 грн;
командир відділення – 9 000 грн;
після року служби військовослужбовцем за контрактом грошове забезпечення збільшується на 1000 грн.
командир взводу – 9 500 грн;
командир роти – 11 000 грн;
командир батальйону – 13 000 грн;
командир бригади – 16 000 грн.
(матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в розмірі грошового забезпечення за місяць).

Державним бюджетом України на 2019 року передбачено грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом від 15000 грн.

Компенсація за піднайом житла
В обласних центрах:
1725 грн, якщо сім’я до 4 осіб;
2587,5 грн, якщо сім’я складається з 4 осіб та більше.
В інших населених пунктах:
1150 грн, якщо сім’я до 4 осіб;
1725 грн, якщо сім’я складається з 4 осіб та більше.
Переміщення військовослужбовця з одного місця служби до іншого
грошова компенсація за за найм житла військовослужбовцям, розмір якої становить суму місячної заробітної плати на військового та 50 відсотків цієї ж плати на кожного члена сім’ї, який змінює місце проживання;
безоплатний проїзд та перевезення майна сім’ї військовослужбовця до овопризначеного населеного пункту.
Право військових на забезпечення житлом
військовослужбовці за вибором забезпечуються державою житлом або фінансовою компенсацією для найму жилого приміщення, що відповідає встановленим нормативно-правовими актами вимогам та порядку;
строковики та проживаючі з ними сім’ї згідно з відповідними вимогами житлового законодавства забезпечуються службовим житлом;
у випадку відсутності службового житла неодружені військові можуть бути безкоштовно розміщені у казармах, сімейні військовослужбовці розміщуються у гуртожитках сімейного типу;
військова частина зобов’язана оплачувати винайм житла або за бажанням військовика виплачувати фінансову компенсацію для найму такого житла для військовослужбовця;
контрактники, що вступили до лав ЗСУ, зберігають за собою право на житло, яке було закріплене за ними до підписання контракту. Вступ на службу не може бути причиною зняття з обліку громадян, потребуючих покращення умов проживання на попередньому місці;
військові, вислуга яких становить не менше 20 років, забезпечуються  належними житловими умовами на постійній основі або, за вибором, фінансова компенсація для отримання необхідної житлової площі. Компенсація чи житлове приміщення надаються одноразово протягом усього строку служби при умові не використаного права безоплатної приватизації;
особи, що були звільнені у зв’язку з інвалідністю чи хворобою, викликаними каліцтвом, контузією, пораненням, одержаними під час виконання військового обов’язку та перебувають на обліку для покращення умов проживання позачергово отримують жилі приміщення в обраних ними для проживання населених пунктах за рахунок військових формувань або органів місцевої виконавчої влади, на обліку яких вони перебувають;
позачерговим правом на отримання житла за місцем перебування та обліку користуються сім’ї загиблих або зниклих безвісти під час проходження служби військових;
правом на отримання земельної ділянки під забудову та обслуговування володіють військовослужбовці, вислуга яких становить не менш ніж 17 років;
військові одноразово наділені правом отримати кредит строком до 20 років на будівництво або придбання житла за умови наявності 20 років військової вислуги з сплатою загальної суми  та кредитних відсотків за рахунок державних коштів, затверджених бюджетом на утримання ЗСУ;
реєстрація військового та членів його сім’ї за місцем дислокації бойового підрозділу або за місцем проживання родичів або інших громадян без врахування розміру житладо отримання житла;
бронювання займаної військовими та членами їх сімей площі до періоду направлення для проходження подальшої служби за межі України, у випадку наявної військової вислуги не менш ніж 20 років;
військовослужбовці, вислуга яких становить не менше 20 років, при звільненні з лав ЗСУ, володіють правом безоплатного оформлення приватної власності на приміщення для життя, яке було ними зайняте у будинках  державного житлового фонду згідно ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”;
відповідно до ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військові, що знаходяться на обліку потребуючих покращення житлових умов громадян, при звільненні залишаються на вищевказаному обліку у бойовому підрозділі до моменту отримання житла з державного житлового фонду або при їх бажанні фінансової  компенсації для придбання житла. У разі розформування військових частин, на обліку яких вони перебували військові переходять на облік  у  військкомати і квартирно-експлуатаційні частини районів та користуються позачерговим правом отримання житлового приміщення;
у випадку направлення військовика за межі держави або до забдрудненої внаслідок аварії на ЧАЕС місцевості, за ним закріплюється займана ним раніше житлова площа до моменту повернення за умови наявності 20 років військової вислуги.
Відпустки
Тривалість основної щорічної відпустки для військових визначається відповідно до набутого строку військової вислуги та становить:
30 діб – для службовців, строк вислуги яких становить менше 10 років;
35 діб – для військових, строк вислуги яких – від 10 до 15 років;
40 діб – для контрактників, строком вислуги від 15 до 20 років;
45 діб – для військовослужбовців, строк вислуги яких перевищує 20 років.
Військовим згідно ЗУ «Про відпустки» надаються додаткові відпустки (в тому числі творчі і соціальні) та відпустки у зв’язку з навчанням.
Відпустка за сімейними обставинами за потреби та іншими поважними причинами надається без збереження фінансового забезпечення та становить не більше 15 календарних діб на рік.
Стаття 10 закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:
Основна щорічна відпустка присвоюється із збереженням усіх видів забезпечення та виплатою грошової допомоги на оздоровлення, розмір якої рівний фінансовому забезпеченню за місяць;
Тривалість обов’язкової відпустки збільшується із збільшенням військової вислуги, за бажанням може надаватися двома частинами, при умові, що більша її частина становитиме мінімум 24 календарних дні;
У зв’язку з навчанням у навчальних закладах, особливим характером служби та іншими поважними причинами надаються додаткові відпустки із збереженням за військовим забезпечення;
Соціальні та творчі відпустки надаються згідно ЗУ «Про відпустки», інші додаткові відпустки надаються у порядку та на підставах відповідних законів України;
Щорічна додаткова відпустка із збереженням усіх видів забезпечення надається військовим, обов’язки яких виконуються в умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я, прямопропорційно впливають на підвищення інтелектуального та нервово-емоційного навантаження чи здійснюються в особливих природних, кліматичних, географічних, екологічних та інших умовах;
Невикористані дні основної або додаткової щорічної відпустки з причин хвороби компенсуються у вигляді продовження вищевказаної відпустки після одужання на ту ж кількість днів;
На підставі рішення ВЛК (спеціальна військово-лікарська комісія) службовцям надаються відпустки для лікування із збереженням усіх видів забезпечення, тривалість яких регламентується характером та ступенем захворювання;
При бажанні чоловік чи дружина контрактника самостійно обирає зручний час для основної щорічної відпустки одночасно із відпусткою військовика.
Стаття 14. Пільги військовослужбовцям та членам їх сімей
Військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:
залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:
у відрядження;
у відпустку в межах України;
при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв’язку з передислокацією військової частини;
до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України;
всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) — тільки військовослужбовці строкової військової служби.
Право військовослужбовця на охорону здоров’я:
військовослужбовці мають право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Вони щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи;за відсутності за місцем проходження військової служби або за місцем проживання військовослужбовців військово-медичних закладів охорони здоров’я чи відповідних відділень або спеціального медичного обладнання, а також у невідкладних випадках медична допомога надається державними або комунальними закладами охорони здоров’я за рахунок Міністерства оборони України;члени сімей військовослужбовців за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров’я отримують медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я;
члени сімей військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або у відставку, а також військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або постраждали у полоні в ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, якщо ці особи прослужили не менш як 20 календарних років, мають право на медичне обслуговування у закладах Міністерства оборони України.
військовослужбовці та члени їх сімей мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, з пільговою оплатою вартості путівок. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;
військовослужбовцям, які направляються до санаторію для продовження лікування відповідно до висновків військово-лікарської комісії після лікування в госпіталях, путівки надаються безоплатно;військовослужбовці, які отримали захворювання, пов’язане з виконанням  обов’язків військової служби, після лікування у військово-медичному закладі  охорони здоров’я мають право на позачергове одержання путівок до санаторно-курортних та оздоровчих закладів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.військовослужбовцям, зайнятим на роботах із шкідливими умовами  праці, а також при особливому характері їх служби, військовослужбовцям,  які стали інвалідами внаслідок бойових  дій, учасникам  бойових  дій  і прирівняним до них особам путівки для санаторно-курортного лікування надаються у першу чергу.
Згідно ст. 11 Закону України 
«Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:
Охорона здоров’я військовослужбовців забезпечується створенням сприятливих санітарно-гігієнічних умов проходження військової служби, побуту та системою заходів з обмеження дії небезпечних факторів військової служби, з урахуванням її специфіки та екологічної обстановки Військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, в обов’язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей мають право один раз на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з пільговою оплатою вартості путівок у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.
Військовослужбовцям, які направляються до санаторно-курортного закладу для продовження лікування відповідно до висновку військово-лікарської комісії після стаціонарного лікування в госпіталі, путівки надаються безоплатно.
Військовослужбовці, які отримали захворювання, пов’язане з виконанням обов’язків військової служби, після лікування у військово-медичному закладі охорони здоров’я мають право на позачергове одержання путівок до санаторно-курортних та оздоровчих закладів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, а також учасники бойових дій прирівнюються у правах до інвалідів та учасників Другої Світової Війни.
Військовослужбовці-жінки користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства.
Військовослужбовці, звільнені з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, члени сімей військовослужбовців приймаються на обстеження і лікування до військово-медичних закладів охорони здоров’я.


Військовий комісар Знам’янського об’єднаного міського військового комісаріату
підполковник                                                
О.В.ЧИЖМА

 

12 Травня, 2021 р., 15:19
23 квітня 2021 року набрав чинності Закон України №1357-ІХ від 30.03.2021 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку», відповідно до якого на базі діючих військових комісаріатів на протязі двох місяців створюються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, які є правонаступниками військових комісаріатів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень