Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Соціальна сфера

 

http://zn-upszn.at.ua

Про посилення контролю та забезпечення координації невідкладних заходів із детінізації заробітної плати         

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року №34517/1/1-18 «Про посилення контролю та забезпечення координації невідкладних заходів із детінізації заробітної плати» виконкомом Знам’янської міської ради вжиті наступні заходи.

Станом на 01.09.2018 року відбулося 4 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на якому були заслухані звіти керівників про проведену роботу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та керівники підприємств, на яких збільшилася  кількість працівників з ознакою «неповний робочий час», всього 78 осіб.

Протягом січня-серпня 2018 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено 136 суб’єктів господарської діяльності міста. Обстеження здійснювались шляхом запрошення та заслуховування керівників СГД на засіданнях робочої групи, обстеження СГД робочою групою та вивчення стану справ по дотриманню трудового законодавства. Виявлено 19 «тіньових» робочих місць,  в т.ч. за серпень – 0, легалізовано 180 робочих місць.

Додаткові надходження до ПФУ станом на 01.09.2018 року склали 226,3 тис.грн., в т.ч. за рахунок легалізації – 197,1 тис.грн.; за рахунок підвищення заробітної плати –  29,2 тис. грн.

З метою забезпечення виплати заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімального розміру (3723грн.), підвищення рівня середньомісячної заробітної плати, диференціації розміру заробітної плати в залежності від складності виконуваної працівником роботи, своєчасної виплати заробітної плати та дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці підготовлені та проведені 4 засідання  міської  комісії  з  питань погашення  заборгованості  із  заробітної  плати, пенсій, стипендій та  інших  соціальних  виплат, на які було запрошено та заслухано  57  керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців.

Розмір середньомісячної заробітної плати по місту за ІІ квартал 2018 року склав 8771грн., темп росту до відповідного періоду минулого року – 127,3%. 

Щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи

           
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 23.04.2018 року №15632/1/1-18 «Щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи» виконком Знам’янської міської ради надає наступну інформацію.

Під час обстежень суб’єктів господарювання членами міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (протягом звітного періоду обстежено 136 суб’єктів господарської діяльності міста) проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками стосовно вимог  чинного трудового законодавства щодо необхідності оформлення трудових відносин з найманими працівниками, своєчасного укладення трудових договорів та повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу, недопущення працівника до роботи без оформлення трудових відносин; про підвищення відповідальності роботодавців за порушення трудового законодавства, про розмір штрафних санкцій у випадку виявлення порушень. Протягом січня-серпня було розповсюджено 435 рекламних буклетів щодо «тіньової» зайнятості, її негативних наслідків та відповідальності роботодавців; 736 рекламних буклетів про переваги офіційного працевлаштування; про ризики для громадян, які погоджуються працювати без оформлення трудових відносин; про заходи впливу та притягнення до відповідальності роботодавців за використання не задекларованої найманої праці; 178 пам’яток «Легалізація трудових відносин. Про наболіле».

Станом на 01.09.2018 року відбулося 4 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на якому були заслухані звіти керівників про проведену роботу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та керівники підприємств, на яких збільшилася  кількість працівників з ознакою «неповний робочий час», всього 78 осіб.

Проведено 55 семінарів на підприємствах, установах, організаціях з питань легалізації трудової зайнятості; 31 семінар на тему «Легальна зайнятість». 

Питання «тіньової» зайнятості та роз’яснення трудового законодавства висвітлювалися на сторінках газети «Знам’янські вісті», на веб-сайтах Знам’янського міськвиконкому та управління соціального захисту населення 12 разів.