Коронавірус: профілактика інфікування і поширення
Офіційний інформаційний портал Кабінету Міністрів України
Національна служба здоров’я України
Нормативно-правова база
Закони України
- Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"
- Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб"
- Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
Укази Президента України
Постанови Кабінету Міністрів України
- Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2011 року № 893 "Про затвердження Правил санітарної охорони території України"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 року № 1109 "Про затвердження Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні"
Накази Міністерства охорони здоров’я України
Розпорядження міського голови
44 | 12.03.2020 | Про призупинення навчально-виховного процесу в закладах освіти та культури |
46 |
17.03.2020 |
|
47 |
18.03.2020 |
Про запровадження позмінної роботи з використанням режиму віддалено доступу на період карантину |
48 |
18.03.2020 |
|
49 |
23.03.2020 |
Основні вимоги щодо відвідування закладів, які працюють в умовах карантину
Поради: як уберегти себе від коронавірусу?
Подолати епідемію ми зможемо тільки тоді, коли будемо відповідально ставитись до свого здоров'я і дотримуватись правил самоізоляції та гігієни. Тож зараз про найважливіше - як уберегти себе від COVID-19.
Вірус НЕ циркулює в повітрі, а передається від хворої людини до здорової, якщо ви знаходитесь поруч. Тож гарантія безпеки - відстань.
Вірус може бути на ваших долонях. Слідкуйте за рухами й не торкайтесь обличчя, щоб інфекція не потрапила в організм через слизові оболонки.
Руки слід мити з милом як можна частіше й ретельніше. Якщо такої можливості немає, використовуйте дезінфікуючі спиртовмісні засоби.
Дезінфікуйте особисті речі, зокрема окуляри, телефон чи інші гаджети, якими користуєтесь найчастіше.
Зміцнюйте імунітет, аналізуйте інформацію і не піддавайтесь паніці! COVID-19 - це чергова вірусна інфекція, поширення якої ми зараз мінімізуємо всіма можливими засобами.
У групі ризику - люди похилого віку; люди, які мали безпосередній фізичний контакт із хворими, наприклад, через рукостискання; люди з хронічними хворобами та медичні працівники. Щоб убезпечити себе від можливої хвороби, дотримуйтесь правил карантину, уникайте натовпу, мінімізуйте поїздки в громадському транспорті. Це ваша гарантія безпеки.
Наше спільне завдання - не допустити поширення епідемії. Якщо кожний з нас зробить свідомий крок до цього, ми переможемо коронавірус і збережемо життя людей.
ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ЗНАМ’ЯНЧАНАМ ЩОДО ЗАГРОЗИ СПАЛАХУ ГОСТРОЇ РАСПІРАТОРНОЇ ХВОРОБИ COVID-19
За інформацією в.о. директора НКП «Знам’янська міська лікарня ім. Лисенка» Знам’янської міської ради Вікторія Сільман лікарня працює у посиленому режимі, приймаючи пацієнтів з гострою патологією.
Посилено режим вологого прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів; проводиться температурний скринінг відвідувачів та персоналу; профілактичні огляди та різні комісійні огляди скасовані; відвідування хворих родичами та друзями в стаціонарних відділеннях ЗАБОРОНЕНО; припинено партнерські пологи; відмінені планові оперативні втручання та планове стаціонарне лікування.
Cьогодні протестувати на підозру коронавірусу в нашому місті немає можливості. Що ж робити, якщо у вас виникли симптоми ГРВІ?
Розповідає в.о. директора НКП «Знам’янська міська лікарня ім. Лисенка» Знам’янської міської ради Вікторія Сільман.
При будь-яких перших симптомах ГРВІ та підвищеної температури лишайтесь вдома. Не треба йти на прийом до Вашого сімейного лікаря чи поліклініку- зателефонуйте Вашому сімейному лікарю і поясніть Ваш стан.
Повідомте лікарю про своє спілкування з людьми, які повернулись з інших країн, Ваші подорожі чи візити.
Лікарі мають всі алгоритми дій.
Корисні телефони
Знам’янська дитяча консультація – 050-329- 84-31
Якщо у Ви не маєте сімейного лікаря – звертайтесь до реєстратури лікарні за тел. – 050-329-84-34
Із питаннями щодо коронавірусу звертайтесь на Урядову гарячу лінію – 1545.
На сторінці https://www.facebook.com/zn.rcpmsd/ КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» постійно оновлюється актуальна інформація щодо дій загрози спалаху гострої распіраторної хвороби COVID-19 і не тільки.
У разі епідемії коронавірусу на Кіровоградщині закуплять додаткові апарати штучної вентиляції легень
У медичних закладах Кіровоградської області наявні 175 апаратів штучної вентиляції легень. Вони розподілені з урахуванням потужностей лікарень. На випадок поширення епідемії коронавірусу в регіоні додаткові апарати штучної вентиляції легень будуть закуплені за рахунок резервного фонду.
Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь сьогодні, 16 березня. «Медзаклади в Кропивницькому мають 13 апаратів штучної вентиляції легень.
Безпосередньо у обласній лікарні є 42 апарати. А загалом у лікарнях Кіровоградщини їх 175», – прокоментував Андрій Балонь. Відзначимо: у разі поширення епідемії коронавірусу в області апарати штучної вентиляції легень будуть використовуватись для лікування можливих ускладнень, викликаних COVID-19. Зокрема йдеться про легеневу недостатність.
Проте наразі офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію в області немає.