Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

АЙВАЗОВСЬКОЇ РАЇСИ ОЛЕКСІЇВНИ

Айвазовська Раїса Олексіївна народилася 3 травня 1944 року в с. Мошорино Знам’янського району Кіровоградської області. У 1974 році закінчила Одеський технікум зв’язку.

Вишивкою Раїса Олексіївна захопилась, коли їй було 50 років. Перші свої вироби – вишиті хрестиком диванні подушки, картини, Раїса Олексіївна виготовила щоб прикрасити своє житло, подарувати дітям. Згодом вона зацікавилась вишивкою хрестиком рушників та ікон.
Свою першу колекцію вишитих виробів вишивальниця представила на виставці робіт народних умільців м. Знам’янки, присвяченій Дню міста.

 Після цього вона  демонструвала свої вироби на обласних виставках декоративно – ужиткового мистецтва в обласному краєзнавчому та художньому музеях.
    Вироби Айвазовської Раїси Олексіївни постійно представляються на міських виставках майстрів декоративно – ужиткового мистецтва. Вона приймала участь в засіданнях клубу «Світлиця» смт. Мала Виска, святкових заходах з нагоди свята Трійці, в смт. Компаніївка та святі «Козацька слава» в с. Торговиця Новоархангельського району. Вироби Раїси Айвазовської неодноразово виставлялися під час проведення обласної ярмарки «Регіони Кіровоградщини представляють» та обласного свята духовного співу «Молюсь за тебе, Україно!».
    Вироби майстрині відомі, як в області, так і за її межами. Роботи Раїси Олексіївни експонувались в м. Новгород – Волинський (свято «Лесині джерела»), в м. Канів (урочисті заходи до 189 – ї річниці з дня народження Т. Шевченка), м. Донецьк (2003 та 2004 років Всеукраїнський фестиваль «Козацькому роду – нема переводу»), в м. Києві під час проведення творчого звіту мистецьких колективів Кіровоградської області «Легенди скіфських степів» (2002 рік) і концерту переможців фестивалю вокально – хорового мистецтва «Калиновий спів» (2004 рік).
    в 2003 році роботи майстрині виставлялись в Німеччині під час проведення Міжнародної виставки продукції машинобудівної та переробної промисловості.
    В лютому 2005 року Раїса Айвазовська прийняла участь у X Всеукраїнському фестивалі «Кролевецькі рушники», отримавши гарні відгуки від місцевих майстрів та українських науковців Державного університету етнографії та народознавства. За участь у фестивалі майстриня нагороджена Дипломом лауреата.
    Травень 2005 року ознаменувався для Раїси Айвазовської участю в урочистих заходах в місті Знам’янка в рамках проведення Міжнародного шевченківського свята «В сім'ї вольній, новій». Її роботи експонувались в міському краєзнавчому музеї, який відвідала 23 травня високоповажна делегація українських артистів, літераторів та представників української діаспори. Під час передачі символічної шевченківської естафети в м. Кіровограді від Кіровоградської області до Одещини представниками Одеської області було вручено панно, вишите саме Раїсою Айвазовська.
У 2005 році  вишивальниця була нагороджена  Грамотою Міністерства культури і туризму.
    Досконало оволодівши технікою вишивки хрестом, майстриня не зупиняється на досягнутому. Вона продовжує вивчати історію та традиції української вишивки, знайомиться з унікальними зразками старовинних вишитих рушників.
             З січня 2008 року Раїса Олексіївна очолювала  на громадських засадах  кімнату-музей   Знам’янського  професійно - технічного училищі №12 
    Своє вміння і любов до вишивки Раїса Олексіївна передає своїй онуці Людмилі, яка у свої 15 років вже стала дипломантом Міжнародного конкурсу дитячої творчості в м. Коблеве (2003 рік - третє місце в номінації «Вишивка», 2006 рік – друге місце).
           Айвазовська Р.В.  прийняла участь  у вишиванні рушника Національної єдності у 2007 році.
            18-21 серпня 2009 року прийняла участь у виставці творів декоративно-ужиткового мистецтва «Барвиста Україна». У жовтні 2009 року Айвазовська Р.В. приймала участь у  творчому звіті Кіровоградської області, що проходив у Національному Палаці «Україна», в рамках Фестивалю майстрів мистецтв України.
В 2010 році приймала участь у організації і проведенні виставки народних майстрів знам’янщини під час проведення Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Калиновий спів» в м. Кіровограді.
В 2011 році вишитий Раїсою Олексіївною рушник від Кіровоградщини взяв участь у всеукраїнському  проекті «Від сходу до заходу».
В 2011 році Раїса Олексіївна з метою розвитку зеленого туризму в м.Знам’янка зареєструвала зелену садибу «Вишивана хата». У власному будинку оформила індивідуальну кімнату в етностилі, де розмістила власну колекцію (100 шт.) старовинних рушників Кіровоградщини.
У 2013 році стала переможницею щорічного міського конкурсу «Знам’янчанин року в сфері культури».
    За свою діяльність Айвазовська Раїса Олексіївна була нагороджена дипломом Миністерства Культури України, грамотами та цінними дарунками обласної державної адміністрації, обласного управління культури і туризму та Знам’янського міськвиконкому за високу майстерність, значний особистий внесок у збереження традицій української вишивки та вагомий внесок до культурно – мистецької скарбниці українського народу та Кіровоградщини. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень