На території Знам’янської міської територіальної громади за адресою вул. Михайла Грушевсього, 15Г відкрили Центр життєстійкості
У ньому з людьми працюватимуть психологи та соціальні працівники, послуги надаватимуться безкоштовно. Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як? Першої леді Олени Зеленської.
У своєму зверненні Знам’янський міський голова Володимир Сокирко відмітив, що процес створення Центру був доволі довготривалим але завдяки злагодженій роботі міської влади, працівників територіального центру КНП «Знам’янська лікарня ім. А.В.Лисенка», громадського сектору, зокрема ГО «Патроіт», бізнесу вдалося досягнути поставленої цілі.
«Це безбар’єрний простір, де кожен житель громади, незалежно від соціального статусу, статі та віку може безоплатно отримати фахову допомогу та підтримку. Наприклад: впоратися із тривожними думками й станами, скласти резюме та підготуватися до співбесіди, пережити втрату, знайти ресурси і заняття для емоційного та фізичного відновлення».
Голова ГО «Патріот» Володимир Коляда зазначив важливість запуску подібного проєкту в Знам’янській громаді та вручив відзнаки кожному дотичному до реалізації.
Начальниця УСЗН Алла Волошина подякувала кожному із працівників соціальної сфери, завдяки яким сьогодні стало можливим запуск Центру.
Радник міського голови Володимир Мухуров зазначив, що Центр буде працювати як з діючими військовими, демобілізованими, сім’ями загиблих, пропавших без вісті, так і надвати кожному ветерану необхідну психологічну допомогу.
Що ж таке Центр життєстійкості – це дружній простір в громаді, де кожен може безкоштовно отримати підтримку. Тут працюють професійні психологи та фахівці із соціальної роботи, які допоможуть подолати складні життєві обставини, підкажуть до яких фахівців чи органів звернутися і нададуть необхідні послуги в самому Центрі.
Центр пропонує безкоштовну психологічну допомогу і є безбар'єрним, щоб кожен міг отримати підтримку без перешкод. Він створений для того, щоб допомогти мешканцям нашої громади розвивати життєстійкість і впоратися зі стресом за будь-яких обставин.
Життєстійкість – це вміння бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним, навіть за кризових умов. Це про взаємодію та підтримку. Життєстійкість – це вміння, отже його можна сформувати та розвинути, а також навчити інших. Так само, як ми тренуємо фізичну витривалість, ми можемо розвивати свою стресостійкість. У Центрі життєстійкості фахівці допоможуть вам опанувати дієві методи подолання стресу, щоб легше долати труднощі й підтримувати близьких.
Основними напрямками діяльності центру є:
Психологічна підтримка – індивідуальні та групові консультації для подолання стресу, тривоги, травм.
Освітні програми – навчання навичкам життєстійкості, стратегіям управління стресом, розвиток емоційного інтелекту.
Соціальну підтримку – організація спільнот та ініціатив для взаємодопомоги, наприклад, груп підтримки, клубів для спільних занять.
Навчання кризовому управлінню – підготовка людей та громад до реагування в умовах кризи, будь то війна, стихійні лиха чи економічні труднощі.
Розвиток фізичної та емоційної стійкості – йога, медитація, фітнес та інші активності, що допомагають підтримувати загальне здоров’я.
Також Центр життєстійкості співпрацюючи з міжнародними організаціями, фондами та волонтерськими рухами, намагається розширювати свої можливості, аби реалізувати ще більше потреб мешканців нашої громади.
Ми завжди з радістю вислухаємо ваші побажання і за можливості будемо намагатися їх реалізувати в нашому Центрі.