Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Профілактика харчових отруєнь

Дата: 23.05.2022 08:56
Кількість переглядів: 246

В 2021 році та станом на станом на травень 2022 року на території Знам’янської, Дмитрівської та Суботцівської територіальних громад не зареєстровані спалахи гострих кишкових інфекцій та харчові отруєння в організованих колективах. Реєструється спорадична захворюваність на гострі кишкові інфекції серед неорганізованого населення. Основною причиною виникнення інфекційних кишкових захворювань та харчових отруєнь серед неорганізованого населення є недотримання правил гігієни при приготуванні та зберіганні їжі в домашніх умовах. Це так звана спорадична захворюваність. На рівень захворюваності може вливати і погіршення побутових умов в період воєнного стану в Україні. Захворювання, пов’язані з громадським харчуванням та торгівлею, характеризуються масовістю ураження. Хворі в якості причини хвороби зазвичай вказують на вживання продуктів, придбаних в торговій мережі (це можуть бути навіть сухе печиво, цукерки, які не становлять ризику), але ніколи не ставлять під сумнів якість домашнього харчування. В побуті громадяни готують та зберігають домашні страви частіше відповідно до свого розуміння технологічних та гігієнічних вимог.

Лікарі наголошують: мийте руки перед тим, як сісти за стіл, не пийте сирої води і некип'яченого молока, не вживайте в їжу немиті фрукти, овочі. Здається це всім зрозуміло, але не всі свідомо дотримуються навіть цих прописних істин.

Потрібно, щоб навички особистої гігієни увійшли у свідомість кожної людини і були невід'ємною рисою її поведінки.

Мікроби можуть потрапити в їжу не тільки від хворого, а й від невимитих рук здорової людини, з брудної тари, разом з пилом. Нерідко їх заносять мухи, гризуни. У їжі мікроби при сприятливих умовах (висока вологість, підвищена температура, наявність молочних та м’ясних білків і т.д.) швидко розмножуються та виділяють токсини. Особливо сприятливі умови «знаходять» мікроби в м'ясі, рибі, вареній, ліверній і кров'яній ковбасах, у сирі з не пастеризованого молока, в сметані, кремах, салатах, холодцях. Ці продукти частіше інших є причиною гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь.

Для попередження кишкових захворювань та харчових отруєнь дуже важливо забезпечити збереження чистоти продуктів, дотримуватись правил їх зберігання, не зберігати їх занадто довго і правильно з ними поводитися: все, що можна, слід промити проточною водою, добре проварити, просмажити .

Особливо важливо зберігати чистоту продуктів, готових до вживання без термічної обробки.

Отже, рекомендуємо:

  • після відвідування туалету, перед приготуванням їжі, її вживанням ретельно мити руки з милом;
  • м'ясо, рибу, молоко та інші продукти, що швидко псуються, зберігати на холоді;
  • м’ясний фарш, м’ясні напівфабрикати, якщо виникла затримка у приготуванні, тримати виключно у холодильнику (виділений екзотоксин при накопиченні у теплому середовищі патогенного стафілококу витримує температуру 100о С впродовж 2 годин);
  • користуватись окремими дощечками та ножами для розробки сирих (м’ясо, риба, овочі) та готових до споживання продуктів;
  • розробні дощечки та ножі ретельно мити та ошпарювати окропом;
  • ретельно прожарювати та проварювати страви;
  • приготовлену їжу, що залишилася на другий день, перед вживанням кип'ятити або прожарювати.

Помилково вважати, що кишкові захворювання і харчові отруєння виникають випадково. Запобігти цій випадковості можна, і це залежить від Вас.

Бережіть своє здоров'я та здоров’я близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень