Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Новини

 

1 2

Навчаємо фахівців на замовлення роботодавців

 

У зв'язку з початком опалювального сезону у керівників підприємств, установ, організацій виникає потреба в укомплектуванні робочих місць кваліфікованими працівниками за професіями оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні та оператор теплового пункту.    Знам»янська  міськрайонна філія обласного центру зайнятості не стоїть осторонь даного питання та організувує на замовлення роботодавців міста та району курси цільового призначення підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Дотримання безпечних умов праці при виконанні робіт у котельнях на різних видах палива».

Під час проходження навчання слухачі курсів мали можливість ознайомитись із основними положеннями чинного законодавства України про охорону праці,  вимогами до загальної організації роботи, виробничої санітарії, пожежної безпеки, правилами поведінки при виникненні аварій, прийомів та способів надання долікарської допомоги потерпілим, правила технічної експлуатації  систем теплових установок і мереж, правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском,тощо.

Людмила Компанієць, директор філії , говорить: «Така організація професійного навчання безробітних громадян, як підвищення кваліфікації, насамперед, забезпечує ринок праці кваліфікованими кадрами, озброєними необхідними сучасними знаннями для проведення робіт з підвищеноб небезпекою, заощаджує кошти роботодавців та дає змогу кожній людині мати гідний заробіток та більш комфортні умови праці».

Після проходження професійного навчання 49 осіб  будуть працевлаштовані в заклади освіти, охорони здоров’я та інші організації міста Знам’янка та Знам’янського району.

Слід зазначити, що чітка та злагоджена співпраця служби зайнятості та роботодавців, а саме: Відділ освіти Знам’янського міськвиконкому, Відділ освіти Знам’янської райдержадміністрації, Знам’янська лікарні ім. Лисенка, підприємства залізничного транспорту сприяла забезпеченню кваліфікованими робітниками зазначених підприємств та дасть можливість своєчасно розпочати опалювальний сезон в регіоні.

О.Баланенко
Начальник відділу
активної підтримки безробітних


Скажемо «Ні!» - торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці!

 

Саме під таким гаслом відбулося засідання круглого столу у Знам'янській спецшколі-інтернаті, участь у якому прийняли учні, пед. працівники та гості, запрошені керівництвом закладу. 

Нелегальна трудова міграція вже тривалий час являється однією з найболючіших проблем сьогодення. Щоб застерегти молодь від нелегального виїзду за кордон, та пов'язаних з цим ризиків, зокрема – продажу у рабство чи насильницьке залучення до праці неповнолітніх, представником Знам'янської міськрайонної філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості, Людмилою Базюк, спільно із Русланом Большаком (начальником відділу «Знам’янського бюро правової допомоги) та Артемом Солодовим (фахівцем відділу пробації) 20 вересня 2018 року було проведено семінар: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Під час проведення заходу, учні не тільки мали змогу отримати масу корисної інформації про ризики, пов’язані з неофіційним працевлаштуванням, в тому числі, за межами нашої країни, а й прийняли активну участь в обговоренні проблем, пов’язаних з нелегальною міграцією. Присутні переглянули відеоматеріали,  представлені Русланом Вікторовичем Большаковим, та активно долучалися до обговорення побаченого. 

По завершенню обговорення, Артем Солодов розповів учням по ризик бути  втягнути до злочинного бізнесу в якості спільників, та про види покарань, що застосовуються до даних злочинів. 

Підводячи підсумки, Людмила Базюк поінформувала присутніх  про актуальні вакансії на ринку праці міста Знам’янка та району, перелік соціальних послуг та ознайомила з електронними сервісами служби зайнятості.

Л. С. Базюк                            
провідний фахівець відділу активної 
підтримки безробітних 
Знам’янської міськрайонної філії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Фахівці служби зайнятості назвали 10 найзатребуваніших професій на Кіровоградщини

 

У десятці найзатребуваніших професій, за 8 місяців 2018 року, водії автотранспортних засобів, швачки, підсобні робітники, вантажники, кухарі, продавці продовольчих товарів, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, продавці непродовольчих товарів, менеджери (управителі) та електрогазозварники.

Загалом, у Кіровоградській області  з початку року було зареєстровано 25,2 тисячі вакансій.

Станом на сьогодні у базі даних Кіровоградського обласного центру зайнятості актуальними є 3064 вакансії. Максимальну заробітну плату роботодавці Кіровоградщини пропонують машиністам тепловоза (12267 грн). Крім того високим є рівень зарплат для керівних посад, а також працівників гірничо-добувної промисловості.

У міськрайонних центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості соціальні послуги безкоштовно надаються не лише зареєстрованим безробітним, а й шукачам роботи. Для тих, хто немає необхідної для тієї чи іншої вакансії спеціальності, пропонується навчання, зокрема у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де можна здобути фах відповідно до потреб ринку праці. Нині найбільшим попитом користуються робітничі професії. Проте також потрібні на Кіровоградщині лікарі, бухгалтери, вчителі та інженери.
 
Відділ організації надання послуг роботодавцям

Кіровоградського обласного центру зайнятості


Презентація  служби в  Національній поліції

 

З метою організації добору кандидатів на службу до Національної поліції                 07 вересня 2018 року в приміщенні Знам’янського відділу поліції  відбулася презентація діяльності служби.

Під час проведення презентації старший інспектор сектору кадрового забезпечення Знам’янського відділу поліції  головного  управління Національної поліції в Кіровоградській області Ольга Мироненко презентувала діяльність служби та розповіла про можливість ознайомлення на сайті http://nabir.police.kg@gmail/com з переліком документів та умовами проходження конкурсного відбору. В ході активного діалогу вона відповіла на ряд запитань безробітних – потенційних працівників їх колективу.

Присутні отримали інформацію  про вакантні посади в Національній поліції  Кіровоградської області, а саме: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний. 

Захід  має на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами, для яких вона працює і яких має захищати, підвищити обізнаність громадськості з таких питань, як зміна ролі поліції в рамках нового закону «Про Національну поліцію» та практичний вплив нововведень на щоденне життя громадян.

Ольга Мироненко детально ознайомила з умовами вступу до лав Національної поліції, зокрема, вимогами до претендентів, конкурсного відбору та реєстрації.

Під час заходу присутні були поінформовані про вимоги до кандидатів у нову патрульну поліцію, права та обов’язки патрульних поліцейських та їх екіпірування.

Продемонструвала шукачам роботи презентацію щодо умов проходження конкурсу, порядку подачі документів, вимог до претендентів.
У результаті проведеного заходу з 12 учасників – 3 особи зацікавилися запропонованими вакансіями,  отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

В.Саржевська 
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії


Прес-реліз за січень-серпень

 

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (7,2%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,6%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 20%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (19,3%).
Протягом січня-серпня  2018 року:    

-   мали cтатус безробітного  всього 1981 особа, з яких 61,2% складали жінки, 37,8% – молодь віком до 35 років, 43,8%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 49.6% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.09.2018 року – 712 осіб, в тому числі 4 особи із числа  внутрішньо переміщених та 12 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;

- працевлаштовано 924 особи, з них 661 особа із числа безробітних (жінки становили  363 особи – 54,9%,  молодь у віці до 35 років - 266 осіб або 40,2%),  в тому числі  працевлаштовано 3 особи  із числа внутрішньо переміщених  та 8  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;

- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 449 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

- проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 238 осіб,  із них  1  особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 вересня 2018 року становила  279 вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 вересня 2018 року 413 осіб отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Компенсація єдиного внеску

 

До уваги роботодавців!

Ви створили нове робоче місце і шукаєте кваліфікованого працівника? 

Зверніться до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості!

У разі якщо Ви працевлаштуєте на таке робоче місце зареєстрованого безробітного з числа громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, протягом першого року його роботи Вам щомісячно будуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальноообов’язкове державне соціальне страхування. Гарантії зайнятості особи мають бути забезпечені не менше ніж на два роки роботи.

Компенсація надається також суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця, у пріоритетних видах економічної діяльності. 

Для отримання детальної інформації, звертайтесь до Знам’янської міськрайонної філії або скористайтесь Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!  


Компенсація щодо внутрішньо переміщених осіб
До уваги роботодавців!

 

Чи є Ваш бізнес соціально відповідальним? Чи згодні Ви брати участь у процесах інтеграції внутрішньо переміщених осіб і допомагати своїм співгромадянам?

Якщо так – звертайтесь до державної служби зайнятості! 

Ми допоможемо у доборі працівників – переселенців з числа зареєстрованих безробітних, на заміщення нових чи вакантних робочих місць. 

У разі прийому таких громадян на роботу по строковому трудовому договору, роботодавцю можуть компенсуватися витрати на оплату їх праці.  

За детальними консультаціями Ви можете звернутись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості або скористатись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!  


Проведення круглого столу - дієвий засіб ефективної взаємодії

 

Співпраця та задоволення кадрових потреб підприємств залізничного транспорту - питання порядку денного засідання круглого столу, що відбулося вчора у Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. Засідання проведено у рамках реалізації положень Меморандуму про співпрацю між ПАТ «Укрзалізниця» та Державною службою зайнятості. На захід були запрошені керівники виробничих підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» в місті Знам’янка. 

Відкрила засідання директор Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Людмила Компанієць, яка зазначила, що в місті Знам’янка функціонує понад 14 підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», які щороку збільшують кількість поданих до центру зайнятості вакансій.Так, у 2017 році було заявлено 252 вакансії, а вже цього річ – 377 вакансій.

Фахівці міськрайонного центру зайнятості презентували соціальні послуги, які вона надає роботодавцям, та інноваційні підходи у роботі з клієнтами (електронний кабінет роботодавця, відео презентація підприємств). Зупинились і на можливостях служби зайнятості щодо організації професійного навчання на замовлення роботодавця та ін..«З метою забезпечення підприємств необхідним персоналом служба зайнятості проводить різнопланові заходи, зокрема міні-ярмарки вакансій, Дні відкритих дверей та ін.»,- зазначила В.Саржевська-начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії.

Учасники зустрічі зазначили, що така співпраця надзвичайно корисна й дозволяє сконцентруватися на виробленні ефективних шляхів у напрямку укомплектування вільних робочих місць. 

На засіданні обговорено спільні дії, спрямовані на оперативний добір та професійну підготовку фахівців для підрозділів ПАТ «Укрзалізниця». На завершення засідання Л.Компанієць провела для присутніх екскурсію просторовими секторами та інформаційними куточками міськрайонної філії обласного центру зайнятості.

В.Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії 

 

Думай про майбутнє – працюй в Україні!

Днями фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк спільно із начальником відділу «Знам’янського бюро правової допомоги Олександрійського міського центру безоплатної вторинної правової допомоги» – Русланом Большаковим було проведено інформаційний семінар під назвою: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». 

Під час проведення заходу, присутніх було поінформовано про ризики, пов’язані з неофіційним працевлаштуванням, в тому числі, за межами нашої країни. Учасники семінару мали змогу ознайомитися із основними нормативно-правовими актами, що містять засади протидії торгівлі людьми; формами та методами вербування, дізналися про таке поняття, як «примусова експлуатація людини» тощо. Учасникам було продемонстровано відеоролики, що містять інформацію про найбільш поширені шахрайські схеми, що їх використовують торгівці людьми. 

Увагу присутніх було акцентовано на тому, щопри нелегальному працевлаштуванні особа не має змоги захистити свої права, у тому числі: право на відпочинок та належні умови праці; право на отримання виплати у випадку тимчасової непрацездатності, тощо. 

По завершенню семінару, фахівець з профорієнтації ознайомила учасників семінару з актуальними вакансіями на ринку праці, переліком соціальних послуг та електронними сервісами служби зайнятості.
Таким чином, підводячи підсумки семінару, всі присутні дійшли висновку, що офіційне працевлаштування саме на території рідної країни є найбільш безпечним та перспективним.

Л.  Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості


Компенсація роботодавцям єдиного внеску

 

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків,визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.

Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Перераховується компенсація роботодавцю до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до органів Державної фіскальної служби України. За більш детальною інформацією звертайтесь до центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А або за телефонами: 2-11-67,2-37-80,2-24-43.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ

__________________________________

Організація громадських робіт до Дня Незалежності України

 

Організація і проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру завжди займають важливе місце в низці заходів служби зайнятості, оскільки сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи.

Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості оперативно забезпечує підприємства необхідною кількістю працівників для виконання  тимчасових робіт. 

Так, з нагоди відзначення державного свята – Дня Незалежності України міськрайонною  філією укладено договіри, відповідно до яких у місті Знам’янка та Знам’янскій Другій селищній раді  здійснюються  роботи із  благоустрою територій населених пунктів. 

Загалом, протягом січня-липня 2018 року за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевого бюджету у громадських роботах приймали участь 98 осіб, вони виконували  роботи з упорядкування меморіалів, пам’ятників та з благоустрою і впорядкування територій населених пунктів.

Враховуючи, що користь від організації таких робіт для суспільства очевидна, міськрайонна філія й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямі з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

Відділ взаємодії  з 
роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії

__________________________________

Офіційне працевлаштування в Україні чи закордоном – нюанси вибору

 

16 серпня 2018 року в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».
Окрім фахівців служби зайнятості до участі в заході було залучено представника відділу молоді, спорту та охорони здоров’я Знам’янського міськвиконкому – головного спеціаліста відділу Сугарея А.О. Він ознайомив учасників семінару з ризиками, пов’язаними з нелегальною роботою, в тому числі, закордоном. Зокрема, присутніх було поінформовано про такі поняття як: «торгівля людьми», форми та методи вербування, примусова експлуатація людини, стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за межами нашої країни, види шахрайських схем при працевлаштуванні за кордоном.
Учасники семінару активно обговорювали методи, форми та етапи вербування, найбільш розповсюджені шахрайські схеми, примушення людини до праці та причини, що цьому сприяють. Всі присутні на заході отримали вичерпну інформацію про те, як безпечно працевлаштуватись за кордоном, при цьому не ставши жертвою шахраїв. 
Учасникам заходу було неодноразово наголошено про те, що працюючи неофіційно, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи; на відпочинок; вихідні; право на виплати в разі втрати працездатності та інше. Таким чином, одним із основних обов’язків фахівців служби зайнятості є застереження та попередження шукачів роботи щодо небезпеки, яка може очікувати на них у разі нелегального працевлаштування як в Україні, так і за її межами.
По завершенню семінару, фахівець з профорієнтації ознайомила учасників семінару з актуальними вакансіями на ринку праці, переліком соціальних послуг та електронними сервісами служби зайнятості.
Підводячи підсумки проведеного заходу, всі присутні резюмували, що одним із найбільш безпечних і перспективних є офіційне працевлаштування саме на території рідної країни.

Л. С. Базюк
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янськоїміськрайонноїфілії 
Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості запрошують на навчання

Якщо Ви вирішили здобути нову професію чи підвищити свою кваліфікацію – Ви маєте можливість за сприяння служби зайнятості пройти професійне навчання як у навчальних закладах області чи на виробництві, так і у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, та прискорити подальше працевлаштування.
Такі центри функціонують у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Львівській, Луганській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Полтавській та Херсонській областях.
Навчальні центри державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) мають великий спектр ліцензованих професій та напрямів підготовки робітників для таких галузей економіки як: промисловість, будівництво, агропромисловий комплекс, транспорт і зв’язок, сфера послуг.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в державній службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 
Здобуття професійно-технічної освіти у ЦПТО ДСЗ здійснюється за денною формою навчання, на курсах цільового призначення. Запроваджуються новітні форми: дуальне навчання, дистанційне, відеоконференції. В Одеському та Рівненському центрах працюють державні кваліфікаційні комісії з підтвердження результатів неформального навчання за професією «кухар». Тобто, є можливість працівникам без освіти підтвердити рівень своїх знань та вмінь і отримати свідоцтво державного зразка про присвоєння кваліфікації.
На слухачів очікують затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії, облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, що дозволяє отримати високий рівень кваліфікації. Завдяки професіоналізму викладачів та майстрів виробничого навчання, застосуванню сучасних педагогічних технологій, навчальний процес є якісним та ефективним.
Після закінчення професійного навчання та підвищення кваліфікації за напрямами підготовки, слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається документ про освіту державного зразка. 

 

Знам’янська міськрайонна філія
Кіровоградського обласного центру зайнятості


ЗНАМ’ЯНСЬКА МІСЬКРАЙОННА ФІЛІЯ КІРОВОГРАДСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ  ІНФОРМУЄ:


Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,6%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,4%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 20,7%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (20,1%).
Протягом січня-липня 2018 року:    
-   мали cтатус безробітного  всього 1837 осіб, з яких 60,5% складали жінки, 37,6% – молодь віком до 35 років, 44%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,3% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
-   мали статус безробітного станом на 01.08.2018 року – 749 осіб, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 13 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- працевлаштовано 797 осіб, з них 582 особи із числа безробітних (жінки становили  314 осіб – 54%,  молодь у віці до 35 років - 235 осіб або 40,4%),  в тому числі  працевлаштовано 2 особи  із числа внутрішньо переміщених  та 7  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 413 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;
           - проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 225 осіб,  із них  1  особа  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО.
            Кількість актуальних вакансій станом на 01 серпня 2018 року становила  254  вакансії.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.
            Станом на 01 серпня 2018 року 452 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43


Онлайн анкетування: заявити про потреби в кадрах стало простіше 

З липня поточного року на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. 
Відтепер, роботодавці мають можливість заповнити на зазначеному Інтернет-ресурсі анкети. Ці анкети знаходяться у «Персональному кабінеті» у розділі «Опитування». За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані прирозробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік. 
Тож не зволікайте - скористайтеся цією можливістю!

Знам’янська міськрайонна філія
Кіровоградського обласного центру зайнятості


До уваги жителів міста Знам’янка та Знам’янського району!!!

        Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості оголошує терміновий набір на курси підготовки, перепідготовки за професіями
 
-    Електрогазозварник - термін навчання 7 місяців;
-    Слюсар – ремонтник - термін навчання 5 місяців;
-    Тракторист – термін навчання 7 місяців;

Професійне навчання за направленням служби зайнятості здійснюється під гарантоване замовлення роботодавця. Оплата навчання та проживання під час навчання проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
За більш детальною інформацією звертайтесь до міськрайонної філії за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А., за телефонами 2 -00-31, 2-11-67, 2-27-71


               Служба зайнятості запрошує роботодавців до анкетування

З 10 липня 2018 року на веб – порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. Важливість підготовки прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік на українському ринку праці незаперечна. Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці на підставі даних роботодавців, обласних та місцевих органів влади надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі та передбачити «слабкі» ланки.

Запрошуємо всіх роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити  збалансований  ринок праці завтра.

Додатково: Електронний кабінет роботодавця – це сервіс, з використанням сучасних інформаційно – комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості або за  телефонами (05233) 2-11-67, (05233)2-24-43


Завжди готові допомогти

Пошук роботи є одним із  найактуальніших питань сьогодення, а особливо гостро це питання постає перед особами, які повернулись з місць відбуття покарання. Щоб допомогти даній категорії громадян, спеціалістом Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості була проведена зустріч з особами, які повернулись з місць позбавлення волі. Сама співбесіда  відбулась  в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу пробації. Під час співбесіди, учасники мали змогу отримати інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числі про:
• можливість проходження професійного навчання, в тому числі і шляхом отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці;
•   можливість отримання  професійних консультацій, складання резюме, тестування, профінформаційних послуг, ознайомлення з нормативними документами, що стосуються законодавства про зайнятість;
•   порядок перебування на обліку, у випадку відсутності підходящої роботи.
Учасники заходу були ознайомлені з актуальними вакансіями, цікавились переліком підприємств, які функціонують на території міста та району. Було наголошено на перевагах саме легального працевлаштування.
Дехто із учасників – особи, які вчинили багато помилок в своєму житті, порушили закон та відбули за це покарання, мають проблеми в сім’ях, непрості стосунки з рідними, наприкінці зустрічі отримали надію, що вони не одинокі в цьому світі. Не звертаючи увагу на їх минулий негативний досвід, все ж таки є установи соціального спрямування, які готові їм прийти на допомогу, працевлаштувати і зробити гідний крок до кращого життя.

О. С. Баланенко
начальник відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської філії  Кіровоградського обласного 
центру зайнятості


Відбувся прес-тур в ТОВ «Агропродукт»

Харчову промисловість Знам'янки представляє одне з промислових підприємств — ТОВ «Агропродукт», створене на базі колишніх цехів ВАТ «Знам'янський завод продтоварів». Воно спеціалізується на кондитерських виробах, таких як соняшникова халва, різноманітне печиво  під торговельною маркою «Добрим Людям».
«Підприємство розпочало свою роботу з 1999 року. З 2006 року створене товариство з обмеженою відповідальністю «Агропродукт». Підприємство спеціалізується на виробництві смачних, корисних і якісних солодощів, які будуть до душі і дітям, і дорослим»— зазначив Володимир Ткаченко, директор товариства, відкриваючи прес-конференцію. Керівник підприємства розповів про асортимент продукції, цікаві нові технології та європейське сертифікування продукції.
Товариство випускає: Халву традиційну та з наповнювачами, печиво більше восьми видів (здобне, овсяне, кокосік, домашнє, пісочне та ін..), арахіс смажений та ядро соняшнику, соняшникову олію. При виробництві використовується тільки якісна натуральна сировина, традиційні рецептури та сучасне обладнання. Таке поєднання дозволяє отримати кондитерські вироби з відмінними смаковими якостями, безпечними для здоров’я.
Кондитерські вироби підприємства реалізуються в магазинах України  та експортуються в країни Європи: Германію, Італію, Грузію, Польщу, Латвію.
Керівник підприємства провів журналістів цехами, ознайомив з процесами виробництва та колективом.

 

 

 

 

 

В.Саржевська
Начальник відділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії

 

 


У приміщенні Знам’янської міськрайонної філії відбувся ярмарок вакансій

18 липня у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії відбувся ярмарок вакансій, на якому були представлені вакансії «поштар», «оператор поштового зв’язку», «водій автотранспортних засобів», «патрульний», «столяр», «помічник машиніста», «слюсар з ремонту рухомого складу».

В заході взяли участь начальник відділу взаємодії з роботодавцями В. Саржевська, начальник відділу організації працевлаштування населення та представники ПАТ «Укрпошта», Знам’янське відділення національної поліції, Локомотивоного депо. Роботодавці презентували свої підприємства, розказали історію створення організацій, чисельність працюючих, чим займається кожне із них, про умови праці, детальніше зупинились на кожній із запропонованих вакансій.

Ярмарок вакансій відвідало більше 35 осіб, зацікавлені у своєму працевлаштуванні, серед яких безробітні, зареєстровані в центрі зайнятості, учасники АТО. У ході розмови виникали запитання щодо вимог, конкретних обов’язків до тої чи іншої вакансії. Зацікавленим особам було запропоновано відвідати ПОУ, де можна безпосередньо на робочому місці з’ясувати всі питання щодо працевлаштування.

В результаті 3 особи узгодили дату та час відвідування ПАТ «Укрпошта». Двом особам було рекомендовано звернутись в Локомотивне депо для подальшої співбесіди. 

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії

 

______________

 

 

Співпраця щодо працевлаштування та забезпечення осіб з інвалідністю
 
17 липня у Знам’янській міськрайонній філії відбувся круглий стіл на тему: « Співпраця щодо працевлаштування та забезпечення осіб з інвалідністю». 

На захід були запрошені представники влади, соціальні партнери, роботодавці. Відкриття даного заходу розпочала директор ЦЗ Людмила Компанієць, яка ознайомила учасників з основними напрямками роботи служби зайнятості щодо вирішення питання працевлаштування людей з інвалідністю, проблемами та перспективами роботи з цією категорією осіб. Також повідомила присутнім про послуги, які цього річ надавалися в міськрайонній філії для осіб з інвалідністю. Олена Баланенко, начальник відділу активної підтримки безробітних детально розповіла про профорієнтаційні заходи, які проводяться в Знам’янській філії, скерування на професійне навчання, одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, видачу ваучерів. Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями акцентувала, щодо стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці,розповіла про компенсацію єдиного внеску роботодавцям, які забезпечать роботою безробітних з особливими потребами.

До обговорення долучилися представники управління соціального захисту населення Знам’янської РДА та Знам’янського міськвиконкому, територіальні центри надання послуг населенню міста та району, роботодавці : Центр механізації колійних робіт, Дитячий-будинок інтернат, Психоневрологічний інтернат, відділ освіти Знам’янської РДА, які окреслили основні орієнтири роботи в напрямку соціального захисту вразливих категорій та можливості створення нових робочих місць.

Підсумком круглого столу було прийняття рекомендацій та пропозицій щодо подальшої співпраці усім соціальним інституціям, які дотичні до надання послуг інвалідам. 

На завершення директор центру зайнятості Л. Компанієць подякувала присутнім за активність, побажала здоров’я, добробуту, миру та успіхів на професійній ниві.
     
 В. Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії

 

______________

Прес-реліз за січень-червень

 

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,3%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,1%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 21,5%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (19,3%).

Протягом січня-червня 2018 року:    

-   мали cтатус безробітного  всього 1699 осіб, з яких 60,3% складали жінки, 37% – молодь віком до 35 років, 43,7%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 50,9% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.07.2018 року – 758 осіб, в тому числі 2 особи із числа  внутрішньо переміщених та 16 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;

- працевлаштовано 682 особи, з них 518 осіб із числа безробітних (жінки становили  275 осіб – 53,1%,  молодь у віці до 35 років - 207 осіб або 40%),  в тому числі  працевлаштовано 2 особи  із числа внутрішньо переміщених  та 6  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 372 особи в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

- проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 208 осіб.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 липня 2018 року становила  237  вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 липня 2018 року 461 особа отримувала  допомогу по безробіттю.

Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії

______________

Внесено зміни до порядку компенсації ЄСВ роботодавцям, які створюють робочі місця    

 

Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 р. № 459 "Про внесення змін до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"  вніс зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого власною постановою від 13.03.2013 р. № 153.

Порядок розроблено на основі ч. 3 ст. 24 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 р. № 5067-VI, відповідно до якої роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців  забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня зарплати, щомісяця за рахунок коштів Держбюджету, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 % суми нарахованого ЄСВ.

Відповідно до внесених змін, для отримання компенсації роботодавці подають довідку про виконання роботодавцем умов компенсації до Центру зайнятості.

Центр зайнятості не пізніше ніж через 5 робочих днів із дня надходження довідки надсилає територіальному органу Держпраці звернення стосовно підтвердження зазначеної в ній інформації.

Згідно з Порядком № 153 (у редакції до 13.06.2018 року) роботодавець втрачає право на компенсацію в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці. Постановою № 459 уточнено, що для підтвердження фактів відсутності зменшення штатної чисельності працівників і фонду оплати праці середньооблікова кількість штатних працівників і розмір фонду оплати праці за місяць, у якому перевіряються такі факти, порівнюються із середнім значенням середньооблікової кількості штатних працівників та середнім значенням фонду оплати праці за 12 місяців, що передують місяцю перевірки показників, відповідно.

Постанова набрала чинності з 13.06.2018 року.

Більш детальну інформацію ви можете отримати в Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул.Чайковського,13-А.

В.Саржевська 
Начальник відділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ

______________

У День Національної поліції у Знам'янці безробітні запрошували на службу

 

Сьогодні, 4 липня, на Знам’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.

Для безробітних громадян презентував установу начальник сектору кадрового забезпечення Знам'янського відділу поліції головного управління Національної поліції в області Сергій Пащенко. Він  повідомив, що сьогодні місцева поліція потребує укомплектування вакантних посад: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний. Детально зупинився на  обов'язках цих працівників, можливості проходження професійного навчання за міжнародними стандартами, кар’єрного росту та ін.

Також С.Пащенко ознайомив безробітних з етапами відбору до Національної поліції України, з вимогами та основними принципами, на яких будується діяльність поліцейського. У ході зустрічі, на вимогу безробітних, були висвітлені питання соціального і матеріального забезпечення дільничних офіцерів та слідчих.

Крім того, учасниками зустрічі були підняті питання щодо прийняття на зазначені посади жінок та питання про рівень фізичної і психологічної підготовки. В заключній частині презентації всім бажаючим було запропоновано заповнити анкету для участі у конкурсному відборі на службу в Національній поліції України.

Під час заходу здійснювалася й трансляція презентаційних відеоматеріалів щодо проходження служби в  Національній поліції, під час перегляду яких присутні ставили чимало запитань та отримали вичерпні кваліфіковані відповіді.

Зустріч відбулася у форматі інтерактивного спілкування. У результаті проведеного міні-ярмарку з 9 учасників – 2 особи зацікавилися запропонованими вакансіями, заповнили відповідні анкети та отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

В. Саржевська, начальник відділу взаємодії
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної
філії обласного центру зайнятості 

______________

Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями

 

 

Протягом професійного життя багато громадян працюють на підприємствах, набуваючи  при цьому професійних  знань та оволодівають певними  навичками, але не мають  документального підтвердження.

Відповідно до частини 6 статті 34 та частини 5 статті 35 Закону України "Про зайнятість населення"  громадяни можуть підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями. За допомогою  неформального навчання   особи мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації або сертифікат оцінювання за результатами неформального професійного навчання.

На виконання вимог вище вказаного Закону щодо неформального професійного навчання, постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 340  затверджено «Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями». Цим Порядком  дано визначення  поняття   неформального професійного навчання – як набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання, а також визначено сам механізм підтвердження результатів такого  неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Порядком затверджено перелік професій, за якими здійснюється підтвердження кваліфікації, а саме: кухар, зварник, електрозварник ручного зварювання, охоронник, продавець непродовольчих товарів та слюсар-ремонтник.

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється державною службою зайнятості. Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).

Підтвердити кваліфікацію за професією кухар від 3 до 6 розрядів можна в Одеському центрі професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості, Рівненському центрі професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості та Вищому комерційному училищі Київського національного торгівельно – економічного університету.

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації або сертифікат оцінювання, у разі виявлення в особи під час проходження процедури підтвердження кваліфікації рівня професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих робіт  за результатами неформального професійного навчання, форма та порядок видачі якого встановлюються Міністерством соціальної політики за погодженням з Міністерством освіти і науки та спільними представницькими органами.

За додатковою інформацією звертатись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  за адресою: 
м.Знам’янка вул. Чайковського,13А.

______________

Чим сьогодні живе одне з найстаріших підприємств залізничної галузі України? На Кіровоградщині найстаріше підприємство Одеської магістралі потребує 130 залізничників

 

Днями, для журналістів Знам'янського району відбувся прес-тур до виробничого підрозділу ПАТ «Укрзалізниця» – Локомотивного депо Знам’янка.

Захід проводився з метою ознайомлення ЗМІ з діяльністю Локомотивного депо Знам’янка, що є одним із підприємств залізничної галузі, яке спеціалізується на функціонуванні інфраструктури залізничного транспорту. Підприємство обслуговує Одеську, Кіровоградську, Миколаївську, Віницьку, Полтавську, Черкаську та Дніпропетровські області.

Помічник начальника відділу кадрів Геннадій Осипенко з розповів журналістам історію створення підприємства: «Локомотивне депо Знам’янка засноване у 1873 році, це найстаріше депо залізниці. Проте сьогодні – це найбільше підприємство Одеської магістралі, у якому працює понад півтори тисячі осіб, з них 950 осіб у локомотивних бригадах і близько 400 слюсарів на ремонті та огляді рухомого складу».

Депо виконує експлуатаційно-ремонтні роботи тягового рухомого складу і забезпечує пасажирські та вантажні перевезення в межах десяти тягових плечей. Маневрові бригади та тепловози ЧМЕ-3 виконують маневри на станціях: Знам’янка-сортувальна, Знам’янка-пассажирська, Користівка, Сахарна, Чорноліська та Долинська. Тяговий полігон складає 1136 км. У середньому щодобово експлуатаційний пару, тільки у вантажному русі, складає 130 локомотивів. 

«Депо Знам’янка традиційно є школою передового досвіду не тільки на Одеській магістралі, а й у цілому в залізничній мережі України. Висока якість проведення ремонтних робіт рухомого складу, модернізація електровозів системами від саморозчіпів поїздів та кодовими бортовими датчиками, ремонт авторозчіпних пристроїв – основні засади роботи Локомотивного депо. Запровадження новітніх технологій, здійснення реконструкції та переоснащення депо, дозволяє значно скоротити терміни виконання ремонтних робіт будь-якого рівня складності та обсягу», – відмітив Г. Осипенко.

Учасники прес-туру ознайомилися з виробничими цехами, навчальними класами та музеєм депо. Представники підприємства презентували високий рівень побутових умов, які створені для працівників депо: гарна і зручна їдальня, акуратні роздягалки та забезпечені всим необхідним душові, оздоровчий пункт для працівників є одними з позитивних умов праці у Локомотивному Депо Знам’янка. 

Також, Г. Осипенко зазначив, що керівництво підприємтсва особливу увагу приділяє й відпочинку працівників. Гордістю колективу депо є народний самодіяльний хор «Джерело» – відомий на Одеській залізниці творчий хоровий колектив, який складається тільки із аматорів-працівників локомотивного депо: машиністів, помічників машиністів, слюсарів, економістів, прибиральників, токарів, бухгалтерів та техніків. Упродовж 20 років «Джерело» є переможцем багатьох  міських, обласних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів. Неодноразово підприємство виборювало почесні перше та друге місця у галузевих змаганнях та отримувало перехідний прапор переможця в галузевому змаганні серед підприємств локомотивного господарства ПАТ «Укрзалізниця». 

На сьогодні, у Локомотивному депо Знам’янка відкрито 130 вакансій за професіями інженеро-технічних працівників, слюсарів рухомого складу, токарів та фрезерувальників. Усіх, хто зацікавився представленими вакансіями, запрошуємо звертатися до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою м. Знамянка, вул. Чайковського, 13а та за телефонами 0 (233) 2-11-67, 2-37-80 (відділ взаємодії з роботодавцями).


В. Саржевська, начальник відділу взаємодії
з роботодавцями Знам’янської міськрайонної
філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

______________

Професійне навчання в центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості

 

Постійні перетворення в економічному, соціальному, політичному житті суспільства вимагають від сучасної людини здатності до швидкого освоєння професій та адаптації до технологічних і організаційних нововведень. Сучасний ринок праці м. Знам’янки та району потребує як високої кваліфікації  робочої сили, так і можливості її швидкої перепідготовки відповідно до потреб ринку праці. Тому на сьогодні навчання на замовлення роботодавців, відповідно до потреб підприємства є дієвим засобом знайти роботу та працівника.

Саме для задоволення таких потреб Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості пропонує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в центрах професійно – технічної освіти державної служби зайнятості. Навчальні центри державної служби зайнятості мають великий спектр ліцензованих професій та напрямів підготовки робітників для таких галузей економіки, як: промисловість, будівництво, агропромисловий комплекс, транспорт і зв’язок, сфера послуг.

Навчальні заклади Державної служби зайнятості - це Львівський ЦПТО, Рівненський ЦПТО, Івано – Франківський ЦПТО, Одеський ЦПТО, Харківський ЦПТО, Дніпропетровський ЦПТО, Сумський ЦПТО, Полтавський ЦПТО, Херсонський ЦПТО. Найбільшими є Харківський, Одеський, Рівненський, вони пропонують навчання за 106 професіями. Так  Одеський центр професійно – технічної освіти пропонує навчання за професіями: 

-    будівельної галузі: штукатур, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, столяр, слюсар-сантехнік, лицювальник плиточник, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж;

-    промисловості: фрезерувальник,токар, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, оператор верстатів з ПК, оператор котельні;

-    сфери послуг: контролер-касир, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, адміністратор, покоївка, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, касир (в банку), кухар, бармен, офіціант, перукар (перукар-модельєр), манікюрниця, педикюрниця.

Центри професійно-технічної освіти пропонують роботодавцям ряд переваг щодо професійного навчання:

•застосування інноваційних форм та технологій навчання;

• забезпечення професійного навчання зареєстрованих безробітних на сучасній матеріально-технічній та методичній базі, тощо.

Після закінчення професійного навчання та підвищення кваліфікації слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.

Крім того на слухачів очікують затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, що дозволяє отримати високий рівень кваліфікації.


Баланенко О.С. 
Начальник відділу
активної підтримки безробітних
Знам’янської філі Кіровоградського ОЦЗ     

______________

Профорієнтаційне літо

З початком літа розпочали свою діяльність пришкільні літні табори і фахівцями з профорієнтації Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено плідну роботу з учнівською молоддю районних шкіл.

Дітлахи, які перебували в  літніх таборах мали змогу прийняти участь у низці профорієнтаційних заходів, в тому числі і з елементами інтерактиву. Завдяки активній участі, дітлахи ознайомились зі світом професій, розширивши своє уявлення про популярні професії  і спеціальності, а також  мали змогу отримати інформацію щодо професій майбутнього.

Учасники заходу отримали інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числіі для учнівської молоді, а також дізнались про основні завдання служби зайнятості щодо професійної орієнтації молоді.

Значну увагу було приділено діяльності служби зайнятості щодо організації та проведення профорієнтаційних заходів для учнівської молоді, співпраці з педагогічними працівниками, проведенні Днів профорієнтації, Днів кар’єри для учнівської молоді. Діти отримали актуальну інформацію про стан ринку праці м.Знам’янки та Знам’янського району, їх було ознайомлено з вакансіями, актуальними на даний час. 

Спільно із соціальними партнерами, зокрема, – районним ЦСССДМ, фахівцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ було охоплено переважну більшість шкіл Знам’янського району.

Також, всіх присутніх було проінформовано і про таку форму профорієнтаційної роботи як використання в профорієнтаційних цілях профорієнтаційних терміналів. 


Л. С. Базюк        
провідний фахівець відділу 
активної підтримки безробітних 
Знам’янської філії 
Кіровоградського обласного
центру зайнятості

______________

Компенсація роботодавцям єдиного внеску

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків,визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.

Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Перераховується компенсація роботодавцю до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до органів Державної фіскальної служби України. За більш детальною інформацією звертайтесь до центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А або за телефонами: 2-11-67,2-37-80,2-24-43.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями
Знам'янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ

 

______________

Прес-реліз за січень-травень

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на професіоналів (4,6%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 20,7%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин ( 23,8%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (29,1%).

Протягом січня-травня 2018 року:    
-   мали cтатус безробітного  всього 1563 особи, з яких 59,7% складали жінки, 36,7% – молодь віком до 35 років, 43,2%  особи, які мають додаткові гарантії щодо  сприяння у працевлаштуванні, 51,9% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;

-   мали статус безробітного станом на 01.06.2018 року – 777 осіб, в тому числі 4 особи із числа  внутрішньо переміщених та 16 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;

- працевлаштовано 555 осіб, з них 431 особа із числа безробітних (жінки становили  220 осіб – 51%,  молодь у віці до 35 років - 163 особи або 37,8%),  в тому числі  працевлаштовано 1 особу  із числа внутрішньо переміщених  та 5  осіб  із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;

- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 315 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;

 - проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 197 осіб.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 червня 2018 року становила  261  вакансія.  Навантаження на 1 робоче місце становило  3 особи.

Станом на 01 червня  2018 року 484 особи отримували  допомогу по безробіттю.


Інформацію підготовлено 
відділом взаємодії  з роботодавцями 
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-29-63

______________

Служба в Національній поліції – крок до успішної кар’єри

24 травня 2018 року для студентської молоді Знам’янського професійного ліцею та ПТУ №12 співробітниками Національної поліції спільно із представником служби зайнятості було проведено презентацію роботодавця. 

Під час заходу, представник обласного Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області О. Кравець ознайомив слухачів із особливостями служби в поліції, зокрема, на посадах середнього та молодшого посадового складу та поінформував про вимоги до посади, умови праці, рівень заробітної плати та перспективи кар’єрного росту. 

Начальник сектору кадрового  забезпечення Знам’янського відділу поліції С. Пащенко спільно зі старшим інспектором О. Мироненко, поінформували учасників заходу про умови та етапи проходження конкурсу на посаду поліцейського. Студентам було презентовано ряд посад середнього та молодшого посадового складу, які потребують укомплектування. Так, серед посад молодшого посадового складу, вакансії є:

-    Поліцейський з логістики, обліку та збереження речових доказів і озброєння;
-    Поліцейський ізолятора тимчасового тримання;
-    Поліцейський сектора регулювання патрульної поліції та ін..
Серед посад середнього посадового складу це:
-    Оперуповноважений;
-    Слідчий;
-    Дільничий.

Під час заходу Є. Гловацький – т.в.о. інспектора з ювенальної превенції Знам’янського відділу поліції поінформував учасників заходу про небезпечність правопорушень та відповідальність за їх вчинення, у тому числі неповнолітніми особами. 

Щоб остаточно впевнитись в правильності свого вибору та більш детально ознайомитись із переліченими посадами, фахівець Знам’янського МРЦЗ Л. Базюк запропонувала всім бажаючим з числа присутніх, пройти психологічне тестування. 

Л. С. Базюк                            
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних 
Знам’янськогоміськрайонного
центру зайнятості

______________

Плідна співпраця з Локомотивним депо

За ринкових відносин якісний підбір персоналу є однією з найважливіших складових успіху діяльності будь-якого підприємства, установи, організації. Можна навести чимало прикладів, коли вирішальне значення для реалізації планів і проектів підприємства має вдало підібраний персонал.

Саме тому, впродовж багатьох років Знам’янський міськрайонний центр зайнятості , як посередник між шукачами роботи та роботодавцями, тісно співпрацює з ними в напрямку стабілізації та поліпшення ситуації на ринку праці, постійно розширюючи спектр послуг та впроваджуючи нові форми і методи взаємодії. Для кожного центру зайнятості якісний підбір необхідних працівників на замовлення роботодавців з врахуванням особливостей та вимог конкретного підприємства став важливою та невід’ємною частиною їх діяльності.

Так, протягом 2017 року на  одному із найбільш ринкоутворюючих підприємств залізничного транспорту міста Локомотивному депо Знам’янка  виникла нагальна потреба  у кваліфікованих працівниках за великою кількістю професій- це і слюсарі з ремонту рухомого складу, слюсарі –електрики, помічники машиністів, паяльщики, токарі, тощо.

Фахівцями відділу по роботі з роботодавцями центру зайнятості було докладено максимум зусиль по підбору осіб за цими професіями.

Всього з початку 2018 року Локомотивним депо було подано до Знам’янського міскрайонного центру зайнятості 81 вакансію, з яких укомплектовано 30 вакансій . Шляхи задоволення кадрових потреб роботодавця є різними- це і участь помічника начальника з кадрових питань Осіпенка Г.В. у ярмарках та міні-ярмарках вакансій, у засіданнях круглих столів та ділових зустрічах з керівництвом центру зайнятості, онлайн-співбесіди з претендентами на роботу.

З метою задоволення потреб роботодавця та ефективного укомплектування вакансій 23 травня 2018 року було проведено День відкритих дверей роботодавця. У заході взяли участь 15 осіб з числа безробітних, які перебувають на обліку у Знам’янському МРЦЗ, учні професійно-технічного училища №12, фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янського МРЦЗ та представники Локомотивного депо. В ході заходу помічник начальника відділу кадрів Н. Радінович ознайомила шукачів роботи з наявними вакансіями, вимогами до них, з умовами праці на підприємстві та запросила присутніх до цікавої змістовної екскурсії по ремонтних цехах підприємства, яку провів майстер Локомотивного депо А.Суханов.

З кожним безробітним, хто зацікавився пропозицією роботодавця, було проведено індивідуальну співбесіду під час якої обговорювалися вимоги  до претендентів на вільні робочі місця. За результатами проведеного заходу, три особи виявили бажання працевлаштуватися, вони були запрошені до відділу кадрів для подачі необхідних документів, також шукачі роботи були запрошені до центру зайнятості для отримання направлення на роботу. 

Т. Фарбанець
Заступник начальника відділу
взаємодії з роботодавцями 
Знам’янського МРЦЗ

______________

 

Для тих, хто шукає роботу 
На період літніх пасажирських переве-зень запрошуються на роботу провідники пасажирського вагону.
 
Необхідна вимога - наявність професій-но-технічної освіти за даною 
професією.

 Заробітна плата від 5480 грн, повний со-ціальний пакет, пільги відповідно до ко-лективного договору.
 
З ПИТАНННЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЗНАМ'ЯНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ЗА АДРЕСОЮ :
м. Знам’янка, вул. Чайковського,13 А. 
______________

Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього

 

22 – 23 травня 2018 року в приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості за узгодженням з Кіровоградською асоціацією «Громадські ініціативи» та в рамках проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» відбувся тренінг на тему: «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього». Захід проводили тренери МБФ «Український жіночий фонд» Лук’янцева Л. Ю. та Тернавський В.С. Основна мета тренінгу – відпрацювання навичок ефективної фінансової поведінки для свого впевненого матеріального добробуту.

Основна цільова аудиторія – це особи, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, тому на захід були запрошені шукачі роботи Знам’янського міськрайонного центру зайнятості з числа малозабезпечених осіб, багатодітних сімей, особи з інвалідністю, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці та мають певні фінансові труднощі.
Учасники тренінгу отримали інформацію, як управляти власними грошима, що таке бюджет і навіщо він потрібен, як розпоряджатися щомісячними доходами та планувати витрати.

Зацікавлення у аудиторії викликала абетка прав споживача. На заході також були дані поради, як уникнути фінансового шахрайства, розглядалися питання про фінансові послуги з підвищеним фінансовим ризиком, про фінансові піраміди та афери.

Другого дня роботи тренінгу учасники розглядали способи більш ефективного управління власними коштами, розвивали нові фінансові звички, спрямовані на збільшення доходів, ставили фінансові цілі на різних життєвих етапах.

На тренінгу активно обговорювалася система пенсійного забезпечення та її рівні. Учасники заходу отримали інформацію про недержавні пенсійні фонди, на які варто також звернути увагу, як оформити пенсію.
На заході також було порушене питання про активну участь кожної людини у житті громади та взаємна користь від такого співробітництва.

Учасникам тренінгу отримали буклети, пам’ятки про фінансову безпеку та застереження від фінансових афер.

Тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» є прямим  підтвердженням того, що кожна  людина має право  та може досягти гідного фінансового статку, але слід докласти власних зусиль бути більш наполегливим, активним, дієвим, знати та вміти користуватися своїми правами, захищати свої фінансові інтереси.

Саме цю ідею винесли учасники заходу, які з вдячністю обговорювали з тренерами індивідуальні програми поліпшення власного матеріального становища.

Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янського МРЦЗ                                                                                      
Бондаренко Н.О.
______________

Професійна орієнтація – крок до успішного майбутнього

 

Минулого тижня фахівці з профорієнтації Знам’янського МРЦЗ провели плідну роботу з учнівською молоддю міста та району, залучивши до заходів як старшокласників (Філія «Дмитрівська ЗОШ №2»), так для учнів восьмих класів НВК «Знам’янська ЗШ №3-гімназія». Для учнів було проведено ряд профорієнтаційних заходів, в тому числі і з елементами інтерактиву, які мали на меті не лише ознайомити молодь зі світом професій, але й допомогти учнів у визначенні свого професійного майбутнього.

Приймаючи участь у заході, учні мали змогу отримати інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числіі для учнівської  молоді, а також дізнатись про основні завдання служби зайнятості щодо професійної орієнтації молоді.

Акцентовано увагу на роботі Знам’янського МРЦЗ щодо організації та проведення профорієнтаційних заходів для учнівської молоді шкіл, співпраці з педагогічними працівниками, проведенні, Днів профорієнтації, Днів кар’єри для учнівської молоді.

Діти отримали актуальну інформацію про стан ринку праці Знам’янського району, їх було ознайомлено з вакансіями, що є актуальними на даний час. 

Проінформовано і про таку форму профорієнтаційної роботи як використання в профорієнтаційних цілях профорієнтаційних терміналів. 

Л.  Базюк                        
провідний фахівець відділу 
активної підтримки безробітних 
Знам’янськогоміськрайонного
центру зайнятості

______________

Відбулося засідання  координаційного комітету  сприяння зайнятості населення

 

Нещодавно у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості відбулось чергове засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. В роботі координаційного комітету взяли участь представники Знам'янської райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представник асоціації фермерів та приватних землевласників Знам’янського району, профспілки, роботодавці: ДП «Чорноліське лісове господарство», філія «Знам’янський райавтодор», ПП «Ареал». В ході даного заходу були розглянуті і обговорені питання щодо масового вивільнення працівників в результаті реорганізації Знам’янської центральної районної лікарні шляхом приєднання до комунального закладу «Знам’янська міська лікарня ім.. А.В. Лисенка»• та про працевлаштування найманих працівників за договорами цивільно-правового характеру.

Особливу увагу було приділено масовому вивільненню працівників Знам’янської центральної районної лікарні в результаті об’єднання із міською лікарнею ім.. Лисенка, подальшої долі людей, їх працевлаштуванню. Головний лікар І. Муравський повідомив, що за попередніми розрахунками вивільнення працівників відбудеться у другій половині серпня . Буде скорочено середній та молодший медичний персонал. На даний час керівництво міської лікарні готове запропонувати вивільнюваним працівникам інші посади, за згодою. 

Н. Пащенко – головний державний інспектор управління Держпраці у Кіровоградській області – ознайомила присутніх про стан працевлаштування найманих працівників серед роботодавців району за договорами ЦПХ. 

За результатами засідання координаційного комітету сприяння зайнятості були прийняті рішення: 
 -Знам’янській центральній районній лікарні надати до центру зайнятості розгорнутий список  осіб, звільнення яких планується;
-центру зайнятості забезпечити надання комплексу соціальних послуг у розв’язанні проблем роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників та  проводити серед роботодавців роз’яснювальну роботу щодо дотримання законодавства про працю та щодо дотримання вимог чинного законодавства у разі працевлаштування найманих працівників за договорами ЦПХ.

Під час зустрічі були обговорені питання  щодо  подальшої співпраці в плані сприяння зайнятості населення, взаємообміну корисною та дієвою інформацією.

Начальник відділу
взаємодії з роботодавцями 
В. Саржевська

______________

Проведено міні-ярмарок вакансій

В Знам'янському міськрайонному центрі зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для мережі магазинів «АТБ». В місті проводиться реконструкція магазину АТБ, в дію вводиться новий дизайн магазину. Оновлюються відділи, розширюється асортимент та створюються відділи «власна випічка» та «гаряча кава».

Для цього потрібні продавці-консультанти, касири, пекарі, охоронники, прибиральники, укладальники-пакувальники, з таким замовленням до центру зайнятості звернулась завідуюча діючого магазину Марія Татарова. Захід відвідали більше 50 шукачів роботи.

Захід розпочався з презентації магазину, під час якої шукачі роботи ознайомилися з наявними вакансіями та специфікою діяльності, заробітною платою, умовами праці, соціальними гарантіями, що надаються працівникам та інше. М.Татарова провела з потенційними працівниками індивідуальні співбесіди, та надала анкети всім бажаючим.

За результатами заходу 25 осіб надали свої анкети, п’ять безробітних виявили бажання безпосередньо відвідати магазин та ознайомитися з умовами праці. Дві особи з інвалідністю зараховані до кадрового резерву. 


В.Саржевська 
Начальник відіділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янського МРЦЗ

______________

Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді – крок за кроком до професійного успіху

17 квітня 2018 року стартувала Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді. В Знам’янському центрі зайнятості декада розпочалась з професіографічної екскурсії для учнів восьмих класів НВК «Знам’янська ЗШ №3-гімназія», до міської Пожежно-рятувальної частини.

Під час екскурсії, учні мали змогу ознайомитись з пожежною технікою, приміряти на себе спеціальні костюми, спробувати себе на спортивному майданчику, де проводять свої тренування рятівники. Рятівники охоче розповідали про свою роботу, життєві ситуації, що траплялись з ними під час виконання службових обов’язків. 

Не залишились поза увагою і учні району. Так, для дітей ОНЗ «Мошоринська ЗОШ», було проведено екскурсію на елеватор компанії «Рос Агро».

Під час екскурсії, директор підприємства ознайомив учасників із основними спорудами та приладами, що використовуються на елеваторі, розповів про принципи їх роботи та про технологічний процес сушіння і зберігання зерна. Також, під час екскурсії, учнівській молоді було презентовано ряд професій, необхідних для роботи на елеваторі. 

Низка профорієнтаційних заходів з елементами інтерактивну було проведено для учнівської молоді Знам’янської спецшколи-інтернату. Діти мали змогу ознайомитись з  професіями майбутнього, отримати інформацію про рідкісні та незвичайні професії тощо.

Для студентської молоді нашого міста, представленої Знам’янським професійним ліцеєм та Професійно-технічним училищем №12 було проведено тематичні семінари з техніки пошуку роботи, під час яких молодь мала змогу ознайомитись з основами складання резюме та проведенням співбесіди з роботодавцем. 


Провідний фахівець відділу АПБ
Знам’янського МРЦЗ                                
Базюк Л.С.
______________
 

Професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості. Професійне навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості
Шановні роботодавці!

Якщо Ви маєте потребу в кваліфікованих працівниках, зверніться до Знам'янського центру зайнятості. На Ваше замовлення буде організоване професійне навчання зареєстрованих безробітних у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. 
При цьому Ви маєте можливість брати участь у розробленні навчальних планів і програм, які враховують особливості Вашого підприємтва, надавати робочі місця для проходження виробничої практики, брати участь у державній кваліфікаційній атестації.
Різновидом профнавчання є організація стажування безробітних на робочих місцях на підприємстві.
Звертайтесь до  центру зайнятості, ми допоможемо Вам укомплектувати робочі місця! 

Відділ інформаційних систем
Знам'янського МРЦЗ

______________

Запровадження нових електронних сервісів Державною службою зайнятості 

Державна служба зайнятості України у 2018 році запустила нові сервіси  для надання послуг населенню та роботодавцям, які покликані заощаджувати час і підходити до пошуку роботи більш конструктивно. Нові сервіси діють на сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Електронні послуги» - це «Електронна черга реєстрації громадян», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет» для зареєстрованих безробітних, доступ до послуги на сайті  Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua .

Для оперативної та вигідної співпраці роботодавців із службою зайнятості є можливість створення «Електронного кабінету роботодавця», який зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.    В «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень виданих  центром зайнятості претендентам на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме тощо.

Зареєстрований безробітний в електронному кабінеті  має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання. Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. 

Для цього клієнтам служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.

Білозерських Т.
Відділ інформаційних систем 
Знам’янського МРЦЗ 

______________

ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

 

Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на професіоналів (6,2%), на кваліфікованих робітників з інструментом (27,7%), на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (25,8%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (13,8%).
Протягом січня-березня 2018 року:    
- мали cтатус безробітного  всього 1265 осіб, з яких 60,6% складали жінки, 36,4% – молодь віком до 35 років, 43,2%  особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 53% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.04.2018 року – 898 осіб, в тому числі 3 особи із числа  внутрішньо переміщених та 21 особа із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- працевлаштовано 248 осіб, з них 179 осіб із числа безробітних (жінки становили  95 осіб – 53,1%,  молодь у віці до 35 років - 75 осіб або 41,9%), в тому числі працевлаштовано 1 особу  із числа внутрішньо переміщених  та 1  особа із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в  АТО;
- брали участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру – 176 осіб в тому числі 1 особа із числа внутрішньо переміщених осіб;
           - проходили  професійне навчання за направленням центру зайнятості – 157 осіб.
            Кількість актуальних вакансій станом на 01 квітня 2018 року становила  238  вакансій.  Навантаження на 1 робоче місце становило  4 особи.
            Станом на 01 квітня 2018 року 614 осіб отримували допомогу по безробіттю.

______________

Знам’янський міськрайонний центр зайнятості інформує

18 квітня 2018 року о 10.00 годині в приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості за адресою вул..Чайковського, 13-А, відбудеться спільний захід з громадською організацією «Десяте квітня». 
Захід буде спрямований на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб.
До участі у заході запрошуються внутрішньо переміщені особи, які проживають в місті Знам’янка та Знам’янському районі.

 

 

 

______________

Проведено ділову зустріч

З метою налагодження партнерських стосунків щодо задоволення кадрових потреб підприємств ПАТ «Укрзалізниця» по м. Знам’янка та в рамках укладання Меморандуму про співпрацю між Державною службою зайнятості  та регіональною філією «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», 03 квітня в приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості відбулася ділова зустріч керівництва, фахівців центру зайнятості та начальників кадрової служби відокремлених підрозділів регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». В заході прийняли участь представники Дирекції залізничних перевезень,  Локомотивного депо, Станції Знам’янка, Ремонтного вагонного депо, Дистанції захисних лісонасаджень, Дистанції колії, Дистанції електропостачання, Загону воєнізованої охорони, Експлуатаційного вагонного депо, Дистанції сигналізації та зв’язку, Колійної машинної станції.

Директор центру зайнятості Людмила Компанієць, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Вікторія Саржевська та начальник відділу активної підтримки Олена Баланенко презентували можливості державної служби зайнятості, запропонували спільну стратегію для вдосконалення та підвищення ефективності роботи, обговорили форми співпраці та питання щодо укомплектування вільних вакансій, допомоги у підборі кадрів та формуванні перспективного кадрового резерву, залучення до участі у профорієнтаційних заходах та у ярмарках вакансій.

Також, в ході зустрічі, Л.Компанієць було запропоновано організацію професійного навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації на базі центрів ПТО ДСЗ на замовлення роботодавця, проведення «Днів відкритих дверей на підприємстві» для безробітних, презентацій та професіографічних екскурсій для шкільної молоді, проведення інформаційних семінарів, в тому числі для працівників, отримання інформаційно-консультаційних та інших послуг, що надаються державною службою зайнятості.

О. Баланенко наголосила на спільних профорієнтаційних заходах для учнівської молоді з метою формування у старшокласників свідомого професійного вибору та виховання прагнення бути професійно затребуваним в суспільстві, адже Знам’янка є великою вузловою станцією, яка забезпечує роботою місцевих жителів.

Результатом проведеної зустрічі стали досягнуті домовленості щодо перспектив подальшої співпраці центру зайнятості з підприємствами залізниці. Проведення таких зустрічей допомагає створити належні умови для суб`єктів господарської діяльності щодо підбору кваліфікованих кадрів з числа зареєстрованих безробітних, та дізнатися про основні аспекти діяльності служби зайнятості.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії 
роботодавцями Знам’янського МРЦЗ

______________

Інформаційні ресурси державної служби зайнятості

Ви потребуєте певної інформації у сфері зайнятості населення чи здійснюєте добір працівників? Скористайтесь Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості!

Для надання інформаційних та інших послуг громадськості з початку цього року запрацював новий Інтернет-ресурс Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості».

Основні переваги нового сайту – зручний та швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості, можливість подання роботодавцями звітності в режимі онлайн, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги», аналітична та статистична інформація про ринок праці.

Є можливість пройти профорієнтаційне тестування для визначення своїх здібностей до того чи іншого виду професійної діяльності. А також, доступність до ресурсу не лише з комп'ютера, а й з мобільного телефону.

У відеохостингу YouTube створено канал «Кіровоградська обласна служба зайнятості», на якому, серед іншого, викладені відеорезюме шукачів роботи, презентації навчальних закладів, що здійснюють організацію професійного навчання, у т.ч. безробітних громадян,  роботодавців та відеовакансій.

Сторінки обласного, базових центрів зайнятості та філій створені й у соціальній мережі Facebook. Діє відкрита група «Електронний кадровий клуб Кіровоградського обласного центру зайнятості», де розміщена інформація для роботодавців та працівників кадрових служб.
Завітайте на Інтернет-сторінки державної служби зайнятості.

 Знам’янський  міськрайонний  центр зайнятості 


______________

До уваги шукачів роботи!

Під час пошуку роботи  враховуйте, що законодавство забороняє дискримінацію у сфері зайнятості, у тому числі щодо віку та статі претендентів на роботу.

В оголошеннях про вакансії забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.

Варто зазначити, що здійснення заходів щодо додаткового сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян не вважається дискримінацією. До таких категорій громадян належать, зокрема, молодь, що закінчила навчання і вперше шукає роботу, особи  передпенсійного віку, один із батьків, який має на утриманні дітей певного віку. Для працевлаштування цих категорій громадян роботодавцям встановлюється п’ятивідсоткова квота.

На такі гарантії мають право як жінки, так і чоловіки. 

Крім того, для жінок, які мають дітей, передбачається право на додаткові відпустки, обмежується робота у нічний час, надурочні роботи, не допускається відмова у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років. На жінок, які мають дітей, поширюються додаткові гарантії при звільненні з роботи.   

Більш детальні консультації із вказаних питань усі бажаючі можуть отримати звернувшись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості або скориставшись Інтернет-ресурсами державної служби зайнятості! 

Відділ інформаційних систем
Знам’янського МРЦЗ

______________

До уваги старшокласників!

Ви стоїте перед вибором професії? Обираючи свій професійний шлях, необхідно визначити особисті можливості. Ви маєте дізнатись чи збігаються Ваші професійні наміри з Вашими здібностями. Чи в змозі Ви успішно займатись обраною діяльністю? 

Знайти відповіді на ці та інші питання Вам допоможуть фахівці з професійної орієнтації Знам’янського міськрайонного центру зайнятості.

Вам представлять інформацію про актуальні на ринку праці професії, ознайомлять з соціальними послугами служби, проведуть психологічне тестування і, за його результатами, нададуть поради та рекомендації щодо вибору професії чи спеціальності. Вас навчать використовувати джерела інформації про вакансії, складати резюме, правильно поводитись під час співбесіди з роботодавцем, у тому числі під час спілкування по телефону.

Також Ви маєте можливість пройти профорієнтаційні тести за допомогою Інтернет-сторінки державної служби зайнятості. 

Чітке уявлення про себе та свої можливості дасть Вам змогу максимально уникнути помилок під час вибору професії, а отже – зробити правильний професійний вибір! 

Відділ інформаційних систем
Знам’янського МРЦЗ

______________

Двері відчинені завжди

20 березня 2018 року в приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості був проведений День відкритих дверей для учнів 9 - х класів Навчально-виховного комплексу «Знам’янської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступеню №2 - ліцею». Основна мета заходу – ознайомлення учасників з послугами, які надає державна служба зайнятості, їх перевагами.

На початку заходу для учнів була проведена екскурсія по приміщенню центра зайнятості. Школярі були ознайомлені з інформаційними матеріалами, які містяться в інформаційних секторах та на комп’ютерах вільного доступу, показані папки з описами професій та матеріали по навчальним закладам, зокрема Центрам професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, продемонстровані відеоролики відповідної тематики.

По ходу проведення Дня відкритих дверей центру зайнятості школярам були презентовані соціальні послуги, які надає служба зайнятості учнівській молоді, наголошено, що фахівці центру зайнятості надають допомогу у професійному самовизначенні з використанням тестових методик. На ці консультації також запрошуються і батьки учнів.

З метою ознайомлення учнів зі світом професій школярам також демонструвалися відеоролики по професіям та була надана інформація про перспективні професії наступного десятиліття. Цікавість у школярів викликав також перелік високооплачуваних професій.

Наприкінці зустрічі також було наголошено про важливість зробленого вдалого професійного вибору для самої молодої людини, адже недарма кажуть: «Якщо Ви вдало виберете працю і вкладете в неї душу, то щастя само вас відшукає».

Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янського міськрайонного центру
зайнятості                                                                            
Бондаренко Н.О.

______________

У Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості 15 березня 2018 року було проведено Ярмарок вакансій

У Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості 15 березня 2018 року було проведено Ярмарок вакансій.

У Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості 15 березня 2018 року було проведено Ярмарок вакансій.

На Ярмарок вакансій було запрошено 6  роботодавців , серед яких представники  Локомотивного депо, Експлуатаційного вагонного депо, Управління газового господарства, ТДВ «Колос», ТОВ «Знам’янське хлібоприймальне підприємство», Військомата. 

Роботодавцями були  представлені вакансії: слюсар з ремонту рухомого складу, електрогазозварник, слюсар-електромонтажник, машиніст поїзда, помічник машиніста, прибиральник території, оглядач вагонів, слюсар –ремонтник, слюсар з експлуатації та ремонту газового обладнання та підземних газопроводів, охоронник, свинар.

Представником  військового комісаріату надана інформація щодо строкової та контрактної служби в збройних силах України.  Загалом захід відвідало більше 40 шукачів роботи,  направлення на працевлаштування отримали  дві особи  в Локомотивне депо, а дві особи згодилися на відвідування військомату для проходження контрактної служби. 
 

Саржевська В.
Начальник відділу взаємодії 
з роботодавцями Знам’янського МРЦЗ

______________