Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Міський краєзнавчий музей

Директор міського краєзнавчого музею
 

Контактні телефони: т.(05233) 7 43 81
E-mail: muzeyznam@gmail.com 
Фейсбук:https://www.facebook.com/Краєзнавчий-музей-Знамянки-107752257442059 

YouTube: https://youtu.be/gqXRF5tmQ0E
Адреса: вул. Глібка, 28-В, м. Знам’янка, Кіровоградська область, 27400
Графік роботи: Пн. – сб.  з 8:00 – 17:00;
Вихідний день: Неділя

Цікаві будівлі м. Знам’янки

Інформація про умови праці, відомості про матеріально-технічну базу закладу культури, фінансову звітність за попередній бюджетний період закладу культури:

Додатки

Про затвердження персонального складу конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського краєзнавчого музею

Кулик Тетяна Станіславівна

Швайка Петро Митрофанович

Протокол №1 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам'янського міського краєзнавчого музею

Протокол №2 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам'янського міського краєзнавчого музею

Протокол №3 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам'янського міського краєзнавчого музею

Виконавчий комітет Знам’янської міської ради
оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора
Знам’янського міського краєзнавчого музею
Відповідно до ст. 211 Закону України «Про культуру» кандидатам на участь у конкурсі на заміщення вакантної посади визначити наступні умови: директором Знам’янського міського краєзнавчого музею може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, вільно володіє державною мовою і стилістикою офіційних документів, дотримання вимог Інструкції з діловодства та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки директора закладу культури, вільно володіти  ПК. 
Відповідно до ст. 214 Закону України «Про культуру» для участі у конкурсі подаються наступні документи:
-    заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
-    автобіографія, що містить прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;
-    копія документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;
-    два рекомендаційні листи довільної форми;
-    мотиваційний лист довільної форми.
Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адреси виконавчого комітету Знам’янської міської ради протягом 30 календарних днів з моменту опублікування оголошення про конкурс.
Перелік документів, зазначений в оголошенні, є вичерпним. Особа може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні чи моральні якості.
Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.
За довідками звертатися за адресою: м.Знам’янка, ул.Михайла  Грушевського, 19,каб.№ 2,тел.7-45-45

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Фото без описуМіський краєзнавчий музей почав формуватися у січні 2004 року на підставі рішення ХХІІ сесії Знам’янської міської ради 24-го скликання № 448 від 14 листопада 2003 року. Пізніше, 13 травня 2004 року були внесені зміни до попереднього рішення і затверджена така редакція: “Створити у місті Знам’янці з 1 січня 2004 року міський краєзнавчий музей. Музей “Кобзарева світлиця” залишити як структурну одиницю краєзнавчого музею на правах його філії”. 

Експозиції музею розташовані у 4-х кімнатах загальною площею 142 м2. У одній з них розміщені матеріали “Кобзаревої світлицi”, в інших – експозиції краєзнавчого музею, діє відділ етнографії, формується відділ археології. Одна з кімнат музею використовується для тимчасових виставок та експозицій. Основний фонд музею складає 3789 музейних предмета, а науково-допоміжний фонд музею – більше 2700 предметів.

Шевченківський музей  “Кобзарева світлиця” засновано у 1961 році з нагоди 100-річчя з дня смерті поета. Тоді у Знам’янці мешкали внучата племінниця Т.Г.Шевченка Катерина Максимівна КРАСИЦЬКА (1873–1967) та її дочка Антоніна Вереміївна КРАСИЦЬКА (1907–Фото без опису1991). Антоніна грала на бандурі, а Катерина тримала у пам’яті численні перекази земляків із Кирилівки та Зеленої Діброви про зустрічі Т.Г.Шевченка з родичами під час подорожі по Україні. Зараз «Кобзарева світлиця» має статус філії і входить до складу краєзнавчого музею. Дотепер це єдиний шевченківський музей в області.

Рішенням виконкому Знам’янської міської ради № 102 від 20 березня 1961 року К.М.Красицька одержала ошатній будинок за адресою вул. Жовтнева, 33, в якому за допомогою директора обласного краєзнавчого музею Олени Орестівни НОЗЕМЦЕВОЇ та музеїв Києва і Канева сімейний шевченківський музей Красицьких став громадським. 

Фото без описуПротягом перших 15 років існування музей відвідали близько 22-х тисяч гостей з усіх регіонів колишнього Союзу, зокрема з Москви, Ленінграда, Києва, Львова, Тбілісі, Воронежа, Баку, Темір-Тау, Оренбурга, Одеси, Краснодара, Горлівки, Чити, Південно-Сахалінська, Уссурійська, Владивостока, Норильська та багатьох інших міст і сіл колишнього Союзу, що зафіксовано у книгах відгуків. У зв’язку з розбудовою міста музей у лютому 1989 року переведено у приміщення по вулиці Глібка, 28, де він працює дотепер.  

З 1990 року музеєм став опікуватись Почесний громадянин м. Знам’янка краєзнавець В’ячеслав Євгенович ШКОДА – онук Олімпіади Єгорівни Красицької, яка доводилась правнучкою Т. Г. Шевченку по його сестрі Катерині. В. Є. Шкода  працював на посаді директора музею «Кобзарева світлиця» протягом 1990 – 2003 років та на посаді головного зберігача фондів музею протягом 2004 – 2009 років. 

За період роботи музею на додаток до звичайних музейних екскурсій були втілені в життя такі форми роботи, як туристичні екскурсії по рідному краю, відкриті тематичні уроки у школах, консультації та практична допомога студентам з різних аспектів краєзнавства, наукові експедиції, пропаганда пам’яток історії та культури через пресу та телебачення. Музей має власну сторінку у соціальній мережі “Facebook”, на якій підписувачі можуть ознайомитися з цікавими заходами музею та публікаціями з тематики історичного краєзнавства.

Фото без описуПід прихистком музею стали працювати і діють представництва авторитетних громадських організацій, зокрема Всеукраїнського культурно-наукового Фонду Т.Г.Шевченка (м. Київ, президент – Л.О.Красицька), Асоціаціації дослідників голодоморів в Україні (м. Київ, президент – Левко Лук’яненко), історичного клубу “Холодний Яр” (м. Київ, президент – Роман Коваль), місцевої організації Всеукраїнського товариства “Просвіта”. Також, під прихистком музею проводить різнопланові свої заходи канцелярія Чорноліського полку ім. Козака Мамая Українського козацтва (полковник – Віктор Мазуренко). З музеєм співробітничають Знам’янська асоціація народних майстрів і самодіяльних художників (голова – Р. О. Айвазовська), Клуб шанувальників мистецтв «Дивоціт» Знам’янського міського палацу культури (голова – Вікторія Кравченко), Центральна бібліотечна система м. Знам’янки.

Музей у співдружності з міською телерадіокомпанією ініціював створення та показ на місцевому та обласному телебаченні 12 документальних фільмів, серед яких: “Легенди Чорного озера”, “Зоряні роки Афанасія Фета”, “За фасадами старих будинків”, “Орлова Балка”, “Рік 1892” та інші.

Фото без описуТрадиційно щороку у квітні музей формує делегацію і разом з козаками Чорноліського полку бере участь у акції вшанування в Холодному Яру Чигиринського району Черкаської області отаманів гайдамацького краю. Кілька разів делегація музею спільно з народним аматорським ансамблем “Барвінок” Знам’янського міського Палацу культури здійснювала творчу поїздку до Канева і по шевченковим маршрутам Черкащини.

Робота музею відзначена грамотами, у тому числі за підписом Міністрів культури і мистецтв України Богуцького та Білозір.

З 2010 року започатковано новий напрямок роботи музею - туристично-краєзнавчий. Маємо певні напрацювання. Розроблено 5 туристично-краєзнавчих маршрутів по рідному краю за якими здійснюють екскурсійні подорожі та туристичні походи, а саме: «Т.Г.Шевченко і наш край», «Знам’янка - перлина Чорноліся», «Партизанськими стежками», «Таємниці Чорного озера», «Козацькими шляхами села Цибулеве», «Стежками Холодного Яру», «Знам’янка часів прекрасної епохи». За п’ятьма маршрутами виготовлено рекламно-інформаційні буклети. В проекті розробка ще декількох цікавих маршрутів. Як результат співпраці зі шкільним туристичним гуртком, на базі музею створено міську громадську організацію «Туристично-краєзнавчий клуб «Чорнолісся». Започатковано і реалізовано декілька спільних проектів.

Нині міський краєзнавчий музей очолює Тетяна КУЛИК.

ПОСТІЙНІ ЕКСПОЗИЦІЇ МУЗЕЮ

У музеї розташовані 4-и експозиційні кімнати загальною площею 129 м2. Спеціалізація залів музею наступною:
1.    Зала №1 – Зала історії Знам’янки;
2.    Зала №2 – Зала історії Знам’янщини у революціях і війнах 20 ст.;
3.    Зала №3 – зала у якій розташована філія музею «Кобзарева світлиця» з її експозицією;
4.    Зала №4 – Зала етнографії Знам’янщини і Центральної України.  

Фото без описуУ залі №1 розгорнуті наступні експозиції:
1.    Археологія Чорнолісся;
2.    Козацькими шляхами;
3.    Знам’янка – Рідне місто моє;
4.    Залізниця – трудове серце нашого міста;
5.    Громадські діячі і діячі культури України кінця 19 - 20 ст. у Знам’янці.

У залі №2 розгорнуті наступні експозиції: 
1.    Пам’ять Другої світової війни в Знам’янському краї,
2.    Герої не вмирають! – борці за незалежність і територіальну цілісність України,

Експозиція філії музею «Кобзарева світлиця» займає окрему кімнату є стаціонарною та містить матеріали, що стосуються життя та творчості Великого Кобзаря.

Експозиція Зали № 4 етнографії складається фактично з 4-х розділів:
1.    Предмети сакрального і релігійного призначення;
2.    Експозиція українських рушників;
3.    Предмети сільськогосподарської праці;
4.    Предмети домашнього господарства. 
Фонди музею нараховують 6 634 одиниці музейних предметів, з яких 3 798 належать до категорії основного фонду музею.

Фото без описуНайважливіші напрямки роботи музею,та участь у загальноміських заходах
Знам’янчани, особливо учні навчальних закладів міста, зустрічаються з музеєм під час екскурсій до музею, під час тематичних заходів на замовлення навчальних закладів міста. А у масовому форматі земляки і гості Знам’янки зазвичай зустрічаються з музеєм протягом всього року під час виставок у рамках відзначення свят і пам’ятних дат України в місті, серед яких:
-    День Соборності України,
-    День пам’яті Героїв Крут,
-    День Героїв Небесної Сотні,
-    Шевченкові дні,
-    День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,
-    День Міста,
-    День незалежності України,
-    День пам’яті захисників України,
-    День Захисника України та Свято Покрови, та деяких інших дат, які стали вже традиційними.

Протягом року музей проводить на замовлення відвідувачів екскурсії в музеї та в історичному центрі міста. Музей надає наукові консультації і допомогу у створенні учнівських та наукових робіт. Науково-популярні матеріали, як місцевого, так і всеукраїнського наповнення музей публікує на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. 
 

 

Виконавчий комітет Знам’янської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Знам’янського міського краєзнавчого музею

Відповідно до ст. 211 Закону України «Про культуру» кандидатам на участь у конкурсі на заміщення вакантної посади визначити наступні умови:

директором Знам’янського міського краєзнавчого музею може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

    Відповідно до ст. 214 Закону України «Про культуру» для участі у конкурсі подаються наступні документи: 
-    заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»; 
-    автобіографія, що містить прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;
-    копія документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;
-    два рекомендаційні листи довільної форми;
-    мотиваційний лист довільної форми.
Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адреси виконавчого комітету Знам’янської міської ради протягом 30 календарних днів з моменту опублікування оголошення про конкурс.
Перелік документів, зазначений в оголошенні, є вичерпним. Особа може надати інші документи, які, на її думку, підтверджують її професійні чи моральні якості.
Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.
За довідками звертатися за адресою: м.Знам’янка, вул.Михайла Грушевського, 19, каб. № 4, тел. 7-45-45.
Оголошення про конкурс опубліковано в газеті «Знам’янські вісті» від 21 січня 2021 року № 4-5.

Протокол №2 засідання конкурсної комісії від 11.03.2021 року

Друге засідання конкурсної комісії  з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського краєзнавчого музею від 11.03.2021 року (онлайн)

Протокол №1 засідання конкурсної комісії від 02.03.2021 року

Перше засідання конкурсної комісії  з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського краєзнавчого музею від 02.03.2021 року (онлайн)

Про затвердження персонального складу конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського краєзнавчого музею

ЛУТАЙ Оксана Олександрівна

КУЛИК Тетяна Станіславівна

Розпорядження Знам’янського міського голови Володимира Сокирка від 9 лютого 2021 року № 78-к "Про затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури в новій редакції"

Відомості про матеріально-технічну базу Знам’янського краєзнавчого музею

Статут міського краєзнавчого музею м. Знам’янка в новій редакції

ф.1-дс

ф.2-дс

ф.3-дс

ф.4-дс

ф.5-дс

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень