Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Новиков Михайло Павлович

Фото без описуНовиков Михайло Павлович (25 листопада 1922 –10 травня 1995) – організатор самодіяльних театральних колективів м. Знам’янки, керівник Народної самодіяльної агітбригади міського Палацу культури, громадський діяч міста.  

Михайло Павлович Новиков народився 25 листопада 1922 року в м. Знам’янка в сім’ї залізничників. Трудову діяльність розпочав в грудні 1943 року помічником машиніста паровозного депо Знам’янка, але відзначився серед непересічних людей м. Знам’янка, як людина театрального натхнення, організатор, режисер і виконавець театральних колективів і вистав. Від шкільних років Михайло Новіков був організатором шкільної художньої самодіяльності. З 1945 року він перейшов на роботу у Знам’янський клуб залізничників керівником гуртка художнього слова. М.П.Новиков закінчив курси при Всесоюзному будинку народної творчості за спеціальністю режисера. По поверненню до Знам’янки працював завідуючим вагон-клубом Знам’янського теркому профспілки залізничників. 

У грудні 1958 року Михайло Новиков створив агітбригаду, яка була удостоєна почесного найменування «Народної». В агітбригаді брали участь молоді робітники підприємств Знам’янки, серед яких з’являлися талановиті виконавці, і деякі з них закінчували театральні навчальні заклади і починали свою професійну акторську кар’єру. Серед них - Ф.Родін, Ф.Хоменко, С.Плохат-Біленко, Н.Штепа. 

З 1968 до 1984 року Михайло Новиков, не полишаючи театральної роботи, працював на відповідальних посадах в адміністраціях підприємств м. Знам’янки, в системі профспілок міста. Він постійно обирався членом Знам’янського теркому профспілки залізничників та більше 20 років - головою правління Палацу культури залізничників. Михайло Новиков був нагороджений Почесним знаком ВЦРПС «За активну роботу у профспілках», ювілейними медалями до річниць Другої світової війни. Великим є внесок Михайло Новикова в розвиток аматорського театрального мистецтва м. Знам’янки, в організацію роботи міського Палацу культури від його заснування.                   
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень