Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Знам’янська дитяча музична школа ім. М. В. Лисенка

Знам’янська дитяча музична школа  ім. М. В. Лисенка

Фото без описуДиректор Знам'янської  ДМШ ім. М. В. Лисенка
Івасенко Сергій Володимирович
Заступник директора з навчально-виховної роботи
Яблуновська Наталія Аркадіївна
Контактні телефони: т.(05233) 3-13-13
E-mail :   znamenskaya.dmsh@i.ua 
Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/389045951886805
Адреса: вул. Калинова, 113, м. Знам’янка, Кіровоградська область, 27400 
Графік роботи: Пн - Сб 08:00-20:00
                             Вихідний день - неділя.

 

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ

Знам‘янська дитяча музична школа була заснована рішенням Міськвиконкому в 1963 році. За роки існування школа розвивалась по всім напрямкам початкового музичного виховання дітей та молоді. Було сформовано висококваліфікований викладацький колектив, в якому працювали і працюють викладачі з вищою фаховою освітою І-ІІ та ІІІ-ІV рівня акредитації. 

За 52 роки творчої діяльності школи було випущено більше 2000 вихованців, з яких більше 500 продовжили своє навчання в Фото без описурізних закладах культури та освіти. 

В 1992 році музичній школі було присвоєне ім‘я – класика української музики Миколи Віталійовича Лисенка. 
На даний час сформовано висококваліфікований викладацький колектив, в якому працюють педагогічні працівники з вищою фаховою та педагогічною освітою: викладачі фортепіано, скрипки, бандури, духових та ударних інструментів, народних інструментів, музично-теоретичних дисциплін, хормейстери, концертмейстери.

Фото без описуЗ 2005 року Знам’янську дитячу музичну школу ім. М. В. Лисенка очолює випускник школи ІВАСЕНКО Сергій Володимирович – «Відмінник освіти України», «Викладач – методист», лектор Кіровоградського інституту вдосконалення вчителів, заступник голови ради директорів мистецьких шкіл Кіровоградської області, голова регіонального методичного об’єднання директорів музичних шкіл м. Знам’янки, Знам’янського та Олександрівського районів, член Всеукраїнської ради директорів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

Контингент учнів по класам формується з урахуванням їх бажань так, що діти навчаються по таким музичним спеціальностям: фортепіано, скрипка, бандура, баян, акордеон, домра, гітара, труба, флейта, кларнет, сопілка та сольний спів. Учні розвивають свої творчі здібності не тільки навчаючись грі на музичних інструментах, а і в різноманітних колективах, таких як:

- хори молодших класів;
- хори старших класів;
- ансамбль скрипалів молодших класів;
- ансамбль скрипалів старших класів;
- оркестр народних інструментів;
- ансамблі баяністів;
- ансамблі гітаристів;
 - ансамбль домристів;
- ансамблі кларнетистів;
- ансамбль сопілкарів «Дударик»;
- вокальні ансамблі.

ВІДДІЛИ ДИТЯЧОЇ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ

Для забезпечення навчально-виховного процесу школа має спеціалізовану бібліотеку, яка налічує біля 8000 примірників нотної та учбово-методичної літератури, фонотеку застарілого зразку (вінілові платівки та записи для бабінного магнітофону), фонотеку на касетах та CD носіях. 

На сьогоднішній день навчально-виховна робота в школі проводиться на 4 відділах. 

Фото без описуВідділ народних та оркестрових інструментів розпочав свою роботу з перших днів заснування музичної школи і став активним пропагандистом музичної культури в місті. З перших днів існування відділу його очолив яскравий музикант, викладач – Гребенюк А. М., який виховав багато талановитих учнів - баяністів та став першим керівником оркестру народних інструментів. Майже всі викладачі відділу є вихованцями нашої школи. Багато випускників відділу працюють в різних містах України та за її межами. Одним із яскравих представників є В. Зубицький - заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, всесвітньо відомий виконавець, композитор.

Фото без описуЗараз на відділі працює 10 викладачів. Навчання ведеться на 12 музичних інструментах. На відділі працює ансамбль баяністів, ансамбль сопілкарів, ансамбль духових інструментів, ансамбль домристів, ансамбль скрипалів та оркестр народних інструментів. На відділі працює ансамбль баяністів, ансамбль сопілкарів, ансамбль духових інструментів, ансамбль домристів, ансамбль скрипалів та оркестр народних інструментів.

Відділ музично-теоретичних дисциплін та додаткового інструменту, де навчаються всі учні школи, незалежно від фаху, адже такі предмети, як сольфеджіо, музична література та Фото без описухор є обов’язковими для отримання початкової музичної освіти.  Розвиток музичного слуху та естетичної інтелектуальності завжди був одним з головних завдань музичної освіти. Рішенню цього завдання і присвячена робота музично-теоретичного відділу школи.

За роки існування відділу, а це близько півстоліття, у школі навчалося, а це значить через відділ пройшло, більше 2000 учнів, для яких у різні роки викладало понад 15 викладачів. У витоків стояли Павло Михайлович Майдебура (директор школи, Фото без описусольфеджіо, сольний спів), Ганна Семенівна Остапчук (сольфеджіо, загальне фортепіано), Євгенія Григорівна Стасюк (сольфеджіо, хор), В’ячеслав Євгенович Шкода (музична література, краєзнавець). Багато творчих сил віддали дітям Євдокія Павлівна Мельниченко (сольфеджіо, загальне фортепіано, хор), Неллі Олександрівна Крючкова (сольфеджіо, фортепіано), Ірина Максимівна Демченко (хор, підготовча група, фортепіано), Ольга Вікторівна Шуляк (сольфеджіо, музична література).

Викладачі відділу своєю самовідданою працею надихнули понад 40 кращих учнів школи на вибір професії музиканта-теоретика. Зараз на відділі працює 4 викладача

Відділ фортепіано та концертмейстерства Знам'янської дитячої музичної школи ім. М. В. Лисенка існує з дня її заснування і в спадкоємності поколінь, і збереженні кращих традицій української культури в даний час продовжує залишатися центром тяжіння і виховання нових поколінь юних жителів міста.

Фото без описуЗдавна фортепіано користується великою популярністю і любов'ю, авторитет піаністичної школи загальновизнаний у всьому світі, тому не дивно, що на фортепіанний відділ надходить найбільша кількість дітей.
Фортепіанний відділ - це дружний колектив викладачів-професіоналів, по-справжньому закоханих у свою справу. Деякі з них працюють в школі десятки років, є серед педагогів і колишні випускники. Педагогічна спадкоємність - це ниточка, що зв'язує минуле, сьогодення і майбутнє.

Заняття з дітьми на фортепіано починаються з 6-7 років. Викладання ведеться в кращих традиціях фортепіанної школи. У репертуарі учнів - українська, радянська і зарубіжна класична музика, твори композиторів XX і XXI століть.

Фото без описуВикладачі фортепіанного відділу ведуть кропітку і ретельну роботу по збереженню і примноженню традицій музичної педагогіки, головний принцип якої - виховання любові до української та світової класики, всебічний розвиток учнів. Дбайливе, уважне ставлення до дітей, мудрість і доброзичливість з колегами створюють особливу атмосферу, в якій викладачі відділу, виховуючи у своїх учнях справжніх любителів музики, грамотних слухачів, даючи їм загальну музичну культуру і естетичну освіту, уважно ставляться до кожної дитини, зберігають і оберігають її індивідуальність. Найталановитіших і працьовитих готують до вступу в спеціальні музичні навчальні заклади.

Багато педагогів відділу активно займаються концертмейстерської діяльністю і є постійними учасниками шкільних, міських, обласних, всеукраїнських конкурсів та концертів.

Творчий колектив фортепіанного відділу об'єднує прагнення вирішити головну задачу - донести до свідомості учня, що музика - це частина життя людей, великий засіб спілкування, взаєморозуміння і об'єднання.
Фортепіанний відділ - це найбільший відділ в нашій школі.

Вокально хоровий відділ. Традиції хорового співу Знам’янської ДМШ ім. М.В. Лисенка беруть початок з років заснування закладу. У витоків стояли талановиті музиканти: директор школи Павло Майдебура, Ніна та Олександр Козакови, Євдокія Мельниченко. Багато років хоровими колективами керували Євгенія Григорівна Стасюк та Ірина Максимівна Демченко, які доклали багато зусиль до становлення цих колективів. Під їх керуванням хори школи щороку ставали переможцями обласних оглядів-конкурсів. Викладачі відділу своєю самовідданою працею надихнули кращих учнів школи на вибір професії музиканта-теоретика, хормейстера, вокаліста.

У 2004 році керівниками учнівських хорів стали досвідчені педагоги: Алла Гумененко (хор учнів молодших класів) та Фото без описуЛюдмила Потапчук (хор учнів старших класів). В цьому ж році відкрилася нова сторінка в історії нашої школи - на базі відділу музично-теоретичних дисциплін (зав. відділом Тихонюк О.) було відкрито клас сольного співу. Легкі, дзвінкі та барвисті тембри голосів дітей переконали директора школи, в той час Кулика П. у необхідності дати змогу розвиватися юним талантам.

З 2005 року Знам’янську дитячу музичну школу ім. М. В. Лисенка очолює Івасенко С.  – «Відмінник освіти України», «Викладач – методист», керівник хорового колективу «Краплинка», який неодноразово був переможцем Всеукраїнських, обласних конкурсів та учасником багатьох міських,обласних заходів.

Згодом почали навчати співацькій майстерності учнів-співаків викладачі Малініна Д.  та Осіпенко А.

Творчий потенціал викладачів класу сольного співу набував високих обертів, а учнів, що хотіли навчатися співати ставало все більше. Виникла необхідність створення вокально-хорового відділу, який відкрився за ініціативою директора школи Івасенка С. В. у 2018-2019 навчальному році.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень