Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Пунтус Микола Федорович

Фото без описуНародився 02 вересня 1937 року у с. Костобобр Семенівського району Чернігівської області, закінчив середню школу у 1955 році. 

Все подальше життя було віддано залізниці: Дніпропетровський інститут інженерів транспорту, служба у залізничних військах Радянської Армії, працював черговим по станції, потяговим диспетчером, заступником і начальником відділку руху, заступником начальника Знам’янського відділення Одеської залізниці. 25 років, чверть століття, були віддані коліям Знам’янки. Останні десять років праці, 1984-1994, М.Ф. Пунтус викладав спецдисципліни у  Знам’янському залізничному ПТУ-12, передавав юнакам багатий досвід і любов до залізничної справи.

Малювати любив з дитинства, але так склалась доля, що опановувати художнє мистецтво доводилось самотужки. Мріяв про художнє училище, навіть отримав запрошення на вступ, але фінансовий стан сім’ї змусив вибрати другу професію – залізничника. Лише по закінченні трудової діяльності на залізниці зміг реалізувати своє покликання у художній творчості – мистецтві різьблення по дереву. Перші спроби були у 1980-х роках, але більш професійно став займатись з 1994 року, коли пішов на заслужений відпочинок і вже самостійно опановував фах майстра-різьб’яра. На сьогодні його доробок складає близько 80 творів, які по праву можна назвати високохудожніми творами мистецтва.

Микола Федорович декілька разів приймав участь у комплексних виставках:   
- 2004р – участь у міській виставці майстрів декоративно-ужиткового мистецтва до   Дня міста Знам’янка;
- 2008 р. – участь у обласній виставці «Кіровоградщина. Туризм 2008»;
- 2009 – участь у виставці майстрів знам’янщини на всеукраїнському фестивалі  хорового мистецтва  «Калиновий спів».
Нагороджений грамотами і відзнаками Знам’янської міської ради за особистий внесок у творчу спадщину нашого міста.
 У міському краєзнавчому музеї була проведена персональна виставка на якій було представлено 56 робіт майстра – об’ємних зображень і різьблених картин на площині. Ці роботи вказують на кілька духовних і професійних рівнів майстра: досконале почуття прекрасного, об’єму, кольору, гри світла; діалог душі майстра з душею дерева, в якому кожний відтінок, кожна лінія стає деталлю майбутнього твору; досконале володіння професійним інструментом, талановиті руки, які ніби бачать самостійно; неосяжна ерудиція і кругозір майстра. Справді, робити Миколи Федоровича відтворюють сюжети історії і героїчного епосу України, міфології Давньої Греції, Русі, Західної Європи, класичної літератури всіх європейських народів, легенди далекої казкової Індії. Цілий розділ виставки відтворює патріотичну тематику: козацтво, кобзарів-зберігачів ментальності, портрети видатних особистостей – Т.Шевченка, Б.Хмельницького, І.Мазепи; сюжети національної літератури. А яке захоплення викликають об’ємні зображення тварин різних куточків планети! Любов до живої природи, яка закладена з дитинства, проявляється у кожній деталі твору майстра.
     

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень