Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

«Шлях повернення»

Дата: 01.12.2023 11:38
Кількість переглядів: 219

Фото без описуОбласний ветеранський форум «Шлях повернення» відбувся 29 листопада, у Кропивницькому на базі ЦНАПу «Прозорий офіс».

««Шлях повернення» - це не тільки про ветеранів, це про нас усіх, це наш шлях повернення до європейських цінностей. Сьогодні ми обмінюємося думками та стратегіями допомоги Захисникам та Захисницям, їх сім’ям. Ми маємо чесно обговорити наші проблеми і шляхи їх вирішення. Сьогодні працюємо і в онлайн форматі - всі громади області підключені. Ветеранська політика, соціальний захист ветеранів та їх сімей завжди в пріоритеті влади», - так розпочала Форум його модераторка, заступниця начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина КОЛТУНОВА.

Цільова аудиторія форуму: ветерани та ветеранки, військовослужбовці, члени їх родин, члени родин зниклих безвісти, полонених, загиблих військовослужбовців; представники органів влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій, які працюють з військовими та їхніми сім'ями, фахівці в галузі психологічної, медичної та соціальної реабілітації.

Мета форуму:

  1. Обмін досвідом та інформацією про реінтеграцію військових до мирного життя.
  2. Презентація проєкту карти «Шлях повернення».
  3. Формування спільної платформи для співпраці.

У форматі трьох панельних дискусій учасники обмінювались досвідом та інформацією про соціальний захист та підтримку, реабілітацію та реінтеграцію військових до мирного життя.

Від нашої громади безпосередніми учасниками форуму були: радник міського голови Володимир МУХУРОВ, начальник управління соціального захисту населення Знам'янського міськвиконкому Алла ВОЛОШИНА, заступник голови громадської організації «Єдина родина Знам′янщини» Ніна НОСКОВА, матері загиблих військовослужбовців.

Форум «Шлях повернення» - дуже потужний і масштабний захід.

Напередодні форуму протягом двох місяців проводилося спеціальне опитування військових, участь в якому взяло понад 4 тисячі респондентів. Опитування показало найактуальніші проблеми, що хвилюють наших Захисників і Захисниць. Найперше вони потребують матеріальної підтримки, потім медичної і психологічної. 43% респондентів нарікали на недостатнє грошове забезпечення; 24% - потребують соціального супроводу; 71% - мають проблеми зі здоров’ям, 69% - психологічні розлади. Більшість опитаних не користуються пільгами, хоча й мають на них право, бо їх важко оформити. Не задоволені військовослужбовці і медичним обслуговуванням. Що стосується державних програм реабілітації та протезування, то тільки 15% вважають їх якісними і задоволені. 64% опитаних військових переймаються відсутністю роботи.

Результати опитування представив чинний військовослужбовець з інвалідністю Денис Скотніков.

Серед інших напрямків дискусії були опрацьовані питання:

  • Презентація ветеранської політики в Кіровоградської області: виклики, плани, рішення (спікер Катерина КОЛТУНОВА - заступниця начальника обласної військової адміністрації).
  • Територіальний центр комплектування: взаємодія та виклики (спікер Андрій БУРЧАК - заступник начальника сектору соціальних виплат, начальник відділу оформлення допомог, військових пенсій та пільг Кіровоградського обласного ТЦК та СП).
  • Соціальна підтримка ветеранів та членів їх сімей (спікер Олександр ДОГАРОВ – директор департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації).
  • Забезпечення технічними та іншими допоміжними засобами реабілітації (спікер Наталія ШЕВЧЕНКО - начальник Кіровоградського обласного відділу фонду соціального захисту осіб з інвалідністю).
  • Пенсійне забезпечення ветеранів (спікер Олена РОМАНЧЕНКО - заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області).
  • Підвищення якості і доступності адміністративних послуг ветеранам (спікер Юлія ВОВК - директор департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради).
  • Система медичної реабілітації в області (спікер Олег РИБАЛЬЧЕНКО - директор департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації).
  • Актуальні напрями психологічної підтримки військових, ветеранів та членів їхніх родин (спікер Андрій ФОМЕНКО - заступник директора КЗ «Обласний «Центр-Ветеран», кризовий психолог, керівник кафедри «Кризової психології» Донецького державного університету внутрішніх справ на громадських засадах).
  • Психологічні особливості звільнених з полону. Супровід родин полонених, звільнених і безвісти зниклих військовослужбовців (спікер Оксана БЄЛЬСЬКА - психологиня, фахівчиня з реінтеграції).
  • Повернення боєздатності для солдата і реінтеграція ветерана у соціум. Що може запропонувати фізична терапія? (спікер Аллан ЄПІКОВ - фізичний терапевт відділення фізичної та реабілітаційної медицини Кіровоградського обласного госпіталю ветеранів війни).
  • Створення у громадах Патронатних служб. Механізми, ресурси та результати (спікер Олена ТОЛКАЧОВА - військова, волонтерка, учасниця війни на Сході України, керівниця патронатної служби полку «Азов»).
  • Каталог освітніх можливостей (спікер Володимир ТАБОРАНСЬКИЙ - заступник директора департаменту освіти і науки ОВА).
  • Працевлаштування ветерана (спікер Наталя НЕВІДОМА - заступниця директора обласного центру зайнятості).
  • Гранти для ветеранів (спікер Каріна ДОРОШЕНКО - заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України).
  • Проєкти реінтеграції ветеранів IREX в Україні (спікер Костянтин ТАТАР КІН - технічний радник Програми реінтеграції ветеранів IREX).
  • Презентація проєкту дорожньої карти «Шлях повернення» (спікер Інеса КОЛПАК - директорка КЗ «Обласний «Центр-Ветеран»).

Повернення додому й адаптація до цивільного життя після довгих місяців або навіть років у зоні бойових дій - нелегкий процес для ветеранів та їхніх сімей. Майже всі військові відчувають психологічний дискомфорт, мають проблеми зі здоров’ям, труднощі з пошуком роботи. Ветеранам потрібно звикнути до цивільного життя: облаштувати житло, знайти власне покликання та роботу, побудувати нові стосунки з родиною та своєю спільнотою.

Шлях ветерана у цивільному житті включає безліч малих і великих щоденних рішень, які доводиться зробити майже одразу після повернення.

Участь у бойових діях може мати наслідки для здоров’я – як психічного, так і фізичного. Люди, що переживають тривалий стрес, виснажливе фізичне навантаження і складні емоційні переживання, зазвичай потребують відновлення після повернення до більш спокійних, цивільних умов.

Сьогодні держава приділяє велику увагу Збройним Силам України, оборонній роботі та ветеранській політиці. Тому піклування і турбота про наших воїнів, які віддали своє здоров’я в ім’я Перемоги, має бути щоденною командною роботою усіх відповідних служб, яка спрямована на те, щоб кожен Захисник та Захисниця, повернувшись із зони бойових дій або звільнившись з військової служби, отримали повну інформаційну та ресурсну підтримку на кожному з етапів шляху повернення до цивільного життя.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень