Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Знам’янським управлінням по експлуатації газового господарства Кропивницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» проводиться « Місячник пропаганди безпечного та заощадливого використання природного газу в побуті».

Дата: 26.04.2023 14:17
Кількість переглядів: 649

Фото без описуШановні мешканці міста Знам’янка та Кропивницького  району з 15 квітня по 15 травня 2023 року,  Знам’янським управлінням по експлуатації газового господарства Кропивницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» проводиться «Місячник пропаганди безпечного та заощадливого використання природного газу в побуті».  Знам’янське УЕГГ просить взяти цю інформацію до відома : 

Всім споживачам природного газу  необхідно раціонально та економно використовувати газ , з  дотриманням  правил безпеки під час користування газовими приладами.      

Основні вимоги безпечної експлуатації газових приладів.

Газифікацію житлових будинків з встановлення  газових приладів виконують тільки спеціалізовані підприємства  газового господарства,  згідно проектів на газопостачання , які виготовляються згідно всіх існуючих норм та правил. Тому категорично забороняється самовільно або із залученням сторонніх осіб виконувати встановлення, перенесення, ремонт, заміну, газових приладів, переведення опалювальних котлів та печей для роботи на твердих видах палива, або встановлення опалювальних приладів, що працюють на їх альтернативних видах.  Дані роботи повинні проводитися з погодженням газового господарства  з припиненням газопостачання до опалювальних приладів, для подальшого використання котла під тверде топливо.

З метою забезпечення безпеки при експлуатації газового обладнання :
*  Не дозволяється виявлення витоків газу відкритим полум’ям, використовувати несправні газові   прилади або використання їх не за призначенням, користуватися газовими приладами при несправності оголовків та  відсутності тяги у димовентканалах , при закритій кватирці;
*  Забороняється влаштування витяжної вентиляції  з штучним спонуканням у будинках , які обладнанні приладами і апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи.
 *  Не можна залишати працюючі газові прилади без нагляду, так як при затуханні одного пальника може призвести до загазованості приміщення та вибуху. Необхідно слідкувати, щоб кипляча рідина не залила полум’я пальника, порив вітру який може статися від відкривання або закривання дверей може погасити полум’я. Не допускається над працюючою газовою плитою сушіння білизни та волосся.
 *  Димові та вентиляційні канали, від газового обладнання,  яке працює круглий рік, житлових багатоквартирних  будинків та будинків приватного сектору повинні періодично перевірятись не рідше 2 разів на рік ( навесні і восени), газове обладнання яке працює сезонно – один раз на рік перед початком опалювального сезону. Один екземпляр акту надається в Знам’янське УЕГГ. Відповідальність за технічний стан і безпечне користування газопроводами , газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами покладається на власника ( балансоутримувача та/або орендаря , наймача, управителя).
 *  У газифікованих житлових будинках,  де розміщене газовикористовуюче обладнання  необхідно встановити сигналізатор газу.
* Поновити фарбування зовнішнього газопроводу в жовтий колір за необхідністю.
* Забезпечити технічне обслуговування внутрішніх газопроводів та газового обладнання житлових і громадських будинків, згідно вимог паспортів заводів – виробників газовикористовуючого обладнання.
 При виявленні в приміщені запаху газу необхідно:
* Перекрити кран на вводі та перед газовим лічильником, газовими приладами та на приладах .
* Відкрити вікна й двері для провітрювання приміщення.
* Не допускати в приміщені відкритого полум’я, паління, вмикати та вимикати електроприлади й освітлення для запобігання іскроутворення.
* Зателефонувати за номером «104» та повідомити аварійно диспетчерську службу газу, та покинути приміщення.

При виявленні  запаху газу на вулиці в підвалах будинків та в інших місцях  необхідно повідомити аварійно диспетчерську службу газу за телефоном «104» або «7-40-08»  і обов’язково виконувати вказівки диспетчера.   
  
 Адміністрація ЗУЕГГ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень