Знам’янська міська рада
Знам'янка, Кіровоградська область

Гідний поваги народ, має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за Свободу, Гідність та Незалежність нашої Держави

21 листопада біля пам’ятного знаку «Героям,загиблим за свободу та незалежність України» на площі "Героїв Майдану" було людно: небайдужі знам’янчани зібралися, з нагоди відзначення  Дня Гідності та Свободи.   

Представники влади, трудових колективів підприємств, установ та організацій, громадськість прийшли вшанувати Героїв Небесної Сотні й усіх українських вояків, які беруть участь у бойових діях на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі.

Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх.

Хвилиною мовчання і покладанням квітів присутні вшанували пам’ять всіх загиблих за свободу і незалежність держави, за гідне майбутнє і процвітаючу Україну, за обраний європейський шлях.

Заходи продовжилися у міському Палаці культури, де відбувся інформаційно-просвітницький захід «Зима, що нас змінила».

Звертаючись до присутніх міський голова Сергій Іванович Філіпенко зазначив, що 21 листопада ми вшановуємо усіх героїв, в чиїх серцях палає сміливість та прагнення до справедливості, вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у бойових діях на Сході України, усіх тих, хто власним життям демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. 

"Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь. Я   щиро дякую кожному з вас  за те, що ви переймаєтесь долею нашої держави, за все те, що ви робите для того, щоб світ побачив нову Україну - горду та величну", підкреслив очільник міста.

Зранку в усіх храмах  міста молилися  священики усіх конфесій.  Священнослужителями  було проведено  поминальні молебні  на вшанування пам’яті загиблих  майданівців, те що вони зробили – символ незламності. У своїй промові  настоятель храму  Успіння Пресвятої Богородиці української греко-католицької церкви м.Знам’янки  отець Іван закликав не тільки  шанувати героїв, а й продовжувати  розпочаті  ними справи, серед  іншого, боротьбу за свободу та гідність людини, за демократичні  зміни в Україні. 

 «Хочу обійняти  тих,  хто вижив, під час нападу, під час Революції  Гідності. Сьогодні хочу закликати  всіх, не бути байдужими, а сісти на передніх рядах у нашому суспільстві. Я дуже переконаний  що кожен із нас, живучи своє життя, цей дух Революції  Гідності, здатності і вміння до змін, мають зберегти в своєму серці. Щоб в кожному з нас був  сильний дух, щедрість душі  і міцна віра. Слава Україні! Слава Ісусу Христу!», – сказав  о. Іван.  

Організований міським Палацом культури (дир. А.Альошина) інформаційно-просвітницький захід «Зима, що нас змінила…» (сценарист В.Запісочна) перенесло глядачів у роки Революції Гідності. Присутні затамувавши подих дивилися події, які розгорталися у них на очах. Під час заходу ведучі згадували про патріотизм і мужність громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору. 

В рамках патріотичного виховання молоді до театралізованих уривків були залучені учні нашого міста. Велика подяка адміністрації ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей" та учням - Мартинено Ю., Босій Ю., Луньовій Т., Капелюсі В., Шевелі Д., Кіріченко М., Волкову Д.,  ЗШ I-IIIст. №1 імені Т.Г. Шевченка - Корж А., Круку О., Бугай Р. ЗШ I-III ст.№4, Калюж В., Багно Л. 

До глибини душі усіх присутніх зачарував виступ Лізи Гончарової та гарні пісні пролунали у виконанні учасників студії вокального співу "MELOS"міського Палацу культури (кер. Р.Павловський). 

Проникливі слова, що у той вечір лунали зі сцени не тільки не залишили нікого байдужими, а й на багатьох обличчях можна було помітити сльози на очах.

Гідний поваги народ, має пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за Свободу, Гідність та Незалежність нашої Держави.


 « повернутися до списку новин