Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Осадчий Олександр Петрович

Фото без опису(09 червня 1907- 03 березня 1981) - гвардії генерал – майор,командир 11-ї гвардійської винищувальної авіаційної Дніпропетровської Червонопрапорної ордена Богдана Хмельницького дивізії 2-го гвардійського штурмового авіаційного Володимир – Волинського Червонопрапорного корпусу.

Народився 09 червня 1907 року в селі Орловій Балці Знам'янського району. Українець. Закінчив сім класів середньої школи. Працював електромонтером на залізничній станції Київ-2.

У червні 1929 року добровільно вступив до Ленінградської військово- теоретичної школи ВПСРСЧА

У 1931 році закінчив Борисоглібську військово-авіаційну школу льотчиків. Служив у Київському військовому окрузі командиром ескадрильї.

Брав участь у національно-революційній війні в Іспанії з січня по липень 1937 року. Літаючи на біплані І-15, командир 3-ї винищувальної ескадрильї О. П. Осадчий у повітряному бою на південь від Мадрида збив бомбардувальник Do-17. На початку березня 1937 року над Теруелем знищив два винищувачі He-51 в одному бою. В одному з останніх боїв над Уеска збив два винищувачі «Фіат» CR-32.

У боях радянсько-німецької війни з червня 1941 року. Пройшов бойовий шлях від Дону до Берліна. Воював на 1-му Українському фронті. До травня 1945 року гвардії генерал-майор авіації О. П. Осадчий здійснив 39 бойових вильотів на розвідку і штурмівку живої сили і техніки противника, завдавши йому значних втрат.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27 червня 1945 року за мужність і військову доблесть, проявлені в повітряних боях з німецько-фашистськими загарбниками гвардії генерал-майору авіації Олександру Петровичу Осадчому присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Після закінчення війни продовжував службу у Військово-повітряних силах. З 1949 року генерал-майор авіації О. П. Осадчий — в запасі. Жив у Києві. 

Помер 03 березня 1981 року. Похований у Києві на Лук'янівському військовому кладовищі.

Нагороджений двома орденами Леніна, чотирма орденами Червоного Прапора, орденом Суворова 2-го ступеня, орденом Кутузова 2-го ступеня, орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня і медалями.
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень