День перепоховання Т.Г. Шевченка на Чернечій горі у Каневі
22 травня в Україні відзначають 163-тю річницю перепоховання праху великого генія нашого народу, поета, художника, громадського діяча, знаного у всьому світі, Тараса Григоровича Шевченка.
Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його спочатку і поховали. Але і друзі Тараса, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим, згідно з його «Заповітом», на рідній землі.
Прах Тараса Шевченка перевезли до Канева та поховали на Чернечій горі. Церемонія перепоховання Великого Кобзаря перетворилася на справжнє, хоч і сумне, свято. Після церковної панахиди протоієрей виступив із прощальним словом, назвавши спочилого не тільки братом во Христі, але й справжнім і щирим батьком всього українського люду, а також першим, хто заступився за рідне слово українського народу.
Кожна дата роковин Пророка – це привід нагадувати про феномен Тараса Шевченка, філософію його творчості, фундаментальне значення для української духовності. Його творчість – неповторне явище в історії світової культури. І в наших ворогів є усвідомлення того, що саме Шевченко – центральна постать в українській літературі й українській духовності.
З повагою, Знам’янський міський голова Володимир СОКИРКО