Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Мельниченко Євдокія Павлівна

Фото без описуМельниченко Євдокія Павлівна - музикознавець, хормейстер, художній керівник Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Барвінок», Заслужений працівник культури України. 

Народилася 22 серпня 1942 року в селі Почапинці Лисянського р-ну Черкаської обл. Закінчила Харківський державний інститут культури (1966). 

Роботу на ниві культури  розпочала в 1961 році хормейстером в Смілянському районному будинку культури. З 1971 Є.П.Мельниченко працює в м. Знам’янці, керівник хорових колективів Знам’янки. З відкриттям у  1977 році Палацу культури залізничників вона стає керівником академічного хору Палацу культури у складі 54 осіб, серед яких - робітники залізниці і підприємств різних галузей, ветерани праці, молодь міста. В 1985 році Є.П.Мельниченко організує хоровий колектив «Мрія» на заводі «Пуансон» у м. Знам’янці, а в 1991 році цей колектив стає Народним самодіяльним хором, та в 1992 році стає Лауреатом Всеукраїнського огляду художньої самодіяльності, одержавши Диплом І ступеня. 
    В 1992 році у міському Палаці культури під керівництвом Є.П.Мельниченко був створений ансамбль української пісні і танцю «Барвінок». В 1993 році цьому колективу було присвоєно звання «Народного самодіяльного». Барвінок» бере участь в у Всеукраїнському огляді народної творчості «Сонячні кларнети», у творчих звітах Кіровоградщини «Благословенна ти, земля Кіровоградська» (1999) та Всеукраїнському фестивалі народної творчості «Легенди скіфських степів» (2001). Народний колектив «Барвінок» є колективним членом Всеукраїнського науково-просвітницького фонду Т.Г.Шевченка. Під керівництвом Є.П.Мельниченко «Барвінок» неодмінно виступає активним учасником обласних фестивалів «Калиновий спів» і «Весняні ритми» та Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». У 2008 році «Барвінок» здобув Гран-прі фестивалю «Калиновий спів». 
    Є.П.Мельниченко виступає активним пропагандистом духовної спадщини нашого народу. У виконанні колективу «Барвінок» традиційними стали Новорічні свята, «Різдвяні вечорниці», колядки, театралізоване дійство «Калина об Різдві», «Щедрий вечір», «Ой прийшла весна», «На теплих купальських водах». Також Є.П.Мельниченко створила хор «Ветеран» у міському Палаці культури.    
    Є.П.Мельниченко є активним учасником громадського життя міста, членом ради відділу культури і туризму, членом художньої ради міського Палацу культури. За плідне управління хоровими колективами м. Знам’янки і творчих успіхів у сфері культури Є.П.Мелниченко удостоєна Почесного звання Заслужений працівник культури України, відзнаки Знам’янської міської ради «Творча особистість – 2002 року», відзнаки «Знам’янчанин 2008 року» в номінації «Талант року у сфері культури». 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень