Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Чи забезпечується громадянам захист від проявів дискримінації у сфері зайнятості?

Дата: 31.05.2022 08:44
Кількість переглядів: 133

Так, особі гарантується право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення.

Нагадаємо, що набрав чинності Закон України від 12.05.2022 №2253-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників», яким посилено захист прав працівників.

Цим правовим актом внесені зміни і до Закону України «Про зайнятість населення». Вони торкнулися декількох напрямків регулювання сфери зайнятості, зокрема і захисту від проявів дискримінації. Слід зазначити, що йде мова про посилення антидискримінаційних норм.

Фото без описуЗгідно зі змінами, держава гарантує громадянину право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому громадському об’єднанні, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Примітка. Ознайомитися з оновленим текстом Закону України «Про зайнятість населення» є можливість на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням: https://cutt.ly/XJoqi7A

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень