Знам’янська міська територіальна громада

Кропивницький район

Надання компенсаційних виплат фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Дата: 02.12.2020 10:58
Кількість переглядів: 1540

Урядом України постановою КМУ «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» від 23.09.2020р. № 859 затверджений Порядок надання та оформлення документів, призначення і виплати такої компенсації.

Цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд (далі - компенсація), що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та є:

-    особами з інвалідністю I групи;
-    дітьми з інвалідністю;
-    громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
-    невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
-    дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг. 

Компенсація не призначається фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду особам, якщо вони  отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду.

Розмір компенсації відповідно до статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Для отримання компенсації фізичною особою, яка надає соціальні послуги, подаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та інші документи/відомості у паперовій або електронній формі, визначені вищезазначеним Порядком.
Особою/законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг, подається заява про згоду отримувати соціальні послуги від фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

Призначення і виплата компенсації здійснюються структурним підрозділом з питань соціального захисту із місяця подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, таких документів:
у паперовій формі:
-    заява про надання компенсації;
-    заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
-    копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
-    копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у якому зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (подається фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі);
-    копія свідоцтва про народження дитини (у разі надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі дитині);
-    декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї). У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї заявника;
-    копія акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
-    висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
-    висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ;
-    копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ;
-    довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленою МОЗ;
-    копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
-    копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (для опікунів або піклувальників).
Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця. Для продовження виплати компенсації на наступний строк подаються заява про надання компенсації, декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї), документи, зазначені вище.

Виплата компенсації припиняється у разі:
-    зміни місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, чи фізичної особи, яка надає соціальні послуги та отримує компенсацію;
-    смерті особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
-    смерті фізичної особи, яка надавала соціальні послуги та отримувала компенсацію;
-    перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на повному державному утриманні або отримання соціальних послуг стаціонарного догляду, паліативного догляду в умовах стаціонару за плату.

Виплата компенсації тимчасово зупиняється у разі:
-    перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 10 календарних днів;
-    перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.

Отримувачі щомісячної компенсаційної виплати відповідно до постанови № 832, які доглядають за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, мають право вибору на отримання компенсаційної виплати відповідно до вищезазначеної постанови, або до постанови № 859. Період здійснення догляду зараховується до страхового стажу для призначення пенсії.

Для отримання детальних роз′яснень необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Знам'янського міськвиконкому за телефонами «гарячих» ліній 7-45-14 та 0956210486.

Заступник начальника УСЗН                        

Лілія Костюкевич


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень