Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Єгоров Борис Кузьмович

Фото без описуЄгоров Борис Кузьмович 
(25 березня 1925 - 08 червня 2017) – український живописець, член Спілки художників УРСР, Національної спілки художників України з 1972 року. 

Єгоров Борис Кузьмович народився в м. Знам’янка в робітничій родині. Привернув до себе увагу як майстерний малювальник ще під час навчання в Середній школі Одеської залізниці №9 м. Знам’янка. В період Другої світової війни виконував завдання підпільно-диверсійних груп м. Знам’янки як розвідник і зв’язківець. Після звільнення Знам’янки від нацистських загарбників працював в паровозному депо Знам’янка кочегаром паровоза, помічником машиніста. 
    В 1945-1950 роках Борис Єгоров навчається в Одеському художньому училищі ім. М.Б.Грекова. В 1950 році захистив дипломну роботу «Молотьба» з оцінкою «відмінно». З 1950 року до останнього періоду життя Борис Єгоров жив і працював у м. Запоріжжя, в Запорізьких художньо-виробничих майстернях. З 1951 року був учасником регіональних, всеукраїнських та всесоюзних виставок живопису. В той же час майстер успішно поєднував творчі педагогічну діяльність, керував студією робочої молоді в Будинку культури ДЕЗ. 
    Борис Єгоров працював у стилях живопису пейзаж, портрет, жанровий живопис, урбаністичний та індустріальний пейзаж, вдало змальовував сільськогосподарські роботи, пейзажі хлібних ланів, море. Створив портрети внучатих племінниць Т.Г.Шевченка К.М.Красицької і А.В.Красицької, берегинь кімнати-музею Т.Г.Шевченка в м. Знам’янка та краєзнавця, Почесного громадянина м.Знам’янка В.Є.Шкоди. В 2010 році в Запорізькому художньому музеї відбулася персональна виставка Бориса Єгорова, присвячена 85-річчю від дня народження художника, а в 2012 році – його персональна виставка «Запоріжжя кохане моє».      
    Твори Бориса Кузьмовича Єгорова зберігаються у Запорізькому, Кіровоградському, Київському, Одеському художніх, Знам’янському міському музеях, у приватних колекціях. Більше 150 робіт знаходяться в Державному художньому фонді України.     

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень