Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Міський Палац культури

Директор Знам’янського Палацу культури
Альошина Наталія Миколаївна
моб.0959470509

Художній керівник
Бойко Світлана Василівна
моб.0995237352

Контактні телефони: т.(05233) 7- 41- 40 (черговий)

E-mail:  [email protected] 

Фейсбук:https://www.facebook.com/Знамянський-міський-Палац-культури-110936663899136 

Адреса: вул. Михайла Грушевського, 30, м. Знам’янка, Кіровоградська область, 27400 
Графік роботи: Пн-Пт:  8:00 – 17:00;
                             Вихідні дні: субота, неділя

Виконавчий комітет Знам’янської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Знам’янського міського Палацу культури

Знам’янський міський Палац культури оголошує конкурс на заміщення вакантної посади художнього керівника Палацу культури

Контракт з директором закладу культури відділу культури і туризму виконавчого комітету Знам’янської міської ради – Знам’янським міським Палацом культури

01 листопада 2022 року о 14.00 год. в залі засідань виконавчого комітету Знам’янської міської ради відбудеться перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури – директора Знам’янського міського Палацу культури.

ПРОТОКОЛ №1 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського Палацу культури

ПРОТОКОЛ №2 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського Палацу культури

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Споконвіку пісня, танець, музика, слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали дух та надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку, шанування своїх видатних земляків, розвиток народного мистецтва, організація та проведення загальноміських заходів є основними напрямками діяльності Знам’янського міського Палацу культури.

З ініціативи першого секретаря Знам’янського міського комітету – Кузнєцова Віталія Георгійовича, людини з творчою душею, було розпочато будівництво Палацу культури. За підтримки начальника Знам’янського відділку залізниці Плотнікова Олександра Івановича і депутата Верховної Ради України Макеєва Володимира Михайловича та трудового колективу будівничо-монтажного підприємства №527 Одестрансбуд будівництво було завершено.

7 травня 1977 року о 10.30 відбулося урочисте відкриття – Палацу культури залізничників. Святкування тривало аж до вечора і саме цього вечора першим на сцені Палацу культури виступив заслужений ансамбль «Ятрань».
А в 2001 році Палац культури залізничників було передано в упорядкування міській владі і з того часу він має назву – Знам’янський міський Палац культури.
Головним двигуном діяльності закладу є завзяті працівники, талановиті аматори , активні творчі жителі міста, справжні шанувальники мистецтва, завдяки яким багато років на сцені щоразу вирує феєрія усіх жанрів: пісень, танців, драматичних творів, музики тощо.

Нині міський Палац культури очолює директорка – Наталія АЛЬОШИНА, яка разом з талановитим і злагодженим творчим колективом, справжніми професіоналами своєї справи вміло продовжує розвиток і популяризацію народної культури і творчості своїх наставників. 

Міський Палац культури – це місце де кожна людина може знайти заняття собі по душі. Досвід і вміння, ініціативність та креативність творчого колективу, а саме: художнього керівника – Світлани Бойко, завідуючої відділом дозвілля та роботи з молоддю – Вікторії Кравченко, завідуючої масовим сектором – Вікторії Петрашової, культорганізатора – Вероніки Запісочної, звукорежисера – Богдана Запісочного, звукооператора – Олександра Редька, художника – Сергія Єгорова є запорукою постійного зростання культурницького авторитету міського Палацу культури. Вони постійно оновлюють зміст і форми мистецьких заходів, ведуть різнопланову роботу з популяризації народної творчості, конструктивної взаємодії з різноманітними громадськими організаціями, намагаються створити більш комфортні умови роботи клубних формувань, які б відповідали різноманітним інтересам мешканців міста.

Культурницькі заходи міського Палацу культури завжди проводяться на високому професійному рівні завдяки злагодженій роботі з технічним складом: головного інженера Олександра Роздобудька, завгоспа Олександра Козаченка, сантехника-столяра Дмитра Гузя, освітлювача Віктора Русакова, робітника сцени Петра Пісчурнікова.
Також Палац культури є засновником яскравих творчих проєктів: «Фестиваль зірок», «Фотосушка», «Місто FEST», «SMAIL», «Свято вареників» тощо.

Саме для містян та гостей міста в Палаці проходять чудові вистави, яскраві концерти, вирує мистецьке життя, проявляється творчість. Ласкаво просимо в Палац!


КОЛЕКТИВИ МІСЬКОГО ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ

Народний аматорський ансамбль української пісні і танцю «Барвінок» (керівник заслужений працівник культури Євдокія Мельниченко, хореограф Тетяна Часник) Любов до української пісні, професійне виконання дали змогу народному аматорському ансамблю української пісні і танцю «Барвінок» стали знаним і улюбленим  тисячами Знам’янчан, учасником багатьох міських, обласних заходів, творчих звітів Кіровоградської області. Народний аматорський ансамбль української пісні і танцю «Барвінок» налічує в собі 54 учасника: 28 -  хорової групи та 26 - хореографічної.

В репертуарі хорової групи ансамблю козацькі, українські народні пісні в музичних обробках аматорських композиторів, хорові твори українських класиків, колядки, щедрівки.

Танці з репертуару  хореографічної групи ансамблю  становлять основу танців центральної України, визначають головні національні риси української народної хореографії. Учасники ансамблю «Барвінок»   сповнені сил і енергії, за кожною піснею і таночком стоїть майбутнє  співочого і хореографічного мистецтва в нашому місті.

Народний аматорський театральний колектив «Діалог» (керівник Світлана Бойко) має високий рівень виконавської майстерності, з кожним виступом дарує прихильникам театрального мистецтва неповторні враження легкості, почуття гумору, але при цьому, кожна вистава є повчальною. Це сучасна і класична драматургія, яка відповідає віковим особливостям, і творчим інтересам учасників.

Для різноплановості роботи  режисер пропонує театралізовані обрядові постановки до народних свят, такі як: Колодія, Івана Купала, колядки, щедрівки.

Комедійні постановки, дивна атмосфера відвертості, щирості, доброзичливості, взаємовиручки, творчості і натхнення, все це – народний аматорський театральний колектив «Діалог». 

У 2020 році колектив брав участь у 60-му обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» та отримав дипломи І ступеню за перемогу, диплом за «Кращу сценографію», Дипломи І ступеню за головні чоловічу і жіночу ролі.

Стабільний творчий розвиток, належна підготовка, плідна праця на репетиціях, постійне підвищення акторської майстерності, активна участь у культурно-мистецьких заходах – це підсумок роботи колективу.

Дитячий зразковий хореографічний колектив «Веселка» (керівник Тетяна Часник), які є гордістю не лише міста, області а й за їх межами. В своїй роботі керівник ретельно підбирає програму враховуючи вікові, психологічні, танцювальні здібності, а також темперамент і смак вихованців. Багато уваги приділяє повазі до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу. Зразковий аматорський хореографічний  колектив  «Веселка» – яскравий,  енергійний колектив, який перебуває в добрій хореографічної формі, що дає підстави вірити в їх творче довголіття з неповторною хореографічною манерою, своїми традиціями. Творче зростання колективу, стабільний склад, різноманітний репертуар – все це сприяє успішному розвитку ансамблю, який вже зараз має постійних глядачів, які його люблять і чекають наступного виступу.

Вокально-інструментальний ансамбль «Ретро» (керівник Микола Золотарьов) базується на співі в інструментальному супроводі гітари, клавішних інструментів, ударної установки. Учасники ансамблю – аматори, люди різного віку,  пенсіонери та працівники різних галузей: любителі  співу, музики. Основу концертного репертуару становлять  як пісні 80-90-х років, так і пісні сучасних українських виконавців. Завдяки енергійності, професійності - «Ретро» користується  популярністю серед жителів міста.

Студія вокального співу «MELOS» (керівник Руслан Павловський) Українська народна пісня — це дзеркало, в якому вірно відбивається широке і багатогранне життя-буття нашого народу, його доля і недоля почерез довгі століття по сьогоднішній день. В нашій пісні, в її чародійній силі криється одна з тайн нашої незломної живучости. Наша пісня, чи вона сумна чи весела, чи навіває на нас смуток, чи викликає на обличчі усмішку, — вона завжди нас окрилює, вона завжди з тою самою силою зв'язує нас в одну цілість, де б ми й на яких землях не були. Ось і наш молодий колектив міського Палацу культури студія вокального співу «Melos» зачаровує всіх українськими піснями. Виконуючи їх у сучасній обробці. Учасники колективу - це молоді аматори, які пов'язали своє життя з музикою, з піснею. Усі вони із захопленням вивчають український фольклор, творчість українських композиторів, самі займаються постановкою номерів. Їхня творчість є яскравим прикладом любові до України, до її звичаїв, обрядів, традицій для підростаючого покоління.

Дитячий хореографічний колектив «Топотушки» (керівник Тетяна Часник) Основним напрямком роботи дитячого колективу є вивчення, розвиток та популяризація народного танцю — який має певні традиції для різних місцевостей України інших країн їх рухи, стиль, сюжет, костюми тощо. В своїх постановках хореограф висвітлює яскраве вираження менталітету і творчості кожного народу, віддзеркалення традицій, хореографічної мови, пластичної виразності. Вік учасників колективу від 5 до 8 років

Хореографічний колектив бального танцю «Грація» (керівник Володимир Кондратюк) Розвиток танцювальних здібностей та естетичного смаку, любов до бального танцю, пропаганда здорового способу життя – саме це втілює в життя керівник колективу бального танцю «Грація».

Основними напрямками діяльності якого є вивчення та популяризація бальних танців. Вікова категорія учасників від 5 до 15 років. 

За час існування колектив набрав  популярності в місті, має свої заслуги. Учасники приймають активну участь у регіональних та міських конкурсах, різноманітних заходах. Завдяки перспективному керівнику, який вдосконалює своє мистецтво, втілює в життя нові хореографічні композиції, «Грація» і надалі планує продовжувати хвилювати, дивувати і радувати своїх прихильників. 

Хор «Ветеран» (керівник заслужений працівник культури Євдокія Мельниченко). Хор «Ветеран» міського Палацу культури – це окремий творчий  дім, в якому живуть ветерани, діляться своїми проблемами й радощами. У цьому році багатьом хористам виповнилось 80 років, але не дивлячись на такий поважний вік, всі вони сповнені сил та енергії, бо саме магія пісні пробуджує, згуртовує колектив, піднімає настрій, додає оптимізму та любові до життя. З моменту свого утворення і до сьогодні  ветеранський хор об’єднує чудові голоси, несе в собі любов до співу, зберігає та популяризує красу і неповторність української пісні, здатної дивувати, захоплювати і дарувати радість та естетичну насолоду. Їх  творчість зміцнює народні мистецькі традиції.

Загалом Палац налічує понад 400 учасників аматорських колективів, любительських об’єднань, клубів за інтересами. 

РОБОТА ЛЮБИТЕЛЬСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ ТА КЛУБІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ МІСЬКОГО ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ

Нового забарвлення, інноваційного характеру набуває останнім часом робота клубів за інтересами та любительських об’єднань. Назва, тематика, спрямованість, категорія учасників найрізноманітніші, але ту користь, яку вони мають, переоцінити важко. 

Такі клуби та об'єднання створюються для спілкування людей, які мають єдину мету, завдання, інтереси для обміну думками, удосконалення знань в тій чи іншій галузі науки, літератури, людської діяльності, сприяє становленню особистості.

При міському Палаці культури діє 17 любительських об’єднань та клубів за інтересами, (438 учасників з них 200 жінок, 103 дітей), які поділяються за напрямками діяльності: 

Фізкультурно-оздоровчі – об’єднання любителів спорту, туризму, футболу, більярду, шахів, велосипедного, водного та кінного спорту і т.д.: «Біла Тура» для дорослих, «Біла тура» для дітей, любительське об’єднання з карате «Сёто-кан», клуб з настільного тенісу "Ping-Pong".

Художньо-творчі – об’єднання любителів музики, театру, літератури, кіно, образотворчого мистецтва, пісні, танцю: Асоціація народних умільців та художників аматорів «Пілігрім», Клуб любителів пісні «Ретро», Клуб «Поетичний Олімп», Клуб любителів пісні «Спілка невідомих виконавців», Художня майстерня «Дивограй», Фотоклуб «ФотоZ».    

Багатопрофільні – об’єднання громадських ініціатив, тверезості, одинаків, людей похилого віку, жіночі, молодіжні, підлітків: «Пілігрим», «Побратим», «Ветеран», «Дивоцвіт», Духовний клуб «Двері життя», Клуб «Пізнайко», «Сіменйний клуб» (для батьків).

Активна робота ведеться у майстрів Асоціації народних майстрів та художників аматорів «Промінь». Працюють персональні виставки. Та мабуть найцікавішим і найкреативнішим став новий проєкт «Art-yard», виставка робіт просто неба. 

Мета наших об’єднань - залучати якомога більше населення до скарбниці культури, формувати естетичні смаки, сприяти задоволенню різноманітних духовних та культурних потреб на основі спільних захоплень або діяльності.
 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень