Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій

Дата: 28.05.2021 09:32
Кількість переглядів: 1189

Фото без описуДнями Уряд України прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.

Постанова Кабінету Міністрів України від 19.05.2021р. № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» дозволяє призначати субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення. 

Рішенням Уряду передбачено:

 1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
 2. Збільшити до 100 тис. грн. суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).
 3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

 • надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
 • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
 • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

    З 1 травня 2021 року житлові субсидії будуть виплачуватися громадянам виключно в грошовій готівковій формі. Це дасть можливість громадянам оперативно управляти цими коштами, і після оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами субсидій. 
На переоформлення житлових субсидій громадянам надається 5 місяців. Тобто, громадяни мають право звернутися до управління соціального захисту населення у будь-який місяць з травня до вересня 2021 року. Звернутися за оформленням ЖС можна одним із таких способів:

 • через уповноважених осіб територіальної громади (старост);
 • безпосередньо до спеціалістів управління соціального захисту населення, враховуючи карантинні обмеження;
 • через соціальних робітників терцентру;
 • заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу управління соціального захисту населення (27400, Кіровоградська область, м. Знам′янка, вул. Михайла Грушевського, 17);
 • через електронний сервіс, який розміщено  на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики України https://www.msp.gov.ua;
 • за допомогою родичів, близьких, сусідів тощо.

Всі громадяни, які користувалися безготівковою субсидією в минулому опалювальному періоді, зможуть отримати кошти, зекономлені протягом минулого опалювального періоду в «Ощадбанку». Кошти надійдуть вже в кінці червня 2021 року. Кошти потрібно отримати до грудня поточного року, після цього не отримані кошти повертаються до Державного бюджету України. 

Заступник начальника УСЗН 
Лілія Костюкевич


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень