Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Органи самоорганізації населення

З метою створення умов для участі жителів міста у вирішенні питань місцевого значення, задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг, 18 березня 2016 року було прийнято рішення міської ради №154 «Про затвердження Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети та переліку територій, у межах яких вони діють». 

22 вересня 2017 року рішенням міської ради №1068 було внесено доповнення до зазначеного рішення міської ради, а саме: надано право головам квартальних та будинкових комітетів, головам ОСББ та ЖБК здійснювати координацію та прийом робіт, які виконуються комунальними службами на їх території. Затверджено також і посвідчення керівника органу самоорганізації населення м. Знам’янка. Наразі у місті діють 34 квартальних та 16 будинкових комітетів, створено 70 ОСББ та 7 ЖБК. Очолюють їх люди ініціативні, які взяли на себе велику відповідальність. 

Наші постійні помічники, саме так можна назвати цих людей, що працюють на громадських засадах та приймають активну участь у житті нашого міста. Видають довідки та характеристики, складають акти обстеження тощо, сприяють виконанню доручень під час організації роботи з населенням за місцем проживання, докладають до цього максимум зусиль.

З метою вдосконалення форми та змісту роботи квартальних та будинкових комітетів, організовується постійне інформування їх через місцеві засоби масової інформації про роботу Знам’янської міської ради та її виконавчого комітету та, про основні прийняті рішення, про вирішення основних проблем мікрорайонів міста ( проводиться  щорічна передплата  газети міської ради "Знам`янські вісті" головам та секретарям будинкових комітетів, головам квартальних комітетів, ветеранам органів самоорганізації населення).

Отримують необхідну інформацію голови комітетів через відділ забезпечення діяльності міської ради, який впроваджує різні форми роботи з цією категорією людей. Однією із форм роботи є проведення щоквартальних нарад. Проводяться вони не рідше одного разу на квартал.  Тут розглядаються проблеми соціально-економічного розвитку міста; питання, пов`язані зі змінами в діючому законодавстві щодо соціального захисту населення та інші. Відділ узагальнює пропозиції та зауваження, висловлені під час проведення нарад та передає на розгляд відповідальним виконавцям.

Квартальні та будинкові комітети, ОСББ та ЖБК залучаються до благоустрою міста та утримання в належному стані житлового фонду міста через проведення міського огляду-конкурсу на звання «Краща вулиця», «Кращий багатоповерховий будинок», «Краще об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», "Кращий житловий будинок та присадибна ділянка приватного сектору", що стимулює знам`янчан підтримувати у належному санітарному стані і садиби, і прилеглі території. В обов`язковому порядку проводяться виїзні засідання комісії для найточнішого підведення підсумків. Рішенням виконавчого комітету Знам’янської міської ради встановлюються розміри премій переможцям та призерам міського-огляду конкурсу, нагородження сертифікатами, що дають право виконання робіт з благоустрою та ремонту, відбувається в рамках заходів зі святкування Дня міста. Види робіт визначаються спільно з мешканцями будинку чи вулиці. 

Одним із факторів успішної взаємодії органу виконавчої влади з органами самоорганізації населення є система заохочення представників органів самоорганізації за їх успішну роботу з населенням за місцем проживання. Відповідно до рішення міської ради, головам та секретарям будинкових комітетів, головам квартальних комітетів надається пільга при сплаті за послуги КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг»» (сплати за послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій, внутрішньобудинкових мереж та послуг по усуненню аварійних ситуацій, послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів). Проводиться вітання з державними святами, днями народження, а також вручення в урочистій обстановці міським головою грамот та подяк.

У 2016 році члени квартальних та будинкових комітетів міста отримали канцелярські товари, що були придбані за кошти міського бюджету.
Протягом 2010-2017 р.р. представники органів самоорганізації населення є переможцями щорічного міського конкурсу "Знам'янчанин року" у номінації «Лідер органів самоорганізації населення».

У 2017 році проведено виплату щорічної одноразової матеріальної допомоги 34 головам квартальних та 12 головам будинкових комітетів на загальну суму 27600 грн. У 2015-2016 р.р. зазначені виплати не проводилися.

У 2018 році члени квартальних та будинкових комітетів міста отримали канцелярські товари, що були придбані за кошти міського бюджету.

У 2018 році також надано одноразову  щорічну матеріальну допомогу 34 головам квартальних, 12 головам будинкових комітетів, 67 секретарям будинкових комітетів. Загальна сума виплачених  коштів склала 101940 грн., що на 74340 грн. більше, ніж у 2017 році.

Збільшення відбулося за рахунок зростання суми одноразової виплати, що передбачена для голів квартальних комітетів з 600 грн. у 2017 році до 1080 грн. у 2018 році кожному, а також передбачення такої виплати секретарям будинкових комітетів у сумі 780 грн. кожному ( у 2017 році така виплата секретарям будинкових комітетів не проводилася) . 

Розпочато оформлення та видача посвідчень керівника органу самоорганізації населення.

Про затвердження Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети та переліку територій, у межах яких вони діють

Про внесення змін до рішення міської ради від 18 березня 2016 року №154 «Про затвердження Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети та переліку територій, у межах яких вони діють» 

Про внесення доповнень до Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети, затверджених рішенням міської ради від 18.03.2016 р. №154

Про внесення змін до рішення міської ради від 18 березня 2016 року №154 «Про затвердження Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети та переліку територій, у межах яких вони діють»

Про внесення змін до Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети, затверджених рішенням міської ради від 18.03.2016 р. №154

Про внесення змін до рішення міської ради від 18 березня 2016 року №154 «Про затвердження Положень про органи самоорганізації населення – будинкові та квартальні комітети та переліку територій, у межах яких вони діють» 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень