Новини Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості
На Знам’янщіні перші 2 приватних підприємця отримають допомогу по частковому безробіттю
Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину почала діяти. Насамперед вона покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів.
На сьогодні обласним центром зайнятості прийнято 2 позитивних рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю роботодавцям Знам'янщини у період карантину. Допомогу отримують працівники ФОП Нестерова С.Л., та Супрунової Г.О., працівники яких в період карантину знаходилися без заробітку.
«Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центрами зайнятості, працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, за зверненням роботодавця із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, для її виплати працівникам.
Право на звернення з метою отримання допомоги мають роботодавці– як юридичні особи, так іприватні підприємці», до кінця травня планують надати документи ще 3 підприємця міста –розповіла директор Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмила Компанієць.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
В. Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями
Знамянської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
На Кіровоградщині зареєстровано понад 18 тисяч безробітних
За оперативними даними, станом на 26 травня 2020 року послугами міськрайонних центрів зайнятості, міськрайонних та районних філій обласного центру зайнятості у поточному році скористалися майже 28,0 тис. безробітних мешканців області, що на 13,6% більше, ніж минулоріч.
Серед клієнтів служби зайнятості, які звернулися у поточному році, найбільше осіб працювало на підприємствах сільського та рибного господарства – 29,0%; на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі – 12,4%; у державному управлінні й обороні – 10,6%; у переробній промисловості – 9,8%;на транспорті – 4,2%;у закладах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 4,0%.
Зараз спостерігається тенденція до зменшення чисельності осіб, які реєструються у центрах зайнятості області як безробітні. Так, якщо протягом квітня 2020 року за день, в середньому, реєструвалося 245 осіб, то у травні –165 осіб.
Станом на 26 травня поточного року в центрах зайнятості області зареєстровано як безробітними 18,2 тис. осіб, що в 1,5 рази більше, ніж у минулому році.
Протягом останніх місяців поточного року спостерігається тенденція до зменшення кількості вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості внаслідок зупинення (скорочення) діяльності окремих підприємств на період карантину. Так, станом на 01 квітня 2020, кількість вакансій становила майже 3,0 тис. од.; станом на 26 травня 2020 – 1863 одиниць.
За видами економічної діяльності найбільше актуальних вакансій було у сільському господарстві, лісовому та рибному господарстві – 16,7%, на транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності – 14,7%, у переробній промисловості – 12,3%, в охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 11,5%.
Ситуація на ринку праці області також характеризується постійним попитом на фахівців (8,3%), працівників сфери торгівлі і послуг (10,4%), робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (19,4%) та на кваліфікованих робітників з інструментом (28,0%).
Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості
Покрокова інструкція щодо реєстрації осіб як безробітних в державній службі зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть за 3 місяці здобути фах молодшої медсестри
Медична сестра робить значний вклад у процес лікування хворих, її роль важко переоцінити, адже вона виконує цілу низку зобов’язань: забезпечує чистоту та охайність хворих, проводить догляд за шкірою хворих, обробляє пролежні.
Молодша медична сестра годує тяжкохворих стежить за використанням та зберіганням предметів догляду за хворими проводить заміну постільної й натільної білизни. До обов’язків молодшої медичної сестри також входить допомога у транспортуванні тяжкохворих та контроль за додержанням хворими та відвідувачами правил внутрішнього розпорядку лікувального закладу.
18 жовтня на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання за професією «Молодша медсестра з догляду за хворими», курс навчання триватиме 3,1 місяці.
Умовами до направлення на навчання є:
- повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
- повноліття (не менше 18 років);
- медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть стати безкоштовно затребуваними фахівцями
Слюсар механоскладальних робіт – цемайстер на всі руки, фахівець, який безпосередньо створює готові вироби. Представники цієї професії здійснюють збирання механізмів з деталей, отриманих з інших цехів підприємства (підприємств), а також їх ремонт та обслуговування. Слюсар механоскладальних робіт повинен знати властивості металів та сплавів, а також володіти усіма видами слюсарних робіт, пов'язаних з обробкою деталей.
У жовтні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «слюсар механоскладальних робіт»,що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з 17 жовтня поточного року, термін навчання 4 місяці.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Зауважимо, що зараз у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 274 вакансії для слюсарів різних галузей промисловості з діапазоном заробітних платвід 4173 до 12840 грн. Що ж до власне слюсарів з механоскладальних робіт, то актуальними наразі є 26 вакансійз рівнем заробітної плати від 4173 до 8000 грн.
Якщо вас зацікавила професія «слюсар механоскладальних робіт», за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, а також філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Запобігання сучасному рабству: з початку року майже 3000 мешканців Кіровоградщини дізнались, як не стати товаром
З метою підвищення інформованості громадськості про проблему торгівлі людьми і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, у 2013 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми.
Факт відзначення цього дня є нагадуванням громадськості про актуальність проблеми торгівлі людьми, та про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.
З нагоди відзначення цього дня, по всій Україні, і на Кіровоградщині зокрема, проводиться низка інформаційних заходів. Служба зайнятості традиційно долучається до проведення цих заходів.
Наприклад, у Кіровоградському та Олександрійському міськрайонних центрах зайнятості, Знам`янській та Світловодській міськрайонних, Бобринецькій, Добровеличківській, Долинській, Новоукраїнській, Онуфріївській, Олександрівській, Петрівській, Устинівській та інших районних філіях обласного центру зайнятості проведено семінари для безробітних громадян на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». До участі у заходах запрошені представники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми управління Нацполіції в області, департаментів соціального захисту населення та центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, вторинної безоплатної допомоги та ін.
Як зазначає Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості, такі заходи проводяться не тільки в рамках заходів із відзначення цієї дати, а й упродовж року у всіх центрах зайнятості області. Загалом цьогоріч проведено майже 250 таких заходів, участь у них узяли близько 3000 мешканців Кіровоградщини.
Щомісяця в інформаційно-консультаційному центрі, що діє на базі обласного центру зайнятості, для безробітних громадян проводяться інформаційні заходи за участі представників громадської організації «Обласний жіночий інформаційний центр».
«Спільне проведення різнопланових інформаційних заходів центрами зайнятості області та представниками соціальних партнерів значно покращує якість проведення заходів, адже кожен учасник має можливість висловити свою думку, обговорити проблемні питання, обмінятися досвідом. Розраховуємо, що відповідні превентивні заходи будуть мати свій результат і кількість громадян, які потрапляють у тенета торгівців людьми, поступово зменшуватиметься», – зазначає Б. Стоян.
Захистити себе: як не потрапити то трудового рабства
Серед низки заходів, що були проведені фахівцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, - семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», учасниками якого стали близько 10 осіб.
Під час проведення заходу фахівець з профорієнтації Людмила Базюк ознайомила учасників з ризиками, пов’язаними з нелегальною роботою, в тому числі, закордоном.
Зокрема, присутніх було поінформовано про такі поняття як: «торгівля людьми», форми та методи вербування, примусова експлуатація людини, стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за межами нашої країни, види шахрайських схем при працевлаштуванні за кордоном. Також було акцентовано увагу на тому, що в процесі нелегальної трудової міграції чи продажу людей, особи можуть бути залучені не тільки як жертви, але і в якості посібників, що тягне за собою кримінальну відповідальність.
Присутнім на семінарі було неодноразово наголошено про те, що працюючи неофіційно, особа не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи; на відпочинок; вихідні; право на виплати в разі втрати працездатності та інше.
Таким чином, одним із основних обов’язків фахівців служби зайнятості є застереження та попередження шукачів роботи щодо небезпеки, яка може очікувати на них у разі нелегального працевлаштування як в Україні, так і за її межами.
Л. Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних
Знам’янськоїміськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості
Є така почесна професія – захисник Батьківщини
Про зростання попиту і престижності військової служби за контрактом, матеріальне та соціально-правове забезпечення військовослужбовців, перспективи кар’єрного росту та пенсійне страхування йшлося під час інформаційного семінару, щопройшов у Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Присутні дізналися про вимоги до кандидатів, а саме: призовний вік 18-50 років, освіта не нижча за повну середню, професійно-психологічні якості – придатні до військової служби, мають бажання проходити додаткову підготовку та ін.
«Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є: стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору; фізична готовність та психологічна стійкість кандидата на військову службу», - акцентувала увагу присутніх фахівець міськрайонної філії Наталія Бондаренко.
На семінарі йшлося й про те, що особи, які проходять військову службу за контрактом, можуть отримувати виплати за піднайом житла, а також після укладення другого контракту отримати безкоштовно вищу освіту та мають право на отримання пенсії незалежно від віку за вислугою років.
Н. Бондаренко ознайомила учасників заходу з переліком загальних спеціальностей Збройних Сил України зауважила, що на даний час існує також потреба в цивільних професіях таких як: водії автотранспортних засобів, кухарі, медичні працівники та ін.
Фахівець наголосила, що проходження військової служби за контрактом дає можливість бути не тільки працевлаштованим, але й гарантовано отримувати гідну заробітну плату та інші соціальні гарантії.
На семінарі, що приємно відзначити, поставали питання не тільки матеріальних переваг щодо служби в Збройних Силах України за контрактом а й думка, що служба в Війську завжди була і залишається почесною місією для громадян будь – якої держави.
Н. Бондаренко, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру
зайнятості
У Кропивницькому кар’єрні радники вчились аналізувати життєві ситуації шукачів роботи
Про ефективні методи спілкування з клієнтами, а також надання їм консультацій йшла мова під час тематичного короткострокового семінару для фахівців центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
До проведення семінару долучилися Ганна Колєва, координатор центру медико-психологічної реабілітації КПП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» обласної ради та Ірина Радул, доцент кафедри практичної психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.
Під час практичного заняття, що проводила Г. Колєва, слухачі відпрацьовували навички спілкування з демобілізованими учасниками АТО/ООС, членами їх сімей, та звернулися за допомогою до центру зайнятості.
За допомогою рольових ігор та ситуаційних завдань учасники тренінгу відпрацьовували навички встановлення контакту з відвідувачем центру зайнятості, створення доброзичливої атмосфери та довіри. Вчилися аналізувати життєві ситуації шукача роботи для визначення індивідуальних послуг, що допоможуть людині повернутися до трудової діяльності.
Під час тренінгу «Індивідуальна профконсультація: методика та особливості проведення», що провела І. Радул, фахівці відпрацьовували мотиваційні навички, техніку активізації клієнтів, постановки відповідних запитань.
Захід організований у рамках співпраці обласного центру зайнятості з ДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації».
Фахівці служби зайнятості проявили чималий інтерес до тематичного тренінгу, отримали ґрунтовні відповіді на усі запитання, які їх цікавили, а також отримали практичні навички для подальшого застосування їх під час роботи з відвідувачами служби зайнятості.
Наприкінці тематичного короткострокового семінару, його учасники отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Упродовж І півріччя 2019 року служба зайнятості працевлаштувала майже 9000 мешканців Кіровоградщини
За сприяння служби зайнятості у 2019 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано 8914 безробітних громадян.
Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 33,6%. Також було працевлаштовано 3,9 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.
Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 3,9 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 14,9%.
Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості
ОКВП «Дніпро-Кіровоград» потрібні близько 100 працівників
Обласне комунальне виробниче підприємство (ОКВП) «Дніпро-Кіровоград» належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, засновником якого є Кіровоградська обласна рада. Галузеву політику ОКВП «Дніпро-Кіровоград» забезпечує Департамент житлово-комунального господарства Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Основним напрямком діяльності підприємства є централізоване водопостачання та водовідведення. ОКВП «Дніпро-Кіровоград» – цілісний майновий комплекс (гідротехнічні споруди і трубопроводи магістрального районного водопроводу «Дніпро-Кіровоград» та водопровідно-каналізаційні споруди і мережі міст Світловодська, Олександрії, Знам’янки, Кропивницького і селищ міського типу Димитрово та Пантаївка), який обслуговують Світловодське, Олександрійське, Знам’янське та Кіровоградське водопровідно-каналізаційні господарства (ВКГ). Зазначені об’єкти експлуатують кваліфіковані працівники (загальний штат – 1483 працівники).
Наразі підприємство потребує 93 фахівців для заміщення таких посад: майстер ДМ СВП (4 вакансії), електрогазозварник ДМ СВП (5 вакансій), слюсар АВР ДМ СВП (19 вакансій), електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (4 вакансії), електромонтер з обслуговування підстанцій (10 вакансій), електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній (2 вакансії), водій АТЗ АТЦ СГМ (12 вакансій), машиніст екскаватора АТЦ СГМ (7 вакансій), тракторист АТЦ СГМ (2 вакансії), слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики СМ та АСКВ (4 вакансії), контролер водопровідного господарства (по роботі з населенням) АВ СЗ (24 вакансії).
Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до Кіровоградського та Олександрійського міськрайонних центрів зайнятості, а також Знам’янської та Світловодської філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Організація громадських робіт-суспільно корисна справа
Можливість отримувати допомогу по безробіттю й одночасно зарплату за участь у громадських роботах ¬ – непоганий варіант для безробітного, що мотивує людину до праці, поліпшує її матеріальне становище та до того ж приносить користь як суспільно корисна справа. Також на осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії - право на пенсійне забезпечення, виплата допомоги з тимчасової непрацездатності.
Так протягом поточного року Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості організовуються громадські роботи для безробітних за місцем проживання, як по місту, так ї по сільських та селищній радах. Завдяки цьому проведено благоустрій населених пунктів, упорядковані меморіали та пам'ятники загиблим воїнам, проводилось інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та проводились роботи з екологічного захисту навколишнього середовища, тощо.
За шість місяців в цих роботах прийняли участь 73 безробітних які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Загальна сума використаних коштів з місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття становить 278,9 тис. грн.
Також на серпень місяць Цибулівською сільською радою планується організація громадських робіт з метою підготовки території населеного пункту до проведення фестивалю народної творчості «Чута-фест», який відбудеться 17 серпня на території «зеленої садиби» «Гайдамацька січ» с. Цибулеве.
Враховуючи, що користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, центр зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.
Тетяна Білозерських
Провідний фахівець
відділу взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Прес-реліз за січень-червень
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (5,8%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,6%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (27%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (17,9%).
Протягом січня-червня 2019 року:
- мали cтатус безробітного всього 1551 особа, з яких 63,2% складали жінки, 34,2% – молодь віком до 35 років, 42,7% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 50,7% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.07.2019 року – 637 осіб, в тому числі 4 особи із числа внутрішньо переміщених та 6 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 818 осіб, з них 479 осіб із числа безробітних (жінки становили 250 осіб – 52,2%, молодь у віці до 35 років - 152 особи або 31,7%), в тому числі працевлаштовано 1 особу із числа внутрішньо переміщених та 7 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО із них 1 особа на контрактній службі;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 287 осіб;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 208 осіб, із них 1 особа із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.
Кількість актуальних вакансій станом на 01 липня 2019 року становила 284 вакансії. Навантаження на 1 робоче місце становило 2 особи.
Станом на 01 липня 2019 року 434 особи отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
Індивідуальний підхід: у чому полягає ефективність співпраці кар’єрного радника та шукача роботи?
У наш час все більше людей цікавляться тим, як отримати статус безробітного, стати на облік в службі зайнятості чи просто прийти за кваліфікованою профорієнтаційною консультацією. Тож центри зайнятості намагаються іти в ногу з часом і вдосконалювати методи своєї роботи.
Завдання служби зайнятості – якісно допомогти знайти роботу тому, хто цього потребує. І в цьому на допомогу приходять реєстратори та кар‘єрні радники. Хто вони?
Основними завданнями реєстратора є з’ясування потреб клієнта; інформування його про послуги, які надає служба зайнятості; допомога у пошуку роботи, професійного навчання, можливості участі у громадських та тимчасових роботах. Реєстратор пропонує шукачеві роботи скласти резюме, а також розмістити його, за наявності, на Інтернет-ресурсах; відвідати заходи служби зайнятості та проводить первинне профілювання – оцінку можливостей працевлаштування людини, з’ясовує особисті дані клієнта, інформацію про його професійну кваліфікацію, освіту та професійний рівень.
Державною службою зайнятості з початку року впроваджено в роботу інститут кар’єрного радника, який дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг із планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.
«Кар’єрний радник – це співробітник служби зайнятості, який надає послуги особам, які шукають роботу, та безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх якнайшвидшого працевлаштування. Інститут кар’єрного радника запроваджено задля того, щоб надавати громадянам послуги за індивідуальним підходом, яких потребує кожен клієнт. Кожна особа, яка звертається до державної служби зайнятості, бажає, щоб у неї було право обирати послуги, які будуть надаватися в центрі зайнятості», – зазначає начальник відділу організації працевлаштування населення Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Олена Коляда.
Кар'єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допоможе подолати їх.
Серед основних пріоритетних завдань кар’єрних радників:
- первинне та поглиблене профілювання осіб, які шукають роботу, та безробітних для оцінки можливості їх працевлаштування з урахуванням кваліфікації та навичок (проводиться шляхом профілювання);
- складання разом із безробітною особою індивідуального плану працевлаштування або індивідуального плану надання послуг;
- надання консультацій, здійснення організації активних заходів для працевлаштування клієнта шляхом аналізу потреб та можливостей осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних щодо працевлаштування;
- моніторинг та оцінювання результатів заходів.
Безробітний – працевлаштований, а роботодавець задоволений швидкістю підбору працівника, – саме на такий результат працюють кар’єрні радники Знам’янщини.
О.Коляда
Начальник відділу організації
працевлаштування населення
Про попередження неврегульованої трудової міграції
Проблема торгівлі людьми – одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства. Одним з пріоритетних напрямків діяльності служби зайнятості є попередження та профілактика неврегульованої зовнішньої трудової міграції та торгівлі людьми.
Знайти іноземного роботодавця можна самостійно, за сприяння ліцензованих приватних агентств зайнятості та за допомогою державної служби зайнятості.
Інформація про ліцензіатів розміщена на Інтернет-сторінці Міністерства соціальної політики України та у переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, що розміщено на веб-сторінці Державної служби зайнятості (Центрального апарату).
Легальне працевлаштування за кордоном гарантує підбір роботи відповідно до міжурядових угод про взаємне або тимчасове працевлаштування. У реалізації таких угод задіяна державна служба зайнятості.
Більш детальну інформацію щодо працевлаштування за кордоном є можливість отримати на веб-ресурсах державної служби зайнятості та у центрах зайнятості, у тому числі під час відвідування семінарів з попередження неврегульованої трудової міграції.
Інформацію з питань протидії торгівлі людьми є можливість отримати у кол-центрі Міністерства соціальної політики України за скороченим телефонним номером 1578.
Про прогнозування ринку праці
Одним із напрямків роботи державної служби зайнятості є взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби у робочій силі, професійного навчання населення та укомплектування вільних робочих місць.
Визначення поточної потреби здійснюється на підставі інформації про попит на робочу силу, що подається до базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за формою звітності № 3-ПН.
Визначення перспективної потреби здійснюється, серед іншого, шляхом опитування роботодавців.
Таке опитування проводиться засобами Інтернет-зв’язку шляхом заповнення анкети у електронному персональному кабінеті на веб-сторінці державної службизайнятості (підприємці, керівники підприємств чи працівники кадрових служб мають можливість створити такий кабінет і спілкуватись з центром зайнятості в он-лайн режимі зі свого комп’ютера чи мобільного телефона).
Запрошуємо роботодавців долучитись до зазначеного опитування!
Консультації щодо опитування та створення кабінету роботодавця можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями та тел. 2-11-67.
Чужого горя не буває
Через розвиток подій у Криму та збройний конфлікт на сході країни більше двох мільйонів людей були змушені залишити свої домівки і почати нове життя. Після переїзду їм довелося одночасно вирішувати кілька складних завдань: шукати житло та роботу, а головне – вчитися не опускати руки за жодних обставин.
Чужого горя не буває, допомагають вимушеним переселенцям адаптуватися до нових умов життя державні установи соціального спрямування, громадські організації, волонтери.
Тому зовсім не випадково нещодавно на базі Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості був проведений захід для внутрішньо переміщених осіб за участю громадської організації «Десяте квітня», представників від управлінь соціального захисту населення міста та району.
Основна мета зустрічі – підвищити рівень правової поінформованості внутрішньо переміщених осіб. Кудря Володимир – юрист громадської організації «Десяте квітня», надав консультації з питань, пов’язаних із статусом переселенця, а саме: про виплату адресної допомоги, пенсій, стипендій, відновлення документів, судовий супровід окремих категорій справ. Також на заході було повідомлено про допомогу, яку можуть отримати громадяни від організації.
Олена Баланенко – начальник відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, надала докладну інформацію про можливість пошуку роботи, електронні сервіси служби зайнятості, про можливість навчання та отримання ваучера, відкриття власної справи для внутрішньо переміщених осіб за сприянням служби зайнятості.
Ця зустріч ще і ще раз нагадує, що чужого горя не буває, що є в нашій країні державні установи, громадські організації, просто небайдужі громадяни, які завжди готові прийти на допомогу, підтримати у важкий період життя. Та попри всі обставини, допомогти внутрішньо переміщеним особам успішно будувати своє життя.
Наталія Бондаренко
Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру
зайнятості
У Харкові безробітні Кіровоградщини можуть отримати рідкісну професію виноградаря
У липні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «виноградар». Навчання розпочинається з 15 липня поточного року, термін навчання 3 місяці.
Виноградар виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи в розсадниках і виноградниках з підготовки садивного матеріалу винограду. До обов’язків виноградаря входять також: садіння і підсаджування винограду, укладання лози винограду для вирощування відсадків, омолоджування винограду, запобігання приморозкам, зрізування, збирання та сортування грон з укладанням в тару.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Уci бaжaючі змiнити прoфеciю мaють можливість звернутиcя дo Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi, що знаходиться зa aдреcoю: м. Крoпивницький, вул. Леоніда Куценкa, 12.
Відділ організації профнавчання Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi
Прес-реліз. Парламентські вибори: які умови залучення безробітних Кіровоградщинидо роботиу виборчих комісіях
08 липня, у засобах масової інформації області розповсюджена інформація про те, що у Кірoвoградській oбласті сфoрмoванo склад дільничних виборчих кoмісій. До складу ДВК увійшли12 665мешканців області, які працюватимуть у п’яти окружних виборчих кoмісіях (№ 99, №100, №101, №102, №103).
Згідно ч. 6 ст. 47 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та пункту 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792, не є підставою для припинення реєстрації безробітного зайнятість особи працею, пов’язаною з організацією підготовки та проведення виборів народних депутатів України.
«Виконання зареєстрованим безробітним повноважень голови, заступника голови, секретаря та члена дільничної виборчої комісії не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості. Такі особи мають право одночасно отримувати допомогу по безробіттю та кошти, що є оплатою праці їх праці як членів комісії.
Детальні консультації з цих питань є можливість отримати в центрах зайнятості або ознайомившись з інформацією, розміщеною на Інтернет-ресурсах державної служби зайнятості. Зокрема, така інформація розміщена у рубриці «Правовий порадник шукача роботи» на сторінці «Кіровоградський обласний центр зайнятості» у соціальній мережі Facebook», – зазначив Богдан Стоян.
Вже сьогодні: на Кіровоградщині кар’єрні радники допомагають охочим у професійному розвитку
Вже понад півроку в службі зайнятості реалізовується новий проект – інститут кар’єрного радника. Впровадження нового проекту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року №792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», передбачає початок діяльності єдиного куратора для безробітних. Відповідно до зазначеної постанови, фахівець, який виконує функції радника, надаватиме допомогу клієнту впродовж усього процесу пошуку роботи.
Саме кар’єрний радник буде узагальнювати майже всю інформацію по зареєстрованому безробітному, як з питань підбору роботи, так і щодо можливості формування та розвитку нових професійних навичок і компетентностей, які користуються попитом на ринку праці. Таким чином, кар’єрні радники є індивідуальними консультантами осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних у пошуку роботи, плануванні кар’єри та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці. Кар’єрні радники допоможуть клієнтам прийняти максимально вигідне рішення для того, щоб особа якнайшвидше знайшла для себе підходящу роботу або змінила місце роботи, повернулася на ринок праці чи започаткувала власну справу.
Звернутись до кар’єрного радника можуть не лише особи, які бажають зареєструватися в службі зайнятості як безробітні, а і ті, хто потребує лише підтримки в управлінні своєю кар’єрою чи у професійному розвитку або має бажання змінити місце роботи. Подібні послуги надаються також приватними агентствами зайнятості чи приватними консультантами, але шукач роботи повинен віддати певну суму за надання відповідних послуг. Але отримання таких послуг у центрах зайнятості безкоштовне, і це є важливою перевагою для потенційних клієнтів служби. Особа, яка шукає роботу, може звернутися до будь-якого центру зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування і там їй будуть надані послуги відповідно законодавства про зайнятість.
Основним документом, у якому закріплюються взаємні права й обов’язки кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, є індивідуальний план працевлаштування. В індивідуальному плані працевлаштування зазначається комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та безробітний, а також строки виконання взаємних зобов’язань.
Індивідуальний план працевлаштування є договором про співпрацю. Ключовим є те, що безробітна особа та кар’єрний радник співпрацюють відкрито, узгоджуючи на початку співпраці свої очікування і наміри. Підписавши договір, громадянин підтверджує серйозність своїх намірів, власну активну позицію для пошуку роботи або започаткування власної справи та готовність діяти, аби цього досягти.
Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітним збільшено розмір допомоги
За інформацією Вероніки Шишкарьової, начальника відділу організації сприяння працевлаштуваннюобласного центру зайнятості, з 01 липня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 610 грн та 1630 грн.
Розмір допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб та бути меншим мінімального розміру, встановленого правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Такий мінімальний розмір на поточний момент складає 610грн(для осіб, які вперше шукають роботи, довгий час не працювали та деяких інших категорій безробітних) та 1630 гривень(для осіб, які отримують допомогу по безробіттю в залежності від страхового стажу).
Максимальний розмір допомоги по безробіттю складатиме 8028 грн.
Тривалість та розмір допомоги по безробіттю залежать від декількох чинників, серед яких і причина звільнення з останнього місця роботи, і тривалість страхового стажу в цілому та за 12 місяців до реєстрації як безробітного, і розмір заробітної плати.
Нагадуємо, що відповідно до норм чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття застраховані особи мають право на допомогу по безробіттю. Таке ж право має молодь (особи віком до 35 років), яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійних чи вищих навчальних закладах, звільнилась із строкової військової служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце (у разі реєстрації як безробітної особи).
Відділ організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості
Кропивницька «Зорянка» потребує понад 30 працівників
Одним із провідних підприємств швейної промисловості Кіровоградщини вже протягом багатьох десятирічь є приватне акціонерне товариство «Швейна фабрика «Зорянка».
Підприємство спеціалізується на виробництві верхнього одягу, виконує замовлення іноземних фірм (з давальницької сировини) та виготовляє продукцію на внутрішній ринок. Жіночий асортимент: пальто, жакети, плащі, куртки, сукні, спідниці, брюки; Чоловічий асортимент: куртки зимові та демісезонні, плащі.
На ПрАТ «Швейна фабрика «Зорянка» встановлено технологічне обладнання провідних зарубіжних компаній, застосовуються новітні технології виробництва, досвідченими конструкторами-модельєрами розробляються найсучасніші зразки моделей жіночого одягу. Постійно оновлюється асортимент швейної продукції, що користується стійким попитом не лише на території Україні, а й за її межами.
Замовники – відомі торгові марки: «Betty Barklay»,«Gil Bret», «Vera Mont», «Prada», «Sandro», «Kookai», «CAROLL», «Cop.copine», «Marks &Spencer», «BEST», «Fay».
Наразі на підприємстві працює 430 осіб.
На сьогодні підприємство потребує 35 кваліфікованих працівників. Це фахівці за професіями швачка, термообробник швацьких виробів, вантажник та електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
№ п/п |
Назва вакансії |
Кількість вакансій |
Заробітна плата (грн.) |
1. |
Швачка |
32 |
7000 |
2. |
Термообробник швацьких виробів |
1 |
5000 |
3. |
Вантажник |
1 |
5375 |
4.
|
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування |
1 |
6000 |
Слід зазначити, що за сприяння служби зайнятості можна опанувати деякі професії, які необхідні на даному підприємстві, серед них: швачка, кравець, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник та інші.
Тож, якщо вас зацікавила інформація про працевлаштування чи проходження професійного навчання – звертайтеся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
До уваги роботодавців!
Кіровоградський обласний центр зайнятості повідомляє, що з 08 липня 2019 року змінено рахунки для зарахувань заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та інших надходжень (за працевлаштування іноземців, штрафні санкції тощо).
Перерахування коштів здійснювати за наступними реквізитами:
Одержувач коштів: Кіровоградський обласний центр зайнятості
Код ЄДРПОУ: 02771569
Банк: Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО): 899998
1) р/р 37172301111001 – страхові внески роботодавців від суми фактичних витрат на оплату праці
2) р/р 37171302111001 – страхові внески, утримані роботодавцями з суми виплат найманим працівникам
3) р/р 37170303111001 – страхові внески осіб, які брали участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах
4) р/р 37179304111001 – інші надходження до ФЗДССУВБ (працевлаштування іноземців)
5) р/р 37178305111001 – надходження від застосування штрафних санкцій (пеня, штрафи)
Відділ фінансового забезпечення Кіровоградського обласного центру зайнятості
На який розмір допомоги по безробіттю можуть розраховувати демобілізовані учасники АТО/ООС у службі зайнятості?
Призначення та надання матеріального забезпечення на випадок безробіття учасникам АТО/ООС проводиться з урахуванням норм чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття на підставі особистої заяви.
Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше, ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньоденного грошового забезпечення застрахованих осіб. Максимальний розмір допомоги по безробіттю складатиме 7744 грн.
Якщо за цей період страховий стаж атовця менше шести місяців, то особа, яка звернулась, має право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі.
Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості
Найдорожча вакансія Кіровоградщини: чию працю роботодавці оцінюють найвище?
Посада машиніста крана (кранівника) є нині найбільш оплачуваною на Кіровоградщині з усіх професій (за Класифікатором професій).
Фахівцеві, який займатиме дану посаду пропонують заробітну плату у розмірі 25000 грн.
Вакансія зареєстрована у Світловодську. Роботодавець – Завод конструкцій швидкомонтованих будівель ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром».
Посада машиніста крана передбачає високий рівень професіоналізму та відповідальності. Серед завдань та обов'язків: виконання робіт з навантаження, розвантаження, перевантаження (кран пневмоколісний КС 5363). Вакансія є тимчасовою: робота пропонується на період виконання замовлення (приблизно 3 місяці).
За інформацією, наданою Кіровоградському обласному центру зайнятості роботодавцями області, найбільш оплачуваними спеціалістами на Кіровоградщині сьогодні є керуючі відділенням, головні будівельники (домобудівного, сільського будівельного комбінату), гірничомонтажники підземні та головні інженери.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Четверта річниця діяльності: безробітних Кіровоградщини запрошують на службу до Нацполіції
Сьогодні,4 липня, з нaгoди 4-ї річниці з дня ствoрeння Нaціoнaльнoї пoліції Укрaїни, Кіровоградський обласний центр зайнятості анонсує перелік вакансій поліцейських на ринку праці Кіровоградщини.
Станом на початок липня, в області відкриті конкурси на заміщення близько 20 вакансій у Патрульній поліції Кіровоградської області.
Розмір заробітної плати: 8 000 грн.
Завдання та обов’язки:
• патрулювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки і порядку;
• швидке ефективне реагування на правопорушення;
• забезпечення безпеки дорожнього руху;
• надання невідкладної допомоги громадянам;
• здійснення заходів, спрямованих на розкриття злочинів про гарячих слідах, протидія злочинності.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно стати майстрами з обробки деревини
Столяр – одна з тих робітничих професій, яка є постійно затребуваною на підприємствах Кіровоградщини. Сьогодні лише у Кропивницькому відкрито 10 вакансії зазначеної спеціальності.
Чим займається столяр? Столяр – робітник, який здійснює всі види обробки деревини:
• пиляння, стругання, довбання, свердління;
• розмічання та розкрій пиломатеріалів;
• вирізання заготовки;
• оздоблення, ґрунтування, шпаклювання, шліфування;
• збирання і монтування столярних виробів;
• лакування.
Столяри потрібні на фабриках, де виготовляються меблі, вікна, двері тощо, а також у відділах і на підприємствах, що здійснюють монтаж і ремонт дерев’яних виробів. Крім того професія столяра затребувана на будівництві, в організаціях, що займаються ремонтом квартир, будинків і офісів, для виготовлення й установки вікон, дверей, підвіконь, порогів, поруччя і для внутрішньої переробки приміщень (наприклад, прикраса стель, облицювання стін, плінтусів тощо).
Професія столяра може застосовуватися в машинобудуванні й інших областях, пов’язаних з розробкою і виготовленням техніки. Столяр працює й у модельному цеху, де він виготовляє зменшені макети майбутніх автомобілів чи іншої техніки з дерева.
Якщо вас зацікавила професія, яка є затребуваною на ринку праці, а також Ви маєте бажання опанувати цю професію, зверніться до служби зайнятості за місцем Вашого перебування.
Тож, 01 липня поточного року, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян за цією професією. Курс навчання триватиме 5,5 місяців.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Варто зазначити, що після закінчення навчання та отримання відповідного свідоцтва, значно розширюються можливості випускників щодо працевлаштування, оскільки підвищується їхня конкурентоспроможність на ринку праці, а кваліфікаційні якості – в більшій мірі відповідають вимогам роботодавця.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Роботодавців Кіровоградщини запрошують долучитися до всеукраїнського опитування
Одним із головних завдань державної служби зайнятості (далі – ДСЗ) на ринку праці є надання роботодавцям послуг з добору працівників. Для його виконання необхідне налагодження ефективних і дієвих контактів між центрами зайнятості та роботодавцями. Центральний апарат ДСЗ модернізується та робить дієві кроки для покращення такої взаємодії. Так, наприклад, планується введення інституту консультанта-роботодавця (за аналогією з кар’єрним радником для шукачів роботи).
Проте, покращення роботи не можливе без «зворотнього зв’язку» з роботодавцями, без отримання інформації про те, що ще необхідно змінювати в роботі державної служби зайнятості.
Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості» (адреса – www.dcz.gov.ua) започатковане опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державної служби зайнятості (у період до 19 серпня 2019 року).
Для участі в опитуванні необхідно завітати на інтернет-сторінку Центрального апарату чи Кіровоградського обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» (на головній сторінці) та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий з комп’ютерів та мобільних телефонів.
У анкеті зазначається загальна інформація про роботодавця, повідомляється, якими послугами центрів зайнятості він користується, та оцінюється якість надання послуг, зокрема щодо підбору персоналу та професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців. Одним із пунктів анкети є повідомлення про рівень задоволеності заходами, що проводяться центрами зайнятості, у тому числі онлайн-співбесідами та презентаціями роботодавців.
Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловитися про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо очікуваного вдосконалення послуг ДСЗ!
Створити успішний бізнес в Україні – це і виклик і можливість водночас. Особливо складно початківцям бізнесу, які роблять перші невпевнені кроки в незнайомому для них середовищі, і в умовах несприятливої економічної ситуації в нашій країні.
Серед широкого спектру послуг, що надає Державна служба зайнятості грмадянам, є надання допомоги по безробіттю одноразово для започакування власної справи. Як показує аналіз, проведений фахівцями служби зайнятості частина підприємців, що реєструються, через короткий термін скасовують реєстрацію своєї діяльності.
Однією з причин закриття підприємницької діяльності є недостатня сума коштів для ефективного ведення власної справи. Водночас, у всіх містах та районах Кіровоградської області затверджені та діють Програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017- 2020 роки, які спрямовані на створення соціально-економічних, ресурсних, фінансових, інформаційних умов розвитку малого та середнього підприємництва, в тому числі на сприяння безробітним у реалізації їх права на самозайнятість та започаткування підприємницької діяльності.
За інформацією Державної служби зайнятості з 22.04.2019 року розпочала дію програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширена на всій території України.
Пропонуємо ознайомитись з матеріалами щодо дії програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. Інформацією про ресурсну та фінансову підтримку малого і середнього бізнесу, в тому числі про отримання грантів від КЕУ(USAID “Конкурентоспроможна економіка України”), зареєстрованих безробітних, які бажають організувати власну справу. А також осіб, які вже здійснюють підприємницьку діяльність.
КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють унових галузях або налузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкокго зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ – послуг та виробництво меблів.
КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.
Для отримання грантів від КЕУ необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватись в залежності від складності запропонованої діяльності.
Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу aps001@CEPUkrain.org.
Бажаємо успіху!
Начальник відділу активної підтримки
безробітних Знам’янської
міськрайонної філії Кіровоградського
обласного центру зайнятості
Олена Баланенко
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на перукаря-модельєра
Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, оскільки вона не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції.
Вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й її внутрішній стан. Тому професіонали у перукарській справі – на вагу золота. Одна з переваг професії перукаря в тому, що клієнт завжди готовий платити за якість надання послуги.
Ази перукарського мистецтва можна здобути у червні за сприяння служби на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання за професією «перукар-модельєр» розпочинається 21 червня. Курс навчання буде тривати 5,5 місяців.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Професія перукаря є завжди затребуваною. По закінченню навчання шукачі роботи зможуть працювати у салонах краси або започаткувати власну справу.
Громадяни, яких зацікавили пропозиції щодо проходження професійного навчання, можуть звертатися до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за місцем перебування.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
ТОП-8 змін ринку праці після карантину: служба зайнятості зробила прогноз щодо сфери працевлаштування
Минуло два місяці з початку карантину. Експерти щиро визнають, що запобіжно-карантинні заходи, прийняті з метою запобігання поширенню пандемії, мали негативні наслідки для соціально-економічної сфери навіть у найрозвиненіших державах світу.
Державна служба зайнятості оприлюднила свій прогноз стосовно перспектив розвитку сфери зайнятості під час і після карантину.
1. Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім'ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів;
2. Дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання;
3. Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті;
4. Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць;
5. Обираючи професію, зважте, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то вам загрожуватиме скорочення в першу чергу;
6. Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться;
7. Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов'язки через догляд за дітьми;
8. Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.
Фахівці центрів зайнятості не припиняють дистанційно підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.
Державний центр зайнятості
Освітній портал державної служби зайнятості пропонує мешканцям Кіровоградщини 8 курсів для навчання
Освітній портал державної служби зайнятості призначений для отримання користувачами інформації про ринок праці, вимоги роботодавців до претендентів на роботу, правила та норми складання сучасних документів, що супроводжують пошук та отримання роботи (наприклад, резюме та супровідний лист).
Для тих, хто шукає працівників, пропонується інформація про послуги державної служби зайнятості, які допоможуть швидше знайти необхідного фахівця та витратити при цьому мінімум грошей. Якщо немає можливості швидко підібрати працівника швидко – пропонується навчити найбільш підходящого з тих, хто шукає роботу. Тож, роботодавці можуть отримати додаткову інформацію про освітні програми і навчальні заклади державної служби зайнятості.
Для роботодавців пропонуються 3 курси:
· покрокові дії щодо добору працівників;
· підготовка професійних кадрів на запити роботодавців;
· особливості працевлаштування іноземців та осіб без громадянства.
Зараз на Освітньому порталі доступні 8 курсів для населення:
· створення резюме на сайті;
· інформаційний семінар з загальних питань зайнятості;
· тест на визначення компетенцій для роботи в ІТ-сфері;
· генеруй бізнес-ідею. Розпочни власний бізнес;
· успішне працевлаштування. Що потрібно знати?;
· здобуття робітничих професій у навчальних закладах ДСЗ;
· інформація для роздумів при пошуку роботи за кордоном;
· практичний курс «Як відкрити власну справу: бджільництво».
Крім того, освітня платформа містить контент, що відповідає освітнім та інформаційним потребам соціальних працівників, зокрема фахівців центрів зайнятості. Відвідавши вебінари, онлайн тренінги та опрацювавши наведені конспекти, спеціалісти матимуть змогу розвити та удосконалити власні знання і навички, підвищити свій фаховий рівень.
Кіровоградський обласний центр зайнятості