Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Алгоритм дій у випадку потрапляння в ситуацію торгівлі людьми під час збройного конфлікту

Дата: 17.10.2024 13:40
Кількість переглядів: 24

Фото без описуЗ нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми Знам’янський міський центр соціальних служб під час консультування членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сімей вимушено переміщених осіб та сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, приділив особливу увагу поширенню інформаційних матеріалів щодо того, як уникнути ситуацій, пов'язаних із торгівлею людьми.

З метою максимального висвітлення зазначеної тематики на інформаційних ресурсах та для донесення до населення алгоритму дій у випадку потрапляння в ситуацію торгівлі людьми в умовах конфлікту, Центр соціальних служб інформує наступне.

Збройний конфлікт, що почався у 2022 році між Україною та Росією, створив умови, за яких ризики потрапляння громадян України в ситуації торгівлі людьми значно зросли. Війна часто використовує вразливість населення, щоб втягнути людей у трудову або сексуальну експлуатацію, продаж органів чи інші форми незаконної діяльності. Дуже важливо знати, як діяти в таких ситуаціях, аби максимально швидко отримати допомогу.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. Це форма сучасного рабства та порушення прав людини, з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей.

Як розпізнати ситуацію торгівлі людьми?

· Примусова праця: Вас змушують працювати проти вашої волі, без належної оплати або в жахливих умовах.

· Відбір документів: Вас позбавляють паспорта чи інших документів, що унеможливлює вільне пересування.

· Насильство та погрози: Ви відчуваєте фізичне або психологічне насильство, вас шантажують або погрожують.

· Обмеження свободи пересування: Вам не дозволяють вільно пересуватися, навіть якщо ви не перебуваєте під охороною.

· Надання неправдивих обіцянок: Вам обіцяли певні умови роботи чи оплати, але реальність виявилася іншою.

Алгоритм дій у разі потрапляння в ситуацію торгівлі людьми:

1. Не втрачайте зв'язок із зовнішнім світом

Постарайтеся зберегти телефон або будь-який інший засіб зв'язку з собою. Використовуйте його для виходу на зв’язок із рідними, друзями чи організаціями, які можуть допомогти.

Якщо ви втратили документи, спробуйте дістатися до найближчого українського посольства або консульства, яке може видати вам тимчасовий документ для виїзду з країни.

2. Зверніться до офіційних установ

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільних) або 0-800-505-501.

Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми: 1547 (безкоштовно з мобільних і стаціонарних).

Якщо перебуваєте за кордоном, зверніться до українських консульств або посольств. Вони нададуть допомогу у поверненні додому або контактуватимуть з організаціями для підтримки.

3. Сповіщайте правоохоронні органи

Якщо перебуваєте в Україні, негайно повідомте Національну поліцію за номером 102 або подайте заяву через найближчий відділок поліції.

У разі перебування за кордоном, зверніться до місцевої поліції. Багато країн мають спеціалізовані відділи по боротьбі з торгівлею людьми, які зможуть допомогти вам.

4. Зверніться за правовою та соціальною допомогою

Багато організацій, як-от Міжнародна організація з міграції (МОМ), пропонують програми реабілітації для постраждалих від торгівлі людьми. Ці програми включають допомогу в поверненні додому, юридичну підтримку, медичну та психологічну допомогу.

Українські центри соціальних служб також можуть надати підтримку та поради щодо прав і можливих дій у таких ситуаціях.

5. Уникайте підозрілих пропозицій роботи або допомоги

Під час війни багато шахраїв пропонують роботу за кордоном або гуманітарну допомогу, які насправді є пасткою для торгівлі людьми. Будьте пильними щодо будь-яких пропозицій, особливо якщо вам обіцяють швидкий заробіток або безкоштовний переїзд за кордон.

Перед прийняттям будь-якої пропозиції перевіряйте інформацію про роботодавця або організацію, звертаючись до офіційних органів або перевірених ресурсів.

6. Отримайте психологічну підтримку

Ситуації торгівлі людьми залишають глибокі психологічні травми. Не бійтеся звернутися до психологічної допомоги, яка може бути надана як державними установами, так і неурядовими організаціями.

Профілактика торгівлі людьми:

Перевіряйте інформацію: Якщо плануєте поїздку або роботу за кордоном, завжди перевіряйте законність документів та організації, яка надає вам роботу. Використовуйте офіційні платформи для отримання інформації.

Будьте пильними: Уникайте спілкування з незнайомцями, які пропонують підозріло вигідні умови роботи або проживання.

Зберігайте копії документів: Перш ніж виїжджати за кордон, залиште копії своїх документів близьким, а також зберігайте цифрові копії на своїх пристроях.

Важливість міжнародної допомоги

Багато країн та міжнародних організацій надають допомогу українцям, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми під час війни. Співпраця з міжнародними правоохоронними органами та правозахисними організаціями допоможе прискорити процес повернення постраждалих додому та забезпечити їм необхідну підтримку.

Збройний конфлікт створив нові виклики для громадян України, однак кожен має можливість захиститися, якщо знати свої права та дії у критичних ситуаціях. Тримайте контакт з рідними, звертайтеся по допомогу та не дозволяйте насильникам скористатися вашою вразливістю.

Цей алгоритм допоможе громадянам України діяти швидко та ефективно в ситуації, коли вони потрапили в тенета торгівлі людьми.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень