Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Винокурова Анна Тихонівна

Фото без описуВинокурова Анна Тихонівна (06 червня 1925 – 16 червня 2014) - вчитель російської мови і літератури, Заслужений учитель УРСР

Народилася  06 червня 1925 року в Московській області село Іванівське. У 1937 році переїздить із сім’єю до Знам’янки, де навчається в семирічній школі № 11. У 16 років залишається сиротою, маючи на утриманні молодшу сестру.

З 1944 року працює піонервожатою і навчається в Кіровоградському педучилищі. Довелося працювати в Дар’ївському дитбудинку (нині Київська область), в селі Володимирівка (Смілянський район). 1952 році повертається до Знам’янки в залізничну школу № 11, де у 1957 році переведена на посаду завуча. Брала участь у будівництві нової школи в смт. Знам’янка Друга.

1958 – нагороджена значком «Відмінник народної освіти», знайомиться з В.Сухомлинським. 1973 року – Заслужений учитель УРСР, 1976 – нагороджена медаллю А.С.Макаренка. 

З 06 червня 1980 року – на пенсії, але продовжує співпрацю з Кіровоградським обласним інститутом післядипломної освіти: читає лекції, працює в комісії по перевірці робіт медалістів, працювала і депутатом селищної ради, секретарем комісії з вивчення умов проживання малозабезпечених сімей, очолювала жіночу раду селища.
Громада Знам’янки знала Анну Тихонівну не тільки як вчителя літератури, але і автора багатьох віршів на педагогічні теми: «Пам’яті В.А. Сухомлинського», «Вчителька», «Наша Ніна», «Народний вчитель» та інші.
Померла Анна Тихонівна 16 червня 2014 року.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень