Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Татаров Анатолій Михайлович

Народився у березні 1936 року в м.Знам’янці у  робітничій багатодітній сім’ї. А.Татаров не одразу став професійно займатися улюбленою справою. У 1951-1955 роках він закінчив Шамівський сільськогосподарський технікум у с.Дмитрівці, здобув спеціальність агронома і працював ним у колгоспах Знам’янського району. Агрономом від працював сім років. Протягом довгого часу А.Татаров працював зоотехніком на Дніпропетровському конезаводі №172, де навчився мистецтву спілкування з конями, яких готували до спортивної кар’єри, циркової, до служби у Збройних силах та на продаж у зарубіжжя. На Дніпропетровщині А.Татаров працював у різних місцях, навіть інструктором Щорського райкому комсомолу, але все ж повернувся у рідну Знам’янщину, знов на сільський терен. 

Деякий час А.М.Татаров служив, а потім працював у військовій частині у с. Богданівка. Командування помітило його талан, і тут йому вперше довірили виконувати картини і портрети. Завідуючий клубом військової частини створив умови для праці молодого художника. Його роботи стали окрасою не тільки військового клубу, а й публікувалися у ілюстрованих журналах збройних сил СРСР – «Воїнське знам’я», «Радянський воїн», іноді навіть на першій сторінці. У 1963 році А.М.Татаров закінчив Московський відкритий інститут мистецтва і народної творчості. Його наставником був Заслужений художник СРСР П.В.Митурін. 
    Від 1962 до 1996 року А.М.Татаров працював у Знам’янській художній майстерні – окремому підприємстві побутового обслуговування м.Знам’янки. Доводилося працювати олією, гуашшю, створювати портрети державних діячів, робітників, видатних людей нашого міста, агітаційні матеріали, художні матеріали для підприємств і установ. А.Татаров співробітничав з багатьма видатними художниками Знам’янки, серед яких - С.Д.Лівертовський, М.Ф.Зайченко. Знам’янським художникам доводилося виготовляти наочні матеріали для навчальних закладів, підприємств, зображувати професійні прилади, агрегати, технологічні процеси, де було необхідне документальне відтворення цих процесів і машин. Саме знам’янські художники оформлювали навчальні класи Кіровоградського вищого училища цивільної авіації, а там вимагалося документальне відтворення авіаційної тематики, польоту літака, його етапів та його відображення на пілотських приладах. 

Весь цей час А.М.Татаров працював і для власної душі. Тут він у більшості працював аквареллю. Він пояснює це тим, що у подорожах зустрічається багато цікавих сюжетів, які хочеться швидко замалювати, але для великого живопису необхідно носити з собою мольберт, інструменті, сувої, а шкільні фарби і папір займають небагато місця. Під час ділових і туристичних подорожей А.М.Татаровим були створені акварелі українського степу, старовинних Праги і Кенігсбергу, Одеси і Севастополя, Стамбула і навіть єгипетського Луксора. Цікаво і яскраво виглядають натюрморти художника.  Найбільше майстер полюбляв змальовувати пам’ятки архітектури, старовинні міста.  
У Міському краєзнавчому музеї неодноразово проводилися виставки акварелей А.М.Татарова, у яких були представлені 43 роботи художника – пейзажі, натюрморти, портрети, зразки міського живопису. У цих роботах відбився життєвий досвід художника, вдумливий погляд на життя. На цих роботах багато сонця, так само, як і в душі художника.         
    Доля дарувала йому щастя займатися улюбленою справою і вдосконалювати свою майстерність.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень