Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

До уваги суб’єктів господарювання!

Дата: 29.07.2022 14:49
Кількість переглядів: 510

Інформуємо, що з 11 липня 2022 року набули чинності зміни до статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі – Закон) щодо захисту населення від шкоди вторинного тютюнового диму, та почала діяти заборона на будь-яке куріння у громадських місцях.

Норми Закону спрямовані на зменшення негативного впливу на тютюнопаління, захист від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання в публічних приміщеннях тощо. Забороняється відведення місць для куріння в приміщеннях підприємств та установ усіх форм власності, а також вживання тютюнових виробів та використання пристроїв для споживання тютюну, зокрема, електронних пристроїв для нагрівання тютюну, електронних сигарет, кальянів, у всіх визначених законом місцях, у тому числі в закладах ресторанного господарства.

Згідно із нормами Закону за куріння в заборонених законом місцях відповідальність несуть як курці, так і суб’єкти господарювання, у приміщенні чи на території яких вчиняються такі правопорушення.
За куріння тютюнових виробів там, де це заборонено Законом, визначені штрафні санкції:

  • для курців у розмірі 51-170 грн., а у разі повторного порушення протягом року – 170 – 340 грн.;
  • для суб’єктів господарювання (крім закладів ресторанного господарства) – 1 000 грн., а у разі повторного порушення протягом року – 10 000 грн.;
  • для закладів ресторанного господарства передбачені штрафні санкції в розмірі 3 000 грн., а у разі повторного порушення протягом року – 15 000 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень