Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Чи знаєш ти, що таке гендерна рівність?

В рамках Всеукраїнської  акції «16 днів проти насильства»  в Знам’янській міській  бібліотеці – філії №3 було проведено годину спілкування "Рівні права, рівні можливості»" для учнів  8 класу НВК «Знам’янська ЗШ  I-IIIст.№2-ліцей. 

Захід розпочала завідуюча бібліотекою Сатир Наталя, яка наголосила, що ми все дедалі частіше чуємо і використовуємо слово “ґендер”. Часто думаючи, що це поняття, яке торкається  виключно захисту прав жінок.

Проте це не так. В нашій країні прийнято Закон про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Отже ґендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі. Чим же «гендер» відрізняється від статі? Саме над цим питанням роздумували і аналізували під час зустрічі.

На захід були запрошені гості: головний спеціаліст відділу молоді, спорту та охорони здоров’я Сугарей Андрій Олегович та головний спеціаліст «Знам’янського бюро правової допомоги» Волохова Альонна Олегівна.

Вони більш детально розповіли що таке «гендерна рівність», «гендерна дискримінація» та чому вважається, що поняття “ґендер” є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя?

Учні активно брали участь у дискусії, висловлювали свою думку. В кінці зустрічі всі разом дійшли висновку: потрібно добре знати та пам’ятати закони, які забезпечують гендерну рівність в нашій країні та самим неухильно їх дотримуватися.

Присутні мали можливість ознайомитися з інформаційними листівками які їм були запропоновані.
 « повернутися до списку новин