Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Новини МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області

Фото без описуНа Знам’янщині відбулася зустріч з волонтерами пробації

01 лютого, начальником Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Мариною Марулою проведено робочу зустріч з волонтерами пробації, а саме з Василем Мазурком та Михайлом Яровим, які в свій час виявили бажання бути волонтером пробації та  відігравати таку на перший погляд непомітну, але досить важливу роль у житті суспільства, особливо в житті тих, хто вступив в конфлікт з законом.

Протягом трьох років пліч-о-пліч, персонал пробації здійснює свою діяльність  з волонтером пробації  Василем Мазурком, який є благочинним Знам’янського округу митрофорним протиієреєм настоятелем Храма Преподобного Сергія Радонезького.

Вже більше року здійснює свої повноваження волонтера пробації й Михайло Яровий, який в минулому є військовослужбовцем, а також має значний досвід роботи з наркозалежними особами.

Фото без описуПротягом зустрічі з кожним волонтером обговорено подальшу співпрацю,  в тому числі й в умовах карантинних обмежень, також начальником Знам’янського МРВ надано консультацію щодо здійснення волонтерської діяльності.

Маючи двох волонтерів, які здійснюють соціально-виховну роботу з засудженими особами,  Знам’янський МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області все ж таки запрошує приєднатися та стати волонтером пробації, яким може бути фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Особи, яких зацікавила дана інформація можуть  звертатися за адресою: 
м. Знам’янка, вул. Героїв Крут, 9 (2 поверх) до начальника Знам’янського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марули Марини Юріївни, 
або за телефоном 066-39-80-886.


Фото без описуНа Знам’янщині відбулася робоча зустріч органу з питань пробації та ювенальної превенції  

 

В приміщені Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області відбулася робоча зустріч заступника начальника  вказанного відділу капітана внутрішньої служби Катерини Гедерім та старшого інспектора ювенальної превенції Знам’янського ВП ГУНП капітана поліції Ірини Чорненко  з метою обговорення проблемних питань, які виникають у співпраці та  розвиток подальшої роботи у сфері недопущення вчинення нових правопорушень  дітьми, які  вступили в конфлікт з законом.

Слід наголосити, що співпраця між працівниками Знам’янського МРВ та ВП ГУНП у сфері освітньо-профілактичної роботи з неповнолітніми особами завжди була на хорошому рівні, оскільки своєю увагою охоплюють  навчальні заклади району, що виражається в проведені спільних  лекцій направлених на правову освіченість школярів та учнів професійного ліцею.

Правоохоронці, також, підбили підсумки роботи за 2020 рік та  обговорили  основні напрямки роботи, які можливо буде здійснювати в умовах карантинних обмежень.  

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині рятувальна служба провела клієнтам пробації  інструктаж щодо дотримання правил безпеки

 

16  грудня, в рамках співпраці Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області та 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини  м. Знам’янка, підобліковим провели інструктаж щодо дотримання правил безпеки  під час новорічних свят.

Інспектор зазначеної частини Юрій Шмалько, повідомив присутнім, що під час новорічних свят  значно посилюється використання населенням  хлопавок, петард, бенгальських вогнів, салютів, слід наголосити й на  гірляндах, які розвішуються  на ялинках, й які є потенційним джерелом займання, все перераховане підвищує ризик виникнення пожеж.

Новорічна ялинка, особливо якщо вона не штучна, а справжня, являє собою значну пожежну небезпеку. Але якщо ялинка ще й прикрашена гірляндою сумнівної якості –то біда не забариться. Втім, і штучна святкова красуня може становити небезпеку, якщо вона виготовлена з горючого матеріалу. 

Купувати будь-яку електротехнічну новорічну продукцію, в тому числі гірлянди, рекомендується у продавців, які мають документацію, що містить інформацію про пожежну небезпеку цієї продукції. Необхідно попросити  продавця документацію на придбану гірлянду, переконайтеся, що новорічна прикраса вашої ялинки безпечна. Переконайтеся, що на дану електропродукцію є сертифікат. Продаж піротехнічних виробів особам, які не досягли 18-ти річного віку, не допускається.

Фото без описуПеред використанням піротехнічного виробу уважно вивчіть вимоги безпеки і суворо дотримуйтеся інструкції. Не запускайте феєрверки, петарди та інші піротехнічні вироби, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Категорично забороняється застосування піротехнічних виробів в будь-яких приміщеннях та будинках, а також на дахах, балконах, лоджіях і виступаючих частинах фасадів будівель (споруд).

Виконання нескладних вимог безпеки при застосуванні піротехнічних виробів, новорічних гірлянд, вимог безпеки при організації та проведенні новорічних заходів, допоможе уникнути пожеж, не допустити шкоди вашому майну, здоров’ю, життю.

Щоб свято не перетворилося на лихо необхідно виконувати вимоги пожежної безпеки. Будьте уважні та обережні, адже від вас залежить не  лише ваше життя!!! 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині проведено робочу зустріч пробації та кримінальної поліції

 

03 листопада відбулася робоча зустріч начальниці Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області майора внутрішньої служби Марини Марули та заступника начальника відділу – начальника сектору кримінальної поліції Знам’янського ВП ГУПН старшого лейтенанта поліції Дмитра Осипенка з метою розгляду спільного Алгоритму дій територіальних органів поліції  та уповноважених органів з питань пробації щодо оголошення у розшук засуджених осіб, місцезнаходження яких невідомо, а також здійснення розшуку цих осіб.

Слід зазначити, що даний захід направлений на належне виконання судових рішень, стосовно осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також,  необхідну координацію повноважень Знам’янського органу поліції та  пробації в сфері розшуку осіб, місцезнаходження яких невідоме.

В обов’язковому порядку відбулося обговорення подальшої  співпраці та шляхи вирішення проблемних питань, які виникатимуть в процесі діяльності.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині пробація та поліція здійснили перевірку за місцем проживання неповнолітнього клієнта пробації 

 

Днями, заступником начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області капітаном внутрішньої служби Катериною Гедерім, старшим інспектором ювенальної превенції капітаном поліції Іриною Чорненко та старшим дільничним інспектором поліції Знам’янського ВП ГУНП майором поліції Олександром Акімовим здійснено спільну перевірку неповнолітнього клієнта пробації за його місцем проживання.

За мету заходу поставлено перевірку дозвілля дитини, проведення профілактичної бесіди з ним та його родиною на тему: «Недопущення вчинення правопорушень», «Організація дозвілля» та «Підтримка рідними  дитини, яка вступила в конфлікт з законом».

Не завжди в батьків неповнолітнього чи осіб, які їх замінюють є час на планування подібних заходів в стінах пробації чи поліції, адже в більшості випадків вони ще  виховують малолітніх дітей, яких не мають права залишати одних вдома, а тому це є ще одним приводом задля здійснення таких перевірок саме на зручній для них території, а саме вдома. 

Бесіда під час перевірки виявилася доволі змістовною, відчувався зворотній зв'язок між працівниками правоохоронних органів та родиною дитини.        

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині проведено робочу зустріч пробації та правової допомоги щодо 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

 

Днями,  в приміщені Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області проведено робочу зустріч особового складу органу пробації та начальниці відділу «Знам’янське бюро правової допомоги» Анжели Іванової з метою відзначення двадцятої річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Під час зустрічі, Анжела Іванова зазначила,  що 28 жовтня 2020 року Уряд України прийняв рішення про затвердження другого Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, який розроблений Міністерством соціальної політики України у тісній співпраці з центральними та місцевими органами виконавчої влади, міжнародними партнерами та 18 громадськими організаціями. До виконання Національного плану дій мають бути залучені органи державної влади, громадські та міжнародні організації. Так, відповідно до Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, громадські організації були задіяні у реалізації 36 з 49 заходів.

Планом визначено п’ять  стратегічних цілей:
-    жінки і чоловіки беруть рівноправну участь у прийнятті рішень щодо запобігання конфліктам, розв’язання конфліктів, постконфліктного відновлення на всіх рівнях та в усіх сферах, зокрема в секторі безпеки й оборони.
Фото без опису-  створено ґендерно чутливу систему ідентифікації безпекових викликів, запобігання цим викликам, реагування на них.
- процес постконфліктного відновлення, розбудови та впровадження системи перехідного правосуддя відбувається за принципами забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
 - держава забезпечує захист від насильства за ознакою статі, сексуального насильства (в умовах збройного конфлікту та в мирний час).
- виконавці Національного плану мають розвинену інституційну спроможність ефективно впроваджувати порядок денний «Жінки, мир, безпека» відповідно до міжнародних стандартів.

Марина Марула доповнила доповідачку, процитувавши слова віце-прем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгаи Стефанішиною: «Окрім військового аспекту Національний план спрямований на гуманітарну допомогу. Усі жінки, які постраждали внаслідок конфлікту, зокрема внутрішньо переміщені особи, мають бути забезпечені належними соціальними й медичними послугами, доступом до правосуддя. Цей План дозволить прицільно визначати всі потенційні виклики та завчасно їх вирішувати».

В подальшому, обговорено поняття «гендерної рівності» та обов’язковості її дотримання під час здійснення своїх службових повноважень.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині пробація здійснила робочий візит до професійного ліцею 

 

06 серпня відбулася робоча зустріч заступника начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Катерини Гедерім та директора Державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» Сергія Косова.
Метою зустрічі було  налагодження співпраці в напрямку проведення профілактичних бесід з учнями щодо недопущення вчинення правопорушень та злочинів, а також ознайомитися з порядком вступу до ліцею та можливістю навчання дітей, які вступили в конфлікт з законом.
Під час зустрічі обговорено всі питання, які мають важливість для обрання професії клієнтів пробації та подальшого її здобуття.

         
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині пробація та поліція спільно діє в напрямку недопущення росту рецидивної злочинності 

04 серпня на території Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, начальником відділу Мариною Марулою спільно зі старшим інспектором Знам’янського відділу поліції Євгенієм Гловацьким, в черговий раз наголошено на постійно актуальній темі,  а саме «Кримінальна та адміністративна відповідальність за вчинення правопорушень в стані сп’яніння». 

Євгеній Гловацький зазначив присутнім, що велика кількість правопорушень та злочинів  вчиняються в стані алкогольного або наркотичного  сп’яніння, а це обставини, які аж ніяк не пом'якшують покарання, а є лише  обтяжуючою обставиною, а тому задля своєї безпеки та уникнення поведінки, яка  може призвести до порушення порядку, порушити права інших осіб, внаслідок чого, й  умов перебування на обліку в органі пробації, необхідно тримати під контролем свої дії, вислови та емоції, стримувати гнів відносно оточуючих, що може породжувати конфлікти, а особливо в родині, адже насильство в сім’ї доволі розповсюджене негативне соціальне явище, за допущення якого настає не лише адміністративна відповідальність, а й кримінальна. 

При цьому, Мариною Марулою клієнтам пробації наголошено, що  знаючи свої негативні, а й іноді небезпечні сторони особистості, Фото без описуособливо коли вони виникають після вживання алкоголю  або інших психоактивних речовин, необхідно переглянути своє ставлення до  шкідливих звичок та до своїх «вподобань», які можуть призвести до порушення законодавства.
Також,  правоохоронцями звернуто увагу підоблікових на   дотриманні порядку та умов перебування на обліку в органі пробації, й відповідальності за їх порушення. 

Під час бесіди, підоблікові дискутували в даному напрямку, й було відчутно, що кожен з них щиро бажає змін у своєму житті. 
         

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині пробація та правова допомога поговорили про права та свободи людини і громадянина

 

Днями, Знам’янським міськрайонним відділом пробації організовано зустріч клієнтів пробації з начальником Знам’янського бюро правової допомоги Анжелою Івановою, яка провела присутнім лекцію-бесіду на тему: «Способи захисту прав і свобод людини і громадянина» з нагоди відзначення Дня прийняття Декларації про суверенітет України. 

Мета заходу звісно очевидна, адже в наш час захист прав громадян розуміється як одна з ознак сучасної держави, а забезпечення реальності прав і свобод людини та громадянина виступає саме своєрідною ознакою сталості й зрілості такої держави.

Кожна людина повинна мати можливість вільно обрати спосіб захисту своїх порушених прав. При цьому він повинен бути впевнений в тому, що держава гарантує рівну можливість для будь-якого, незалежно від віри, раси, місця проживання, віку і статі, скористатися цими способами захисту. В іншому випадку прагнення сучасної держави до демократії, законності, свободи, рівності, гуманізму, правової держави, виражене в конституційних нормах і принципах, залишиться лише декларацією про наміри.

Також, присутнім наголошено, що відповідно до ч. 2 ст. 3 Конституції України – права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Як узагальнення можна зазначити - щоб мати змогу захищати свої права та свободи, перш за все їх потрібно знати.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині пробація провела змагання між неповнолітніми клієнтами 

 

Днями, працівниками Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації організовано та проведено спортивне змагання з підтягування та віджимання в упорі лежачи між неповнолітніми клієнтами пробації, яке відбулося в Знам’янському міському парку.

Спортивні змагання між неповнолітніми проведені не вперше,  адже дітям, окрім знань щодо загальноприйнятних норм поведінки та недопущення вчинення нових правопорушень,  необхідно прищеплювати й поняття про здоровий спосіб життя. 
Не завжди визначаються переможці, адже достатньо вже того, що неповнолітні, які перебувають в конфлікті з законом, завзято беруть участь у такій активній направленості.   

Фото без описуЗвісно слід відмітити, що у відділі пробації й серед персоналу є віддані спорту, а тому при взаємному бажанні чому б і не здійснити сплеск емоцій та адреналіну, при цьому з користю для здоров’я.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 

 

 

 


Фото без описуНа Знам’янщині привітали неповнолітніх підоблікових з Днем  захисту дітей

29 травня, працівниками Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації організовано спортивне змагання з настільного тенісу між неповнолітніми клієнтами пробації, які були проведені спільно з сектором Фото без описуювенальної превенції Знам’янського відділу поліції в Знам’янському міському парку з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей.

 

Ідею щодо змагання охоче підтримали всі, адже це емоції, хвилювання, жага до перемоги.

Учасники гідно змагалися і в чесній боротьбі розділили між собою перше, друге і третє місце. Після чого, зіграли і з працівником пробації, і з Фото без описупрацівником поліції.

Під час нагородження грамотами, переможцю був вручений торт.

Звісно, діти були в захваті, і з легкою втомою та  піднесеному настрої    розійшлися кожен у своїх справах.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в
Кіровоградській області

 


Фото без описуНа Знам’янщині клієнтам пробації організовано зустріч з лікарем наркологом

 

26 травня, в приміщенні КНП «Знам’янська міська лікарня ім. А.В. Лисенка» Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області організовано зустріч клієнтів пробації з лікарем наркологом Петром Черніцовим, який провів лекцію під назвою «Всебічна шкідливість вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин».

Петро Черніцов зазначив, що про негативний влив алкоголю та наркотиків на здоров’я людини  відомо всім без вийнятку, адже розповідають про це кожному ще з дитинства, але на жаль, попри всю обізнаність, масштаби даної проблеми аж ніяк не зменшуються.

При цьому, окрім свого здоров’я, особи можуть зашкодити й своєму соціальному положенню: в стані сп’яніння особа не відповідає за свої вчинки, вчиняє  правопорушення та злочини, які загрожують життю та здоров’ю оточуючих. Пояснення такій поведінці звісно немає, є лише фрази -«Я нічого не пам’ятаю», «То не я», «Я просто був п’яний».

Фото без описуАле, чи поверне таке виправдання чиєсь життя?
Також, лікар наголосив присутнім на страшній деградації особистості, яка є наслідком хронічного алкоголізму, після чого продовжив про наркотичні речовини, які є доволі розповсюдженою «отрутою молодого покоління».

Слухачі такої актуальної теми можливо й зробили для себе висновки, а можливо хоча б взяли до уваги сказане, адже не випадково саме з ними проведено таку бесіду.
    
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині пробація здійснила індивідуальну бесіду з кривдником

 

Днями, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області працівником відділу проведено бесіду з клієнтом пробації на тему: «Домашнє насильство та правові наслідки».

Актуальність бесіди в даному випадку полягала на акцентуванні уваги саме  на насильстві психологічного характеру, і на те були реальні підстави. 

Адже, небагато з тих, хто застосовуючи погрози, образи чи переслідування, але при цьому не спричиняючи тілесних ушкоджень, розцінює ці дії як правопорушення, а тим більше не вважає себе кривдником, який  підлягає притягненню до адміністративної та кримінальної відповідальності. 

Дуже шкода,  що від такого правопорушення в Україні страждає не одна родина, й тим часом, коли  одні про це говорять та намагаються боротися будь-якими способами, інші замовчують, продовжуючи виправдовувати кривдника, не зважаючи навіть на те, що страждають від цього не лише дорослі члени родини, а й діти, у яких, і так зрозуміло  має бути щасливе та безтурботне життя, а натомість, в таких умовах  вони мають лише страх, психічні розлади та в деяких випадках зруйноване майбутнє. Чи потрібна така плата можливо просто за кохання, а можливо просто за повноцінну родину, а чи можливо просто за можливість бути більш матеріально забезпеченим, аніж поза межами такої «пекельної родини»,  чи буде вдячність за це від тих, які залежні від рішення дорослих?!

Хоча, у випадку нашого клієнта пробації, постраждалою особою, являється мати кривдника, а вчинення відносно неї психологічного насильства являється результатом вживання алкогольних напоїв, та небажання самого кривдника контролювати міру вжитого алкоголю. 

Отже, для тих хто можливо не знає, домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
В свою чергу, психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

Відповідальність за вчинені діяння передбачають  статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та стаття 126-1, Кримінального кодексу України.

Слід пам’ятати, що незнання закону не звільняє від відповідальності. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині проведено робочу зустріч пробації та кримінальної поліції

 

06 квітня за участі начальника Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Марини Марули та т.в.о. заступника начальника – начальника сектору кримінальної поліції Знам’янського відділку поліції Дмитра Осипенка проведено спільну  нараду  під час якої визначено та обговорено проблемні питання, які виникають у співпраці щодо оголошення у розшук та подальшого розшуку осіб, які ухиляються від відбування покарання.

Дана зустріч проведена з метою належного виконання судових рішень, стосовно осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням, а також необхідної координації повноважень Знам’янського органу поліції та  пробації в сфері розшуку осіб, місцезнаходження яких невідоме.

По завершенню зустрічі  обговорено подальшу співпрацю та шляхи вирішення проблемних питань, які виникатимуть в процесі діяльності.
 
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині неповнолітній клієнт пробації  пройшов тестування на профорієнтацію 

 

Днями, в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, фахівцем Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Наталією Півторак організовано зустріч неповнолітнього клієнта пробації з провідним фахівцем з профорієнтації відділу активної підтримки  зазначеного центру Людмилою Базюк, яка провела йому  тестування з профорієнтації.
Мета цього тесту - пізнати себе краще, визначити свої схильності до певної сфери діяльності, адже будь-яка робота має приносити задоволення, і не лише матеріальне, але й духовне. 
Підліток був вдячний за таку можливість, так як він не хотів би усе життя нудьгувати займаючись не тією справою.  
До речі, тестування визначило, що його правильний вибір професії був би в сфері геології та екстремальних видах діяльності. 
    
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині клієнтам пробації організовано зустріч з лікарем фтизіатром

 

Днями, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області організовано зустріч клієнтів пробації з лікарем фтизіатром КЗ «Знам’янська міська лікарня ім. А.В. Лисенка»Петром Проходою, якиий провів лекцію під назвою «Туберкульоз сьогодні - це вже небезпека, яка стосується кожного.»

Петро Прохода зазначив, що головною метою – акцентувати увагу громадськості на важливості проблеми сьогодення. 

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає. Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше - нирки або спинний мозок. Заразною є лише легенева, відкрита форма туберкульозу. 

Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. 

Для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету, якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минає рік.

Чому в 5-10% імунна система не спрацьовує? Цьому є кілька причин: мікобактерії вміють уникати знищення і впливати на імунну відповідь, вакцина є недостатньо дієвою, а розвитку туберкульозу значно сприяють ВІЛ-інфекція та навіть брак вітамінів А і D.
Фото без описуЄдиного способу захисту нема.

Офіційні поради стосуються заходів гігієни в приміщеннях, де збирається багато людей. Там має проводитись вологе прибирання та якісна вентиляція. Людям радять бути уважними до симптомів туберкульозу - тривалої трохи підвищеної температури (37◦ С), кашлю і нічної пітливості. 

Також варто здати аналіз в разі тісного контакту із хворими.

Якість харчування також може впливати на здатність організму протистояти туберкульозу. 

Отже, як висновок слід зазначити, що туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування, але все ж таки необхідно вжити всіх можливих засобів аби не допустити інфікування. 
     
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині  правоохоронці врятували життя 

 

Нещодавно  працівники Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області мали змогу довести, що пробація діє … Діє щиро, віддано, чуйно та  безкорисливо.

До органу пробації звернулися працівники поліції Знам’янського відділу та повідомили, що вони врятували чоловіка, який мав на меті покінчити життя самогубством, й попрохали спільними зусиллями запобігти подальшого повторення події. 

А справа була ось в чому, чоловік 59 років, який в свій час був засуджений до 8 років  позбавлення волі, відбувши шість з половиною років, в липні минулого року умовно-достроково звільнився з виправної колонії, але стикнувся він з проблемою – відсутність житла.

Зважаючи на стан здоров’я, певний час даний громадянин перебував в одному з лікувальних закладів, але запальну вдачу та слабкість до алкоголю чоловіка медичний персонал не стерпів, а тому вони з ним попрощалися.

Але «характер характером», а жити десь треба було.

Можливо із за своєї необізнаності, чоловік не звернувся до компетентних органів, також не звернувся він й до своїх двох доньок, з якими не підтримує зв'язок, а тому залишалося самотужки вирішувати свої проблеми.   

Знайшовши домоволодіння в якому ніхто не проживав, він поселився в прибудові, розташованої на цьому подвір’ї, проживаючи там допоки не з’явився господар та не виселив його звідти.

Відчай, розпач та відчуття непотрібності наштовхнули на «найбезглуздіше» рішення, яке тільки може придумати людина – самогубство. Уточнювати яким саме способом є не доцільним з моральних міркувань, але слід зазначити, що навіть в правоохоронців «волосся стало дибки».  

Ну а далі розвиток подій був доволі оперативний: небайдужі односельці зреагували викликавши  правоохоронців на допомогу, які не зволікали.

Поліцейські заспокоїли, обігріли «горе-засудженого» та стривожено вислухали його непросту історію життя.

Після чого, працівники пробації відвели його до відділу нагодували й «засукавши рукава» розпочали клопітку працю щодо пошуку житла  засудженому. 

І ось тут як ніколи став в нагоді банк ресурсів  та волонтери пробації.

Оцінивши  найбільш ефективну роль конкретних організацій, чоловіка відвели до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  працівники якого надали йому одяг.

В подальшому, психологом органу пробації Наталією Півторак здійснено значну роботу, яка від однієї організації до іншої зверталася за допомогою.

Виникали труднощі, адже як зазначалося даний громадянин дещо проблемна особистість, і багато хто не проявляв бажання його прийняти хоча б на тимчасове проживання.

Але пробація ж не здається, і після десятків здійснених дзвінків, психолог натрапила на директора реабілітаційного центру «Альянс-Перемога» Дмитра Нілова, який підтвердив можливість подальшого перебування в їхній організації даної особи. 

Працівники пробації зібрали чоловікові кошти на дорогу й відправили його до м. Кропивницький, де його зустріли та влаштували. 

Звісно задоволення від проробленої роботи не можна було сховати з обличчя пробаціонерів, і хоч таких історій доволі багато - вони не пройшли повз історії однієї людини.  

Ось так, почерговими  зусиллями пересічних громадян, поліцейських, пробації та благодійних організацій було врятовано життя….це не може не тішити, і нехай лаврами за це не засипають, але дає приклад того, що не варто розчаровуватися в житті і позбавляти себе його, всьому є рішення, можливо просто треба повідомити про себе, а руку допомоги протягнути знайдеться кому. 

Марина Марула, 
начальник Знам’янського МРВ
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області  

Фото без описуНа Знам’янщині  протестували неповнолітніх клієнтів пробації 

 

24 лютого, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області психологом відділу Наталією Півторак здійснено первинне тестування неповнолітніх клієнтів пробації.

З метою визначення клімату в родинах дітей, які вступили в конфлікт з законом, їх темпераменту, характеру та схильності вчинення правопорушень, підоблікові писали відповіді на питання та малювали модель своєї сім’ї.

Звісно, виникає  питання щодо доцільності вивчення працівниками пробації стосунків між членами родини неповнолітніх підоблікових, але цьому є обґрунтоване пояснення: батьки є головною ланкою у особистісному розвитку своєї дитини, адже вони найчастіше спілкуються з ними, їм щоденно доводиться мудрувати та щоразу шукати новий підхід до своєї дитини, думати над вирішенням проблемних питань, які виникають у їхньому повсякденному житті. 

Дитина бере приклад зі своїх батьків, приєднується до їхніх справ і турбот, засвоює відповідні моральні норми й правила та набуває морально – емоційного досвіду.

Особливе відношення батьків повинно бути у ситуаціях, коли дитина  вчинила злочин, адже в такому випадку окрім страху та внутрішнього конфлікту, з’являється осуд громадськості та відсторонення маленького правопорушника від тих, хто оточував його раніше. В такому випадку необхідна всебічна підтримка та допомога усвідомити, що кожен може помилятися, але й водночас  має відповідати за свої вчинки і щоб не сталося - життя триває, а в нього є надійна підтримка.

Тому, аби не допустити повторення протиправної поведінки необхідно діяти разом та спільними зусиллями як пробації так і батьків. 

Марина Марула, 
начальник Знам’янського МРВ
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині  клієнтів пробації привітали з Різдвом Христовим 

 

Днями ,  працівниками  Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з благочинним Знам’янського округу митрофорним протиієреєм Василем Мазурком настоятелем Храма Преподобного Сергія Радонезького, який, також, є волонтером пробації поздоровили клієнтів пробації з Різдвом Христовим.

Захід відбувся в Храмі  Преподобного Сергія Радонезького, та проведений з  метою забезпечення духовного розвитку, виховання патріотизму, культури і моралі, поваги до духовних традицій українського народу та історії України в цілому й врешті решт, що є головним -  підняття настрою особам, які вступили в конфлікт з законом.

Василь Мазурок провів лекцію про історію виникнення великого свята, розповівши, що воно є одна з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами (католицькими, православними і протестантами), а також низкою держав та організацій Фото без описусвіту. Атрибути свята — вертеп, вистави, ярмарок, пісні, колядки, різдвяні вінки та ялинки тощо. 
В Україні Різдво святкується з середньовіччя, й період різдвяних свят триває до 6 січня за григоріанським календарем, і до 19 січня — за юліанським. У цей період християни та усі люди доброї волі покликані чинити справи милосердя. 

За традицією тривалої співпраці  не обійшлося й без освячення присутніх свяченою  водою та вручення присутнім образків святих.

Марина Марула, 
начальник Знам’янського МРВ
філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області  


Фото без описуНа Знам’янщині пробація дбають про обізнаність засуджених у сфері захисту своїх прав 

 

Днями, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області, психологом відділу Наталією Півторак було проведено захід для клієнтів пробації на тему: «Знати свої права – обов’язок кожного» та «Захисти свої права безкоштовно».

Даний захід  направлений на підвищення рівня правової обізнаності громадян, а також, що є актуальним в наш час, розкриття питання щодо надання безкоштовної правової допомоги у випадку порушення прав людини та громадянина.

Присутнім наголошено, що  головне завдання українського суспільства – не забувати, що держава не дарує права, вона лише закріплює їх у законі та забезпечує їх реалізацію.

Разом з тим важливо усвідомлювати, що права людини не є абсолютними, і такі  обмеження характеризуються висловом про те, що "Ваші права закінчуються там, де починаються права інших людей".

Фото без описуВ соціально-правовій практиці права можуть обмежуватися з метою захисту інших соціальних цінностей.

У разі виникнення питань щодо захисту своїх прав, кожен може звернутися до працівників Знам’янського бюро правової допомоги, які з кожним індивідуально проведуть бесіду, визначивши коло питань, які необхідно вирішити та безкоштовно зроблять все можливе аби допомогти. 

Під час заходу присутні жваво доповнювали один одного щодо формування переліку прав людини, які закріплені в Конституції України, фіксувавши їх на «правовому дереві».

Підсумовуючи вищесказане , всі учасники обговорення дійшли згоди в тому, що з метою забезпечення дотримання в державі прав і свобод людини і громадянина, потрібно, щоб на всіх рівнях влади та кожним громадянином було високо усвідомлена важливість дотримання прав і свобод людини.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині пробація долучилася до акції «16 днів проти насильства»

 

Днями, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, психологом відділу Наталією Півторак було проведено захід за участю клієнтів присвячений щорічній Всеукраїнській акції „16 днів проти  насильства”, яка відбуватиметься у період з 25 листопада до 10 грудня

Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. 

В цей період міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію „16 днів проти насильства”, тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір, вільний від насильства.

Саме тому, Наталія Півторак повідомила,  що будь-які форми насильства – це  порушення прав людини, акцентувавши увагу присутнім, що є таке поняття як насильство в сім’ї, від такого правопорушення в Україні страждає не одна родина, й тим часом, коли  одні про це говорять та намагаються боротися можливо самостійно, а можливо за допомогою уповноважених органів,  інші замовчують, продовжуючи тихо страждати в своєму «пеклі». 

Найбільш стискає серце та тривожить душу, те, що   в такому явищі як насильство в сім’ї, та ще й коли воно має досить продовжуваний характер, беруть участь  діти, які в значній мірі є або об’єктами, або спостерігачами таких правопорушень. Страх, відчай та почуття безвиході в таких ситуаціях, мабуть, не передати словами людині, яка не пройшла цього.

Тому, в свою чергу,  спільними зусиллями правоохоронців та громадськості, а також іншими уповноваженими на  те органами, суспільство повинно зменшити кількість проявів насильства, та вчасно їх припиняти, тим самим  уберегти від страждань  тих, хто не може захистити себе самостійно.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині для клієнтів пробації провели заняття щодо дій під час переохолодження

 

03 грудня в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, фельдшером виїзної бригади Територіального медичного  об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф у м. Знам’янка» Василем Матвієнком проведено заняття під назвою «Дії при переохолодженні». 

З настанням зими доволі «гостро» постає потреба захисту себе від переохолодження й набуття вмінь та навичок для надання допомоги, Фото без описуякщо вже таке явище було допущено. 

Василем Матвієнком, в першу чергу наголошено на обов’язковому контролюванні міри випитого алкоголю, адже порушена координація та орієнтир, значно знижена чутливість до фізичного болю, відсутність сил дійти додому призводить до нещасних випадків, а в холодну пору року до переохолодження в тяжких ступенях.  

При цьому, фельдшер навчив присутніх діям, які допоможуть в тій чи іншій мірі уникнути наслідків такої прикрої події. 

Отже, за наявності таких ознак, як блідість або синюшність шкірного покрову, відсутність чутливості (тактильна та больова) або її різке зниження, виникнення сильного болю у пальцях стоп та рук при розтиранні та зігріванні,
Фото без описув’ялість, зменшення частоти пульсу, зниження артеріального тиску необхідно: 

– перенести в тепле місце, змінити одяг, загорнути в ковдру, дати гарячий чай;
–  зігрівати уражену ділянку кінцівки;
–  розтирати уражені ділянки шкіри етиловим спиртом (не розтирати снігом);
– відновити прохідність дихальних шляхів при непритомності в обов’язковому положенні потерпілого на боці:

а) перехилити  голову потерпілого назад;
б) висунути вперед і утримувати нижню щелепу;   
в) видалити слиз, кров і сторонні тіла з рота і глотки пальцем;

Негайно евакуювати до медичного закладу.

Присутні жваво брали участь у заході, сподіваючись, що таких неприємних ситуацій в житті не станеться.  

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області


Фото без описуНа Знам’янщині продовжується профілактична робота щодо недопущення вчинення правопорушень 

 

Днями, начальник Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Мариною Марулою спільно з спеціалістом Знам’янського міськрайонної  філії центру зайнятості Людмилою Базюк в приміщенні Державного навчального закладу «Знам’янський професійний ліцей» провели учням лекцію на теми: «Кримінальна та адміністративна відповідальність»; «Прямий зв'язок  працевлаштування та судимості».

Фото без описуЗа мету проведеного  заходу поставлено продовження роботи з молоддю, вчасного спрямування неповнолітніх на правильний шлях,  важливість вчасного реагування на дрібні правопорушення неповнолітніх, які вони допускають в своїй життєдіяльності та не допустити в подальшому розвитку неправомірної поведінки.    

Звісно питань було багато, що є доволі хорошим показником, адже молодь цікавиться, а значить бажає мати якнайбільше знань в даному напрямку, а отже є велика ймовірність уникнення ними конфлікту з законом.  

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії 
ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині засудженим проведено захід до Дня писемності і мови 

 

06 жовтня, в приміщенні Знам’янської міської бібліотеки – філія №3, психологом Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Наталією Півторак організовано захід для клієнтів пробації присвячений Дню писемності та української мови, який провів завідувач вищезазначеної бібліотеки Наталія Сатир.

Під час заходу Наталія Сатир провела лекцію на тему «Історія розвитку української мови», що було хвилююче, але в той же час й доволі цікаво, адже становлення нашої мови було не легким, а також провела мовленевий тренінг під назвою "Спілкуємося українською мовою".

Клієнти пробації колективно згадували українські прислів’я, продовжували «крилаті фрази», розгадували кросворди та Фото без описудізналися, які прислів’я однаково звучать незалежно з якої сторони читати. 

Метою проведеного дійства виступило підвищення рівня обізнаності населення щодо історії нашого народу та поваги до подвигів наших предків, й шанування того, чого ми не помічаємо – змогу чути й розмовляти своєю рідною мовою. 

Загалом, присутні посміхалися, жартували та активно обговорювали те, чого раніше не чули, й пишалися, що наша Батьківщина хоч й має складний шлях незалежності, але має велике світле та квітуче майбутнє.

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині клієнтам пробації організовано зустріч з психіатром

 

Днями, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я організовано зустріч клієнтів пробації з лікарем психіатром КЗ «Знам’янська міська лікарня ім. А.В. Лисенка» Інною Іноземцевою, яка провела лекцію під загальним гаслом «Всесвітній день запобігання самогубствам».

Інна Іноземцева зазначила, що головною метою – акцентувати увагу громадськості на важливості проблем, пов’язаних з психічними розладами, ігноруванні необхідності лікування та причин, які погіршують стан особи. 

Психіатрія сучасності немає нічого спільного з психіатрією минулого, адже те, з чим особа звертається до лікаря залишається між пацієнтом та цим лікарем – в суворій таємниці, й дуже важливо вчасно звернутися до спеціаліста  й не допускати самолікування, тому Фото без описущо саме це відбирає можливість повноцінно жити. 

Також, лікаркою наголошено, що з кожним роком все більше молоді  страждають розладом уваги, втратою пам’яті, низьким рівнем самоконтролю, пригніченістю і депресією, яка доволі часто закінчується трагедією, й цьому сприяє в більшості випадків використання віртуальних мереж, в яких можна пережити кібер-злочини, кібер-залякування та грати в насильницькі ігри.
Доволі цікаву розповідь слухали з задоволенням всі, адже було порушено проблему сучасності.

Кожен має задуматися над рівнем уваги, який приділяється своєму здоров’ю та над способом свого  життя взагалі. 
 
Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ філії
Державної установи «Центр пробації» в 
Кіровоградській області 


Фото без описуНа Знам’янщині пробація та поліція спільно діє в напрямку недопущення росту рецидивної злочинності 

 

02 жовтня в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області  під час проведення реєстрації клієнтів пробації, начальником відділу Мариною Марулою спільно зі старшим інспектором Знам’янського відділу поліції Євгенієм Гловацьким, в черговий раз наголошено на постійно актуальній темі,  а саме «Кримінальна та адміністративна відповідальність та недопущення вчинення нових злочинів».

Євгеній Гловацький звернув увагу присутніх на те, що задля своєї безпеки та уникнення нестандартних ситуацій, які можуть призвести до порушення порядку та умов перебування на обліку в органі пробації, необхідно тримати під контролем свої дії, вислови та емоції, стримані гніву відносно оточуючих, що може породжувати конфлікти, а особливо в родині, адже насильство в сім’ї доволі розповсюджене негативне соціальне явище, за допущення якого настає кримінальна відповідальність. 

Фото без описуПри цьому, Мариною Марулою наголошено засудженим не лише на дотриманні порядку та умов перебування на обліку в органі пробації, а й відповідальності за їх порушення.

Під час бесіди, підоблікові активно дискутували в даному напрямку, й було відчутно, що кожен з них щиро бажає змін у своєму житті. 
         

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» в
Кіровоградській області

 


Фото без описуНа Знам’янщині з’явився ще один кандидат в волонтери пробації !!!

 

02 жовтня, начальником Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Мариною Марулою проведено співбесіду з Михайлом Яровим, який виявив бажання бути волонтером пробації, під час якої встановлено його відповідність базовим вимогам та можливість залучення його в подальшому до діяльності із суб’єктами пробації, здатність виконувати завдання, пов’язані з пробацією, його мотивація та досвід роботи.

На даний час Михайло Яровий зарахований в кандидати у волонтери пробації, й за результатами перевірки буде прийнято рішення про можливість  зарахування його до числа  волонтерів пробації

На даний час в Знам’янському МРВ вже є два волонтери пробації – Василь Мазурок та  Людмила Баргамін, які здійснюють значну допомогу в недопущенні  росту рецидивної злочинності в районі.

Але, Знам’янський МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області запрошує приєднатися та стати волонтером пробації, яким може бути фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Особи, яких зацікавила дана інформація можуть  звертатися за адресою: 
м. Знам’янка, вул. Героїв Крут, 9 (2 поверх) до начальника Знам’янського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марули Марини Юріївни, 
або за телефоном 066-39-80-886.


Фото без описуНа Знам'янщині пробація провели заняття з нагоди Всесвітнього дня попередження самогубства

 

Днями, працівниками Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено захід з нагоди Всесвітнього дня запобігання самогубства з Фото без описунеповнолітнім клієнтом пробації.

Даний захід було проведено з метою виявлення й попередження ознак відхилень у поведінці неповнолітнього суб’єкта пробації та спрямований на послаблення і усунення соціально-психологічних та побутових причин і умов, які сприяють формуванню суїцидальної поведінки дитини.

Частота таких дій серед молоді останнім часом швидко зростає. Люди, які вчиняють суїцид, зазвичай страждають від сильного душевного болю і перебувають у стані стресу, а також переконані у неможливості впоратися зі своїми проблемами.

Фото без описуВ такий тяжкий період, особі необхідна підтримка рідних та близьких, які зможуть допомогти поглянути на ситуацію з іншої сторони й переконати, що  все вирішується й не варто позбавляти себе життя через певні негаразди в житті.

З неповнолітнім клієнтом пробації були обговорені фактори та шляхи їх подолання. 

По завершенню, підобліковий повідомив, що життя  людини - це найбільша цінність, а тому потрібно боротися за нього. 

Анастасія Іщенко,
фахівець(із соціальної 
роботи з суб’єктами пробації) 
Знам’янського МРВ філії «Центру пробації»
в Кіровоградській області 

 


Фото без описуНа Знам’янщині проведено зустріч з волонтером пробації 

 

Днями, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області проведено робочу зустріч з волонтером пробації  Баргамін Людмилою Миколаївною, під час якої  обговорено питання, які виникають в процесі діяльності волонтера пробації, наголошено на правах та обов’язках, а також можливість подальшої співпраці з органом пробації.

Людмила Баргамін є волонтером пробації  з 2017 року по теперішній час, за вказаний період вона систематично залучалася до проведення соціально-виховної роботи з засудженими з метою недопущення вчинення ними нових злочинів.

На даний час в Знам’янському МРВ є два волонтери пробації – Василь Мазурок та  Людмила Баргамін, які здійснюють значну допомогу в недопущенні  росту рецидивної злочинності в районі.

Тому, Знам’янський МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області запрошує приєднатися та стати волонтером пробації, яким може бути фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Особи, яких зацікавила дана інформація можуть  звертатися за адресою: 
м. Знам’янка, вул. Героїв Крут, 9 (2 поверх) до начальника Знам’янського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Марули Марини Юріївни, 
або за телефоном 066-39-80-886.


Фото без описуЗнам’янським клієнтам пробації повідомили про соціальні послуги 

 

Днями в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області організовано зустріч клієнтів пробації з завідувачем відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району Ольгою Єлісєєнко.

Засудженим повідомили про порядок обслуговування громадян похилого віку та можливість участі пересічних громадян в наданні таких послуг.

Ольга Єлісєєнко роз’яснила, що територіальний центр забезпечує безоплатне, в обсягах, визначених державними стандартами, соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше чотирьох місяців), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, що мають забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку або визнані інвалідами в установленому порядку.

Фото без описуГромадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування, мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, територіальний центр може надавати платні соціальні послуги. Також цим громадянам в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, територіальний центр може надавати соціальні послуги з установленням диференційованої плати.

Під час бесіди, клієнти пробації активно ставили питання доповідачу, адже у кожного з нас серед знайомих є одинокі бабусі й дідусі, яким кожен може надавати допомогу у виді елементарних дій, які не потребують значних матеріальних затрат.

Було приємно, що дана тема викликала співчуття та активне обговорення серед присутніх. 

Марина Марула,
начальник Знам’янського МРВ 
філії ДУ «Центр пробації» 
в Кіровоградській області 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень