Про запобігання отруєння бджіл та завдання шкоди навколишньому природному середовищу
Управління земельних ресурсів, екології, благоустрою та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Знам’янської міської ради звертається до сільгоспвиробників міської територіальної громади та пасічників з роз’ясненнями про правила використання пестицидів для запобігання отруєння бджіл, людей та забруднення навколишнього природного середовища.
Для хімічного захисту рослин дозволяється використовувати тільки ті пестициди, які зареєстровані в «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні».
Адміністрація господарств завчасно, але не менше ніж за 2-3 доби перед початком кожної хімічної обробки, сповіщає органи місцевого самоврядування, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів та пасічників в радіусі 10 км. про місця, терміни і методи застосування пестицидів, зазначивши назву препарату та норму витрати.
У період виконання робіт на відстані 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, встановлюються таблички з попереджуючими надписами.
Власники пасік, в свою чергу, зобов’язані повідомляти органи місцевого самоврядування про розташування пасік та місця кочівлі.
Всі роботи з пестицидами виконуються в ранкові та вечірні часи ( до 10 та після 18 годин) в безвітряну погоду .
Санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та житловими приміщеннями становить не менше 300 метрів, забороняється хімічний обробіток садів та сільськогосподарських культур при наявності в них квітучих рослин.
При виявленні потрави бджіл слід невідкладно звертатись до Знам’янського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для фіксації факту отруєння бджіл та відбору зразків і подальшого їх направлення на експертизу.
Крім того начальником Кіровоградської обласної військової адміністрації підписане Розпорядження від 10.05.2022 року № 307-р «Про внесення змін до розпорядження від 30.03.2022 року № 192-р» в частині заборони на час військового стану відвідування лісів і в’їзду до них а саме: дозволити в’їзд особам та їх транспортним засобам, що будуть здійснювати лише в листяних насадженнях, побічні лісові користування (розміщення пасік).