Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Історія

Знам’янка Друга – селище міського типу. Підпорядкована Знам’янській міській раді. До складу ради входить населений пункт с. Водяне. Розташована за 8 км на захід від міста і залізничного вузла Знам’янка. Населення ради складає близько 5,5 тис. чоловік. 

Засновано селище на поч. XVIII ст.. За переказом новосели прибули сюди якраз на релігійне свято - Знамення, тому й назвали своє село Знам’янкою.
    
У 1883 році була заснована церква Святої Богородиці «Знамєніє». В ній реєструвалися всі шлюби, народження дітей. У 1861 році у с. Водяне було засновано Чорноліське лісництво. Тепер у селі міститься центральна садиба Чорноліського лісгоспу. В 1917 році була утворена селищна рада. 
    
Під час громадянської війни Знам’янка перебувала під владою різних військових формувань: більшовиків, меншовиків, представників Центральної ради, Директорії, Австро-німецьких окупантів, повстанців. У 30-х роках в селищі проведено колективізацію, створено декілька господарств. 

З перших днів Другої Світової війни мешканці селища стали на захист рідної землі. В книзі Пам’яті зазначено 425 наших односельців. Уродженець нашого селища Іван Федорович Ананьєв посмертно удостоєний звання Героя.

Центром партизанського руху на Кіровоградщині став Чорний ліс. Для зв’язку з партизанами в селищі діяла підпільна група з числа мешканців селища: Бацанова Петра Івановича, Івлєва Нестора Самойловича, Семенкова Григорія Пилиповича, Ульянича Івана Леонтійовича.

В післявоєнний період в селі налічувалося 6 колгоспів: «Червоний прапор», ім. Ворошилова, «Вперед», «Серп і молот», ім. Кірова, ім. Петровського. В 1952 році всі колгоспи об’єдналися в одне господарство – колгосп ім. Кірова. Першим головою був Іванов Василь Прокопович. Особливого розквіту господарство набуло при головуванні Краснова Миколи Миколайовича. 

У 1974 році на території селища побудований міжколгоспний комбікормовий завод. Незмінним і мудрим його керівником багато років був Цибульський Анатолій Костянтинович.

Зараз в селищі функціонують 2 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів – школа № 6 та школа № 7 з чисельністю учнів 295 та 161 відповідно.

В нашому селищі працює дошкільний навчальний заклад «Калинонька», в якому виховується і навчається 150 дітей. Тут створено всі необхідні умови для гармонійного розвитку малят. Медичне обслуговування здійснює Знам’янська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та Фельдшерсько-акушерський пункт в с. Водяне.
   
Також на території селищної ради працює Будинок культури, при якому діють різноманітні гуртки художньої самодіяльності, працює філіал музичної школи ім. М.В. Лисенка.  Радо зустрічає читачів селищна бібліотека, фонд якої налічує 18 тис. примірників.

На території селища діють аграрні підприємства: фермерське господарство «Мороз А.П.», ТОВ Агрофірма «Хлібодар», ТОВ «Знам’янська агропромислова компанія». Підприємницьку діяльність в селищі надає широкий спектр послуг населенню.

Останній час гарнішає наше селище, милує око чистотою та порядком наша центральна вулиця. Поліпшуються умови життя наших односельців – на даний час селище повністю газифіковано.
    
Седищний Будинок культури та амбулаторія переведена на автономне газове опалення. Хочеться згадати всіх селищних голів, які своєю наполегливою працею наводили лад у селищі: Карнаух Микола Микитович, Стасенко Любов Сергіївна, Щербань Галина Федорівна, Шендриков Олександр Антонович, Севастьянов Іван Трофимович, Севастьянов Віктор Іванович, Промахова Любов Юхимівна, Горященко Микола Петрович, Філіпенко Сергій Іванович.
   
На даний час наведений лад і облагороджене центральне кладовище. Наш невеличкий парк нарешті став справжнім місцем відпочинку. Особливо до вподоби нашій малечі дитячі майданчики у парку відпочинку. Багато зроблено, але багато справ ще чекає попереду. І лише спільними зусиллями ми зможемо досягти поставленої мети, над якої будемо працювати всією громадою.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень