Новини Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості
У Харкові безкоштовно готують фахівців програмного керування
Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості запрошує пройти курс підготовки налагоджувальника верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням. Навчання розпочнеться 16 січня поточного року.
В процесі експлуатації налагоджувальник верстатів з програмним керуванням періодично виконує налаштування необхідних характеристик гідравлічних, пневматичних, механічних вузлів, електричних апаратів, електронних пристроїв, блоків програмного керування, систем автоматичного регулювання, регульованих приводів подач.
Повинен знати:способи і правила механічного і електромеханічного налагодження;будову однотипних верстатів, промислових маніпуляторів і штабелерів, які обслуговує;правила перевірки верстатів на точність, маніпуляторів і штабелерів на працездатність та точність позиціювання;будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв, простих і середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів і приладів.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть здобути найактуальнішу для сільської місцевості професію
Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості області, мають можливість здобути на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості професію тракториста-машиніста.
Професія «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А2» )» є провідною у сільському господарстві Кіровоградщини, тому вимоги до якості навчання, які ставлять перед студентами майстри та викладачі, – високі. Основними формами організації навчання є теоретичні, практичні, комбіновані заняття і виробниче навчання.
Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва повинен вміти управляти різними видами тракторів, прибиральними комбайнами, вантажними машинами. В ході роботи спостерігати за показаннями приладів, прислухатись до роботи двигуна, стежити за станом машини. В період посівної і прибиральної компанії робочий день не нормований.
Основними вимогами до індивідуальних особливостей фахівця є: фізична сила і витривалість, достатня гострота слуху, об'ємний окомір, точна сенсомоторна реакція, стійкий інтерес до роботи з технікою, технічна спостережливість та кмітливість.
Навчання розпочинається 15 січня поточного року на базі на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Тривалість навчання – 2 міс.
Умовами до направлення на навчання є:
• попередній освітньо-кваліфікаційний рівень тракториста машиніста с/г виробництва категорії «А1». Стаж керування тракторами категорії «А1» не менше 1 року.
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Роботодавці Кіровоградщини потребують близько 10 касирів
Касир – це фінансовий фахівець, який є відповідальним за грошову касу в банку або компанії і займається прийомом і видачею грошей та цінних паперів, працює з пластиковими банківськими картами і електронними грошима. Робота продавця-касира вимагає ретельності і уважності, оскільки це робота з грошима, а значить касир–матеріально відповідальна особа. Професія касира належить до сфери обслуговування та торгівлі. Це робота з людьми, робота нелегка, але цікава.
Професія касира давно вже вийшла за рамки простого прийому-видачі грошей, сьогодні посаду касира часто поєднують в компаніях з посадами бухгалтера, контролера або іншого фінансового фахівця. Сьогодні роботодавці області потребують 6 працівників за професіями касира (в банку), касира (на підприємстві, в установі, організації), касира торговельного залу та касира-операціоніста.
Серед роботодавців, які потребують касирів Філія-Кіровоградське обласне управління ПАТ«Державний ощадний банк України»,Олександрійська міжрайонна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів,ФОП Ал Нукарі Абдулкарім та ін.
Своїм підлеглим роботодавці пропонують від 4725 грн до 6000 грн на місяць.
Вакантними є посади касирів у Вільшанському, Голованівському, Знам'янському, Маловисківському та Олександрійському районах Кіровоградщини.
Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії, але Ви не маєте відповідної освіти, за сприянняслужби зайнятості Ви маєте можливість пройти профнавчання та опанувати затребувану на ринку праці професію. Для цього Вам необхідно звернутися до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем Вашого перебування.
Нагадаємо, якщо у Вас є бажання ознайомитись з різноманіттям вакансій Кіровоградщини та України загалом запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості: https://kid.dcz.gov.ua/
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
Триває профорієнтаційна робота
Триває робота фахівців з профорієнтації Знам’янської міськрайонної філії, спрямована на підвищення обізнаності учнів зі світом професій та усвідомленості при виборі своєї майбутньої професійної діяльності. Успішність профорієнтації полягає в її систематичності та постійному запровадженню інноваційних форм роботи.
Саме тому, фахівці Знам’янської філії постійно організують різного роду інтерактивні заходи, бесіди, зустрічі із шкільною молоддю, маючи на меті підвищення рівня знань учнів про світ професій та формування стійкої мотивації до набуття навичок, затребуваних на ринку праці.
Так, спеціалістом служби зайнятості було проведено ряд профорієнтаційних заходів для учнівської молоді Знам’янського району. Зокрема, для учнів Цибулівської ЗОШ та ЗОШ №6, що розташована в селищі Знам’янка, було проведено профорієнтаційні співбесіди, під час яких дітей поінформували про стан ринку праці міста та району, актуальні професії та спеціальності, що користуються попитом серед роботодавців.
За допомогою фахівця служби зайнятості, учні ознайомились із новими професіями, що є найбільш популярними в мережі Інтернет.
Увагу дітей було акцентовано на інтернет-проекті «Моя кар’єра», за допомогою тестів якого діти мають змогу визначитись зі своєю майбутньою професією чи спеціальністю.
Л. С. Базюк
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного
центру зайнятості
Підготовка до співбесіди з роботодавцем
Пошук роботи - процес, який складається з декількох етапів, одним з яких є безпосереднє проходження самої співбесіди, адже уміння показати себе, справити гарне враження, презентувати свої особистісні та професійні якості – запорука вдалого працевлаштування та майбутнього успіху.
Для ознайомлення безробітних із загальноприйнятими правилами ділового спілкування, надання знань, які забезпечать ефективну підготовку до співбесіди з роботодавцем, формування у кожного шукача роботи практичних навичок щодо ефективної поведінки під час співбесіди з роботодавцем 14 січня 2020 року для відвідувачів Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проводився тренінг «Підготовка до співбесіди з роботодавцем». Основна мета заходу – це оволодіння навичками підготовки до співбесіди та прийомами самопрезентації під час проходження співбесіди з роботодавцем.
Для плідної роботи учасники тренінгу узгодили правила роботи в групі. Ведуча заходу, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Наталія Бондаренко ознайомила присутніх з метою та планом заходу.
На тренінгу були розглянуті основні види та етапи підготовки до співбесіди, серед яких: «як домовитися про співбесіду (розмова по телефону, розсилка резюме)», «як позитивно налаштуватися на проходження співбесіди», «відпрацювання жестів та дій, що справляють позитивне враження та застереження від жестів, які можуть сприяти негативні оцінці Вас співрозмовником».
Головне в тренінговій роботі – це практичне набуття потрібних навичок. Розділившись в групи, шукачі роботи відпрацьовували варіанти правильних відповідей на питання роботодавців, вчилися переконувати роботодавців, що саме вони найбільш підходять для заняття певної посади, опановували навичками ефективного спілкування. Кожна група презентувала свої напрацювання, а потім шляхом колективного обговорення обирали найбільш вигідні варіанти.
На завершення слухачі ділились враженнями, обговорювали головні правила співбесіди, висловлювали свої думки та ділилися досвідом.
В ході тренінгу, кожен учасник поставив кар’єрну ціль, зрозумів, яким шляхом її можна досягнути, змоделював свою презентацію як працівника, свої вміння та навички, особисті якості, свої компетенції.
Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру
зайнятості
Наталія Бондаренко
Чи може підприємство прийняти на роботу кур'єрами осіб у віці 16-18 років?
Відповідно до ст. 188 КЗпП України не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Як виняток – за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, – можна прийняти на роботу особу, яка досягла 15-річного віку.
Нагадаємо, що ст. 190 КЗпП України передбачає, що законодавством визначені роботи, на яких забороняється використання праці осіб молодше 18 років. Так, забороняється застосування праці таких осіб на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.
Забороняється залучати осіб молодше 18 років до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Але це ще не повний перелік заборон і обмежень, що стосуються використання праці молоді. Нагадуємо, що:
• всі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медогляду та надалі, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медогляду (ст. 191 КЗпП);
• заборонено залучати працівників молодше 18 років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.
Крім того, ст. 193 КЗпП встановлює норми виробітку для молодих робітників, а ст. 194 цього Кодексу визначає розмір оплати праці працівників молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи.
Також Кодекс законів про працю України регулює питання, пов'язані зі щорічними відпустками працівників у віці до 18 років, обмеження щодо їхнього звільнення і розірвання трудового договору з неповнолітнім на вимогу його батьків або інших осіб (усиновителів, опікунів неповнолітнього, а також державних органів і службових осіб, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю).
Отже, якщо кур'єрська робота, на яку підприємство планує прийняти особу віком 16-18 років вкладається у перераховані законодавчі рамки, використання праці таких неповнолітніх осіб дозволено.
Однак необхідно пам'ятати про тривалість робочого дня для таких осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється: для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) – 24 години на тиждень.
Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої вище для осіб відповідного віку.
Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості
Які професії є найзатребуванішими на Кіровоградщині?
Ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі і послуг та фахівців (за різними сферами діяльності).
Так, за кількістю вакансій, зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини, до ТОП-10 професій увійшли:
1. водій автотранспортних засобів–82 вакансії;
2. підсобний робітник–56 вакансій;
3. електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування–51 вакансія;
4. слюсар-електрик з ремонту електроустаткування– 50 вакансій;
5. швачка–41 вакансія;
6. машиніст електровоза –40 вакансій;
7. електрогазозварник–38 вакансій;
8. слюсар-ремонтник–37 вакансій;
9. вантажник– 35 вакансій;
10. слюсар з ремонту рухомого складу–32 вакансії.
Нагадаємо, у центpах зайнятості Кіровоградщини безкоштовно отримати соціальні послуги можуть не лише заpеєстpовані безpобітні, а й шукачі pоботи. Для тих, хто хоче змінити професію і пройти професійну підготовку відповідно до потpеб ринку пpаці, пpопонується навчання, зокpема у центpах пpофесійно-технічної освіти деpжавної служби зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Прес-реліз за січень-листопад
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (7%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 22,5%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (27,4%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (18,8%).
Протягом січня-листопада 2019 року:
- мали cтатус безробітного всього 2159 осіб, з яких 62,4% складали жінки, 35,2% – молодь віком до 35 років, 40,2% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 49,5% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.12.2019 року – 667 осіб, в тому числі 5 осіб із числа внутрішньо переміщених та 17 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 1461 особа, з них 752 особи із числа безробітних (жінки становили 402 особи – 53,5%, молодь у віці до 35 років - 252 особи або 33,5%), в тому числі працевлаштовано 2 особи із числа внутрішньо переміщених та 8 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС із них 1 особа на контрактній службі;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 443 безробітних із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 320 осіб, із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та 1 особа із числа внутрішньо переміщених .
Кількість актуальних вакансій станом на 01 грудня 2019 року становила 291 вакансія. Навантаження на 1 робоче місце становило 2 особи.
Станом на 01 грудня 2019 року 452 особи отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
У Рівному відбудеться навчання безробітних за професією «Рибовод»
Рівненським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання кваліфікованих робітників за професією «рибовод». Робочим навчальним планом передбачено вивчення таких предметів: «Основи анатомії та фізіології риб», «Технологія рибництва», «Основи гідрології», «Основи гідротехніки», «Механізація рибництва» та інші.
Навчальна програма максимально орієнтована на практичні виконання завдань та передбачає гнучку модель застосування, а практичні заняття проходять як на навчальних базах, так і безпосередньо у господарствах, де відбувається виробничий процес.
18 грудня поточного року на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочнеться навчання безробітних громадян. Курс навчання триватиме 6,2 місяців.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Державна служба зайнятості – ваш надійний помічник
Уже декілька років триває реформа децентралізації. І зараз настає етап, коли структури РДА повинні відповідати новим функціям і завданням. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням.
Сьогодні прийняття рішень, пов’язаних зі зміною організаційної структури та зменшенням чисельності працівників РДА, є об’єктивною вимогою.
Як в цій ситуації допомагатиме державна служба зайнятості?
• Держава як роботодавець володіє найціннішим капіталом – людським, тому з початком оптимізації структури кожен керівник РДА буде залучати державну службу зайнятості для підтримки людей у пошуку роботи.
• З моменту залучення роботодавцем ДСЗ до програми підтримки працівників, що вивільняються, кожен працівник стає клієнтом Служби.
• Завдання нашої Служби – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітникові, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.
• ДСЗ проведе низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар‘єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.
• Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.
Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.
Пошук роботи, проведення професійного навчання, тренінгів, підготовка особи до започаткування власного бізнесу буде проводитися з залученням найширшого кола стейкхолдерів: бізнесу, профспілок, профільних галузевих асоціацій та новостворених ОТГ.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Рівні можливості: роботодавці Кіровоградщини пропонують понад 150 вакансій для людей з інвалідністю.
Для людини з інвалідністю трудова діяльність є не тільки можливістю матеріально забезпечити своє існування, а й фактором реалізації власних професійних здібностей.
На сьогодні роботодавці Кіровоградщини пропонують 154 вакансії для громадян з інвалідністю. Серед підприємств, у яких є вакантними місця для працевлаштування осіб, що підпадають під 5% квоту:ТОВ «Фейсер», ТОВ «Соколівський м'ясокомбінат «Українські ковбаси»,КЗ «Кіровоградське обласне бюро МСЕ», ПП «Приватна агрофірма «МЮННТ» та ін.
Серед вакансій, які пропонують роботодавці: завідувач трупи, бухгалтер, сестра медична, оператор комп'ютерного набору, вчитель закладу загальної середньої освіти, продавець продовольчих товарів та ін.
Своїм працівникам роботодавці пропонують від «мінімалки» (4173 грн) до понад 10 тисяч гривень. Також представлені 4 вакансії з неповною зайнятістю.
Що ж до розподілу за районами, то у Кропивницькому представлено 115 вакансій для громадян з інвалідністю,14 у Маловисківському, 9 у Долинському, 7 у Новгородківському, 5 у Новоукраїнському та 4 у Знам’янському районах Кіровоградщини.
Якщо вас зацікавила зазначена інформація, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
В Одесі безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно опанувати професію офіціанта
Для бажаючих отримати професію «Офіціант» з 11 грудня поточного року на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 5,2 місяці.
Офіціант – обличчя будь-якого ресторану, кафе або бару. У його завдання входить якісне обслуговування і забезпечення комфортного проведення часу всіх гостей закладу.
До претендентів на роботу роботодавцями висуваються такі вимоги: знання правил сервіровок,особливостей подачі страв, вміння правильно поєднувати продукти і напої, а деякі вимагають –знання іноземноїмови.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Кого потребують роботодавці області?
За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині не вистачає професійних водіїв.
Роботодавці області потребують 82 працівників за професією «водій автотранспортних засобів». Їх готові взяти на роботу такі підприємства як ВАТ по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз», ПРАТ «Кіровоградобленерго», ПП «Олікс», Філія «Олександрійська дорожньо-експлуатаційна дільниця», ДП«Кіровоградський облавтодор» (ДЕД), ВП «Знам'янське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд»та ін.
Роботодавці Кіровоградщини готові платити водіям за роботу від «мінімалки» до 15 тисяч гривень. Таку заробітну плату вказують роботодавці під час подання вакансій до центрів зайнятості Кіровоградщини.
Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, дальністю здійснюваних поїздок, стажем роботи та матеріальною відповідальністю за вантаж.
Актуальними є вакансії для водіїв практично у всіх районах Кіровоградської області. Так, у Кропивницькому районі відкритими є 28 вакансій, у Долинському– 13 вакансій, 12 вільних робочих місць для водіїв у Знам'янському районі, 8 у Світловодському, 5 у Олександрійському, по 4 у Маловоисківському та Новомиргородському районах, по 2 вакансії у Новоукраїнському, Олександрівському та Петрівському районах, а також по 1 вакансії у Гайворонському та Устинівському районах Кіровоградської області.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
Стань зварником пластмас за підтримки служби зайнятості
Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості пропонує зацікавленим особам пройти навчання за професією «Зварник пластмас». Для безробітних громадян Кіровоградщини з 10 грудня рoзпoчинається нaвчaння. Курc навчання триватиме 2,3 мicяцi.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Зважаючи на особливості матеріалів, зварник пластмас повинен знати: прийоми зварювання; фізико-хімічні властивості зварюваних пластмас; будову зварювального пристрою; температурний режим зварювання; правила укладання матеріалу під зварювання.
Повинен уміти: виконувати зварювання виробів нескладної конфігурації з різних пластмас, а також блінтові тиснення простих друкарських виробів; готувати заготовки та пристрої до зварювання; вести процес зварювання; виконувати знімання виробів, маркування, пакування, здавання їх на склад; розбирати та складати пристрої.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітних Кіровоградщини можуть безкоштовно стати фахівцями легкої промисловості
Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості пропонує зацікавленим особам пройти навчання за професією «В'язальник трикотажних виробів та полотна». Для безробітних громадян Кіровоградщини з 11 грудня розпочинається навчання. Курc навчання триватиме 3 мicяцi.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
В'язальник трикотажних виробів та полотна виконує вироби за допомогою в'язальної машини. Контролює її технічний стан і якість пряжі. Під час роботи, регулює натягнення і щільність в'язкі. Відповідає за якість і комплектує вироби. В'язальниці високої кваліфікації можуть спільно з художником-модельєром розробляти зразки трикотажних переплетень, виготовляти моделі по ескізах.
Професійно важливі якості: для діяльності необхідні висока швидкість моторних реакцій, хороша зорово-моторна координація (на рівні рухів пальців рук), уміння розподіляти увагу і тривало його концентрувати в умовах монотонності.
Споріднені професії: вишивальниця вручну, вишивальниця на вишивальних машинах і напівавтоматах, вишивальниця на машині, мереживниця, майстер народного промислу (художній розпис, мініатюра), ткач, шваля-моторист.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила вказана професія, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
На Кіровоградщині потрібні фрезерувальники. Безробітні можуть безкоштовно здобути цю професію
У грудні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити безробітних громадян на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості професії «фрезерувальник».
Фрезерувальник – фахівець з обробки металевих виробів на фрезерному верстаті. За кресленням деталі та технологічною картою він визначає послідовність обробки деталі, а за допомогою вимірювальних інструментів –перевіряє відповідність деталі кресленнями. У своїй роботі цей майстер металообробки використовує електромеханічне обладнання (фрезерний верстат) і вимірювальні інструменти.
Точність і узгодженість рухів, стійка увага необхідні в процесі обробки деталей. Важливу роль в роботі фрезерувальника відіграє творче технічне мислення – працівникможе удосконалити пристосування для обробки заготовок.
Навчання розпочинається 4 грудня поточного року, термін навчання –5,5 місяців.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Крім того є можливість здобути дану професію у навчальних закладах Кіровоградщини.
Принагідно зауважимо, що наразі на Кіровоградщині є вакантними 3 вакансії для фрезерувальників із заробітною платою від 5461 до 7000 грн.
Якщо вас зацікавила вказана професія,за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
У грудні безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути понад 30 професій
У грудні поточного року безробітні громадяни, які зареєстровані у службі зайнятості, можуть безкоштовно пройти професійне навчання за 33 спеціальностями.Це професії перукаря, оператора котельні, покоївки, адміністратора, швачки та ін.
Навчання здійснюється у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації.
До мережі ЦПТО ДСЗ входять11 навчальних закладів. У грудні навчання відбуватиметься у 9 з них, що розміщені у Дніпрі, Івано-Франковську, Краматорську, Одесі, Полтаві, Рівному, Сєвєродонецьку,Сумах, Харкові.
04 грудня–контролер-касир, оператор котельні, фрезерувальник, швачка, продавець продовольчих товарів;
05 грудня –продавець продовольчих товарів;
06 грудня –лицювальник-плиточник, косметик;
09 грудня –офісний службовець (бухгалтерія), токар, касир торговельного залу, швачка, кухар;
10 грудня – зварник пластмас;
11 грудня–офіціант, покоївка,в'язальник трикотажних виробів та полотна, фрезерувальник;
13 грудня – покоївка;
16 грудня – слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків, електрогазозварник судновий, муляр, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія А);
17 грудня–продавець продовольчих товарів, електрогазозварник, токар;
18 грудня–рибовод, перукар;
19 грудня–слюсар-сантехнік, електрозварник ручного зварювання, продавець непродовольчих товарів;
20 грудня–молодша медична сестра з догляду за хворими;
23 грудня– адміністратор, бармен, кухар, перукар;
27 грудня –лицювальник-плиточник, штукатур, бармен.
Безпосередньоза направленням Кіровоградського обласного центру зайнятості, безробітні можуть у листопаді здобути професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Навчання розпочинається 16 грудня відповідно.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Прес-реліз зі січень-жовтень
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,9%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 22,3%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (26,7%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (19,4%).
Протягом січня-жовтня 2019 року:
- мали cтатус безробітного всього 2005 осіб, з яких 63% складали жінки, 35,1% – молодь віком до 35 років, 41,1% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 48,9% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.11.2019 року – 638 осіб, в тому числі 4 особи із числа внутрішньо переміщених та 12 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 1320 осіб, з них 687 осіб із числа безробітних (жінки становили 372 особи – 54,1%, молодь у віці до 35 років - 229 осіб або 33,3%), в тому числі працевлаштовано 2 особи із числа внутрішньо переміщених та 8 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС із них 1 особа на контрактній службі;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 426 безробітних із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 310 осіб, із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.
Кількість актуальних вакансій станом на 01 листопада 2019 року становила 285 вакансій. Навантаження на 1 робоче місце становило 2 особи.
Станом на 01 листопада 2019 року 425 осіб отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
Яка тривалість та який порядок надання відпусток працівникам з інвалідністю?
Згідно до статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504 особам з інвалідністю І і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів.
Звертаємо Вашу увагу, що працівникам з інвалідністю, за їх бажанням, щорічні відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на даному підприємстві та в наступні роки у зручний для них час.
Особам з інвалідністю І та II груп в обов’язковому порядку, за їх бажанням, надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 60 календарних днів щорічно, а особам з інвалідністю III групи – тривалістю до 30 календарних днів щорічно п. 6, 7 ст. 25 Закону України «Про відпустки».
Згідно зі статтею 9-1 КЗпП та статтею 69 Господарського кодексу України підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові соціально-побутові пільги для працівників, зокрема відпустки більшої тривалості, ніж передбачено Законом України «Про відпустки» або додаткові оплачувані відпустки.
Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості
Який порядок вивільнення працівників у разі скорочення штату?
Юридичний відділ обласного центру зайнятості пропонує ознайомитися з алгоритмом дій роботодавця під час вивільнення працівників у разі прийняття рішення щодо скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпПУ).
1. Звернення до профспілки щодо проведення консультацій із питань скорочення чисельності або штату працівників
Це потрібно зробити не пізніше як за 3 місяці до запланованого звільнення.
2. Визначення переважного права на залишення на роботі в разі скорочення чисельності працівників
Під час визначення працівників, які підлягають звільненню, необхідно враховувати переважне право на залишення на роботі, яке надається працівникам із більш високою кваліфікацією та продуктивністю праці, що визначено ст. 42 КЗпПУ. Також слід брати до уваги пільгові категорії громадян, звільнення яких з ініціативи роботодавця заборонене.
3. Попередження працівників про можливе скорочення чисельності або штату працівників та пропонування іншої роботи
Відповідно до вимог ст. 492 КЗпПУ, про звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату на підприємстві, в установі, організації працівники попереджаються не пізніше ніж за 2 місяці. Одночасно з попередженням про звільнення роботодавець пропонує працівникам іншу роботу на тому ж підприємстві – звісно, якщо така є. Насамперед пропонується робота за відповідною спеціальністю, а якщо такої роботи немає, – інша робота, яку працівник може виконувати з урахуванням стану здоров’я.
4. Повідомлення до служби зайнятості про заплановане масове вивільнення
Підприємствами, установами й організаціями заповнюється форма № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», затверджена наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 317.
Відповідна інформація подається не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення працівників до територіального органу Державної служби зайнятості України в містах Києві та Севастополі, районі, місті, районі в місті (далі – територіальний орган) за місцем реєстрації як платника ЄСВ.
5. Звернення до первинної профспілкової організації (профспілкового представника) щодо скорочення чисельності або штату працівників
Для профспілки важливим є дотримання 15-денного строку розгляду подання роботодавця, як це передбачено ч. 1 ст. 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 р. № 1045-XIV.
Про прийняте рішення профспілковий орган повідомляє власника чи вповноважений ним орган у письмовій формі в 3-денний строк після його прийняття. У разі пропуску цього строку вважається, що профспілковий орган надав згоду на розірвання трудового договору (ч. 5 ст. 43 КЗпПУ).
6. Звільнення працівника, видача йому трудової книжки та проведення розрахунку
Звільнення працівників повинно відбуватися не раніше закінчення 2-місячного попереджувального строку (скорочення строку попередження можливе за наявності згоди працівника).
У день звільнення працівнику видаються належно оформлена трудова книжка та копія наказу про звільнення (ст. 47 КЗпПУ).
У разі звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації (у т.ч. грошової компенсації за всі невикористані ним дні щорічної відпустки – згідно зі ст. 24 Закону України «Про відпустки» та вихідної допомоги в розмірі не менше середнього місячного заробітку – згідно зі ст. 44 КЗпПУ), провадиться в день звільнення відповідно до ст. 116 КЗпПУ.
Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості
Працюй легально: як безробітним Кіровоградщини офіційно працевлаштуватися за кордоном?
28 листопада 2019 року о 13.00 год. відбудеться прес-конференція з питань працевлаштування українських працівників за кордоном, зокрема на ринку праці Держави Ізраїль.
Обласний центр зайнятості задіяний в процесах реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль та Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь).
Відповідно до протоколу Управління з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль (реалізує Протокол від Ізраїльської сторони),до проведення інформаційних кампаній про тимчасове працевлаштування українських працівників та інформаційно-заохочувальної діяльності залучено некомерційну організацію – громадську організацію «Велика ідея».
У заході братимуть участь:
Заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян
Керівник громадської організації «Велика ідея» Людмила Зубарєва
Прес-конференція відбудеться у «Прес-клубі реформ» за адресою: вул. Чикаленка, 1-а (перший поверх Бізнес-центру «Єлисаветград»).
Вхід для представників ЗМІ –вільний.
Ярмарок вакансій для мешканців Знам’янщини
В рамках проведення Декади сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО та ООС, Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі ТОВ «Знам’янська Агропромислова компанія, Локомотивного депо, Станції Знам’янка проведено ярмарок вакансій. На захід були запрошенні близько 30 шукачів роботи.
«Основна мета сьогоднішнього заходу – оперативний пошук працівників для укомплектування вакансій для осіб з інвалідністю, учасників АТО та ООС, таких як: охоронники, чергові стрілочного поста, теслярі, токарі, водії автотранспортних засобів, інженери, дефектоскопісти та інші» - розпочинаючи ярмарок вакансій, сказала Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії.
Представники кадрових служб Локомотивного депо та Станції Знам’янка розповіли про умови працевлаштування на підприємства залізниці. Помічник начальника з кадрів станції Знам’янка Ігор Костенко розповів про наявні вакансії на підприємстві, ознайомив присутніх з умовами та оплатою праці, також наголосив, що на залізничному підприємстві діє медичне страхування та можливість оформлення двох безкоштовних квитків на залізничний транспорт протягом року. Представник товариства «Знам’янська Агропромислова компанія» Оксана Ратушна теж ознайомила присутніх з умовами праці на сільськогосподарському підприємстві, графіком роботи та оплатою праці.
Також В.Саржевська ознайомила присутніх із ситуацією на місцевому ринку праці та послугами, які надає служба зайнятості. Зупинилась і на електронних сервісах державної служби зайнятості, зокрема можливостях веб-сайту «Єдине соціальне середовище зайнятості», основні переваги якого - зручний та швидкий пошук вакансій по всій Україні, електронні кабінети, як для роботодавців так і шукачів роботи, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги» та ін.
За результатами проведеного заходу, одна особа забажала отримати направлення на роботу в Станцію Знам’янка та одна особа в ТОВ «Агропромислову компанію».
Проведення таких ярмарків - ще один крок до якісного, адресного вирішення проблеми зайнятості осіб з інвалідністю. Бажання безробітних, роботодавців та посередника між ними – служби зайнятості, - єдина: робота, що приносить задоволення. Це не просто слова, це – конкретні дії.
В.Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
Тренінг з протидії торгівлі людьми
15 листопада 2019 року в рамках реалізації проекту «Посилення боротьби з торгівлею людьми та кіберзлочинністю в України» в приміщенні міської бібліотеки №3 проходив тренінг з поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.
Захід проводився представниками Громадської організації «Обласний жіночій інформаційний центр» з ініціативи відділу молоді, спорту та охорони здоров’я виконавчого комітету Знам’янської міської ради Кіровоградської області. В роботі заходу прийняла участь і представник Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, відділу активної підтримки безробітних, провідний фахівець з профорієнтації Наталія Бондаренко.
Під час тренінгу розглядалися питання: міжнародне та національне законодавство в сфері протидії торгівлі людьми; статус осіб, які опинилися в ситуації торгівлі людьми; нелегальна міграція і торгівля людьми; поняття «торгівля людьми»; форми «торгівлі людьми»; групи ризику; поняття «складні життєві обставини»; правові акти з питань надання допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах; наслідки торгівлі людьми для жертви, сім'ї, суспільства, країни; ідентифікація постраждалих; процедура встановлення статусу; допомога постраждалим від торгівлі людьми; суб'єкти взаємодії і їх повноваження;
схеми надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми; роль колективних органів в механізмі взаємодії. В формі колективного обговорення відпрацьовувався алгоритм взаємодії всіх зацікавлених структур щодо попередження торгівлі людьми та виявлення жертв цього ганебного явища.
За підсумками тренінгу було визначено перелік загальних принципів і взаємодій служб згідно з якими реалізується механізм дії встановлення статусу жертви торгівлі людьми та забезпечення таким особам комплексної допомоги.
Провідний фахівець з профорієнтації
відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру
зайнятості
На Кіровоградщині відкритими є понад 40 вакансій працівників сільського господарства
На Кіровоградщині відкритими є понад 40 вакансій у АПК
На Кіровоградщині вільними є 44 вакансії у аграрній сфері області.
Так, ФОП Матвєєва Ніна Михайлівна запрошує керуючого фермою (с. Петрове Знам’янського району) для забезпечення виконання завдань по виробництву продукції тваринництва та птахівництва, з оплатою 5100 грн на місяць.
Підприємства (тваринницькі комплекси/ ферми) Кропивницького, Знам’янського, Олександрійського та Новгородківського районів потребують зоотехніків і пропонують заробітну плату від 4173 до 6000 грн.
Філія «Кіровський» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» запрошує оператора птахофабрики (с. Вільне Кропивницький район) та пропонує заробітну плату у розмірі 7 000 грн.
Крім того, у Бобринецькому, Гайворонському, Долинському, Знам’янському, Новомиргородському та Маловисківському районах потрібні 18 трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Заробітна плата – від 4173 до 10000 грн.
Вакантними є 20 вакансій для робітників з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва/фермерського господарства. Розмір заробітної плати від 4173 до 4500 грн. 10 вакансій призначені для працевлаштування осіб з інвалідністю. Працівники потрібні у Вільшанському, Долинському, Маловисківському та Новгородківському районах Кіровоградщини.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
Отримай ваучер – використай свій шанс!
Безробітні Кіровоградщини можуть отримати ваучер на навчання.
Ваучер –це документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.
«Професійний досвід людини, а також її здібності у сфері праці є одними з основних чинників, що значною мірою впливають на її зайнятість. Успішність кожного з нас залежить від готовності до самовдосконалення, саморозвитку та навчання. Служба зайнятості пропонує реальні шляхи щодо можливості підвищення конкурентоспроможності, зокрема вразливих верств населення, на ринку праці шляхом видачі ваучера на навчання»,– зазначає заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.
За ваучером можна навчатися на фахівців різних галузей економічної діяльності: сільське господарство, будівництво, харчові технології, транспорт, інформаційні технології тощо. Громадяни самостійно визначають професію або спеціальність, за якою будуть отримувати освітні послуги, а також форму та місце навчання.
Ваучер видається одноразово. Його вартість встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно стати фермерами
Фермер – це сільський приватний підприємець, котрий має власне господарство, що може бути як багатопрофільним, так і спеціалізованим (тваринництво, овочівництво, бджільництво тощо), володіє достатніми знаннями та практичними навичками в галузях сільськогосподарського виробництва і готовий до самостійного господарювання.
Як і будь-яка інша, професія фермера висуває певні вимоги до людини, яка бажає займатися цією справою, а саме: працездатність, фізична сила та витривалість, уміння працювати навіть за несприятливих погодних умов, наявність достатньо високого рівня самостійності, критичності, гнучкості, послідовності, швидкості та оперативності мислення, а також необхідно мати хорошу пам’ять та розвинені вольові якості.
18 листопада на базі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання за професією «Фермер», курс навчання триватиме 3 місяці.
Умовами до направлення на навчання є:
• професійно-технічна освіта, («кваліфікований робітник» за технологічно суміжнимис/г професіями 4-го або 5-горозрядів;
• стаж роботи не менше 1 року;
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Презентація професії – на допомогу молоді
14 листопада 2019 року для учнів Знам’янського ЗШ №7 представниками Національної поліції та Знам’янського центру механізації колійних робіт спільно із фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено презентації професій «поліцейський» та «залізничник».
Під час заходу, представник Знам’янського відділу поліції – тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника, старший лейтенант Сергій Миронюк, поінформував присутніх про особливості служби в поліції, розповів про вимоги до посади, умови праці, рівень заробітної плати та перспективи кар’єрного росту. Учні отримали інформацію про умови та етапи проходження конкурсу на посаду поліцейського. Дітям було презентовано ряд посад середнього та молодшого посадового складу, які потребують укомплектування.
Тетяна Ямпольська – заступник начальника Знам’янського центру механізації колійних робіт з кадрових питань розповіла учасникам заходу про низку залізничних професій, зокрема про професії «машиніст колійних машин» та «слюсар з ремонту колійних машин та механізмів». Учні отримали багато цікавої інформації, зокрема, про умови працевлаштування та подальшого навчання за рахунок підприємства.
Фахівець з профорієнтації, Людмила Базюк, запропонувала всім бажаючим, пройти психологічне тестування за допомогою веб-базованої платформи:»Моя професія:консультаційна мережа», щоб переконатись у правильності свого вибору.
Л. Базюк
провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного
центру зайнятості
Творити красу: Безробітних Кіровоградщини запрошують стати манікюрниками
Красиві доглянуті руки та нігті – візитна картка сучасної успішної жінки. Акуратний манікюр додає впевненості у собі, підіймає настрій та неодмінно привертає увагу оточуючих. Саме тому, професія манікюрника зараз необхідна, престижна та гарно оплачувана.
Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості допомагають безробітним зайняти своє місце на ринку праці.Саме тому, для бажаючих отримати професію манікюрника, за сприяння обласного центру зайнятості з 18 листопада поточного року на базі Дніпропетровськогоцентру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 3 місяці.
Навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Якщо вас зацікавила професія манікюрника, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до центрів зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Бажаєте бути затребуваним?Обирайте професію маляра!
Популярними професіями на ринку праці залишаться професії будівництва, серед яких гідне місце посідає маляр.Адже жодна будівля не обійдеться без майстра шпателя та валика. Маляр працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях.
Готує під пофарбування бетонні, дерев’яні і металеві конструкції. Поверхні фарбує вручну або при допомозі валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери.
Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості, мають можливість на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здобути професію «маляр». Навчання розпочинається 13 листопада поточного року, курс навчання триватиме 6,5 міс.
Умовами до направлення на навчання є: повна загальна середня або професійно-технічна освіта; повноліття (не менше 18 років); медична довідка з допуском до професії.
Наразі на Кіровоградщині вакантними є близько 10 вакансій для малярів. Розмір заробітної плати: від 4173 до 8400 грн.
Якщо вас зацікавила вищевказана інформація та хочете отримати більш детальну інформацію про умови проходження професійного навчання за сприяння служби зайнятості за більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть за 3 місяці здобути фах молодшої медсестри
Роль медсестер в діяльності будь-якого медичного закладу вкрай складно переоцінити. З цієї причини багато жінок віддають перевагу саме цій професії, яка дозволяє подбати про працевлаштування в мінімальні терміни і пред’являє набагато менше вимог, ніж до лікарів.
Молодша медична сестра годує тяжкохворих стежить за використанням та зберіганням предметів догляду за хворими проводить заміну постільної й натільної білизни. До обов’язків молодшої медичної сестри також входить допомога у транспортуванні тяжкохворих та контроль за додержанням хворими та відвідувачами правил внутрішнього розпорядку лікувального закладу.
14 листопада на базі Дніпропетровськогоцентру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання за професією «Молодша медсестра з догляду за хворими», курс навчання триватиме 3 місяці.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
У листопаді безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути близько 20 професій
У листопаді поточного року безробітні громадяни, які зареєстровані у службі зайнятості, можуть безкоштовно пройти професійне навчання за 19 спеціальностями. Це професії перукаря, адміністратора, кравця, манікюрника, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення та ін.
Навчання здійснюється у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації.
До мережі ЦПТО ДСЗ входять 11 навчальних закладів, що розміщені у Дніпрі, Івано-Франковську, Краматорську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Сєвєродонецьку, Сумах, Харкові та Херсоні.
04 листопада – оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;
05 листопада – манікюрник, перукар (перукар-модельєр), електромеханік торговельного та холодильного устаткування;
06 листопада – адміністратор, касир торговельного залу;
08 листопада – лицювальник-плиточник, продавець продовольчих товарів;
12 листопада – штукатур;
13 листопада – маляр, кухар судновий;
18 листопада – фермер;
19 листопада – оператор верстатів з програмним керуванням;
21 листопада – кравець;
25 листопада – електрогазозварник судновий, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;
26 листопада – офісний службовець (бухгалтерія), водій тролейбуса.
Безпосередньо за направленням Кіровоградського обласного центру зайнятості, безробітні можуть у листопаді здобути професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва та кухаря. Навчання розпочинається 14 та 20 листопада відповідно.
Умови направлення на навчання:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Протягом року за сприяння служби зайнятості 7 атовців Кіровоградщини відкрили власний бізнес
Серед послуг, які надає служба зайнятості є підбір роботи, у т.ч. тимчасової; організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації; надання безробітним, які виявили бажання розпочати підприємницьку діяльність, відповідної організаційної, правової та фінансової підтримки та ін.
«Сприяння адаптації демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО в сучасних умовах ринку праці є одним із основних напрямів роботиобласної служби зайнятості. Заходи, що в цьому плані здійснюються центрами зайнятостіта філіями обласного центру зайнятості, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь учасників АТО, що є невід’ємною складовою адаптації до життя в мирних умовах, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом професійного навчання, а також надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг з цих питань», – зазначила Лілія Колесник, директор обласного центру зайнятості.
За оперативними даними упродовж січня-жовтня поточного року у міськрайонних центрах зайнятості, міськрайонних та районних філіяхобласного центру зайнятостібули зареєстровані як безробітні973 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у проведенні АТО.З них 287 осіб – працевлаштовані на постійні робочі місця, 84 особи проходилипрофесійне навчання за сприяння служби зайнятості, 7 осіб започаткували власний бізнес, 61–брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Відділ організації сприяння працевлаштуванню Кіровоградського обласного центру зайнятості
Кар’єрні радники Кіровоградщинивідпрацьовували технікиефективного спілкування з клієнтами
Про ефективні методи спілкування з клієнтами, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також надання їм консультацій, йшла мова під час семінару, що відбувся у Кіровоградському обласному центру зайнятості для фахівців центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
До проведення семінару долучилися фахівціДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» Василь Тимофієв та Наталія Резніченко, Зінаїда Смутчак та Оксана Ситник, доценти кафедри менеджменту, економіки та туризму Льотної академії Національного авіаційного університету, а також представницяцентру медико-психологічної реабілітації КПП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» обласної ради Ганна Колєва.
Про маніпуляції у діловому спілкуванні та протистояння їм, йшла мова на практичному занятті, яке проводили В. Тимофієв та Н. Резніченко. Присутні визначали сутність та особливості маніпуляцій, відпрацьовували техніки протистояння маніпуляціям.
«З маніпулятивним впливом люди зустрічаються дуже часто, майже щоденно, але не завжди його можуть помітити і тим більше захиститися від нього. Маніпуляції у діловому спілкуванні – це величезний комплекс знань та вмінь як впливати на прийняття рішень іншими особами або цілими групами, для досягнення необхідної мети, так, водночас, і комплекс захисту від цієї корисної та небезпечної «зброї». Цьому всьому треба вчитися», – зазначила Н. Резніченко.
Крім того, мова йшла також про мотиваційні аспекти діяльності персоналу з клієнтами служби зайнятості.Присутні фахівці проявили чималий інтерес до семінару, отримали ґрунтовні відповіді на усі запитання, які їх цікавили, а також отримали практичні навички для подальшого застосування їх під час роботи з відвідувачами служби зайнятості.
Наприкінці тематичного короткострокового семінару, його учасники отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.
Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості
На Кіровоградщині потрібні близько 100 працівників автомобільного транспорту
За інформацією обласного центру зайнятості на Кіровоградщині не вистачає 91 працівника автомобільного транспорту і дорожнього господарства.
Так, роботодавці області потребують 74працівників за професією «водій автотранспортних засобів» і готові платити на місяць від «мінімалки» (4173 грн) до 12 тисяч гривень. Різниця в зарплатні пояснюється вимогами до кваліфікаційного рівня та категорії працівника, дальністю здійснюваних поїздок, стажем роботи та матеріальною відповідальністю за вантаж.Актуальними є вакансії для водіїв практично у всіх районах Кіровоградської області.
Вільними також наразі є вакансії для водіїв навантажувачів: 2 вакансії у Кропивницькому (заробітна плата – 7 000 грн) та одна у Малій Висці (заробітна плата – 9 144 грн).
У Кропивницькому та Знам’янці потрібні машиністи крана автомобільного із заробітною платою 6000 грн. У Олександрії та Світловодську необхідні машиністи автогрейдера (заробітна плата 6 886 грн та 6 115 грн відповідно). Крім того, у Кропивницькому потрібен машиніст автовишки та автогідропідіймача, якому роботодавець пропонує 9000 гривень на місяць.
Також на Кіровоградщині (Долинський, Кропивницький, Світловодський райони) потрібні 4 авторемонтники(заробітна плата від 4175 до 6500 гривень).
Крім того, на Кіровоградщині потрібні дорожні робітники. ДП «Кіровоградський облавтодор» потребує 4 працівників (заробітна плата від 6 до 8 тисяч гривень), а до Філії «Знам'янський райавтодор» потрібен 1 працівник (заробітна плата– 5710 грн).
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
Відтепер безробітні можуть скористатися інтерактивною мапою вакансій Кіровоградщини
Фахівці Кіровоградської обласної служби зайнятості створили інтерактивну мапу вакансій з використанням «Googlemaps».
Ця мапа, розроблена для зручності надання послуг незайнятим трудовою діяльність громадянам, надасть можливість дистанційно за допомогою гаджетів чи персонального комп’ютера здійснювати пошук актуальних вакансій у містах та районах області, за посадою та заробітною платою.
Інтерактивна мапа вакансій доступна на веб ресурсі Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/storinka/interaktyvna-mapa-vakansiy (рубрика «Громадянам»- підрубрика «Інтерактивна мапа вакансій»).
Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості
У Кіровоградському обласному відділенні Ощадбанку відкрито близько 50 вакансій
ПАТ «Державний ощадний банк України» – одна з найбільших фінансово-банківських установ в Україні, яка стабільно працює в умовах постійної конкуренції на ринку банківських послуг та прагне бути сучасним конкурентоспроможним банком.
Банк зосереджує свої зусилля на створенні сприятливих та вигідних умов обслуговування клієнтів, розширенні переліку послуг, збільшенні присутності на ринку банківських продуктів та послуг.
Служба зайнятості співпрацює з ПАТ «Державний ощадний банк України» щодо добору необхідних кадрів. Сьогодні підприємство потребує 49 фахівців. Серед вакансій: керуючий відділенням, начальник відділу, заступник начальника відділу, завідувач сектору, менеджер, інженер, економіст, бухгалтер, контролер-касир, фахівець, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків.Заробітна плата від 5,5 до 24,7 тис. грн.
Вільними є вакансії у представництвах ПАТ «Державний ощадний банк України»у Кропивницькому, Світловодському та Петрівському районах Кіровоградської області.
Якщо вас зацікавили зазначені вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Співпраця з підприємствами залізниці
В рамках співпраці служби зайнятості та ПАТ «Українська залізниця», за ініціативи представників Знам’янської міськрайонної філії та начальника відділу кадрів Станції Знам’янка Ігоря Костенко був проведений спільний захід – День відкритих дверей роботодавця, який є однією з ефективних форм співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні робочі місця.
Презентація пройшла на території виробничого підрозділа залізниці - Станція Знам’янка. Ознайомитися з умовами праці, що створені на підприємстві виявили бажання 9 безробітних, які у супроводі заступника начальника відділу взаємодії з роботодавцями Тетяни Фарбанець та начальника з кадрових питань І.Костенка відвідали залізничне підприємство.
В ході презентації Ігор Костенко розповів присутнім, що Станція Знам’янка - це один з структурних підрозділів ПАТ «Українська залізниця», який здійснює перевезення пасажирів, вантажів, вантажобагажів у регіоні та інших містах.
Робота на підприємстві досить відповідальна, тому і її оплата включає цілу низку заохочень: це і доплати за вислугу років, за шкідливі умови праці; щомісячне преміювання; можливість отримання безкоштовних залізничних квитків; щорічне оздоровлення працівників та членів їх сімей; можливість підвищення кваліфікації та кар’єрного росту. Підприємство не залишає поза увагою і колишніх своїх працівників, які вийшли на пенсію. Захід пройшов дуже цікаво та інформативно, всі присутні отримали вичерпні відповіді на питання та подякували роботодавцю за приділену увагу.
За результатами проведеного заходу, одна особа виявила бажання працевлаштуватися та була запрошена до відділу кадрів для подачі необхідних документів для працевлаштування.
Т. Фарбанець
Заступник начальника відділу
взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського ОЦЗ
Кіровоградський обласний центр зайнятості пропонує пройти навчання за професією «лицювальник-плиточник»
Лицювальник-плиточник – одна з найцікавіших будівельних професій.Вишукані фасади та інтер’єри будинків, облицьовані плитками, оздоблені різнокольоровими візерунками, є витвором майстерності лицювальника-плиточника.
Лицювальник-плиточник під час зведення споруд виконує комплекс робіт, зокрема штукатурні, лицювальні, столярні, малярні, шпалерні, склярські. У процесі роботи він сортує матеріали; підбирає плитку за сортом, розміром, кольором; готує поверхні (очищує, обезжирює та промиває їх), а також необхідні розчини, сухі суміші; натягує металеві сітки тощо.
Тож лицювальник-плиточник повинен знати: види та основні властивості матеріалів, які використовуються у роботі; склад розчинів, мастик, способи та технологію їх приготування і застосування; причини виникнення браку під час лицювальних робіт, заходи щодо його попередження та усунення; прийоми і методи раціонального використання матеріальних ресурсів; знання будівельних норм і правил виробництва та виконання оздоблювальних робіт.
Професію лицювальника-плиточника можна здобути за сприяння служби зайнятості на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання починається 10 жовтня поточного року. Курс навчання триватиме 5,5 місяців.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Наразі у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості зареєстровано 4 вакансії для лицювальників-плиточників. Діапазон заробітних плат –від 6 до 11 тисяч гривень.
Якщо вас зацікавили професіялицювальника-плиточника і ви бажаєте отримати більш детальну інформацію–звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчанняКіровоградського обласного центру зайнятості
Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись на продавця у Рівному
Одним із найбільш дієвих шляхів підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є організація професійного навчання. З 16 жовтня поточного року у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочнеться навчання за професією «Продавець продовольчих товарів». Курс триватиме 4,4 місяці.
Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, на даний час вона найбільш популярна. Сучасний професійний продавець – це кваліфікований спеціаліст у галузі товарознавства, консультант та помічник покупця.
Відповідно до програми навчання, для слухачів курсів відведено час й на вивчення загально-технічних дисциплін: інформаційні технології, основи галузевої економіки та підприємства, основи правових знань.
Свої теоретичні знання слухачі матимуть можливість закріпити під час професійно-практичної підготовки, яку майбутні продавці проходять у магазинах області.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Звертаємо увагу, що для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації професійного навчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
На Кіровоградщині є вакансії у військових частинах та військкоматах
За інформацією обласного центру зайнятості, у військових комісаріатах та військових частинах Кіровоградщини є потреба у представниках різних професій.
Зокрема, військова частина А1469, що знаходиться у військовому містечку «Канатове», потребує електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.Розмір заробітної плати –4 880 грн.
Військовій частині А1201 (62-й арсенал), що знаходиться у с. Богданівка Знам'янського району, потрібен такелажник. Розмір заробітної плати – 6000 грн + доплата за шкідливі умови праці.
Долинський районний військовий комісаріат пропонує роботу психологові, з оплатою праці 4 173 грн.
У військовій частині А0981 (селище Лісове, Олександрівський район) відкрито 28 вакансій. Зокрема, потрібні 2 економісти з матеріально-технічного забезпечення (з/п – 5426 грн), 2 слюсаря-ремонтника (з/п – 5000 грн), 2 слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка)(з/п – 4896 грн), 2 слюсаря з ремонту та обслуговування систем вентиляції та кондиціювання (з/п – 4896 грн), 7241(51), 2 електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування(з/п – 4880 грн), 2 водія автотранспортних засобів (з/п – 4880 грн), 4 комплектувальника виробів та інструменту (з/п – 4700 грн), 2 електрозварника ручного зварювання(з/п – 4534 грн), 2 слюсаря з механоскладальних робіт (з/п – 4534 грн), 2 рамника (з/п – 4534 грн),2 столяра (з/п – 4534 грн),4 вантажники (з/п – 4200 грн).
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, або ж Ви бажаєте більш детально дізнатися про завдання та обов’язки і вимоги до претендентів, звертайтеся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Знам’янської міськрайонної та Олександрівської і Долинської районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
На Знам'янщині пробація та центр зайнятості обговорили проблему злочинності серед неповнолітніх
Днями, в приміщені Знам'янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат, начальником Знам'янського міськрайонного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області Мариною Марулою та фахівцем Знам’янської міськрайонної філії центру зайнятості Людмилою Базюк в рамках проведення "Тижня права" провели учням лекцію-бесіду на тему "Проблема сьогодення - злочинність серед неповнолітніх".
Метою заходу було запобігання поширенню злочинності серед неповнолітніх, допомогти учнівській молоді самовизначитись, у тому числі і зі своїм професійним майбутнім.
У наш час досить актуальною залишається проблема злочинності серед неповнолітніх. Діти, які порушили закон і, відповідно, отримали покарання у вигляді позбавлення волі або звільнені від відбування покарання з випробуванням, у майбутньому зіткнуться ще з однією проблемою – працевлаштуванням. Переважна більшість осіб, які звільнені з місць позбавлення волі мають в подальшому труднощі в даному напрямку своєї життєдіяльності.
Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, фахівець з профорієнтації – Людмила Базюк ознайомила присутніх із усіма видами послуг, що надаються службою зайнятості, надала психологічні поради щодо вибору майбутньої професії, ознайомила присутніх із нюансами праці неповнолітніх, а Марина Марула – розповіла про наслідки порушення чинного законодавства, у тому числі і неповнолітніми особами, при цьому застерегла присутніх від вчинення протизаконних діянь.
Діти зацікавлено слухали, періодично запитуючи присутніх про те, що цікавило, а тому було легко відчути зворотній зв'язок доповідачів та слухачів.
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ
філії ДУ «Центр пробації»
Прес-реліз за січень-серпень
Ситуація на ринку праці міста Знам’янка та Знам’янського району характеризується постійним попитом на фахівців (6,6%), на кваліфікованих робітників з інструментом ( 23,7%), на робітників з обслуговування , експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (24,6%) та на працівників сфери торгівлі і послуг (19,7%).
Протягом січня-серпня 2019 року:
- мали cтатус безробітного всього 1744 особи, з яких 62,6% складали жінки, 34,7% – молодь віком до 35 років, 42,4% особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 49,9% зареєстрованих безробітних – жителі Знам’янського району;
- мали статус безробітного станом на 01.09.2019 року – 616 осіб, в тому числі 4 особи із числа внутрішньо переміщених та 10 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО та ООС;
- працевлаштовано 1050 осіб, з них 571 особа із числа безробітних (жінки становили 309 осіб – 54,1%, молодь у віці до 35 років - 193 особи або 33,8%), в тому числі працевлаштовано 1 особу із числа внутрішньо переміщених та 8 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО із них 1 особа на контрактній службі;
- брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру – 366 безробітних із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО;
- проходили професійне навчання за направленням міськрайонної філії – 238 осіб, із них 2 особи із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО.
Кількість актуальних вакансій станом на 01 вересня 2019 року становила 279 вакансій. Навантаження на 1 робоче місце становило 2 особи.
Станом на 01 вересня 2019 року 420 осіб отримували допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом взаємодії з роботодавцями
Знам’янської міськрайонної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 2-24-43
Електронні сервіси Державної служби зайнятості
На сайті Державної служби зайнятості України створені сервіси для надання послуг населенню та роботодавцям, які покликані заощаджувати час і підходити до пошуку роботи більш конструктивно.
Сервіси діють на сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Електронні послуги» - це «Електронна черга реєстрації громадян», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет» для зареєстрованих безробітних, доступ до послуги на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua .
Для оперативної та вигідної співпраці роботодавців із службою зайнятості є можливість створення «Електронного кабінету роботодавця», який зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. В «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень виданих центром зайнятості претендентам на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме тощо.
Зареєстрований безробітний в електронному кабінеті має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання. Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю.
Для цього клієнтам служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості. За довідками звертатись до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості та за телефонами: 2-11-67; 2-24-43; 2-37-80.
Знам’янська міськрайонна філія
Кіровоградського обласного центру
зайнятості
Про нову форму звітності приватних агентств зайнятості
Про особливості заповнення звіту № 1-ПА щодо рівнів вищої освіти
Про особливості заповнення окремих розділів звітності приватних агентств зайнятості
Про подання звітності щодо філій приватних агентств зайнятості
На Рівненщині безробітні безкоштовно опановують професію «візажист»
На сьогодні, однією з найпопулярніших професій у сфері краси – є професія візажиста. Новітні тренди та інновації рухають галузь семимильними кроками вперед. Ще близько 10-15 років тому професія візажиста не була такою популярною.
Сучасний візажист повинен бути не тільки художником, але і трохи хіміком, тобто розбиратися в складі косметичних продуктів, які він буде наносити на обличчя свого клієнта. Головне завдання візажиста – не лише створити певний образ, але підкреслити переваги обличчя людини і приховати недоліки. Працюючи з обличчям, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Фахівець повинен знати, які кольори і текстури підходять даному типу зовнішності, є доречними для певного періоду, року, події.
У вересніпоточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Рівненськогоцентру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «візажист», що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з 17 вересня поточного року, термін навчання 5,3 місяців.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила професія «візажист»,за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, а також філій обласного центру зайнятості.
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості