Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Міський Палац культури

Фото без описуДиректор Знам’янського Палацу культури
Альошина Наталія Миколаївна
моб.0959470509

Художній керівник
Бойко Світлана Василівна
моб.0995237352

Контактні телефони: т.(05233) 7- 41- 40 (черговий)

E-mail:  Palats@meta.ua 

Фейсбук:https://www.facebook.com/Знамянський-міський-Палац-культури-110936663899136 

Адреса: вул. Михайла Грушевського, 30, м. Знам’янка, Кіровоградська область, 27400 
Графік роботи: Пн-Пт:  8:00 – 17:00;
                             Вихідні дні: субота, неділя

Виконавчий комітет Знам’янської міської ради оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Знам’янського міського Палацу культури

Знам’янський міський Палац культури оголошує конкурс на заміщення вакантної посади художнього керівника Палацу культури

Контракт з директором закладу культури відділу культури і туризму виконавчого комітету Знам’янської міської ради – Знам’янським міським Палацом культури

01 листопада 2022 року о 14.00 год. в залі засідань виконавчого комітету Знам’янської міської ради відбудеться перше засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури – директора Знам’янського міського Палацу культури.

ПРОТОКОЛ №1 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського Палацу культури

ПРОТОКОЛ №2 засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури - директора Знам’янського міського Палацу культури

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Споконвіку пісня, танець, музика, слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали дух та надію народу на краще майбутнє.

Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися. Тож, збереження культурного спадку, шанування своїх видатних земляків, розвиток народного мистецтва, організація та проведення загальноміських заходів є основними напрямками діяльності Знам’янського міського Палацу культури.

З ініціативи першого секретаря Знам’янського міського комітету – Кузнєцова Віталія Георгійовича, людини з творчою душею, було розпочато будівництво Палацу культури. За підтримки начальника Знам’янського відділку залізниці Плотнікова Олександра Івановича і депутата Верховної Ради України Макеєва Володимира Михайловича та трудового колективу будівничо-монтажного підприємства №527 Одестрансбуд будівництво було завершено.

Фото без опису7 травня 1977 року о 10.30 відбулося урочисте відкриття – Палацу культури залізничників. Святкування тривало аж до вечора і саме цього вечора першим на сцені Палацу культури виступив заслужений ансамбль «Ятрань».
А в 2001 році Палац культури залізничників було передано в упорядкування міській владі і з того часу він має назву – Знам’янський міський Палац культури.
Головним двигуном діяльності закладу є завзяті працівники, талановиті аматори , активні творчі жителі міста, справжні шанувальники мистецтва, завдяки яким багато років на сцені щоразу вирує феєрія усіх жанрів: пісень, танців, драматичних творів, музики тощо.

Нині міський Палац культури очолює директорка – Наталія АЛЬОШИНА, яка разом з талановитим і злагодженим творчим колективом, справжніми професіоналами своєї справи вміло продовжує розвиток і популяризацію народної культури і творчості своїх наставників. 

Фото без описуМіський Палац культури – це місце де кожна людина може знайти заняття собі по душі. Досвід і вміння, ініціативність та креативність творчого колективу, а саме: художнього керівника – Світлани Бойко, завідуючої відділом дозвілля та роботи з молоддю – Вікторії Кравченко, завідуючої масовим сектором – Вікторії Петрашової, культорганізатора – Вероніки Запісочної, звукорежисера – Богдана Запісочного, звукооператора – Олександра Редька, художника – Сергія Єгорова є запорукою постійного зростання культурницького авторитету міського Палацу культури. Вони постійно оновлюють зміст і форми мистецьких заходів, ведуть різнопланову роботу з популяризації народної творчості, конструктивної взаємодії з різноманітними громадськими організаціями, намагаються створити більш комфортні умови роботи клубних формувань, які б відповідали різноманітним інтересам мешканців міста.

Культурницькі заходи міського Палацу культури завжди проводяться на високому професійному рівні завдяки злагодженій роботі з технічним складом: головного інженера Олександра Роздобудька, завгоспа Олександра Козаченка, сантехника-столяра Дмитра Гузя, освітлювача Віктора Русакова, робітника сцени Петра Пісчурнікова.
Фото без описуТакож Палац культури є засновником яскравих творчих проєктів: «Фестиваль зірок», «Фотосушка», «Місто FEST», «SMAIL», «Свято вареників» тощо.

Саме для містян та гостей міста в Палаці проходять чудові вистави, яскраві концерти, вирує мистецьке життя, проявляється творчість. Ласкаво просимо в Палац!


КОЛЕКТИВИ МІСЬКОГО ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ

Народний аматорський ансамбль української пісні і танцю «Барвінок» (керівник заслужений працівник культури Євдокія Мельниченко, хореограф Тетяна Часник) Любов до Фото без описуукраїнської пісні, професійне виконання дали змогу народному аматорському ансамблю української пісні і танцю «Барвінок» стали знаним і улюбленим  тисячами Знам’янчан, учасником багатьох міських, обласних заходів, творчих звітів Кіровоградської області. Народний аматорський ансамбль української пісні і танцю «Барвінок» налічує в собі 52 учасника: 28 -  хорової групи та 24 - хореографічної.

В репертуарі хорової групи ансамблю козацькі, українські народні пісні в музичних обробках аматорських композиторів, хорові твори українських класиків, колядки, щедрівки.

Фото без описуТанці з репертуару  хореографічної групи ансамблю  становлять основу танців центральної України, визначають головні національні риси української народної хореографії. Учасники ансамблю «Барвінок»   сповнені сил і енергії, за кожною піснею і таночком стоїть майбутнє  співочого і хореографічного мистецтва в нашому місті.

 

 

Фото без опису

Народний аматорський театральний колектив «Діалог» (кер. Світлана Бойко) має високий рівень виконавської майстерності, з кожним виступом дарує прихильникам театрального мистецтва неповторні враження легкості, почуття гумору, але при цьому, кожна вистава є повчальною. Це сучасна і класична драматургія, яка відповідає віковим особливостям, і творчим інтересам учасників.
Для різноплановості роботи  режисер пропонує театралізовані обрядові постановки до народних свят, такі як: Колодія, Івана Купала, колядки, щедрівки.
Комедійні постановки, дивна атмосфера відвертості, щирості, доброзичливості, взаємовиручки, творчості і натхнення, все це – народний аматорський театральний колектив «Діалог». 
Цей колектив неодноразовий учасник і переможець багатьох Міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів. Має Дипломи за «Кращий  акторський ансамбль», «Кращу стенографію», дипломи кращих чоловічих та жіночих ролей.
Стабільний творчий розвиток, належна підготовка, плідна праця на репетиціях, постійне підвищення акторської майстерності, активна участь у культурно-мистецьких заходах – це підсумок роботи колективу.

Фото без описуДитячий зразковий хореографічний колектив «Веселка» (керівник Тетяна Часник), які є гордістю не лише міста, області а й за їх межами. В своїй роботі керівник ретельно підбирає програму враховуючи вікові, психологічні, танцювальні здібності, а також темперамент і смак вихованців. Багато уваги приділяє повазі до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу. Зразковий аматорський хореографічний  колектив  «Веселка» – яскравий,  енергійний колектив, який перебуває в добрій хореографічної формі, що дає підстави вірити в їх творче довголіття з неповторною хореографічною манерою, своїми традиціями. Творче зростання колективу, стабільний склад, різноманітний репертуар – все це сприяє успішному розвитку ансамблю, який вже зараз має постійних глядачів, які його люблять і чекають наступного виступу.

Студія вокального співу «MELOS» (керівник Руслан Павловський) Українська народна пісня — це дзеркало, в якому вірно відбивається широке і багатогранне життя-буття нашого народу, його доля і недоля почерез довгі Фото без описустоліття по сьогоднішній день. В нашій пісні, в її чародійній силі криється одна з тайн нашої незломної живучости. Наша пісня, чи вона сумна чи весела, чи навіває на нас смуток, чи викликає на обличчі усмішку, — вона завжди нас окрилює, вона завжди з тою самою силою зв'язує нас в одну цілість, де б ми й на яких землях не були. Ось і наш молодий колектив міського Палацу культури студія вокального співу «Melos» зачаровує всіх українськими піснями. Виконуючи їх у сучасній обробці. Учасники колективу - це молоді аматори, які пов'язали своє життя з музикою, з піснею. Усі вони із захопленням вивчають український фольклор, творчість українських композиторів, самі займаються постановкою номерів. Їхня творчість є яскравим прикладом любові до України, до її звичаїв, обрядів, традицій для підростаючого покоління.

Фото без описуДитячий хореографічний колектив «Весельчата» (керівник Тетяна Часник) Основним напрямком роботи дитячого колективу є вивчення, розвиток та популяризація народного танцю — який має певні традиції для різних місцевостей України інших країн їх рухи, стиль, сюжет, костюми тощо. В своїх постановках хореограф висвітлює яскраве вираження менталітету і творчості кожного народу, віддзеркалення традицій, хореографічної мови, пластичної виразності. Вік учасників колективу від 5 до 8 років

 

Фото без описуДитячий духовий оркестр (кер. Роман Залевський) Всі учасники оркестру - учні шкіл нашої громади. Керівником та диригентом оркестру є  Роман Залевський – викладач Кіровоградського музичного училища. Головною задачею керівника є розвиток виконавської майстерності учасників.  В нашій громаді багато здібних дітей, які захоплюються грою на духових інструментах і досягають суттєвих успіхів. А секрет успіху, на думку учасників, прості: крім здібностей та любові до музики, обраного інструменту необхідні старання, добра фізична підготовка та щоденна робота над вдосконаленням своїх умінь та навичок.

Дитячий духовий колектив робить свої тверді кроки  і щоб не грали юні оркестранти  -  українські народні мелодії чи обробки народних пісень, національну чи світову класику, твори сучасних композиторів чи оркестрові мініатюри - вони завжди отримують щирі оплески і схвальні вигуки «Браво!». 

Музичний колектив «Відділ кадрів» (кер. Віктор Карплюк)
Музичний колектив - це колектив молоді, об'єднаних якоюсь спільною метою і  пов'язані з музикою. Чим вражає наш Фото без описуколектив: живе виконання якісної музики (здебільш рокової), написання та виконання авторських пісень і музики, дружність, бажання навчатися грати на різних інструментах. Учасники намагаються, щоб  все було  на найвищому професійному рівні:  і вокал, і манера виконання, а також щоб глядачі насолодилися не тільки гарною музикою, а й шаленим  позитивом і  яскравим драйвом.

 

                         

 

Вокальний колектив  (кер. Вероніка Запісочна)
Вокальний колектив - невід’ємна частина культурного життя Палацу, до його складу входять  маленькі співаки, які Фото без описунабувають певний досвід сценічної роботи в сольних виступах, в дуетних номерах та інших ансамблевих формах роботи. Навчаючись мистецтву співу, учасники опановують технічні та художньо – виразні засоби виконання, систему співацьких навичок та вмінь: правильну вокальну поставу, звукоутворення, дихання, дикцію а також передбачені індивідуальні заняття з дітками.

У всіх учасників виховується любов до пісні. Репертуар вокального колективу різноманітний. До нього входять твори сучасних українських авторів, народні, жартівливі та естрадні пісні.

Загалом Палац налічує понад 400 учасників аматорських колективів, любительських об’єднань, клубів за інтересами. 

РОБОТА ЛЮБИТЕЛЬСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ ТА КЛУБІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ МІСЬКОГО ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ

Нового забарвлення, інноваційного характеру набуває останнім часом робота клубів за інтересами та любительських об’єднань. Назва, тематика, спрямованість, категорія учасників найрізноманітніші, але ту користь, яку вони мають, переоцінити важко. 

Такі клуби та об'єднання створюються для спілкування людей, які мають єдину мету, завдання, інтереси для обміну думками, удосконалення знань в тій чи іншій галузі науки, літератури, людської діяльності, сприяє становленню особистості.

При міському Палаці культури діє 17 любительських об’єднань та клубів за інтересами, (332 учасників з них 121 жінка, 77дітей), які поділяються за напрямками діяльності: 

Фізкультурно-оздоровчі – об’єднання любителів спорту: більярд, теніс, шахи, шашки, карате - це   «Біла Тура» для дорослих, дитячий клуб карате «Сёто-кан», клуб любителів тенісу "Ping-Pong".

Художньо-творчі – об’єднання любителів музики, театру, літератури, кіно, образотворчого мистецтва, пісні, танцю:

 • Асоціація народних умільців та художників аматорів «Промінь»;
 • клуб любителів пісні (дорослий і молодіжний);
 • клуб «Поетичний Олімп»;
 • художня майстерня «Дивограй»;
 • жіночий танцювальний клуб  «Танцюємо разом»;
 • клуб сучасного танцю для молоді.    

Багатопрофільні   -  об’єднання  громадських ініціатив, тверезості, одинаків, людей похилого віку, жіночі, молодіжні, підлітків:

 • молодіжний туристичний «Пілігрим»;
 • молодіжний клуб «Фенікс»;
 • клуб літніх людей  «Золотий вік»;
 • дитячий клубу «Дивоцвіт»;
 • Духовний клуб «Двері життя»;
 • дитячий клуб «Пізнайко»; 
 • Родинно-побутові:  «Сіменйний клуб» (для батьків)

Рік у клубах розпочинається за індивідуальними планами роботи: це і розважальні програми, музичні зустрічі, бесіди і обговорення різних життєвих тем, особливо які виникають останнім часом.

Найактивніша робота ведеться  у майстрів Асоціації народних майстрів та художників аматорів «Промінь». Щокварталу відкриваються нові персональні виставки майстрів асоціації.  Відвідувачі виставок - це різні вікові категорії містян, від дітей до дорослих поціновувачів декоративного мистецтва. Найцікавішим і найкреативнішим став вже традиційний щорічний проєкт «Art-yard», виставка робіт майстрів Асоціації просто неба. Ні один благодійний захід не проходить без участі майстрів асоціації, постійні виставки-розпродажі, проведення майстре-класів, зустрічі по обміну досвіду і просто спілкування. Фото без опису

Ще один активний клуб, якому «спокій тільки сниться», це клуб літніх людей «Золотий вік», колишній клуб «Ветеран». Активні літні люди громади збираються разом, щоб цікаво та змістовно провести своє дозвілля. Вже багато років при зустрічах вони діляться радощами й турботами, відзначають ювілярів, зберігши добрі традиції та проявляючи чуйність і турботу про кожного. Саме тут вони можуть поспілкуватися з ровесниками, дізнатись багато цікавого, поділитись досвідом та урізноманітнити своє життя.  

Зустрічі у клубі літніх людей "Золотий вік" проходять завжди жваво, обговорення новин і кінострічок, у кого, що новенького. На засіданнях проводяться традиційні конкурси "Українська смакота", де  представляються чи не найпопулярніша страва української кухні - ПИРІЖКИ, які посідають ледь не друге місце після хліба серед борошняних виробів. Та де є пиріжки там завжди і вареники. І тому учасники клубу завжди пригощають один одного традиційними українськими стравами. Фото без опису

 У Палаці культури діють також дитячі та молодіжні клуби за інтересами «Пізнайко», «Дивоцвіт», «Фенікс», «Пілігрім». Час непростий і він вимагає від нас, як найбільше підтримати дітей і молодь. Тому засідання клубів спрямовані на вивчення та Фото без описузбереження народних традицій (Свято Колодія, Зелені свята, Івана Купала, Різдвяні  свята); популяризація української літератури - віршовані Флешмоби до Дня народження Т.Шевченка та Л.Українки; традиційний арт-парад «У вишиванім колі»; театралізовані ігрові програми; пізнавальні програми присвячені нашій державі «Я люблю свою Україну»; туристичні подорожі – ВеоФотоКвести та Велоквести; традиційні майстре-класи з майстрами міста з декоративно-ужитковому мистецтві та театрального мистецтва.


Найголовніше зараз – це наш емоційний стан. Тому у жіночому танцювальному клубі «Танцюємо разом» і зібралися жінки 40+ щоб танцюючи відволіктися. Заняття у клубі допомагають  покращити самопочуття і побороти депресію. Тож тренування проходять під гаслом: «Крокуй і танцюй». Це емоційна підтримка кожного, хто стає учасником клубу. Не  важливий вік, кілограми, настрій і домашні проблеми, у клубі просто танцюючі дівчата, які хоч на годину забувають про біду навколо. Жінка – це сила, витримає багато чого, але вона і слабка, тому і зустрічаються жінки у цьому клубі. Фото без опису

Мета наших клубів - залучати якомога більше населення до скарбниці культури, формувати естетичні смаки, сприяти задоволенню різноманітних духовних та культурних потреб на основі спільних захоплень або діяльності. Та найголовніше саме зараз – це  емоційний стан наших містян, підняття духу і збереження українського культурного надбання.
 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень