Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Щодо своєчасного укладення договору, на технічне обслуговування внутрішніх будинкових газових мереж

Дата: 09.02.2024 13:22
Кількість переглядів: 51

В зв'язку з набранням чинності  Наказу Міненергетики від 29.09.2023 р. № 292 “Про затвердження Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1741-23#Text  повідомляємо наступне: 

Обов’язком КФ ТОВ «Газорозподільні мережі України» та власників (балансоутримувачів, управителів, інших осіб) на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки є укладання між собою акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Такий обов’язок передбачено на законодавчому рівні. Так, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015р. та зареєстрованих в міністерстві юстиції України 08.06.2015р. №674/27119 передбачено, що:

- балансоутримувач будинку - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з чинним законодавством України;

- Власники (балансоутримувачі та/або орендарі (наймачі)) житлових і громадських будинків, підприємств комунального та побутового обслуговування населення повинні: утримувати в належному до експлуатації стані фасадні та внутрішні газопроводи (гл.5 п.5.10. Розділу V). 

Відповідно до пункту 1 глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРМ передбачено: «За відсутності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об’єктами суміжних суб’єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об’єкти, зобов’язаний в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власниками акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін".

Укладення цього акту є необхідним для того, щоб в подальшому власники, балансоутримувачі, управителі мали змогу виконати вимоги п. 3 глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРМ щодо забезпечення належної експлуатації вказаних мереж згідно з чинним законодавством.

Просимо забезпечити  укладання акту розмежування та експлуатаційної відповідальності сторін та посприяти в заключні договорів на технічне обслуговування внутрішніх будинкових газових мереж.

Своєчасне технічне обслуговування газових приладів — запорука їх безпечної та надійної роботи. Технічне обслуговування внутрішніх будинкових газових мереж – обов’язкова процедура, яку потрібно проходити раз на рік. Для цього власники житла мають укласти договір зі спеціалізованою організацією, яка має відповідні дозволи на виконання робіт. Відсутність технічного обслуговування внутрішніх мереж, згідно з вимогами чинного законодавства є підставою для припинення газопостачання. 

Нагадаємо, що ігнорування правил безпеки систем газопостачання є неприпустимим, оскільки газопроводи та споруди на них є об’єктом підвищеної небезпеки, а дотримання правил безпеки є запорукою надійного функціонування системи газопостачання, безпеки життя та здоров’я населення.

Для укладання акту розмежування  експлуатаційної відповідальності сторін, а також  договорів на технічне обслуговування внутрішніх будинкових газових мереж,  просимо звертатися до аварійно диспетчерської служби.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень