Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Новини

1 2 3 4


Про добір інвалідів для укомплектування заброньованих робочих місць

Відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” роботодавці зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів. 
Для підприємств, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості 1-го робочого місця. Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вказаного нормативу і забезпечують їх працевлаштування.
Відповідно до Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, роботодавці, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, зобов’язані щороку (до 01 березня року, наступного за звітним) подавати звітність про зайнятість інвалідів до відділень Фонду соціального захисту інвалідів.
Звітність має подаватися за формою № 1-ПІ “Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 200__ рік”, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 № 42. Порядок подання звітності регламентується інструкцією, затвердженою вказаним наказом і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 за № 117/13384.
Пунктом 2 вказаного Порядку передбачено, що роботодавці подають інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів до центрів зайнятості. Інформація має подаватися за формою звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.
Статтею 26 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено надання роботодавцям компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску при працевлаштуванні громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці (у тому числі інвалідів). Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
При вирішенні питання працевлаштування інвалідів, роботодавці мають право одержувати від державної служби зайнятості безоплатно консультації з цих питань. Підбір підходящої роботи для інваліда, у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця, здійснюється відповідно до його професійних знань і навичок та з урахуванням висновку про умови і характер праці, викладеного у довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, індивідуальної програми реабілітації та побажань інваліда щодо умов праці.


Відділ взаємодії з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості


ЗНАМ’ЯНСЬКА МІСЬКРАЙОННА ФІЛІЯ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ  ІНФОРМУЄ:

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (7%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,3%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (21,5%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (20,4%).
Протягом січня-листопада  2018 року:    
-   мали cтатус безробітного  всього 2477 осіб, з яких 61,2% складали жінки, 37% – молодь віком до 35 років, 42,6%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,3% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
-   мали статус безробітного станом на 01.12.2018 року – 754 ооби, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 11 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 1380 осіб, з них 912 осіб із числа безробітних (жінки становили  513 осіб – 56,3%,  молодь у віці до 35 років - 344 особи або 37,7%),  в тому числі  працевлаштовано 6 осіб  із числа внутрішньо переміщених  та 12 осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО із них 1 особа отримала  допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності;  
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 557 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;
           - проходили  професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 332 особи,  із них  1  особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.
            Кількість актуальних вакансій станом на 01 грудня 2018 року становила  302 вакансії.  Навантаження на 1 робоче місце становило  2 особи.
            Станом на 01 грудня 2018 року 472 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Навчаємо фахівців на замовлення роботодавців

 

У зв'язку з початком опалювального сезону у керівників підприємств, установ, організацій виникає потреба в укомплектуванні робочих місць кваліфікованими працівниками за професіями оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні та оператор теплового пункту.    Знам»янська  міськрайонна філія обласного центру зайнятості не стоїть осторонь даного питання та організувує на замовлення роботодавців міста та району курси цільового призначення підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Дотримання безпечних умов праці при виконанні робіт у котельнях на різних видах палива».

Під час проходження навчання слухачі курсів мали можливість ознайомитись із основними положеннями чинного законодавства України про охорону праці,  вимогами до загальної організації роботи, виробничої санітарії, пожежної безпеки, правилами поведінки при виникненні аварій, прийомів та способів надання долікарської допомоги потерпілим, правила технічної експлуатації  систем теплових установок і мереж, правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском,тощо.

Людмила Компанієць, директор філії , говорить: «Така організація професійного навчання безробітних громадян, як підвищення кваліфікації, насамперед, забезпечує ринок праці кваліфікованими кадрами, озброєними необхідними сучасними знаннями для проведення робіт з підвищеноб небезпекою, заощаджує кошти роботодавців та дає змогу кожній людині мати гідний заробіток та більш комфортні умови праці».

Після проходження професійного навчання 49 осіб  будуть працевлаштовані в заклади освіти, охорони здоров’я та інші організації міста Знам’янка та Знам’янського району.

Слід зазначити, що чітка та злагоджена співпраця служби зайнятості та роботодавців, а саме: Відділ освіти Знам’янського міськвиконкому, Відділ освіти Знам’янської райдержадміністрації, Знам’янська лікарні ім. Лисенка, підприємства залізничного транспорту сприяла забезпеченню кваліфікованими робітниками зазначених підприємств та дасть можливість своєчасно розпочати опалювальний сезон в регіоні.

О.Баланенко
Начальник відділу
активної підтримки безробітних


Скажемо «Ні!» - торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці!

 

Саме під таким гаслом відбулося засідання круглого столу у Знам'янській спецшколі-інтернаті, участь у якому прийняли учні, пед. працівники та гості, запрошені керівництвом закладу. 

Нелегальна трудова міграція вже тривалий час являється однією з найболючіших проблем сьогодення. Щоб застерегти молодь від нелегального виїзду за кордон, та пов'язаних з цим ризиків, зокрема – продажу у рабство чи насильницьке залучення до праці неповнолітніх, представником Знам'янської міськрайонної філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості, Людмилою Базюк, спільно із Русланом Большаком (начальником відділу «Знам’янського бюро правової допомоги) та Артемом Солодовим (фахівцем відділу пробації) 20 вересня 2018 року було проведено семінар: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Під час проведення заходу, учні не тільки мали змогу отримати масу корисної інформації про ризики, пов’язані з неофіційним працевлаштуванням, в тому числі, за межами нашої країни, а й прийняли активну участь в обговоренні проблем, пов’язаних з нелегальною міграцією. Присутні переглянули відеоматеріали,  представлені Русланом Вікторовичем Большаковим, та активно долучалися до обговорення побаченого. 

По завершенню обговорення, Артем Солодов розповів учням по ризик бути  втягнути до злочинного бізнесу в якості спільників, та про види покарань, що застосовуються до даних злочинів. 

Підводячи підсумки, Людмила Базюк поінформувала присутніх  про актуальні вакансії на ринку праці міста Знам’янка та району, перелік соціальних послуг та ознайомила з електронними сервісами служби зайнятості.

Л. С. Базюк                            
провідний фахівець відділу активної 
підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фахівці служби зайнятості назвали 10 найзатребуваніших професій на Кіровоградщини

 

У десятці найзатребуваніших професій, за 8 місяців 2018 року, водії автотранспортних засобів, швачки, підсобні робітники, вантажники, кухарі, продавці продовольчих товарів, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, продавці непродовольчих товарів, менеджери (управителі) та електрогазозварники.

Загалом, у Кіровоградській області  з початку року було зареєстровано 25,2 тисячі вакансій.

Станом на сьогодні у базі даних Кіровоградського обласного центру зайнятості актуальними є 3064 вакансії. Максимальну заробітну плату роботодавці Кіровоградщини пропонують машиністам тепловоза (12267 грн). Крім того високим є рівень зарплат для керівних посад, а також працівників гірничо-добувної промисловості.

У міськрайонних центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості соціальні послуги безкоштовно надаються не лише зареєстрованим безробітним, а й шукачам роботи. Для тих, хто немає необхідної для тієї чи іншої вакансії спеціальності, пропонується навчання, зокрема у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де можна здобути фах відповідно до потреб ринку праці. Нині найбільшим попитом користуються робітничі професії. Проте також потрібні на Кіровоградщині лікарі, бухгалтери, вчителі та інженери.
 
Відділ організації надання послуг роботодавцям

Кіровоградського обласного центру зайнятості


Презентація  служби в  Національній поліції

 

З метою організації добору кандидатів на службу до Національної поліції                 07 вересня 2018 року в приміщенні Знам’янського відділу поліції  відбулася презентація діяльності служби.

Під час проведення презентації старший інспектор сектору кадрового забезпечення Знам’янського відділу поліції  головного  управління Національної поліції в Кіровоградській області Ольга Мироненко презентувала діяльність служби та розповіла про можливість ознайомлення на сайті http://nabir.police.kg@gmail/com з переліком документів та умовами проходження конкурсного відбору. В ході активного діалогу вона відповіла на ряд запитань безробітних – потенційних працівників їх колективу.

Присутні отримали інформацію  про вакантні посади в Національній поліції  Кіровоградської області, а саме: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний. 

Захід  має на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами, для яких вона працює і яких має захищати, підвищити обізнаність громадськості з таких питань, як зміна ролі поліції в рамках нового закону «Про Національну поліцію» та практичний вплив нововведень на щоденне життя громадян.

Ольга Мироненко детально ознайомила з умовами вступу до лав Національної поліції, зокрема, вимогами до претендентів, конкурсного відбору та реєстрації.

Під час заходу присутні були поінформовані про вимоги до кандидатів у нову патрульну поліцію, права та обов’язки патрульних поліцейських та їх екіпірування.

Продемонструвала шукачам роботи презентацію щодо умов проходження конкурсу, порядку подачі документів, вимог до претендентів.
У результаті проведеного заходу з 12 учасників – 3 особи зацікавилися запропонованими вакансіями,  отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

В.Саржевська 
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії


Прес-реліз за січень-серпень

 

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (7,2%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,6%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 20%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (19,3%).
Протягом січня-серпня  2018 року:    

-   мали cтатус безробітного  всього 1981 особа, з яких 61,2% складали жінки, 37,8% – молодь віком до 35 років, 43,8%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 49.6% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.09.2018 року – 712 осіб, в тому числі 4 особи із числа  внутрішньо переміщених та 12 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;

- працевлаштовано 924 особи, з них 661 особа із числа безробітних (жінки становили  363 особи – 54,9%,  молодь у віці до 35 років - 266 осіб або 40,2%),  в тому числі  працевлаштовано 3 особи  із числа внутрішньо переміщених  та 8  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;

- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 449 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

- проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 238 осіб,  із них  1  особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 вересня 2018 року становила  279 вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 вересня 2018 року 413 осіб отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Компенсація єдиного внеску

 

До уваги роботодавців!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника? 

Зверніться до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальноообов’язкове державне соціальне страхування. Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж на два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріоритетних видах економічної діяльності. 

Для отримання детальної інформації, звертайтесь до Знам’янської міськрайонної філії або скористайтесь Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!  


Компенсація щодо внутрішньо переміщених осіб
До уваги роботодавців!

 

Чи є Ваш бізнес соціально відповідальним? Чи згодні Ви брати участь у процесах інтеграції внутрішньо переміщених осіб і допомагати своїм співгромадянам?

Якщо так – звертайтесь до державної служби зайнятості! 

Ми допоможемо у доборі працівників – переселенців з числа зареєстрованих безробітних, на заміщення нових чи вакантних робочих місць. 

У разі прийому таких громадян на роботу по строковому трудовому договору, роботодавцю можуть компенсуватися витрати на оплату їх праці.  

За детальними консультаціями Ви можете звернутись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості або скористатись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!  


Проведення круглого столу - дієвий засіб ефективної взаємодії

 

Співпраця та задоволення кадрових потреб підприємств залізничного транспорту - питання порядку денного засідання круглого столу, що відбулося вчора у Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. Засідання проведено у рамках реалізації положень Меморандуму про співпрацю між ПАТ «Укрзалізниця» та Державною службою зайнятості. На захід були запрошені керівники виробничих підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» в місті Знам’янка. 

Відкрила засідання директор Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Людмила Компанієць, яка зазначила, що в місті Знам’янка функціонує понад 14 підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», які щороку збільшують кількість поданих до центру зайнятості вакансій.Так, у 2017 році було заявлено 252 вакансії, а вже цього річ – 377 вакансій.

Фахівці міськрайонного центру зайнятості презентували соціальні послуги, які вона надає роботодавцям, та інноваційні підходи у роботі з клієнтами (електронний кабінет роботодавця, відео презентація підприємств). Зупинились і на можливостях служби зайнятості щодо організації професійного навчання на замовлення роботодавця та ін..«З метою забезпечення підприємств необхідним персоналом служба зайнятості проводить різнопланові заходи, зокрема міні-ярмарки вакансій, Дні відкритих дверей та ін.»,- зазначила В.Саржевська-начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії.

Учасники зустрічі зазначили, що така співпраця надзвичайно корисна й дозволяє сконцентруватися на виробленні ефективних шляхів у напрямку укомплектування вільних робочих місць. 

На засіданні обговорено спільні дії, спрямовані на оперативний добір та професійну підготовку фахівців для підрозділів ПАТ «Укрзалізниця». На завершення засідання Л.Компанієць провела для присутніх екскурсію просторовими секторами та інформаційними куточками міськрайонної філії обласного центру зайнятості.

В.Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії 

 

Думай про майбутнє – працюй в Україні!

Днями фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк спільно із начальником відділу «Знам’янського бюро правової допомоги Олександрійського міського центру безоплатної вторинної правової допомоги» – Русланом Большаковим було проведено інформаційний семінар під назвою: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». 

Під час проведення заходу, присутніх було поінформовано про ризики, пов’язані з неофіційним працевлаштуванням, в тому числі, за межами нашої країни. Учасники семінару мали змогу ознайомитися із основними нормативно-правовими актами, що містять засади протидії торгівлі людьми; формами та методами вербування, дізналися про таке поняття, як «примусова експлуатація людини» тощо. Учасникам було продемонстровано відеоролики, що містять інформацію про найбільш поширені шахрайські схеми, що їх використовують торгівці людьми. 

Увагу присутніх було акцентовано на тому, щопри нелегальному працевлаштуванні особа не має змоги захистити свої права, у тому числі: право на відпочинок та належні умови праці; право на отримання виплати у випадку тимчасової непрацездатності, тощо. 

По завершенню семінару, фахівець з профорієнтації ознайомила учасників семінару з актуальними вакансіями на ринку праці, переліком соціальних послуг та електронними сервісами служби зайнятості.
Таким чином, підводячи підсумки семінару, всі присутні дійшли висновку, що офіційне працевлаштування саме на території рідної країни є найбільш безпечним та перспективним.

Л.  Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості


Компенсація роботодавцям єдиного внеску

 

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків,визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.

Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Перераховується компенсація роботодавцю до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до органів Державної фіскальної служби України. За більш детальною інформацією звертайтесь до центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А або за телефонами: 2-11-67,2-37-80,2-24-43.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ

__________________________________

Організація громадських робіт до Дня Незалежності України

 

Організація і проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру завжди займають важливе місце в низці заходів служби зайнятості, оскільки сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи.

Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості оперативно забезпечує підприємства необхідною кількістю працівників для виконання  тимчасових робіт. 

Так, з нагоди відзначення державного свята – Дня Незалежності України міськрайонною  філією укладено договіри, відповідно до яких у місті Знам’янка та Знам’янскій Другій селищній раді  здійснюються  роботи із  благоустрою територій населених пунктів. 

Загалом, протягом січня-липня 2018 року за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевого бюджету у громадських роботах приймали участь 98 осіб, вони виконували  роботи з упорядкування меморіалів, пам’ятників та з благоустрою і впорядкування територій населених пунктів.

Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, міськрайонна філія й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

Відділ взаємодії  з 
роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії

__________________________________

Офіційне працевлаштування в Україні чи закордоном – нюанси вибору

 

16 серпня 2018 року в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
Окрім фахівців служби зайнятості до участі в заході було залучено представника відділу молоді, спорту та охорони здоров’я Знам’янського міськвиконкому – головного спеціаліста відділу Сугарея А.О. Він ознайомив учасників семінару з ризиками, пов’язаними з нелегальною роботою, в тому числі, закордоном. Зокрема, присутніх було поінформовано про такі поняття як: «торгівля людьми», форми та методи вербування, примусова експлуатація людини, стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за межами нашої країни, види шахрайських схем при працевлаштуванні за кордоном.
Учасники семінару активно обговорювали методи, форми та етапи вербування, найбільш розповсюджені шахрайські схеми, примушення людини до праці та причини, що цьому сприяють. Всі присутні на заході отримали вичерпну інформацію про те, як безпечно працевлаштуватись за кордоном, при цьому не ставши жертвою шахраїв. 
Учасникам заходу було неодноразово наголошено про те, що працюючи неофіційно, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи; на відпочинок; вихідні; право на виплати в разі втрати працездатності та інше. Таким чином, одним із основних обов’язків фахівців служби зайнятості є застереження та попередження шукачів роботи щодо небезпеки, яка може очікувати на них у разі нелегального працевлаштування як в Україні, так і за її межами.
По завершенню семінару, фахівець з профорієнтації ознайомила учасників семінару з актуальними вакансіями на ринку праці, переліком соціальних послуг та електронними сервісами служби зайнятості.
Підводячи підсумки проведеного заходу, всі присутні резюмували, що одним із найбільш безпечних і перспективних є офіційне працевлаштування саме на території рідної країни.

Л. С. Базюк
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янськоїміськрайонноїфілії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості запрошують на навчання

Якщо Ви вирішили здобути нову професію чи підвищити свою кваліфікацію – Ви маєте можливість за сприяння служби зайнятості пройти професійне навчання як у навчальних закладах області чи на виробництві, так і у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, та прискорити подальше працевлаштування.
Такі центри функціонують у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Луганській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Полтавській та Херсонській областях.
Навчальні центри державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) мають великий спектр ліцензованих професій та напрямів підготовки робітників для таких галузей економіки як: промисловість, будівництво, агропромисловий комплекс, транспорт і зв’язок, сфера послуг.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 
Здобуття професійно-технічної освіти у ЦПТО ДСЗ здійснюється за денною формою навчання, на курсах цільового призначення. Запроваджуються новітні форми: дуальне навчання, дистанційне, відеоконференції. В Одеському та Рівненському центрах працюють державні кваліфікаційні комісії з підтвердження результатів неформального навчання за професією «кухар». Тобто, є можливість працівникам без освіти підтвердити рівень своїх знань та вмінь і отримати свідоцтво державного зразка про присвоєння кваліфікації.
На слухачів очікують затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії, облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, що дозволяє отримати високий рівень кваліфікації. Завдяки професіоналізму викладачів та майстрів виробничого навчання, застосуванню сучасних педагогічних технологій, навчальний процес є якісним та ефективним.
Після закінчення професійного навчання та підвищення кваліфікації за напрямами підготовки, слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається документ про освіту державного зразка. 

 

Знам’янська міськрайонна філія
Кіровоградського обласного центру зайнятості


ЗНАМ’ЯНСЬКА МІСЬКРАЙОННА ФІЛІЯ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ  ІНФОРМУЄ:


Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,6%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,4%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 20,7%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (20,1%).
Протягом січня-липня 2018 року:    
-   мали cтатус безробітного  всього 1837 осіб, з яких 60,5% складали жінки, 37,6% – молодь віком до 35 років, 44%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,3% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
-   мали статус безробітного станом на 01.08.2018 року – 749 осіб, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 13 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- працевлаштовано 797 осіб, з них 582 особи із числа безробітних (жінки становили  314 осіб – 54%,  молодь у віці до 35 років - 235 осіб або 40,4%),  в тому числі  працевлаштовано 2 особи  із числа внутрішньо переміщених  та 7  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 413 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;
           - проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 225 осіб,  із них  1  особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.
            Кількість актуальних вакансій станом на 01 серпня 2018 року становила  254  вакансії.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.
            Станом на 01 серпня 2018 року 452 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Онлайн анкетування: заявити про потреби в кадрах стало простіше 

З липня поточного року на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. 
Відтепер, роботодавці мають можливість заповнити на зазначеному Інтернет-ресурсі анкети. Ці анкети знаходяться у «Персональному кабінеті» у розділі «Опитування». За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані прирозробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік. 
Тож не зволікайте - скористайтеся цією можливістю!

Знам’янська міськрайонна філія
Кіровоградського обласного центру зайнятості


До уваги жителів міста Знам’янка та Знам’янського району!!!

        Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості оголошує терміновий набір на курси підготовки, перепідготовки за професіями
 
-    Електрогазозварник - термін навчання 7 місяців;
-    Слюсар – ремонтник - термін навчання 5 місяців;
-    Тракторист – термін навчання 7 місяців;

Професійне навчання за направленням служби зайнятості здійснюється під гарантоване замовлення роботодавця. Оплата навчання та проживання під час навчання проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
За більш детальною інформацією звертайтесь до міськрайонної філії за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А., за телефонами 2 -00-31, 2-11-67, 2-27-71


               Служба зайнятості запрошує роботодавців до анкетування

З 10 липня 2018 року на веб – порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. Важливість підготовки прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік на українському ринку праці незаперечна. Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці на підставі даних роботодавців, обласних та місцевих органів влади надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі та передбачити «слабкі» ланки.

Запрошуємо всіх роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити  збалансований  ринок праці завтра.

Додатково: Електронний кабінет роботодавця – це сервіс, з використанням сучасних інформаційно – комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості або за  телефонами (05233) 2-11-67, (05233)2-24-43


Завжди готові допомогти

Пошук роботи є одним із  найактуальніших питань сьогодення, а особливо гостро це питання постає перед особами, які повернулись з місць відбуття покарання. Щоб допомогти даній категорії громадян, спеціалістом Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості була проведена зустріч з особами, які повернулись з місць позбавлення волі. Сама співбесіда  відбулась  в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу пробації. Під час співбесіди, учасники мали змогу отримати інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числі про:
• можливість проходження професійного навчання, в тому числі і шляхом отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці;
•   можливість отримання  професійних консультацій, складання резюме, тестування, профінформаційних послуг, ознайомлення з нормативними документами, що стосуються законодавства про зайнятість;
•   порядок перебування на обліку, у випадку відсутності підходящої роботи.
Учасники заходу були ознайомлені з актуальними вакансіями, цікавились переліком підприємств, які функціонують на території міста та району. Було наголошено на перевагах саме легального працевлаштування.
Дехто із учасників – особи, які вчинили багато помилок в своєму житті, порушили закон та відбули за це покарання, мають проблеми в сім’ях, непрості стосунки з рідними, наприкінці зустрічі отримали надію, що вони не одинокі в цьому світі. Не звертаючи увагу на їх минулий негативний досвід, все ж таки є установи соціального спрямування, які готові їм прийти на допомогу, працевлаштувати і зробити гідний крок до кращого життя.

О. С. Баланенко
начальник відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської філії  Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Відбувся прес-тур в ТОВ «Агропродукт»

Харчову промисловість Знам'янки представляє одне з промислових підприємств — ТОВ «Агропродукт», створене на базі колишніх цехів ВАТ «Знам'янський завод продтоварів». Воно спеціалізується на кондитерських виробах, таких як соняшникова халва, різноманітне печиво  під торговельною маркою «Добрим Людям».
«Підприємство розпочало свою роботу з 1999 року. З 2006 року створене товариство з обмеженою відповідальністю «Агропродукт». Підприємство спеціалізується на виробництві смачних, корисних і якісних солодощів, які будуть до душі і дітям, і дорослим»— зазначив Володимир Ткаченко, директор товариства, відкриваючи прес-конференцію. Керівник підприємства розповів про асортимент продукції, цікаві нові технології та європейське сертифікування продукції.
Товариство випускає: Халву традиційну та з наповнювачами, печиво більше восьми видів (здобне, овсяне, кокосік, домашнє, пісочне та ін..), арахіс смажений та ядро соняшнику, соняшникову олію. При виробництві використовується тільки якісна натуральна сировина, традиційні рецептури та сучасне обладнання. Таке поєднання дозволяє отримати кондитерські вироби з відмінними смаковими якостями, безпечними для здоров’я.
Кондитерські вироби підприємства реалізуються в магазинах України  та експортуються в країни Європи: Германію, Італію, Грузію, Польщу, Латвію.
Керівник підприємства провів журналістів цехами, ознайомив з процесами виробництва та колективом.

 

 

 

 

 

В.Саржевська
Начальник відділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії

 

 


У приміщенні Знам’янської міськрайонної філії відбувся ярмарок вакансій

18 липня у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії відбувся ярмарок вакансій, на якому були представлені вакансії «поштар», «оператор поштового зв’язку», «водій автотранспортних засобів», «патрульний», «столяр», «помічник машиніста», «слюсар з ремонту рухомого складу».

В заході взяли участь начальник відділу взаємодії з роботодавцями В. Саржевська, начальник відділу організації працевлаштування населення та представники ПАТ «Укрпошта», Знам’янське відділення національної поліції, Локомотивоного депо. Роботодавці презентували свої підприємства, розказали історію створення організацій, чисельність працюючих, чим займається кожне із них, про умови праці, детальніше зупинились на кожній із запропонованих вакансій.

Ярмарок вакансій відвідало більше 35 осіб, зацікавлені у своєму працевлаштуванні, серед яких безробітні, зареєстровані в центрі зайнятості, учасники АТО. У ході розмови виникали запитання щодо вимог, конкретних обов’язків до тої чи іншої вакансії. Зацікавленим особам було запропоновано відвідати ПОУ, де можна безпосередньо на робочому місці з’ясувати всі питання щодо працевлаштування.

В результаті 3 особи узгодили дату та час відвідування ПАТ «Укрпошта». Двом особам було рекомендовано звернутись в Локомотивне депо для подальшої співбесіди. 

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії

 

______________

 

 

Співпраця щодо працевлаштування та забезпечення осіб з інвалідністю
 
17 липня у Знам’янській міськрайонній філії відбувся круглий стіл на тему: « Співпраця щодо працевлаштування та забезпечення осіб з інвалідністю». 

На захід були запрошені представники влади, соціальні партнери, роботодавці. Відкриття даного заходу розпочала директор ЦЗ Людмила Компанієць, яка ознайомила учасників з основними напрямками роботи служби зайнятості щодо вирішення питання працевлаштування людей з інвалідністю, проблемами та перспективами роботи з цією категорією осіб. Також повідомила присутнім про послуги, які цього річ надавалися в міськрайонній філії для осіб з інвалідністю. Олена Баланенко, начальник відділу активної підтримки безробітних детально розповіла про профорієнтаційні заходи, які проводяться в Знам’янській філії, скерування на професійне навчання, одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, видачу ваучерів. Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями акцентувала, щодо стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці,розповіла про компенсацію єдиного внеску роботодавцям, які забезпечать роботою безробітних з особливими потребами.

До обговорення долучилися представники управління соціального захисту населення Знам’янської РДА та Знам’янського міськвиконкому, територіальні центри надання послуг населенню міста та району, роботодавці : Центр механізації колійних робіт, Дитячий-будинок інтернат, Психоневрологічний інтернат, відділ освіти Знам’янської РДА, які окреслили основні орієнтири роботи в напрямку соціального захисту вразливих категорій та можливості створення нових робочих місць.

Підсумком круглого столу було прийняття рекомендацій та пропозицій щодо подальшої співпраці усім соціальним інституціям, які дотичні до надання послуг інвалідам. 

На завершення директор центру зайнятості Л. Компанієць подякувала присутнім за активність, побажала здоров’я, добробуту, миру та успіхів на професійній ниві.
     
 В. Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії

 

______________

Прес-реліз за січень-червень

 

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,3%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,1%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 21,5%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (19,3%).

Протягом січня-червня 2018 року:    

-   мали cтатус безробітного  всього 1699 осіб, з яких 60,3% складали жінки, 37% – молодь віком до 35 років, 43,7%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,9% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.07.2018 року – 758 осіб, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 16 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;

- працевлаштовано 682 особи, з них 518 осіб із числа безробітних (жінки становили  275 осіб – 53,1%,  молодь у віці до 35 років - 207 осіб або 40%),  в тому числі  працевлаштовано 2 особи  із числа внутрішньо переміщених  та 6  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 372 особи в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

- проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 208 осіб.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 липня 2018 року становила  237  вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 липня 2018 року 461 особа отримувала  допомогу по безробіттю.

Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії

______________

Внесено зміни до порядку компенсації ЄСВ роботодавцям, які створюють робочі місця    

 

Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 р. № 459 "Про внесення змін до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"  вніс зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого власною постановою від 13.03.2013 р. № 153.

Порядок розроблено на основі ч. 3 ст. 24 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 р. № 5067-VI, відповідно до якої роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців  забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня зарплати, щомісяця за рахунок коштів Держбюджету, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 % суми нарахованого ЄСВ.

Відповідно до внесених змін, для отримання компенсації роботодавці подають довідку про виконання роботодавцем умов компенсації до Центру зайнятості.

Центр зайнятості не пізніше ніж через 5 робочих днів із дня надходження довідки надсилає територіальному органу Держпраці звернення стосовно підтвердження зазначеної в ній інформації.

Згідно з Порядком № 153 (у редакції до 13.06.2018 року) роботодавець втрачає право на компенсацію в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці. Постановою № 459 уточнено, що для підтвердження фактів відсутності зменшення штатної чисельності працівників і фонду оплати праці середньооблікова кількість штатних працівників і розмір фонду оплати праці за місяць, у якому перевіряються такі факти, порівнюються із середнім значенням середньооблікової кількості штатних працівників та середнім значенням фонду оплати праці за 12 місяців, що передують місяцю перевірки показників, відповідно.

Постанова набрала чинності з 13.06.2018 року.

Більш детальну інформацію ви можете отримати в Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул.Чайковського,13-А.

В.Саржевська 
Начальник відділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ

______________

У День Національної поліції у Знам'янці безробітні запрошували на службу

 

Сьогодні, 4 липня, на Знам’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.

Для безробітних громадян презентував установу начальник сектору кадрового забезпечення Знам'янського відділу поліції головного управління Національної поліції в області Сергій Пащенко. Він  повідомив, що сьогодні місцева поліція потребує укомплектування вакантних посад: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний. Детально зупинився на  обов'язках цих працівників, можливості проходження професійного навчання за міжнародними стандартами, кар’єрного росту та ін.

Також С.Пащенко ознайомив безробітних з етапами відбору до Національної поліції України, з вимогами та основними принципами, на яких будується діяльність поліцейського. У ході зустрічі, на вимогу безробітних, були висвітлені питання соціального і матеріального забезпечення дільничних офіцерів та слідчих.

Крім того, учасниками зустрічі були підняті питання щодо прийняття на зазначені посади жінок та питання про рівень фізичної і психологічної підготовки. В заключній частині презентації всім бажаючим було запропоновано заповнити анкету для участі у конкурсному відборі на службу в Національній поліції України.

Під час заходу здійснювалася й трансляція презентаційних відеоматеріалів щодо проходження служби в  Національній поліції, під час перегляду яких присутні ставили чимало запитань та отримали вичерпні кваліфіковані відповіді.

Зустріч відбулася у форматі інтерактивного спілкування. У результаті проведеного міні-ярмарку з 9 учасників – 2 особи зацікавилися запропонованими вакансіями, заповнили відповідні анкети та отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

В. Саржевська, начальник відділу взаємодії
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної
філії обласного центру зайнятості 

______________

Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями

 

 

Протягом професійного життя багато громадян працюють на підприємствах, набуваючи  при цьому професійних  знань та оволодівають певними  навичками, але не мають  документального підтвердження.

Відповідно до частини 6 статті 34 та частини 5 статті 35 Закону України "Про зайнятість населення"  громадяни можуть підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями. За допомогою  неформального навчання   особи мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації або сертифікат оцінювання за результатами неформального професійного навчання.

На виконання вимог вище вказаного Закону щодо неформального професійного навчання, постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 340  затверджено «Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями». Цим Порядком  дано визначення  поняття   неформального професійного навчання – як набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання, а також визначено сам механізм підтвердження результатів такого  неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Порядком затверджено перелік професій, за якими здійснюється підтвердження кваліфікації, а саме: кухар, зварник, електрозварник ручного зварювання, охоронник, продавець непродовольчих товарів та слюсар-ремонтник.

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється державною службою зайнятості. Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).

Підтвердити кваліфікацію за професією кухар від 3 до 6 розрядів можна в Одеському центрі професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості, Рівненському центрі професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості та Вищому комерційному училищі Київського національного торгівельно – економічного університету.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації або сертифікат оцінювання, у разі виявлення в особи під час проходження процедури підтвердження кваліфікації рівня професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих робіт  за результатами неформального професійного навчання, форма та порядок видачі якого встановлюються Міністерством соціальної політики за погодженням з Міністерством освіти і науки та спільними представницькими органами.

За додатковою інформацією звертатись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  за адресою: 
м.Знам’янка вул. Чайковського,13А.

______________

Чим сьогодні живе одне з найстаріших підприємств залізничної галузі України? На Кіровоградщині найстаріше підприємство Одеської магістралі потребує 130 залізничників

 

Днями, для журналістів Знам'янського району відбувся прес-тур до виробничого підрозділу ПАТ «Укрзалізниця» – Локомотивного депо Знам’янка.

Захід проводився з метою ознайомлення ЗМІ з діяльністю Локомотивного депо Знам’янка, що є одним із підприємств залізничної галузі, яке спеціалізується на функціонуванні інфраструктури залізничного транспорту. Підприємство обслуговує Одеську, Кіровоградську, Миколаївську, Віницьку, Полтавську, Черкаську та Дніпропетровські області.

Помічник начальника відділу кадрів Геннадій Осипенко з розповів журналістам історію створення підприємства: «Локомотивне депо Знам’янка засноване у 1873 році, це найстаріше депо залізниці. Проте сьогодні – це найбільше підприємство Одеської магістралі, у якому працює понад півтори тисячі осіб, з них 950 осіб у локомотивних бригадах і близько 400 слюсарів на ремонті та огляді рухомого складу».

Депо виконує експлуатаційно-ремонтні роботи тягового рухомого складу і забезпечує пасажирські та вантажні перевезення в межах десяти тягових плечей. Маневрові бригади та тепловози ЧМЕ-3 виконують маневри на станціях: Знам’янка-сортувальна, Знам’янка-пассажирська, Користівка, Сахарна, Чорноліська та Долинська. Тяговий полігон складає 1136 км. У середньому щодобово експлуатаційний пару, тільки у вантажному русі, складає 130 локомотивів. 

«Депо Знам’янка традиційно є школою передового досвіду не тільки на Одеській магістралі, а й у цілому в залізничній мережі України. Висока якість проведення ремонтних робіт рухомого складу, модернізація електровозів системами від саморозчіпів поїздів та кодовими бортовими датчиками, ремонт авторозчіпних пристроїв – основні засади роботи Локомотивного депо. Запровадження новітніх технологій, здійснення реконструкції та переоснащення депо, дозволяє значно скоротити терміни виконання ремонтних робіт будь-якого рівня складності та обсягу», – відмітив Г. Осипенко.

Учасники прес-туру ознайомилися з виробничими цехами, навчальними класами та музеєм депо. Представники підприємства презентували високий рівень побутових умов, які створені для працівників депо: гарна і зручна їдальня, акуратні роздягалки та забезпечені всим необхідним душові, оздоровчий пункт для працівників є одними з позитивних умов праці у Локомотивному Депо Знам’янка. 

Також, Г. Осипенко зазначив, що керівництво підприємтсва особливу увагу приділяє й відпочинку працівників. Гордістю колективу депо є народний самодіяльний хор «Джерело» – відомий на Одеській залізниці творчий хоровий колектив, який складається тільки із аматорів-працівників локомотивного депо: машиністів, помічників машиністів, слюсарів, економістів, прибиральників, токарів, бухгалтерів та техніків. Упродовж 20 років «Джерело» є переможцем багатьох  міських, обласних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів. Неодноразово підприємство виборювало почесні перше та друге місця у галузевих змаганнях та отримувало перехідний прапор переможця в галузевому змаганні серед підприємств локомотивного господарства ПАТ «Укрзалізниця». 

На сьогодні, у Локомотивному депо Знам’янка відкрито 130 вакансій за професіями інженеро-технічних працівників, слюсарів рухомого складу, токарів та фрезерувальників. Усіх, хто зацікавився представленими вакансіями, запрошуємо звертатися до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою м. Знамянка, вул. Чайковського, 13а та за телефонами 0 (233) 2-11-67, 2-37-80 (відділ взаємодії з роботодавцями).


В. Саржевська, начальник відділу взаємодії
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної
філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

______________

Професійне навчання в центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості

 

Постійні перетворення в економічному, соціальному, політичному житті суспільства вимагають від сучасної людини здатності до швидкого освоєння професій та адаптації до технологічних і організаційних нововведень. Сучасний ринок праці м. Знам’янки та району потребує як високої кваліфікації  робочої сили, так і можливості її швидкої перепідготовки відповідно до потреб ринку праці. Тому на сьогодні навчання на замовлення роботодавців, відповідно до потреб підприємства є дієвим засобом знайти роботу та працівника.

Саме для задоволення таких потреб Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості пропонує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в центрах професійно – технічної освіти державної служби зайнятості. Навчальні центри державної служби зайнятості мають великий спектр ліцензованих професій та напрямів підготовки робітників для таких галузей економіки, як: промисловість, будівництво, агропромисловий комплекс, транспорт і зв’язок, сфера послуг.

Навчальні заклади Державної служби зайнятості - це Львівський ЦПТО, Рівненський ЦПТО, Івано – Франківський ЦПТО, Одеський ЦПТО, Харківський ЦПТО, Дніпропетровський ЦПТО, Сумський ЦПТО, Полтавський ЦПТО, Херсонський ЦПТО. Найбільшими є Харківський, Одеський, Рівненський, вони пропонують навчання за 106 професіями. Так  Одеський центр професійно – технічної освіти пропонує навчання за професіями: 

-    будівельної галузі: штукатур, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, столяр, слюсар-сантехнік, лицювальник плиточник, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж;

-    промисловості: фрезерувальник,токар, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, оператор верстатів з ПК, оператор котельні;

-    сфери послуг: контролер-касир, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, адміністратор, покоївка, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, касир (в банку), кухар, бармен, офіціант, перукар (перукар-модельєр), манікюрниця, педикюрниця.

Центри професійно-технічної освіти пропонують роботодавцям ряд переваг щодо професійного навчання:

•застосування інноваційних форм та технологій навчання;

• забезпечення професійного навчання зареєстрованих безробітних на сучасній матеріально-технічній та методичній базі, тощо.

Після закінчення професійного навчання та підвищення кваліфікації слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.

Крім того на слухачів очікують затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, що дозволяє отримати високий рівень кваліфікації.


Баланенко О.С. 
Начальник відділу
активної підтримки безробітних
Знам’янської філі Кіровоградського ОЦЗ     

______________

Профорієнтаційне літо

З початком літа розпочали свою діяльність пришкільні літні табори і фахівцями з профорієнтації Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено плідну роботу з учнівською молоддю районних шкіл.

Дітлахи, які перебували в  літніх таборах мали змогу прийняти участь у низці профорієнтаційних заходів, в тому числі і з елементами інтерактиву. Завдяки активній участі, дітлахи ознайомились зі світом професій, розширивши своє уявлення про популярні професії  і спеціальності, а також  мали змогу отримати інформацію щодо професій майбутнього.

Учасники заходу отримали інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числіі для учнівської молоді, а також дізнались про основні завдання служби зайнятості щодо професійної орієнтації молоді.

Значну увагу було приділено діяльності служби зайнятості щодо організації та проведення профорієнтаційних заходів для учнівської молоді, співпраці з педагогічними працівниками, проведенні Днів профорієнтації, Днів кар’єри для учнівської молоді. Діти отримали актуальну інформацію про стан ринку праці м.Знам’янки та Знам’янського району, їх було ознайомлено з вакансіями, актуальними на даний час. 

Спільно із соціальними партнерами, зокрема, – районним ЦСССДМ, фахівцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ було охоплено переважну більшість шкіл Знам’янського району.

Також, всіх присутніх було проінформовано і про таку форму профорієнтаційної роботи як використання в профорієнтаційних цілях профорієнтаційних терміналів. 


Л. С. Базюк        
провідний фахівець відділу 
активної підтримки безробітних 
Знам’янської філії 
Кіровоградського обласного
центру зайнятості

______________

Компенсація роботодавцям єдиного внеску

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків,визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.

Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Перераховується компенсація роботодавцю до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до органів Державної фіскальної служби України. За більш детальною інформацією звертайтесь до центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А або за телефонами: 2-11-67,2-37-80,2-24-43.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ

 

______________

Прес-реліз за січень-травень

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на професіоналів (4,6%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 20,7%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 23,8%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (29,1%).

Протягом січня-травня 2018 року:    
-   мали cтатус безробітного  всього 1563 особи, з яких 59,7% складали жінки, 36,7% – молодь віком до 35 років, 43,2%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 51,9% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.06.2018 року – 777 осіб, в тому числі 4 особи із числа  внутрішньо переміщених та 16 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;

- працевлаштовано 555 осіб, з них 431 особа із числа безробітних (жінки становили  220 осіб – 51%,  молодь у віці до 35 років - 163 особи або 37,8%),  в тому числі  працевлаштовано 1 особу  із числа внутрішньо переміщених  та 5  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;

- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 315 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

 - проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 197 осіб.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 червня 2018 року становила  261  вакансія.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 червня  2018 року 484 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-29-63