Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Кожен житель України має право безкоштовно отримати юридичну консультацію, правову інформацію   – безоплатну первинну правову допомогу

Дата: 06.05.2021 15:53
Кількість переглядів: 292

Фото без описуКожен житель України має право безкоштовно отримати юридичну консультацію, правову інформацію   – безоплатну первинну правову допомогу. Але є питання, які неможливо вирішити лише за допомогою консультацій і роз’яснень.

Необхідне представлення інтересів клієнтів у судах, інших органах. Тож, деякі категорії населення – соціально незахищені – можуть безкоштовно отримати й допомогу адвокатів чи працівників системи БПД для захисту своїх інтересів у судах – безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД). Це передусім:

малозабезпечені особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, 
люди, що зазнали домашнього насильства,  внутрішньо переміщені, 
 особи з інвалідністю які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів,
 екскомбатанти, 
 ветерани війни,
 діти,
 викривачі тощо. 

Це десятки тисяч людей, які раніше не могли домогтися справедливості, оскільки не мали грошей на захисника. Нині ж держава надає таким соціально незахищеним категоріям населення безоплатну правову допомогу у вигляді захисників у кримінальному процесі.

З 1 липня 2015 року безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 176,3 тис. малозабезпечених осіб, що становить майже   % від загальної кількості клієнтів системи безоплатної правової допомоги, які отримали БВПД. 

 Безоплатна правова допомога є важливим елементом чесної та ефективної системи правосуддя, що базується на захисті прав людини і верховенстві права. Це основа розширення доступу до правосуддя в межах права на справедливий суд, закріпленого у статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. І тому дуже важливим є запровадження механізмів для підвищення якості та доступності правової допомоги, гарантованої державою. 
 Більше про правовий захист соціально незахищеного населення читайте на нашому сайті: https://bit.ly/3ldCIWR
Звернутися до фахівців системи безоплатної правової допомоги можете за безкоштовним номером  0 800 213 103
#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень