Новини
17 Травня, 2022 р., 15:40
Страховий стаж – це важлива складова майбутньої пенсії. Відповідно до Закону України №1058 – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тільки за таких умов місяць роботи буде зарахований до страхового стажу як повний. Тобто, якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою за мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.
У такій ситуації здійснити доплату до мінімального страхового внеску з 1 січня 2004 року можуть будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають неповний страховий стаж (працювали неповний робочий день, були прийняті на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнені не останнім днем тощо).
13 Травня, 2022 р., 16:23
За стандартними правилами працівник вирішує питання звільнення з роботи безпосередньо з роботодавцем. В умовах запровадження воєнного стану в областях, де проводяться (проводились) активні бойові дії, громадяни (які прийняли рішення переїхати в іншу місцевість) не завжди мали можливість написати заяву на звільнення, узгодити це питання з роботодавцем та отримати трудову книжку із внесеним записом про звільнення.
12 Травня, 2022 р., 12:40
Законом України “Про зайнятість населення” встановлено, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) на території України на підставі дозволів, що видаються регіональними центрами зайнятості. Для отримання дозволу (продовження дії дозволу) роботодавець звертається до регіонального центру зайнятості із заявою та відповідним комплектом документів.
12 Травня, 2022 р., 12:39
Питання – відповіді
12 Травня, 2022 р., 12:22
Питання – відповідь
12 Травня, 2022 р., 12:20
Законом України “Про зайнятість населення” визначено процедуру та строки оформлення дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Так, регіональний центр зайнятості має 7 робочих днів для прийняття рішення про видачу дозволу та 3 робочі дні – для прийняття рішення про продовження дії дозволу.
На період дії воєнного стану Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищевказаного Закону окремими нормами, що стосуються особливостей оформлення дозволів.
Так, прийняття рішення про видачу чи продовження дії дозволу на застосування праці громадян Російської Федерації здійснюється за погодженням із регіональним органом Служби безпеки України. Строки, встановлені для розгляду питання, продовжуються до отримання такого погодження (або відмови у погодженні).
Відмова органів безпеки у погодженні видачі дозволу (продовження дії) є підставою для відмови регіональним центром зайнятості роботодавцю у видачі дозволу (продовження дії).
Примітка. Ознайомитись з процедурними питаннями оформлення дозволів можна на вебсторінці обласного центру зайнятості у розділі “Роботодавцям” – “Працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні”.
Більш детально за посиланням: https://kid.dcz.gov.ua/
12 Травня, 2022 р., 12:16
Питання – відповідь
11 Травня, 2022 р., 17:22
Питання реєстрації громадян як безробітних на період дії воєнного стану врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 334 “Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану” (із змінами, внесеними постановою від 29.04.2022 № 509).
11 Травня, 2022 р., 17:21
Правові підстави, що визначають критерії підходящої роботи, визначені статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”. Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022, з текстом Закону можна ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новими нормами, що визначають вказані критерії під час дії воєнного стану.
Так, підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці. Такі критерії поширюються на осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, та на осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу.
Слід зазначити, що протягом відповідних перших 30 календарних днів підходящою вважається робота, що відповідає освіті, професії/професіям (спеціальностям), кваліфікації особи, а також набутому нею за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.
11 Травня, 2022 р., 17:18
Правові підстави для припинення виплати допомоги по безробіттю врегульовані статтею 31 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану” (набрав чинності 07.05.2022) доповнено прикінцеві положення вищезазначеного Закону новою нормою, яка передбачає, що на період дії воєнного стану ще однією підставою для припинення виплати є перебування безробітного за кордоном понад 30 календарних днів.
Також законом про зміни доповнено аналогічними положеннями і прикінцеві положення Закону України “Про зайнятість населення” (в частині припинення реєстрації безробітного).
Подати заяву про припинення реєстрація безробітного (що пов’язано з припиненням виплати допомоги по безробіттю) особа може, серед іншого, скориставшись засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Дана послуга реалізована у розділі “Громадянам” – “Пенсії, пільги та допомога” – “Скасування статусу безробітного”.