У 2024 році вміст «пакунку малюка» буде оновлено
«Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася дитина, а у разі відсутності обох батьків - родичам, які в установленому порядку забирають дитину із закладу охорони здоров’я, усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини.
Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догляд за немовлям.
Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 році, коли був започаткований пілотний проект, що реалізовувався між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проєктів). Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте частина батьків обирає саме «пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з найнеобхіднішими речами та засобами – зручно і вигідно.
Кожні 4 роки склад бебі-бокса переглядається. Це відбувається з урахуванням експертної думки не тільки працівників Мінсоцполітики, а й фахівців інших міністерств, з залученням батьків немовлят, представників ЮНІСЕФ. За результатами обговорень та фокус-групових досліджень вміст «пакунку малюка» коригується, враховуються побажання батьків та їх бачення щодо того, які предмети і засоби є не просто необхідними, а й зручнішими та якіснішими.
Наразі «пакунок малюка» став раціональніше укомплектованим: збільшено кількість товарів, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят, збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають, та ін.
Зміниться не лише вміст, а й вартість бебі-боксу: з 6816 грн. до 7689 грн. (вартість «пакунку малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 році цей прожитковий мінімум складає 2563 грн.).