Залізниця зона підвищеної небезпеки, вигравши хвилину - можете втратити своє життя!
Дата: 19.03.2025 16:30
Кількість переглядів: 161
Це не пусті слова, не спроба залякати когось, це реально сформований факт, покалічені долі і втрачене життя. Знаходячись на території залізниці, необхідно знати і точно виконувати правила безпечної поведінки. Бути максимально уважним самому і уважним до оточуючих, не допускаючи необдуманих вчинків. Пам’ятайте, що платою за безпечність може стати ваше життя і здоров’я!
Як переходити залізничні колії:
- Переходити і переїзжати залізничні колії можна тільки в спеціально відведених і обладнаних для цього місцях;
- При переїзді чи переході через залізничні колії необхідно користуватися: • спеціально об обладнаними пішохідними переходами з настилами • тунелями • мостами • залізничними переїздами • шляхопроводами • іншими місцями, позначеними відповідними знаками (при цьому необхідно уважно слідкувати за сигналами, які подаються технічними засобами або працівниками залізничного транспорту).
- При переході через залізничні колії впевніться, що в зоні видимості немає поїзда, що рухається.
- Люди в інвалідних візках повинні пересікати залізничні колії тільки по пішохідних переходах і обов’язково з супроводжуючими їх особами
- Не ходити по залізничних коліях.
- Не намагайтесь перейти чи переїхати залізничний переїзд при забороняючому сигналі світлофора – навіть якщо шлагбаум піднятий, тим паче коли шлагбаум відсутній і переїзд не обладнаний звуковою сигналізацією.
- Не намагайтесь пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає
закриватися.
- Не залишайте дітей без нагляду на вокзалі або потязі!
Як вести себе на пасажирських платформах і залізничних коліях:
- Не знаходьтеся на території і об’єктах залізниці в стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння!
- Не переходьте, не перебігайте через залізничні колії перед потягом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
- Не переходьте колію відразу після проходу потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
- Не стрибайте з платформи на колії!
- Не біжіть по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також не наближайтесь ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.
- Не піднімайтеся на вагони, опори, спеціальні конструкції контактної мережі і повітряних ліній електропередач!
- Не торкайтеся до проводів, які йдуть від опор і спеціальних конструкцій контактної мережі і повітряних ліній електропередач!
- Не наближайтесь до обірваних проводів! Не торкайтесь до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
- Не пошкоджуйте, не загороджуйте, не демонструйте і не встановлюйте самостійно знаки, вказівники та інші носії інформації!
- Не залишайте на залізничних коліях ніяких предметів! Не кладіть на рейки залізничної колії будь-які предмети!
- Знаходячись на платформі, відійдіть за лінію безпеки при приближені поїзда – щоб не опинитися в зоні дії повітряного потоку.
- Виявивши сторонні або забуті предмети, повідомте про це працівників залізничного транспорту.
- Не наближайтесь до вагонів до повної зупинки поїзда!
- Суворо заборонено заходити у вагон або виходити з вагона під час руху потяга.
- Не знаходьтеся на підніжках і перехідних площадках, не відчиняйте двері вагонів під час руху потяга, затримуючи автоматичні двері вагонів під час їх зачинення і відчинення.
- Без нагальної потреби самовільно не зупиняйте потяг.
- Не висувайтеся із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.
Сектор охорони праці ВП «Локомотивне депо Знам’янка»
РФ «Одеська залізниця»