Новини Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно пройти курси з реєстрації бухгалтерських даних
У якому районі Кіровоградщини пропонують найвищу заробітну плату?
Психологічні прийоми під час проходження співбесіди
Стань токарем за сприяння служби зайнятості
Працівники є – вакансій бракує: на Кіровоградщині спостерігається дефіцит вакансій
На Кіровоградщині краянам нагадали ризики нелегальної трудової міграції
Про ризики нелегальної трудової міграції сьогодні, 17 листопада, говорили у Знам'янській міськрайонній та Новоархангельській районній філіях обласного центру зайнятості під час інформаційних заходів, що проводяться для незайнятих трудовою діяльністю громадян.
У Знам'янській міськрайонній філії безробітні (як з числа присутніх у залі, так і онлайн), ознайомилися з етапами нелегальної трудової міграції та основними ризиками, що виникають на кожному з них, а також із соціальними та економічними загрозами. Вправа «Що я знаю про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном» допомогла безробітним закріпити знання про ризики при наймі на роботу, переїзді, роботі та проживанні у країніпризначення. Крім того, відбулось обговорення усих вказаних етапів з наведенням прикладів із реального життя.
«Робота за кордоном – це не лише високі заробітки, але й ряд ризиків, тому служба зайнятості рекомендує все ж шукати роботу на території України, де на сьогоднішній день, створюються нові робочі місця та є потреба у кваліфікованих працівниках», – наголосила фахівчиня з профорієнтації Людмила Базюк.
Вправа «Міфи і факти», проведена цього ж дня фахівцями Новоархангельської районної філії обласного центру зайнятості, допомогла безробітним позбавитися власних стереотипів, які сприяють виїзду людей за кордон та їх нелегальному працевлаштуванню.
«Якщо людина їде за кордон у пошуках роботи, то її, як сонце, зігріває мрія: я зароблю великі кошти, я чудово влаштуюсь. Давайте поміркуємо разом, чи завжди зігріє така мрія?», – розпочинаючи інтерактивну вправу «Плями на сонці» повідомила фахівчиня з питань зайнятості Лариса Екало.
За допомогою гри учасники заходу мали можливість побачити, які реалії переважно мають трудові мігранти, а також допомогти визначитися, що необхідно мати людині, щоб успішно працевлаштуватися за кордоном.
«Робота за кордоном має не лише переваги, але йдуже багато значних ризиків.Тому служба зайнятості усіляко спряє та рекомендує шукати роботу в Україні, на рідній землі», – наголосила фахівчиня.
Експерт з питань протидії торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування Євген Гурницький, який у режимі онлайн взяв участь у інформаційних заходах, запропонував учасникам переконатися у власних силах щодо безпечного працевлаштування за кордоном. «Для цього я пропоную усім вам пройти онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!», який поступово розкриває правила безпечної подорожі і безпечного працевлаштування, а також допомагає заробітчанам відпрацювати необхідні навички», –повідомив Є. Гурницький.
Наприкінці обох зустрічей відбулось активне обговорення кожного кроку шукача роботи. Запитань під час дискусії, що відбулася у онлайн-режимі, було чимало: від того, як треба правильно збиратися у подорож за кордон та як відрізняти сумнівні оголошення про працевлаштування, до правових аспектів легального працевлаштування.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Прес-реліз за січень-квітень
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,2%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 28,4%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (26,3%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (12,8%).
Протягом січня-квітня 2020 року:
- мали cтатус безробітного всього 1398 осіб, з яких 60,7% складали жінки, 31,6% – молодь віком до 35 років, 32,7% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 48,7% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.05.2020 року – 950 осіб, в тому числі 5 осіб із числа внутрішньо переміщених та 19 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 433 особи, з них 238 осіб із числа безробітних (жінки становили 118 осіб – 49,6%, молодь у віці до 35 років - 65 осіб або 27,3%, 1 особа працевлаштована із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 163 безробітних;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 137 осіб;
Кількість актуальних вакансій станом на 01 травня 2020 року становила 207 вакансій. Навантаження на 1 робоче місце становило 6 осіб.
Станом на 01 травня 2020 року 712 осіб отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно отримати багатопрофільну будівельну професію
Під час реорганізації житлово-комунальних установ та створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків великий попит виникає на працівників, які поєднують у своїй професійній діяльності декілька професій: електрик, слюсар-сантехнік, столяр, тесля, а саме, «робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків».
Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків здійснює технічне обслуговування, ремонт будинків та споруд з виконанням ремонтно-будівельних робіт (штукатурних, малярних, шпалерних, бетонних, теслярських).
26 травня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освітиДержавної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян. Курс навчання триватиме 5,5 місяців.
Умови направлення на навчання:
· повна або базова загальна середня освіта,
· вік особи не менше 18 років,
· медична довідка.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаною професією, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou.
Відділ організації профнавчання Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi
Додаткові кошти: Уряд виділив 6 мільярдів гривень на виплати безробітним
27 квітня Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», а також затвердив Порядок використання виділених коштів.
Цим документом передбачено надання 6 млрд грн на подолання ситуації, що склалася на ринку праці у зв’язку із запровадженням карантину.
Згідно з постановою кошти розподілять у такий спосіб:
· 1,277 млрд грн – для виплати допомоги по безробіттю. Ці кошти буде адресовано, зокрема, на забезпечення виплат збільшеної на період карантину мінімальної допомоги (з 650 грн до 1000 грн), а також на виплату допомоги по безробіттю у період карантину з 1 дня реєстрації в державній службі зайнятості.
Нагадаємо, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не застосовуються вимоги щодо скорочення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів.
· 4, 723 млрд грн – для виплати допомоги по частковому безробіттю. Ці гроші виплачуватимуть роботодавцям – представникам малого та середнього бізнесу - за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, (із розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн).
«Прийнята постанова, якою виділено 6 млрд грн, дозволить вирішити дві наші ключові цілі. Перша - це забезпечити реальну допомогу тим людям, які зараз, на жаль, вже втратили роботу. А друга – допомогти роботодавцям з виплатою зарплат працівникам і тим самим запобігти звільненню, зберегти робочі місця», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,5%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 30,4%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (25,9%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (13,6%).
Протягом січня-березня 2020 року:
- мали cтатус безробітного всього 1114 осіб, з яких 61,8% складали жінки, 32,6% – молодь віком до 35 років, 37,2% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 52,7% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.04.2020 року – 753 особи, в тому числі 4 особи із числа внутрішньо переміщених та 15 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 371 особу, з них 178 осіб із числа безробітних (жінки становили 89 осіб – 50%, молодь у віці до 35 років - 50 осіб або 28,1%, 1 особа працевлаштована із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 153 безробітних;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 137 осіб;
Кількість актуальних вакансій станом на 01 квітня 2020 року становила 218 вакансій. Навантаження на 1 робоче місце становило 3 особи.
Станом на 01 квітня 2020 року 563 особи отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
До уваги роботодавців!
Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості повідомляє, що відповідно до підпункту 2 пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України» «Про Державний бюджет України на 2020 рік» прийнятого 13.04.2020 на період дії карантину, Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснює поточні видатки виключно на такі страхові виплати: допомога по безробіттю (включаючи допомогу по частковому безробіттю); допомога на поховання.
Звертаємо вашу увагу, що фінансування інших виплат, передбачених законами України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про зайнятість населення» буде призупинено.
В Україні, на час карантину, підвищено розмір мінімальної допомоги по безробіттю
Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн.
Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року.
Постанова застосовується з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня, та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1000 гривень для:
– тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
– молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
– внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.
Усім безробітним, які стали на облік у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі (650 грн), допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.
Нагадуємо, що в період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Виплата допомоги по безробіттю теж призначається з першого дня реєстрації.
Водночас служба зайнятості наголошує, що її пріоритетним завданням залишається працевлаштування безробітних та забезпечення кваліфікованими кадрами роботодавців, які шукають персонал. Адже в період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, виробники стратегічної продукції, пошта, фінансові та інші установи.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Чи можна якимось чином «підпрацьовувати», не знімаючись з обліку в центрі зайнятості?
Особи, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні і бажають скористуватися додатковим заробітком, можуть брати участь лише у громадських або інших роботах тимчасового характеру, що організовуються службою зайнятості.
Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних, а також інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.Громадські роботиносять тимчасовий характер і організовуються строком до шести місяців роботи.
Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за такими критеріями:
1) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;
2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
3) мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;
4) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.
З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця,на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.
Для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб, роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. З безробітними, які залучаються до виконання робіт тимчасового характеру, укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Як роботодавцям Кіровоградщини отримати гроші для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю?
Закон України «Про зайнятість населення» нещодавно (02.04.2020 р.) доповнено статтею 47-1 «Допомога по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобіганню виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України». Нещодавно у рубриці «Електронний кадровий клуб»на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook розміщено матеріал, присвяченій цьому новому виду допомоги. Наразі надаємо інформацію як оформлюється допомога.
Для отримання допомоги роботодавець звертається до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому подаються наступні документи:
· заява у довільній формі;
· копія наказу із зазначенням дати початку зупинки (скорочення) виробництва та переліком заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином;
· відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
· довідка про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення (скорочення) виробництва.
Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинки (скорочення) виробництва.
Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається обласним центром зайнятості протягом 3-х робочих днів з дня подання роботодавцем вказаних документів до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості).
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Шановні клієнти служби зайнятості! Оновлено схему подання документів до центрів зайнятості онлайн
Змінено схему подання документів до центрів зайнятості онлайн.
Важливо! Архівувати документи відтепер не потрібно! Зверніть, будь ласка, на це увагу.
Усі, хто вже подав документи і з ким зв’язався фахівець службиз айнятості, не повинні повторно нічого надсилати.
Як правильно оформитидокументи? На сайті служби зайнятості www.dcz.gov.ua оберіть рубрику «Електронне подання документів» https://is.gd/2efViC та ознайомтесь із загальною інформацією.
Оновлена покрокова інструкція
· Оберіть центр зайнятості, зручний для вашого обслуговування;
· Завантажте із сайту дві заяви (https://www.dcz.gov.ua/node/3248, https://is.gd/6wW4ph), роздрукуйтеїх та заповніть власноруч. Поставте підпис та відскануйте заяви. Для цього завантажте та використайте безкоштовні додатки з PlayMarket чи AppStore;
· Перелік необхідних документів для реєстрації в центрі зайнятості тут: https://is.gd/TvFMXN Відскануйте або сфотографуйте їх;
· Оформлені заяви та підготовлені документи додайте як вкладення до електронного листа. Надішліть лист на email обраного вами центру зайнятості;
· Чекайте відповідь від центру зайнятості щодо ухваленого рішення. Далі тримайте зв'язок із вашим кар'єрним радником через електронний кабінет шукача роботи.
Важливо! У заявах мають бути вказані Ваші актуальні номери контактних телефонів та поштові скриньки. Надсилайте документи у робочі години упродовж дня (з понеділка по п’ятницю).
Лікувальні заклади області потребують 167 працівників медичного персоналу
Медичні та освітні заклади області потребують 124 лікаря, 28 сестер медичних, 12 молодших медичних сестер, 2 статистика медичного та одного лаборанта.
Потреба існує у лікарях за такими профілями медицини: педіатр дільничний, педіатр-неонатолог, патологоанатом, інфекціоніст, терапевт, кардіолог, бактеріолог, лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини, лікар приймальної палати (відділення), педіатр, психіатр, анестезіолог, ендокринолог, ендоскопіст, лаборант, методист, невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, акушер-гінеколог, рентгенолог, стоматолог, ортопед-травматолог, уролог, фтизіатр, фізіотерапевт, хірург та гінеколог для дітей та підлітків. Також потрібні 37лікарів загальної практики-сімейних лікарів. З представлених вакансій 5 передбачають неповну зайнятість лікарів.
Також на Кіровоградщині потрібні 19 сестер медичних, 5 сестер медичних з дієтичного харчування та по одній сестрі медичній з фізіотерапії, сестрі медичній операційній, сестрі медичній з косметичних процедур.
Крім того, є вакантними 2 посади молодших медичних сестер з догляду за хворими, а також 10 вакансій молодших медичних сестер (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.), 2 вакансії статистика медичного та одна вакансія лаборанта.
Лікарям медичні заклади Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4723 грн) до 14 169 гривень. Для сестер медичних розмір заробітної плати коливається від 4723 до 5500 грн.Такий же рівень заробітної плати роботодавці пропонують молодшим медичним сестрам від 4723 до 5500 грн. Рівень заробітної плати у вакансіях для статистиків медичних та лаборанта–4723 грн.
Медичні працівники потрібні практично у всіх районах Кіровоградщини.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості та Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Шановні шукачі роботи та роботодавці!
З метою попередження розповсюдження короновірусної інфекції COVID-19 у Знам'янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості встановлено тимчасовий порядок обслуговування клієнтів.
На час карантину максимально обмежений первинний прийом громадян шляхом особистого контакту між клієнтом та фахівцем.
Якщо Ви маєте намір бути зареєстрованим як безробітний з мінімальним контактом для клієнта та фахівця, то надати документи Ви можете засобами електронного зв’язку або через скриньку для кореспонденції.
Документи, необхідні для реєстрації:
- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). документ про освіту;
- військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби
- надати номер контактного телефону, за допомогою якого фахівець філії зв’яжеться з Вами протягом дня.
Електронна пошта Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості -
zmrcz.znam@gmail.com
Номери телефонів чергових фахівців Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру –
для шукачів роботи - (05233) - 2-28-40
для роботодавців - (05233) -2-11-67
Номер телефону гарячої ліній та електронної пошти Кіровоградського обласного центру зайнятості :
- для шукачів роботи (0522)32-17-68, електронна пошта empl@kocz.gov.ua;
- для роботодавців (0522)32-08-01, електронна пошта rob@kocz.gov.ua;
- із загальних питань (0522)24-55-75, електронна пошта org@kocz.gov.ua.
Від 10 до 30 тисяч: на Кіровоградщині зареєстровано 350 високооплачуваних вакансій
У базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості існує ряд посад, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам від 10 000 до 30 000 гривень на місяць.Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини таких вакансій зареєстровано 350 одиниць.
Доволі високим залишається попит на водіїв, інженерів, представників будівельних та гірничодобувних професій та працівників банківської сфери.
Що ж до розподілу за районами, то найбільше вакансій із зарплатою понад 10 000 гривень у Кропивницькому, Світловодському, Голованівському, Знам’янському та Світловодському районах Кіровоградської області.
Це вакансії за такими професіями якголовний інженер, маляр,прохідник, електрослюсар, геологта ін.
Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії– звертайтесь до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
На Кіровоградщині відкритими є понад 35 вакансій для сімейних лікарів
Медичні заклади Кіровоградської області потребують 36 лікарів загальної практики – сімейних лікарів.
Своїм працівникам медичні заклади Кіровоградщини готові платити від «мінімалки» (4173 грн) до 14169 гривень.
Медичні працівники потрібні у Голованівському (2 вакансії), Добровеличківському (2 вакансії), Знам’янському (5 вакансій), Компаніївському 1 вакансія), Кропивницькому (7 вакансія), Маловисківському (11 вакансії), Новоукраїнському (1 вакансія), Олександрійському (6 вакансій)та Світловодському (1 вакансія) районах Кіровоградщини.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
До уваги клієнтів служби зайнятості! Карантин не перешкода: онлайн-сервіси служби зайнятості
Карантин? Як не зупинятися в пошуку нової роботи або підборі працівників? Чим займатися, коли звичний ритм життя поки що недоступний? Скористайтеся інтернет ресурсами державної служби зайнятості, яка має найбільшу базу можливостей.
Для тих, хто шукає роботу. Служба зайнятості рекомендує переглянути актуальні вакансії, що внесені до єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості. Для цього необхідно завітати на Інтернет-ресурс Державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» за посиланням http://www.dcz.gov.ua/. Перед Вами відкриється головна сторінка сайту, де необхідно натиснути розділ «Шукаю роботу». Якщо вас зацікавила пропозиція роботи, зателефонуйте в будь-який центр зайнятості або філію за місцем Вашого перебування та дізнайтесь про неї більше. Для цього потрібно назвати номер вакансії.
Вам необхідно підібрати персонал? Скористайтеся електронним кабінетом для роботодавця. Ви маєте можливість створити такий кабінет і спілкуватись з фахівцями служби зайнятості в он-лайн режимі зі свого комп’ютера чи мобільного телефона. Звісно, кабінет не замінює безпосереднє спілкування з працівниками центру зайнятості, проте значно підвищує його оперативність та інформаційну складову.
«Користуючись електронним кабінетом, роботодавець має змогу переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень центром зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру», - повідомляє заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.
Ще один онлайн-ресурс, який ми рекомендуємо відвідати всім, особливо майбутнім абітурієнтам – платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри: http://profi.dcz.gov.ua/ .
Будь-хто, у кого існує потреба у виборі або зміні професії, виборі майбутнього напряму професійного навчання, визначення схильності до підприємницької діяльності, оцінці власних здібностей та навичок та саморозвитку можуть самостійно пройти тестування у дистанційному режимі без відвідування центру зайнятості. Такий широкий набір профорієнтаційного інструментарію дозволить пізнати себе якнайкраще та рухатись далі в професійному розвитку.
Крім того, пропонуємо скористатися онлайн-ресурсом державної служби зайнятості - Освітній портал Державної служби зайнятості http://skills.dcz.gov.ua. На ньому до Ваших послуг курси, вебінари, дистанційні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої цікавої інформації, яка в основному подається у відеоформаті. Зручний інтерфейс забезпечує швидкий пошук інформації в розділах: «Для роботодавців», «Для шукачів», «Для працівників ДСЗ».
Ми є й у Facebook. У разі якщо Ви шукаєте роботу і є користувачем соціальної мережі Facebook, запрошуємо скористатись інформацією, розміщеною на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості! Серед іншого, Ви зможете ознайомитись з актуальними вакансіями та цікавою інформацією з питань пошуку роботи. У рубриці «Правовий порадник шукача роботи» Ви зможете ознайомитись з правовою інформацією з питань зайнятості, зі змінами у законодавстві, що регулює питання реєстрації безробітних, надання соціальних послуг, призначення допомоги по безробіттю. Приєднуйтесь до сторінки обласного центру зайнятості!
Для роботодавців у соціальній мережі обласного центру зайнятості діє рубрика «Електронний кадровий клуб». У цій рубриці розміщується інформація щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам.
Звертаємо увагу, що служба зайнятості продовжує працювати, у т.ч. й у телефонному режимі. Ви можете бути з нами на постійному зв’язку! Спеціалісти телефонної «гарячої лінії» за номером 0 800 50 99 66 допоможуть вам отримати необхідну інформацію або ж дізнатися контакти необхідного вам фахівця.
Нагадуємо, що на період з 12 березня до 03 квітня 2020 року призупинено проведення в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості групових та масових заходів для населення та роботодавців
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно навчитися ландшафтному дизайну
Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – державний навчальний заклад із потужною сучасною матеріально-технічною базою.
На базі центру безробітні мають можливість здобути престижну робітничу професію в галузях металообробки, будівництва, деревообробки, автомобільного транспорту, сільського господарства, сфери побуту, торгівлі, готельно-ресторанної справи та ін.
У березні поточного року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості формується група з метою підготовки фахівців за професією «Робітник зеленого будівництва».
Навчання стартує 19 березня і триватиме 2,9 місяця.
Умовами до направлення на навчання є:
•повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
•повноліття (не менше 18 років);
•медична довідка з допуском до професії.
Зазначена професія не є затребуваною на ринку праці, проте дає можливість працювати не лише на підприємствах садово-паркового будівництва, але й займатися підприємницькою діяльністю у цій сфері та стати ландшафтним дизайнером. Ландшафтний дизайнер – це і художник, і садівник, і архітектор в одній особі. Його задача – декорувати природний простір зеленню, квітами з урахуванням розташування комунікацій, альтанок, колодязів, клумб, дерев, чагарників і т.д.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонний центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Стань затребуваним фахівцем обслуговування транспортних засобів за підтримки служби зайнятості
17 березня поточного року, на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчання за професією «Рихтувальник кузовів». Курс навчання триватиме 4,7 міс.
Умовами до направлення на навчання є:
• Повна або базова загальна середня освіта;
• Повноліття (не менше 18 років);
• Медична довідка з допуском до професії;
Рихтувальник кузовів повинен уміти працювати на приладах для витягування кузовів; рихтувати для подальшого фарбування деталі облицювання і складові одиниці кузовів вантажних автомобілів, автобусів, легкових кузовів, окрім легкових автомобілів й автобусів вищого класу, за допомогою інструменту для виправлення із застосуванням мастик, паст, поліефірних і епоксидних шпаклівок тощо.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Легалізація трудових відносин: фахівці служби зайнятості відвідали понад 1000 підприємств Кіровоградщини
Легалізація трудових відносин і заробітної плати, викорінення прихованої зайнятості – один з ключових напрямків роботи усіх державних органів.
Центри зайнятості області та філії Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з представниками Державної служби України з питань праці проводить інформаційну роботу з роботодавцями щодо ведення соціально-відповідального бізнесу.
Мета відповідних заходів – насамперед, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.Так,наприклад, упродовж лютого цього року фахівцями центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості проведено близько 200 інформаційних семінарів, засідань круглих столів, нарад та зустрічей,до участі в яких залучено 358 роботодавців. Під час цих заходів піднімається питання дотримання норм трудового законодавства, забезпечення соціальних гарантій найманих працівників, соціальні та економічні переваги від використання легальної праці та легальної виплати заробітної плати найманим працівникам.
З метою розширення кола роботодавців, які співпрацюють із службою зайнятості з питання підбору персоналу,проведення випереджувальних заходів щодо викорінення випадків незадекларованої праці та покращення умов праці найманих працівників, упродовж лютого фахівці центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості відвідали понад 1000 суб'єктів господарювання різних форм власності. Під час зустрічей обговорювалися шляхи та перспективи співпраці щодо вирішення кадрових потреб роботодавців, підвищення конкурентоспроможностіпідприємств, нові можливості та сервіси служби зайнятості, що допоможуть роботодавцям.
«Роботодавці завжди є і клієнтами служби зайнятості, і її соціальними партнерами у реалізації державної політики зайнятості населення. Саме тому служба зайнятості намагається побудувати ефективні методи та нові рівні гармонійної взаємодії з роботодавцями у вирішенні їх кадрових потреб. Соціально відповідальний роботодавець має неухильно дотримуватись законодавчих вимог щодо обов'язковості укладання трудового договору з найманим працівником, своєчасно інформувати центри зайнятості про потребу в працівниках, а служба зайнятості має для цього всіможливості»,– зазначає заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.
Робота щодо легалізації зайнятості проводиться службою зайнятості й з шукачами роботи: регулярно організовуються заходи, спрямовані на підвищення рівня поінформованості та усвідомлення громадянами важливості легальної зайнятості, що є гарантією соціальної захищеності.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Алгоритм дій: що необхідно зробити безробітному, аби безкоштовно вивчити англійську?
Що ж необхідно зробити безробітному, аби безкоштовно вивчити англійську?
Насамперед, слід звернутися до центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості за місцем перебування безробітного з проханням залучення до програми безкоштовного навчання за проектом «LingvaSkills», надати фахівцю свою адресу електронної пошти будь-якого українського провайдера. Координатори проекту виконають необхідні технічні операції, і кар’єрний радник центру зайнятості повідомить шукачу роботи персональний пароль для входу в систему. Після цього безробітний може з власного комп’ютера розпочинати навчання.
Онлайн-курс включає в себе інтерактивну гейміфіковану веб-програму для тренування мовних навичок та інших аспектів вивчення мови, а також форму зворотного зв'язку з викладачем і базу поширених запитань для спрощення процесу навчання.
Переваги навчання на платформі LingvaSkills:
• гнучкий графік занять (кожний користувач сам вибирає час і тривалість виконання вправ);
• можливість навчання з нульового рівня (навчання адаптоване для різного рівня знань);
• зворотній зв’язок (цілодобовий контакт із користувачами завдяки онлайн чату, щопередбачено даною технологією);
• достатньо лише 15-30 хвилин на день для помітного результату вже через 30 днів;
• навчання безкоштовне.
Громадяни, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, та прагнуть стати конкурентоспроможним на ринку праці, успішно знайти роботу своєї мрії, можуть скористатися унікальним шансом освоїти або поглибити знання найбільш поширеної у світі іноземної мови.
Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
У Знам’янській міськрайонний філії проведено міні-ярмарок вакансій
Вчора, 25 лютого 2020 року, на замовлення фізичної особи-підприємця Клименка Андрія Михайловича, у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено міні-ярмарок вакансій.
Розпочала захід фахівчиня відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії Людмила Компанієць проінформувала учасників міні-ярмарку вакансій про соціальні послуги, які надає служба зайнятості клієнтам, її нові форми та методи роботи, що орієнтовані на забезпечення зайнятості безробітних громадян, нові електронні сервіси та переваги легальної зайнятості,
Як зазначила фахівчиня, ФОП Клименко А.М. наразі потребує фахівців за професією «Продавець продовольчих товарів».
У свою чергу, А. Клименко презентував присутнім магазин “Океанія”, охарактеризував його основний асортимент, та надав вичерпну інформацію про характер, режим роботи, умови оплати праці, специфіку виконання робіт та вимоги до претендентів. Поінформував про можливості здобуття навичок роботи на касовому апараті та оформлення вітрин з викладки товарів. У форматі заходу безробітні громадяни мали змогу поспілкуватися з працедавцем щодо умов праці в магазині, графіку роботи, оплати праці та інших питань, що пов'язані з працевлаштуванням.
На завершення заходу, роботодавцем проведено з шукачами роботи індивідуальні співбесіди, за результатами яких дві особи запрошені відвідати магазин “Океанія” для ознайомлення з роботою безпосередньо на робочому місці та остаточно визначитися щодо майбутнього працевлаштування.
За словами начальника відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Вікторії Саржевської проведення таких заходів є ефективною формою співпраці служби зайнятості та роботодавців у напрямку пошуку претендентів на вакантні робочі місця. Для шукачів роботи презентація дозволяє ближче ознайомитися з діяльністю підприємця, отримати відповіді на питання, що їх цікавлять, та надає можливість оперативно вирішити проблему працевлаштування.
Л.Компанієць, провідний фахівець з питань зайнятості
відділ взаємодії з роботодавцями Знам’янської
міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,2%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 39,9%), на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (22,7%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (10%).
Протягом січня 2020 року:
- мали cтатус безробітного всього 915 осіб, з яких 60,1% складали жінки, 32,2% – молодь віком до 35 років, 37,8% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 55,1% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.02.2020 року – 830 осіб, в тому числі 4 особи із числа внутрішньо переміщених та 14 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 77 осіб, з них 20 осіб із числа безробітних (жінки становили 16 осіб – 80%, молодь у віці до 35 років - 6 осіб або 30%;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 70 безробітних;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 20 осіб;
Кількість актуальних вакансій станом на 01 лютого 2020 року становила 226 вакансій. Навантаження на 1 робоче місце становило 4 особи.
Станом на 01 лютого 2020 року 627 осіб отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
На Кіровоградщині потрібні понад 30 кухарів
За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у професійних кухарях.
Так, роботодавці області зареєстрували 31 вакансію для майстрів смачних страв.
Що ж до рівня заробітної плати, то своїм фахівцям роботодавці Кіровоградщини готові платити від 4723 до 10000 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до працівника, стажу та досвіду роботи кандидата на посаду та графіком роботи. Крім того, в Олександрії відкрита 1 вакансія кухаря з оплатою праці 2 363 грн (працювати з 06.30 до 12.00 год.).
На Кропивниччині потрібні 21 кухар, по 3 вакансії відкриті на Олександрійщині та Знам’янщині, 2 на Благовіщенщині та 1 на Бобринеччині.
Крім того вакантними є 2 посади кухонних робітників (у Смоліному Маловисківського району та Новоукраїнці). За обома вакансіями роботодавці пропонують 4723 гривень на місяць.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцямКіровоградського обласного центру зайнятості
На Кіровоградщині вакантними єблизько 300 робочих місць у сфері залізничного транспорту
Якісний підбір персоналу є однією з найважливіших складових успіху діяльності будь-якого підприємства, установи, організації. Можна навести чимало прикладів, коли вирішальне значення для реалізації планів і проектів підприємства мають вдало підібрані кадри.
За інформацією обласного центру зайнятості, наразі підприємства залізничної сфери Кіровоградщині потребують 284 працівника.
Так, на сьогодні є потреба у фахівцях за 38-ма професіями: акумуляторниках (6 вакансій),водіях автотранспортних засобів(9 вакансій), гальваніках (2 вакансії), дефектоскопістах з газового та рідинного контролю (6 вакансій), електрогазозварниках (6 вакансій),електрозварниках ручного зварювання(2 вакансії),електромеханіках (10 вакансій), електромонтажниках-схемниках (2 вакансії),електромонтерах з ремонту та обслуговування електроустаткування(6 вакансій), електромонтерах контактної мережі(12 вакансій), електромонтерах тягової підстанції (3 вакансії), інженерах з безпеки руху (2 вакансії), майстрах (14 вакансій), малярах (2 вакансії),машиністах екскаватора (1 вакансія), мийниках-прибиральниках рухомого складу(2 вакансії),монтерах колії (28 вакансій), оглядачах вагонів (5 вакансій), оглядачах-ремонтниках вагонів (21 вакансія), помічниках машиніста електровоза (30 вакансій), помічниках машиніста тепловоза (14 вакансій), прибиральник службових приміщень(4 вакансії),прибиральниках територій(2 вакансії), регулювальник швидкості руху вагонів(2 вакансії),роздавальниках нафтопродуктів(2 вакансії), сигналістах (1 вакансія), складач поїздів (1 вакансія), слюсарях з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка) (2 вакансії), слюсарях з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування (16 вакансій), слюсарях з ремонту рухомого складу (15 вакансій), слюсарях-електриках з ремонту електроустаткування (29 вакансій), слюсарях-інструментальниках (2 вакансії), слюсарях-ремонтниках (4 вакансії), столярах (1 вакансія), термістах на установках СВЧ (2 вакансії), теслярах (6 вакансій), техніках (2 вакансії) та токарях (10 вакансій).
Рівень заробітної плати: від 4 723 грн до 9 750 грн.
Актуальними є вакансії у Добровеличківському, Долинському та Знам’янському районах Кіровоградщини.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
Центри професійно-технічної освіти ДСЗ запрошують на навчання за професією «Оператор котельні»
Операторкотельні – професія широко розповсюджена та затребувана на при експлуатації опалювальних систем.
Такі фахівці користуються величезним попитом на ринку праці. Ймовірність працевлаштування за професією оператор котельні досить висока. У переважній більшості ці фахівці без особливих ускладнень знаходять роботу на будівництві, житлово-експлуатаційних конторах, а також на кожному великому підприємстві та в установі.
25 лютого, на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості стартує навчання за професією «Оператор котельні». Курс навчання триватиме 4,5 місяців.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
У 2020 році продовжується програма служби зайнятості
щодо підтримки конкурентоспроможності громадян на ринку праці
шляхом видачі ваучерів для осіб вікової категорії 45+,
які мають 15 років страхового стажу
• На підставі ваучера здійснюється перепідготовка і підвищення кваліфікації за професіями, спеціалізація та підвищення кваліфікації за спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.
• Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб
(з 1 січня 2020 року – 21020 грн).
• Ваучер видається одноразово. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю.
____________________________________________________
Ваучер на навчання видається особам, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, мають професійно-технічну освіту, не проходили протягом останніх 3-х років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та відповідають певним вимогам, а саме:
• особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;
• особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;
• особи, звільнені з військової служби після участі в АТО, з числа інвалідів до отримання права на пенсію;
• внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності роботи.
ПЕРЕЛІК професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер та Перелік навчальних закладів, які мають право здійснювати діяльність у сфері вищої освіти та професійно-технічної освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер можна знайти на сайті www.dcz.gov.ua у розділі «Навчання» закладці «Ваучери».
____________________________________________________
За більш детальною інформацією Ви можете звернутися
до Знам’янської міськрайонної філії, контактний номер телефону 2-11-67,2-37-80
Шановний роботодавцю
• Ви працевлаштовуєте на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу зареєстрованих безробітних з категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці
• або, Ви є суб’єктом малого підприємництва та працевлаштовуєте зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу.
_________________________________________________________________________________
Ви за певних умов отримаєте компенсацію фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за кожну працевлаштовану особу! (ст. 26, ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення»)
Компенсація виплачується роботодавцю протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, якщо він не є бюджетною установою, не визнаний у встановленому порядку банкрутом або, не має заборгованості із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутися
до Знам’янської міськрайонної філії, контактний номер телефону 2-11-67,2-37-80.
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно навчитися робити ніжки красивими
Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості допомагають безробітним зайняти своє місце на ринку праці. Так, безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості, мають можливість здобути у Одеському ЦПТО ДСЗ професію «Педикюрник».
Для бажаючих отримати професію педикюрника, за сприяння обласного центру зайнятості з 19 лютого поточного року на базі Харківськогоцентру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 3 місяці.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
На ринку праці Кіровоградщини серед безробітних переважають чоловіки
Службою зайнятості Кіровоградщини, з метою покращення ситуації на регіональному ринку праці, надаються соціальні послуг населенню та роботодавцям.
За статтю розподіл зареєстрованих безробітних станом на 01 лютого 2020 року виглядає так: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 8,9 тис. осіб (або 52,7%), жінки – 8,0 тис. осіб ( 47,3%).
За віковими групами: 29,0% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28,3% – у віці від 35 до 45 років; 42,6% – у віці понад 45 років.
За освітою: 30,0% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 37,5% –професійно-технічну, 32,5% – загальну середню освіту.
За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 47,2% – у сільському, лісовому та рибному господарстві; 10,7% були зайняті у торгівлі та ремонті; 10,0% – у державному управлінні; 9,9% – у переробній промисловості; 4,4% – у транспорті; 3,3% – у охороні здоров’я тощо.
На Кіровоградщині стартує конкурс на звання«Кращий роботодавець року»
З метою заохочення роботодавців до збереження діючих та створення нових робочих місць, збільшення кількості працюючих, підвищення ефективності використання робочої сили та виробництва в цілому, виробництва конкурентоспроможної продукції, робіт (послуг), а також зменшення напруженості на ринку праці Кіровоградщини, у 2020 році проводиться конкурс на звання «Кращий роботодавець року».
Наразі розпочато підготовчий етап проведення конкурсу, активним учасником якого є Кіровоградський обласний центр зайнятості.
Участь у конкурсі можуть узяти великі, середні та малі підприємства, установи, організації усіх форм власності.
Переможці конкурсу визначаються за номінаціями серед суб'єктів господарювання з середньообліковою чисельністю працівників:
• до 20 осіб;
• від 21 до 100 осіб;
• від 101 до 500 осіб;
• від 501 до 1000 осіб.
Переможці конкурсу нагороджуються спеціальними дипломами та відзнаками.
Детальніше з основними критеріями визначення переможців конкурсу можна ознайомитись у Положенні про порядок проведення в області у 2020 році конкурсу на звання «Кращий роботодавець року».
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
Бухгалтерія на першій лінії вогню: історія фінансиста з Кропивницького
Олена Подойнікова – оптимістична, цілеспрямована та життєрадісна жінка. Проте, мало хто здогадується, що за її щирою та відкритою посмішкою прихована відповідальність за велику сім’ю та робота на першій лінії вогню.
За освітою Олена Олексіївна економіст, має 33 роки професійного досвіту на підприємствах різного профілю не лише на рідній Кіровоградщині, але й за її межами.
«Так склалася доля, що залишившись без роботи, я звернулась до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості по допомогу у пошуку роботи. Фахівцями служби зайнятості було запропоновано багато варіантів, проте, деякі вакансії не підходили мені, а деяким роботодавцям, не зважаючи на досвід роботи, не підходила я. Та ось з’явилась вакансія фінансиста у нашому 42-му батальйоні і мій особистий консультант запропонувала мені укласти контракт на військову службу в Збройних Силах України. Я з радістю звернулась до військової частини і, швидко знайшовши спільну мову з майбутнім роботодавцем, погодилась на працевлаштування», – розповідає О. Подойнікова.
За словами Олени Олексіївни, вона вирішила змінити мирне середовище на службу у зоні проведення АТО/ООС, адже відчувала необхідність зробити свій внесок у добробут нашої держави: «Я – патріот своєї Батьківщини, саме тому мене найбільше мотивувало те, що я маю змогу своєю роботою, хоч і з «тилу», захищати наших воїнів, опікуючись їхнім стабільним грошовим забезпеченням».
Досить швидко (усього лише за два тижні) пройшовши усі перевірки, у жовтні 2017 року Олена Олексіївна була зарахована до 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї мотопіхотної бригади та підписала контракт. Не минуло й місяця, як у складі свого нового колективу жінка вирушила до однієї з найгарячіших точок: села Водяного Ясинуватського району Донецької області (поблизу селища Піски) для несення військової служби. Цілий рік пані Олена була відповідальною за грошове забезпечення наших бійців.
За словами ексвійськовослужбовиці, перебування на першій лінії вогню накладає величезний відбиток на усе подальше життя, та професійну діяльність зокрема: «Небезпека згуртовує. Мене оточували чудові люди, особистості та справжні герої, завдяки яким усі прикрощі військового життя долалися легше. Я дуже люблю свою роботу і готова виконувати її будь-де: і вдома, на мирній території, і у складних умовах, коли майже над головою лунали вибухи».
Проте, життя – непередбачуване, і внаслідок сімейних обставин пані Олені довелося залишити військову службу.
Повернувшись до рідного Кропивницького, військовий фінансист зрозуміла, що необхідно шукати роботу. Не пройшло багато часу – вона отримала пропозицію очолити новостворений сектор обліку матеріального забезпечення та соціальних послуг відділу бухгалтерського обліку Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Уже більше року Олена Олексіївна є частиною злагодженого відділу бухгалтерського обліку обласного центру зайнятості, який працює на вирішення важливого завдання – соціального забезпечення безробітних громадян.
«Ми пишаємось тим, що разом з нами працює людина, яка зробила свій внесок у забезпечення миру в Україні. Висока порядність, професіоналізм та відданість своїй професії, щира готовність допомагати людям, які опинилися у важких життєвих умовах, щоб принести максимальну користь нашим громадянам та державі в цілому, свідчать про людяність та патріотизм Олени Олексіївни», – зазначає директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Лілія Колесник.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
На Кіровоградщині вакантні близько 40 керівних посад різних структур
Станом на 10 лютого 2020 року у центрах зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1905 одиниць вакансій. Серед усього загалу представлені також 37 керівних посад на різних підприємствах та установах області.
Актуальними є вакансії для керівників у Благовіщенському, Гайворонському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Кропивницькому, Компаніївському, Олександрівському, Олександрійському, Новомиргородському, Новоукрвїнському, Петрівському, Світловодському та Устинівському районах Кіровоградської області.
Так, вакантними є посади:
• начальник (завідувач) виробничої лабораторії (1 вакансія);
• начальник відділення зв'язку (10 вакансій);
• начальник (завідувач) лікувально-профілактичного закладу(1 вакансія);
• начальник дільниці(1 вакансія);
• керуючий відділенням(10 вакансій);
• керуючий дільницею (сільськогосподарською) (2 вакансії);
• директор (начальник, інший керівник) підприємства(3 вакансії);
• начальник лабораторії (науково-дослідної, дослідної та ін.)(1 вакансія);
• директор школи (вищої спортивної майстерності, спеціалізованої дитячо-юнацької, спортивно-технічної(1 вакансія);
• начальник чергової частини(1 вакансія);
• начальник станції (1 вакансія);
• начальник (директор, завідувач та ін.) лікарні (клініки) ветеринарної медицини(1 вакансія);
• начальник (керуючий) їдальні(2 вакансії);
Заробітна плата: від 4723 до 24700 гривень. Крім того, є 3 вакансії начальників відділення зв'язку з неповною зайнятістю. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до працівника та його рівня освіти, стажу та досвіду роботи кандидата на посаду, специфікою роботи підприємства та графіком роботи.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно пройти курси з реєстрації бухгалтерських даних
Сучасні технології бухгалтерського обліку дозволяють підвищити якість роботи, зменшити витрати часу, спростити розрахунки, раціонально організувати обліковий процес та документообіг. Комп’ютеризація бухгалтерського обліку передбачає створення або вибір такого програмного забезпечення, яке дозволить реалізувати процес організації бухгалтерського обліку в автоматизованому режимі.
10 лютого поточного року на базі Одеськогоцентру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості підготовки розпочнеться курс за спеціальністю «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних». Навчаннятриватиме 8 місяців.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна вища або базова вища економічна освіта,
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут:https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
У 2019 році 10 атовців Кіровоградщини відкрили власну справу за сприяння служби зайнятості
У минулому році мали статус безробітного 1164 безробітних з числа військовослужбовців, з них 5,8% – особи з інвалідністю, 56,7% – молодь віком до 35 років, 32,3% – з вищою освітою.
Минулоріч працевлаштовано 255 учасників АТО (ООС), з них 4 – за умови компенсацій роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 10 – відкрили власний бізнес, отримавши одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 64 – були забезпечені тимчасовою роботою, з них 13брали участь у громадськихроботах.
Цікаво, що найбільше колишніх воїнів були працевлаштовані в сільському, лісовому та рибному господарстві, а також у переробній промисловості.
Проходили профнавчання 86 учасників АТО/ООС, після закінчення навчання 81 (98,8%) з них працевлаштовані.
Власну справу демобілізовані військовослужбовці започатковували за напрямками: роздрібна торгівля уживаним одягом, надання послуг таксі, розведення овець та кіз, роздрібна торгівля одягом, діяльність ресторанів та надання послуг мобільного харчування (кафе), ремонт обладнання зв'язку, відкриття магазину автоемалей (автофарб та автокосметики), бджільництво (2 особи), перукарські послуги.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,9%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,5%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (26,5%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (18,7%).
Протягом січня-грудня 2019 року:
- мали cтатус безробітного всього 2328 осіб, з яких 61% складали жінки, 35,2% – молодь віком до 35 років, 39,4,2% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 50,5% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.01.2020 року – 757 осіб, в тому числі 4 особи із числа внутрішньо переміщених та 16 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 1528 осіб, з них 782 особи із числа безробітних (жінки становили 423 особи – 54,1%, молодь у віці до 35 років - 262 особи або 33,5%), в тому числі працевлаштовано 3 особи із числа внутрішньо переміщених та 10 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС із них 1 особа на контрактній службі;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 455 безробітних із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 328 осіб, із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та 1 особа із числа внутрішньо переміщених .
Кількість актуальних вакансій станом на 01 січня 2020 року становила 256 вакансій. Навантаження на 1 робоче місце становило 3 особи.
Станом на 01 січня 2020 року 541 особа отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
У тісній співпраці
«Соціалізація осіб, які є умовно засудженими без відбування покарання, пов’язаного із позбавленням волі, у суспільстві, їх адаптація до нових умов сьогодення» - саме ці питання обговорювались учасниками заходу, присвяченого річниці підписання Закону України «Про пробацію».
Так, начальник Знам’янського міськрайонного відділу Філії ДУ «Центр пробації» у Кіровоградській області, Марина Марула, розпочала захід із ознайомлення учасників із перспективами подальшої співпраці та обміном інформацією з метою покращення узгодження спільних дій. Як відомо, пошук роботи є одним із найактуальніших питань в наш час, а особливо гостро це питання постає перед особами, які являються умовно засудженими. Щоб допомогти даній категорії громадян, фахівець Знам’янської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, Людмила Базюк поінформувала учасників про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числі про:
• можливість проходження професійного навчання, в тому числі і шляхом отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці;
• можливість отримання професійних консультацій, складання резюме, тестування, профінформаційних послуг, ознайомлення з нормативними документами, що стосуються законодавства про зайнятість;
• порядок перебування на обліку, у випадку відсутності підходящої роботи.
Також, фахівець акцентувала увагу присутніх на можливості професійної підготовки, перепідготовки чи підвищення кваліфікації за сприянням служби зайнятості.
Л. Базюк
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного
центру зайнятості
На Кіровоградщині потрібні 11 контролерів
За інформацією обласного центру зайнятості, на Кіровоградщині є потреба у контролерах.
Роботодавці області потребують 11 працівників за професіями:
• контролер виробів, напівфабрикатів та матеріалів (1 вакансія);
• контролер водопровідного господарства (3 вакансії);
• контролер енергонагляду (4 вакансії);
• контролер матеріалів, виробів та лекал (1 вакансія);
• контролер-касир (2 вакансії).
Своїм підлеглим роботодавці Кіровоградщини готові платити від 4800до 12540 гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до працівника, стажу та досвіду роботи кандидата на посаду, специфікою роботи підприємства та графіком роботи.
Актуальними є вакансії для контролерів у Кропивницькому (4вакансії) та по 1 вакансії у Бобринецькому, Гайворонському, Голованівському, Добровеличківському, Знам’янському, Олександрівському і Олександрійському районах Кіровоградської області.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцямКіровоградського обласного центру зайнятості
Як безкоштовно здобути професію тим, кому за 45?
З метою підтримки конкурентоспроможності громадян на ринку праці, Державною службою зайнятості впроваджено видачу ваучерів для осіб вікової категорії 45+, які мають не менше15 років страхового стажу.
На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності. Навчання проводиться за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Ваучер надається особам, які мають професійно-технічну або вищу освіту;не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітний;не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;не отримували ваучер раніше.
Також ваучер надається особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасникам АТО/ООС та внутрішньо переміщеним особам.
Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Про проведення роз'яснювальної роботи спільно з соціальними партнерами
Важливою проблемою сьогодні є легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Як свідчить практика багато роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.
Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.
Спільно з представниками Управління соціального захисту населення Знам'янського міськвиконкому та Знам'янського об'єднаного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області у січні 2020 року проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу, щодо належного оформлення трудових відносин та легалізації зайнятості, адже офіційне працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків. Вирішити проблему із легалізацією заробітної плати і зайнятості найманих працівників можна лише спільними зусиллями роботодавців, найманих працівників та влади.
За результатами проведеної роботи десять фізичних осіб- підприємців звернулись до служби зайнятості з метою подання інформації про наявні вакансії та можливості проходження стажування на робочому місці, отримали детальні консультації з питань працевлаштування найманих працівників.
Шановні роботодавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову та адміністративну відповідальність.
Провідний фахівець з питань зайнятості
відділу взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
Л. Компанієць