Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Шандра Ганна Василівна

Фото без описуШандра Ганна Василівна
(15 серпня 1936-08 жовтня 2013)
Кандидат медичних наук, головний лікар Обласної бальнеологічної лікарні

Народилася 15 серпня 1936 року в селі Куманів Хмельницької області. Після закінчення з відзнакою у 1952 році семирічної школи, без вступних іспитів вступає на акушерське відділення Дубнівського медичного училища, закінчивши його у 1955 році. Трудову діяльність розпочала з 1956 року медичною сестрою клініки Львівського медичного інституту, будучи студенткою цього закладу. Після закінчення Львівського державного медичного інституту з 1961 року працювала лікарем – епідеміологом Знам’янського районного санітарного відділення м. Знам’янки Кіровоградської області, з 1963 року -  завідуючою інфекційним відділенням Знам’янської центральної районної лікарні. 
У 1966 році призначена на посаду заступника головного лікаря по поліклініці. Високоорганізована діяльність Обласної бальнеологічної лікарні стала прикладом для всієї країни. Успішна робота лікарні, очолюваної Шандрою Г.В., швидко переросла межі Кіровоградщини. Вже в 1974 році з кращим досвідом роботи лікарні було ознайомлено учасників всесоюзного з’їзду курортологів в м. Одесі. 
За організацію прогресивних форм відновного лікування, впровадження нових методів фізіотерапевтичного лікування та підготовку кадрів у 1980 році лікарня була представлена на ВДНГ у м. Києві. Матеріали про досягнення лікарні розміщені в альманаху «Ділова Україна. Шляхи до успіху та визнання» - 2003 рік. Завдяки постійній навчально – виховній роботі , творчому та добросовісному ставленню до праці всього колективу лікарні присвоєно звання «Колектив високої культури». З ініціативи Ганни Василівни в практичну роботу закладу впроваджено проведення статистичних досліджень стану здоров’я хворих впродовж року до лікування у Знам’янці і після лікування у Знам’янці. Достовірно доведено зменшення частоти звернень цих хворих за медичною допомогою. Доведено велику медичну,соціальну та економічну ефективність реабілітаційного лікування . Витрати на соціальне страхування після отриманого курсу лікування зменшились  4 рази,а також зняття інвалідності 3 групи.
Впродовж 26 років була депутатом Знам’янської міської та Кіровоградської обласної рад. Неодноразово обиралася членом правління Республіканської спілки фізіотерапевтів і курортологів, була делегатом багатьох з’їздів курортологів і фізіотерапевтів України. 
Кандидат медичних наук, нагороджена «Орденом княгині Ольги» III ступеня (1999 рік), почесне звання «Заслужений лікар УРСР» (1988 рік), звання «Відмінник охорони здоров’я» (1970 рік), звання «Ветеран праці» (1986 рік) Працювала на посаді головного лікаря обласної бальнеологічної лікарні. Ім’я Шандри Ганни занесене до «Золотої книги української Еліти – 2001 рік». 
За особистий внесок у сферу життя країни, за самовіддану працю її ім’я увійшло  енциклопедичний словник «Жінки України – 2001 рік».
Померла Ганна Василівна 08 жовтня 2013 року. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень