Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Ярних Василь Кіндратович

Фото без описуЯрних Василь Кіндратович
(25 грудня1896- 23 серпня 1963)

Ярних Василь Кіндратович, народився 25 грудня 1896 року в селі Шарлик, Оренбурзької області Російської Федерації. Після закінчення Київської військово – фельдшерської школи (1914 рік) брав участь у першій світовій війні в складі Другого Хоперського полку Південно – Західного фронту. З 1920 року вся трудова діяльність Ярних В.К. пов’язується із залізничним транспортом.

До 1925 року він працював лікарським помічником в 1-ий Київській залізничній лікарні Південно – Західної залізниці, а після закінчення Київського медичного інституту – на кафедрі загальної терапії цього вузу у професора Ф.А.Удинцова. У зв’язку з критичною ситуацією з медичними кадрами в системі охорони здоров’я на залізниці, призначається завідуючим терапевтичним відділенням залізничної лікарні ст. Шевченко, а з 1935 року – начальником цієї лікарні В 1938 році призначається начальником Знам’янської залізничної лікарні, а також начальником фельдшерської школи, яка здійснила тільки один випуск напередодні війни. В 1940 році нагороджений знаком «Почесний залізничник».

1 липня 1941 року воєнлікар 2 рангу Ярних В.К. був призначений начальником евакуаційного шпиталю № 13 на 400 ліжок, який було сформовано, як окрему військову частину, виключно з працівників  Знам’янської залізничної лікарні. Шпиталь приймав участь у бойових діях в складі Південно - Західного фронту, а з лютого 1942 року по травень 1945 року у складі Ленінградського,Волховського та Прибалтійського фронтів. В травні 1945 року на базі цього шпиталю було організовано Талліннський гарнірований шпиталь в Естонії. За період війни Ярних В.К. був нагороджений орденами: Вітчизняної війни 1 ст., Червоної Зірки; медалями «За бойові заслуги», «За оборону Ленінграда», «За перемогу над Німеччиною».

Після війни Ярних В.К. повернувся у Знам’янку на посаду начальника залізничної лікарні і одночасно на посаду начальника лікарсько – санітарного відділу Знам’янського відділку Одеської залізниці (НВСО - 7). Плідна праця по відновленню та розбудові медичного обслуговування залізничників Знам’янщини була відмічена в 1952 році, коли одним Указом Верховної Ради СРСР,29 працівників лікарні було нагороджено орденами та медалями. Головний лікар Ярних В.К. був нагороджений орденом Леніна. В 1956 році його нагородили орденом «Знак Пошани», а в 1958 році було присвоєно звання «Заслужений лікар УРСР».

Ось деякі цифри з записника головного лікаря Ярних В.К., який підводив підсумки роботи Знам’янської відділової лікарні за період 1945 – 1956 роки: знаходилося на лікуванні – 58127 осіб, проведено койко – днів – 677010, відсоток повного одужання – 84%, смертність – 1,8%, середній час перебування на койці – 11,6 днів, проведено операцій – 5485.
Помер Ярних В.К. 23 серпня 1963 року і похоронений на міському меморіальному кладовищі.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень