Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Боротьба з корупцією в органах місцевого самоврядування: правові передумови та шляхи подолання

Дата: 02.05.2025 10:19
Кількість переглядів: 68

Фото без описуЕксперти вважають, що нині ефективна реалізація антикорупційної політики в органах місцевого самоврядування значно актуалізується у зв’язку з необхідністю розв'язання проблем, пов’язаних з війною та післявоєнним відновленням регіонів України. Це підтверджують й результати соціологічних опитувань, проведених протягом останнього року, згідно з якими корупція, поряд з війною, є найбільшою проблемою в державі.

Однією з основних рекомендацій є необхідність забезпечення консистентності та стабільності правового регулювання. Вважаємо, що закони та нормативно-правові акти повинні бути відповідно оновлені та адаптовані до змін у суспільстві, а також доступні та зрозумілі для всіх громадян, що є важливим фактором у запобіганні корупції.

Активна участь громадськості у контролі за діяльністю владних структур також визнається як ефективний механізм боротьби з корупцією. Громадські організації, активісти та журналісти можуть виступати як важливі сторони, які відстежують діяльність органів влади та сприяють виявленню корупційних фактів.

Крім того, впровадження електронного управління та звітності може значно підвищити прозорість та відкритість у діяльності органів місцевого самоврядування та сприяти виявленню та запобіганню корупційних практик.

Важливим аспектом боротьби з корупцією є роль антикорупційних органів та міжнародних партнерів. Наприклад, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) в Україні здійснює контроль за фінансовою діяльністю посадових осіб, включаючи представників органів місцевого самоврядування. Міжнародні організації та програми, такі як Європейська комісія, Міжнародний валютний фонд (МВФ) та Всесвітній банк, надають фінансову та технічну підтримку у впровадженні антикорупційних заходів на місцевому рівні.

Досягнення прогресу у боротьбі з корупцією в органах місцевого самоврядування потребує системного підходу до удосконалення правового регулювання та активної участі громадянства. Забезпечення доступності та прозорості інформації про діяльність місцевих органів влади, впровадження механізмів звітності та відповідальності, а також підвищення рівня правової культури серед громадян є ключовими чинниками успішної боротьби з корупцією.

Отже, аналізуючи політико-правові та соціальні передумови корупції в органах місцевого самоврядування, стаття робить акцент на необхідності комплексних заходів з удосконалення правового регулювання, залучення громадськості та міжнародних партнерів у процес боротьби з цим негативним явищем. Тільки через спільні зусилля можна досягти значного зменшення рівня корупції та забезпечити покращення демократичного управління на місцевому рівні в Україні.

Юридичний відділ виконавчого комітету Знам’янської міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень