Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Загравенко Анатолій Романович

Фото без описуЗагравенко Анатолій Романович (07 квітня 1938- 10 листопада  2018) – журналіст, поет, прозаїк, драматург,член Національної спілки письменників України, лауреат обласної премії ім. Ю. Яновського.

Народився в с.м.т. Новоархангельську на Кіровоградщині 07 квітня 1938 року. По закінченню загальноосвітньої середньої школи у 1956 році навчався у Львівському технічному училищі №8. Потім за направленням опинився у м. Рубцовську Алтайського краю. Три роки працював формувальником-ливарником у чавунно-ливарному цеху Алтайського тракторного заводу. 

Друкуватися у пресі почав у 1957 році у вісімнадцять років. Перший вірш «Любить гуцул очі сині» було вміщено у львівській молодіжній газеті. А згодом вірш «Твої руки» з’явився друком у журналі «Жовтень». У послідуючі роки вміщувалися його поезії в колективних збірках: «Там де Ятрань…»(м. Кіровоград), «Кроки» (м. Дніпропетровськ), «Вітрила» (м. Київ). 
Протягом 1960-1963 років перебував на службі в армії. Служив у Московському військовому окрузі рядовим, командиром відділення. Був направлений на курси офіцерів запасу. Успішно їх закінчив і демобілізувався у званні молодшого лейтенанта. Уже в роки незалежності, будучи у відставці, в чині капітана присягнув на вірність незалежній Україні.
З 1964 року працював у журналістиці. Пройшов сорокарічний трудовий шлях від кореспондента районної газети до редактора об’єднаної міськрайонної, а з 90-х років – міської газети «Знам’янські вісті» до 2003 року.
Заочно закінчив у 1971 році Літературний інститут імені О.М.Горького (м. Москва) та з 1973 по 1975-й вивчав журналістську науку у Київській вищій партійній школі. 
Першу книгу «Іскрини дощу» видав у 1990 роціу видавництві «Промінь» (м. Дніпропетровськ). Послідуючі були такі видання: «Спадок»(1997р.), «Дике поле»(1998р.), «Меди полинові»(1999р.), «Доля»(2000р.), «Сповідь»(2001р.)(книга із трьох збірок поезій: «Супротив», «Ранок», «Сопілка з бузини»),  «Часослов»(2002р.), «Щастя»(2003р.), «Майдан»(2004р.), «Пошук»(2006р.), «Поеми»(2010р.), «Твори в двох томах»(2012р.) 
Лауреат обласної журналістської премії імені Ю. Яновського. Переможець Всеукраїнського конкурсу «ЗМІ – громадянському суспільству», за що був відзначений Грамотою фондів «Євразія» та «Відродження», а також навчальною поїздкою до Канади, де вивчав досвід роботи неприбуткових громадських організацій.
А ще Анатолій Романович - член Національної спілки письменників України, Лауреат обласної літературної премії  ім. Є.Маланюка за 2013 рік.
Був активний учасник руху за утвердження в Україні повноцінного громадянського суспільства, палкий прихильник державної незалежності України, відродження її мови, духовності, європейського шляху розвитку.
  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень