Ананьєв Іван Федорович
Ананьєв Іван Федорович (квітень1910-20 листопада 1944) Рядовий, кулеметник першої кулеметної роти 572-го стрілецького Бухарестського полку 233-ї стрілецької Кременчуцько – Знам’янської дивізії
57-ї армії
Народився у квітні 1910 року в селищі Знам’янці Кіровоградської області, в робітничій сім’ї. До початку Другої світової війни працював на залізниці, а також у Знам’янському лісництві. Брав участь у Фінській війні 1939-1940 років.
З початку тимчасової окупації Знам’янщини – член підпільно-диверсійної групи «За родину!» селища Знам’янка. Підпільно-диверсійна група була передовою ланкою великого партизанського загону ім. Ворошилова К.Є. Вона здійснювала розвідувальні завдання та зв'язок загону з населенням Знам’янщини.
Ананьєв І.Ф. здійснював розвідувальні завдання, постачав продукти харчування для загону ім. Ворошилова, брав участь в організації втеч радянських військовополонених з фашистських таборів і переправляв полонених до партизанського загону, діяв як зв’язківець між підпільною групою та партизанським загоном ім. Ворошилова.
Одразу після визволення Знам’янщини у грудні 1943 року Іван Федорович вливається до лав діючої армії. У боях на Кіровоградщині відзначений медаллю «За відвагу» 27 січня 1944 року та орденом Слави 3-го ступеня - у травні 1944 року. Брав участь у визволенні Румунії і Югославії.
При захопленні плацдарму в районі порту Батина на правом березі річки Дунай, вогнем з танкового кулемета знищив до 35 німецько-угорських солдатів і офіцерів, тим самим забезпечив відбиття 13 лютих контратак противника, що намагався ліквідовувати захоплений нашими військами плацдарм. Німцям не вдалося ліквідовувати плацдарм і вся дивізія переправилася через Дунай і захопила порт Батин цілком. 19.11.1944 року під час наступу на Безіменну висоту 205 Ананьєв Іван Федорович подавив вогонь з танкового кулемета противника, який заважав просуванню нашій піхоті і ведучи ураганний вогонь, знищив дзот, і тим самим, дав можливість піхоті увірватися в німецькі траншеї і заволодіти Південно-західними скатами висоти.
Німці намагалися контратакувати наші позиції, але вогонь з танкового кулемета Ананьєва Івана Федоровича перегородив дорогу німецькій піхоті і три контратаки були успішно відбито. 20 листопада 1944 року Безіменна висота 205 була повністю очищена. Противник чинив лютий опір, контратакував позиції наших військ. Ананьєв стійко утримував займаний рубіж, був важко поранений, але продовжував битися до останнього подиху, де знищив до 15 гітлерівців і сам поліг смертю хоробрих.
Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 24 березня 1945 року рядовому Ананьєву Івану Федоровичу посмертно було привласнено звання "Героя Радянського Союзу". Похований біля села Драж. На даний час там стоїть обеліск всім воїнам, загиблим на тій висоті. Подвиг кулеметника передається з вуст у вуста, з покоління до покоління жителями югославського села Драж.
Ім’я Героя носить вулиця в селищі Знам’янка Друга, на будинку де жив Ананьєв, встановлено меморіальну дошку.