Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Громадським формуванням про кінцевих бенефіціарних власників

Дата: 21.07.2021 11:09
Кількість переглядів: 909

Фото без опису

У зв'язку з прийняттям наказу Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності", зареєстрованого Міністерством юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390 (далі – Наказ), яким затверджено Положення про форму та зміст структури власності Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) (далі – Управління) повідомляє, що з 11 липня 2021 року, громадським формуванням, а саме – громадським об'єднанням зі статусом юридичної особи (у тому числі місцевим осередкам громадських об'єднань зі статусом юридичної особи) необхідно подати державному реєстратору відомості про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ).

Звертаємо увагу, що іншим громадським формуванням – професійним спілкам, організаціям професійних спілок, структурним утворенням політичних партій, творчим спілкам тощо подавати відомості про КБВ державному реєстратору не потрібно!

Тож, що саме змінюється і які нові правила подання інформації про КБВ з 11 липня 2021 року?

1. Всім громадським об'єднанням зі статусом юридичної особи та місцевим осередкам громадських об'єднань зі статусом юридичної особи (далі – громадські об'єднання), що були зареєстровані до 28 квітня 2020 року та щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) відсутні відомості про КБВ, необхідно подати до державних реєстраторів Управління протягом 3 місяців, починаючи з 11 липня 2021 року, інформацію про КБВ.

2. У разі зміни КБВ громадські об'єднання зобов'язані повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

3. Кожного разу, при зверненні до державного реєстратора Управління щодо державної реєстрації змін до відомостей про громадське об'єднання, що містяться у Єдиному державному реєстрі, необхідно повідомляти державного реєстратора про відсутність змін у відомостях про КБВ або у разі зміни, протягом 30 робочих днів повідомляти про такі зміни та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.

4. Громадським об'єднанням необхідно щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації громадського об'єднання, протягом 14 календарних днів подавати державному реєстратору документи для підтвердження відомостей про КБВ.

Акцентуємо також увагу, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ є адміністративним правопорушенням, та тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень