Голодомор 1932-1933 років: Трагічні сторінки історії
Щорічно, 26 листопада українці вшановують пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України.
Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять про всіх жертв.
Працівники міської бібліотеки-філії №1 запропонували своїм користувачам переглянути історичний годинник «Трагічні сторінки історії» та підготували огляд літератури «Вічно жива пам’ять» - це спогади свідків тих років, фотографії, архівні матеріали, та книги про голодомор 1932-1933р.
Бібліотекарі вкотре нагадали, що треба свято берегти пам’ять про ті страшні події, усвідомлювати трагізм у долі рідного народу, сприяти зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.
Голодомор 1932-33 років – одна з найбільших історичних катастроф України ХХ ст.
До Дня вшанування жертв трагедії у бібліотеці-філії №2 була створена книжкова виставка «Чорний колос голоду», яка допомогла дізнатись про причини, факти і наслідки вдіяного злочину.
На вшанування світлої пам’яті жертв Голодомору в Україні у 1932 – 1933 роках бібліотека-філія №3 запропонувала віртуальну виставку «Голод в Україні: мовою документів, очима істориків та письменників», де зібрані історико-документальні та художні книги про найстрашнішу трагедію в історії українського народу.
Відділ культури і туризму виконавчого комітету Знам’янської міської ради